بنچمارک بازی Project CARS 3 – بهترین شبیه ساز ریسینگ

بنچمارک بازی Project CARS 3 - بهترین شبیه ساز ریسینگ

بنچمارک بازی Project CARS 3 - بهترین شبیه ساز ریسینگ

بازی Project CARS 3 یکی از بهترین بازی های اختصاصی سبک ریسینگ است که توسط شرکت Bandai Namuko اولین بار روی کنسول سونی PS4 و سپس برای کامپیوترهای شخصی (PC) عرضه شد. در این مطلب قصد داریم بنچمارک بازی Project CARS 3 را بر روی طیف وسیعی از کارت های گرافیکی و پردازنده های مختلف بررسی کنیم و ببینیم مقدار فریم مورد نیاز برای اجرای این بازی چه قدر است. Project CARS 3 ادامه سری Project CARS است و در این شماره از بازی میتوانید صدها ماشین، شخصی سازی های فراوان و مسابقات مختلف را در پیست هایی جدید تجربه کنید.

در سومین سری از عناوین Project CARS، شاهد طراحی کنترل دقیق و شبیه سازی بسیار خوب ماشین های مختلف هستیم که در هر شرایط آب و هوایی میتواند عملکرد متفاوتی داشته باشد. شبیه سازی کننترل ماشین های مختلف در شرایط جوی متفاوت به قدری خوب و دقیق است که به جرات متوان گفت بازی Project CARS 3 بهترین و بزرگترین‌ترین عنوان شبیه سازی ریسینگ در سال های گذشت است.

.

موتور گرافیکی بازی تغییرات زیادی داشته و از لحاظ بصری خیلی به واقعیت نزدیک شده است. Project CARS 3 بر روی کامپیوترهای شخصی با ویندوز ۷، ۸ و ۱۰ سازگار است و به لطف استفاده گسترده از همه ویژگی های DX11 توانسته گیم پلی موفقی ارائه دهد. از بعد فنی، Project CARS 3 از موتور گرافیکی Madness استفاده میکند که یک موتور گرافیکی مولتی پلتفرم محسوب میشود. علی رغم اینکه مخاطبان این بازی، افراد حرفه و طرفداران Gran Turismo و Forza Motorsport محسوب میشوند، باز هم برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، از دستیار کمکی برای انجام برخی موارد استفاده شده است.

Project CARS به صورت کاملاً سفارشی از موتور گرافیکی Madness استفاده میکند و میتوان گفت که تقریباً همه ابزارهای این موتور برای طراحی و توسعه سری Project CARS از نو طراحی شدند. موتوری که ما آن را از زمان Need for Speed ​​Shift میشناسیم و میدانیم چنی قابلیت هایی ندارد. برای استفاده Madness در سری Project CARS، کل بخش فیزیک این بازی از نو نوشته شده و به همین دلیل در سری Project CARS دیگر حالت “شناور بودن” و تاخیرهای ورودی که در Need for Speed ​​Shift شاهدش بودیم وجود ندارد.

در واقع، بازی کاملاً مدرن شده و یک حالت داینامیک و فوق العاده به خودش گرفته که به لطف وجود سیستم آب و هوایی متغیر و چرخه شب و روز، با یک عنوان شبیه سازی عالی طرفیم. Project CARS 3 دارای تنظیمات گرافیکی گسترده ای است که میتوانید آن را به توجه به قدرت سیستم خودتان بهینه کنید تا بهترین خروجی ممکن را بگیرید.

