کمپانی ایسوس از کارت جدید GTX 980 Ti STRIX Gaming Ice رونمایی کرد

ASUS GTX 980 Ti STRIX Gaming Ice

ASUS GTX 980 Ti STRIX Gaming Ice

کمپانی ایسوس به تازگی جدیدترین کارت گرافیک رده بالای سری STRIX خودش را به نام  ASUS GTX 980 Ti STRIX Gaming Ice رونمایی کرد. این کارت قدرتمند از خنک کننده مایع Bitspower استفاده میکند و از لحاظ طراحی به لامپ های RGB مخصوصی بر روی لوگوی کارت مجهز شده که روشنایی بسیار جالبی را در زمان فعالیت کارت پخش میکنند. GTX 980 Ti STRIX Gaming Ice بر پایه هسته گرافیکی Maxwell GM200 تولید شده و تقریباً همان سطح عملکرد GTX 980 Ti را در اختیار کاربران میگذارد.

کارت گرافیک GTX 980 Ti STRIX Gaming Ice از ۲۸۱۶ هسته CUDA، ۱۷۶ عدد TMU و همچنین ۹۶ واحد ROP همچون کارت مرجع انویدیا استفاده میکند و از مهمترین مزیت این کارت هم میتوان به استفاده از ۶ گیگابایت حافظه ویدئویی GDDR5 با رابط حافظه ۳۸۴ بیتی اشاره کرد که به راحتی هر چه تمام تر میتواند تمامی بازی های روز را اجرا کند. خنک کننده مایع Bitspower استفاده شده در این کارت میتواند با توجه به فرکانس کاری هسته، توان خنک کنندگی متفاوتی را روی کارت اعمال کند که خودش از مزیت ها و امکانات جدید این کارت محسوب میشود.

از آنجایی که کارت گرافیک GTX 980 Ti STRIX Gaming Ice برای بازی طراحی و تولید شده، از دو حالت از پیش تنظیم شده Gaming Mode و OC Mode استفاده میکند که در حالت اول فرکانس هسته روی ۱۱۹۰ مگاهرتز تنظیم شده و نهایتاً تا ۱۲۹۱ مگاهرتز قابل افزایش است. اما در حالت دوم فرکانس کاری هسته ۱۲۱۶ مگاهرتز در حالت پایه و ۱۳۱۷ مگاهرتز در حالت Boost قابل افزایش است و سرعت حافظه ویدئویی هم به صورت ثابت روی ۷.۲ گیگاهرتز تنظیم شده است.

برای تامین توان مصرفی این کارت از دو کانکتور ۸ پین استفاده شده و استفاده از خنک کننده مایع Bitspower موجب شده این کارت تقریباً بیش از دو اسلات از فضای نصب روی مادربرد را اشغال کند. همچنین کاربران میتوانند با استفاده از نرم افزار اختصاصی ASUS Gaming Booster که همراه کارت عرضه میشود، سرعت کلاک و همچنین دیگر قابلیت های این کارت گرافیک در هنگام اجرای بازی های مختلف تغییر دهند تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

بر خلاف انتظار، کارت گرافیک GTX 980 Ti STRIX Gaming Ice با قیمت بسیار بالای ۹۰۰ دلار عرضه میشود که در مقابل قیمت ۶۲۰ دلاری کارت مرجع GTX 980 Ti  رقم بسیار زیادی است.

خروج از نسخه موبایل