سیستم بنچمارک بازی Project CARS 3

قطعات مورد استفادهنام برند
مادربردGIGABYTE G1.Sniper Z97
GIGABYTE GA-X99-Gaming 7 WIFI
GIGABYTE GA-Z270-Gaming K3
GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 7
GIGABYTE GA-AX370-Gaming 5
GIGABYTE X470 AORUS GAMING 7 WIFI
AORUS RGB M.2 NVMe SSD 256GB
MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI
کارت گرافیککارت های موجود در تصویر بنچمارک
پردازندهپردازنده های موجود در تصویر بنچمارک
مانیتور Philips 326M6VJRMB
حافظه SSDTranscend NVMe SSD MTE220S 512GB
سیستم عاملویندوز ۱۰ نسخه Pro 2004
درایور گرافیکیNvidia GeForce / ION Driver Release 451.67
AMD Radeon Adrenalin Edition 20.8.1
نرم افزارهای مونیتورینگ PlayClaw
MSI Afterburner
Action
FRAPS

تمام کارت های گرافیک موجود در بنچمارک بازی Project CARS 3 روی ۳ رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰, ۲۵۶۰×۱۶۰۰ و ۳۸۴۰×۲۱۶۰ با سطح کیفیت Maximum بررسی شدند. همچنین نحوه تست و چگونگی اجرای بازی روی هر کارت کرافیک با MSI Afterburner انجام شده و نتایح حاصل از آن در بنچمارک زیر به بحث گذاشته شده است.

بنچمارک Project CARS 3 در رزولوشن های ۱۹۲۰×۱۰۸۰؛ ۲۵۶۰×۱۴۴۰؛ ۳۸۴۰×۲۱۶۰

بنچمارک Project CARS 3 در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰

بنچمارک Project CARS 3 در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰: تنها با داشتن کارت های گرافیکی مثل Radeon RX 470 یا GeForce GTX 1650 میتوانید به راحتی در این بازی ۲۵ فریم بگیرید و برای استفاده از حداکثر جزئیات با بهترین تنظیمات بازی پیشنهاد ما خرید کارت گرافیک Radeon RX 5700 XT یا GeForce RTX 2070s است که با توجه به قیمت فضایی و نابسمان دلار در ایران منطقی نیست. صرفاً با خرید یک عدد کارت گرافیک اقتصادی GTX 1650 میتوانید هم بازی های روز را با کیفیت عالی تجربه کنید. پس اگر بودجه زیادی ندارند، وسواس به خرج ندهید.

بنچمارک Project CARS 3 در رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰

بنچمارک Project CARS 3 در رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰: در این رزولوشن حداقل پیشنهاد ما خرید دو کارت گرافیک Radeon RX 590 یا GeForce GTX 1660 است و اگر بودجه بیشتری دارید میتوانید برای دریافت ۶۰ در این رزولوشن از Radeon RX Vega 56 یا GeForce GTX 1660s استفاده کنید. هر چند بهترین راه حل برای این رزولوشن ممکن است کارت گرافیک GeForce RTX 2080 Ti باشد، اما معمولاً اکثر بازیبازان رزولوشن ۱۹۲۰x1080p و نرخ فریم بهتر را ترجیح میدهند.

بنچمارک Project CARS 3 در رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰

بنچمارک Project CARS 3 در رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰: رزولوشن ۴K قطعاً نیاز به سیستم قدرتمندی دارند. با توجه به داینامیک بودن آب و هوای بازی و کیفیت بالای سیستم شبیه سازی Project CARS 3، همانطور که از تست ها مشخص هست، با توجه به سیستم پایه تست، برای دریافت حداقل ۲۵ فریم به کارت گرافیک GeForce RTX 2080 Ti نیاز دارد و در ایده آل‌ترین حالت کارت گرافیک GeForce RTX 2080s یا نسخه های جدیدتر.

مصرف حافظه ویدئویی در بازی Project CARS 3

مصرف حافظه ویدئویی در بازی Project CARS 3

چمارک Project CARS 3 در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰: مقدار مصرف حافظه ویدئویی کارت گرافیکی با ۴ گیگابایت حافظه ویدئویی معادل ۴۸۰۰ مگابایت است، با ۶ گیگابایت نیز همان ۴۱۰۰ مگابایت، با ۸ گیگابایت معادل ۴۷۰۰ مگابایت، با ۱۱ گیگابایت معادل ۴۱۰۰ مگابایت و در نهایت با ۱۶ گیگابایت معادل ۴۷۰۰ مگابایت خواهد بود.

بنچمارک Project CARS 3 در رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰: مقدار مصرف حافظه ویدئویی کارت گرافیکی با ۴ گیگابایت حافظه ویدئویی معادل ۴۰۰۰ مگابایت است، با ۶ گیگابایت معادل ۵۲۰۰ مگابایت، با ۸ گیگابایت معادل ۵۶۰۰ مگابایت، با ۱۱ گیگابایت معادل ۵۱۰۰ مگابایت و در نهایت با ۱۶ گیگابایت معادل ۵۷۰۰ مگابایت خواهد بود.

بنچمارک Project CARS 3 در رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰: قدار مصرف حافظه ویدئویی کارت گرافیکی با ۴ گیگابایت حافظه ویدئویی معادل ۴۰۰۰ مگابایت است، با ۶ گیگابایت معادل ۶۰۰۰ مگابایت، با ۸ گیگابایت معادل ۸۰۰۰ مگابایت، با ۱۱ گیگابایت معادل ۷۶۰۰ مگابایت و در نهایت با ۱۶ گیگابایت معادل ۸۶۰۰ مگابایت خواهد بود.

عملکرد پردازنده در بازی Project CARS 3

تست عملکرد پردازنده روی رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ انجام شده و همانطور که در نتایج زیر مشاهده میکنید، برای اجرای بهینه و استفاده از حداکثر کیفیت بازی Project CARS 3 به یک پردازنده ۶ هسته ای نیاز دارید.

عملکرد پردازنده در بازی Project CARS 3

اگر کارت گرافیک انویدیا دارید، با خرید پردازنده های Ryzen 3 1200 یا Core i 3 4330 میتوانید حدود ۳۰ فریم بر ثانیه در بازی Project CARS 3 دریافت کنید. اما اگر این رقم شما را راضی نمیکند، برای دریافت ۶۰ فریم با پردازنده هایی که در بنچمارک بالا مشاهده میکنید، پیشنهاد ما خرید پردازنده Ryzen 7 1600X یا Core i 5 4670 است.

عملکرد حافظه رم در بازی Project CARS 3

عملکرد حافظه رم در بازی Project CARS 3

در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰: مصرف حافظه رم در سیستمی با ۴ گیگابایت حافظه رَم معادل ۸۱۰۰ مگابایت است، با ۶ گیگابایت حدود ۸۱۰۰ مگابایت، با ۸ گیگابایت معادل ۸۰۰۰ مگابایت، با ۱۱ گیگابایت ۸۶۰۰ مگابایت و در نهایت در سیستمی با ۱۶ گیگابایت حافظه رم حدود ۸۰۰۰ مگابایت مصرف حافظه رم را تجربه خواهیم کرد.

در رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰: مصرف حافظه رم در سیستمی با ۴ گیگابایت حافظه رَم معادل ۱۰۴۰۰ مگابایت است، با ۶ گیگابایت حدود ۸۲۰۰ مگابایت، با ۸ گیگابایت معادل ۸۰۰۰ مگابایت، با ۱۱ گیگابایت ۸۶۰۰ مگابایت و در نهایت در سیستمی با ۱۶ گیگابایت حافظه رم ۸۱۰۰ مگابایت مصرف حافظه رم را تجربه خواهیم کرد.

در رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰: مصرف حافظه رم در سیستمی با ۴ گیگابایت حافظه رَم معادل ۱۴۶۰۰ مگابایت است، با ۶ گیگابایت حدود ۱۲۱۰۰ مگابایت، با ۸ گیگابایت معادل ۸۰۰۰ مگابایت، با ۱۱ گیگابایت ۸۶۰۰ مگابایت و در نهایت در سیستمی با ۱۶ گیگابایت حافظه رم ۸۱۰۰ مگابایت مصرف حافظه رم را تجربه خواهیم کرد.

خروج از نسخه موبایل