مادربرد ASROCK Z170 OC Formula معرفی شد

مادربرد ASRock Z97 OC Formula

مادربرد ASRock Z97 OC Formula

کمپانی ازراک از جدیدترین مادربردش به نام Z170 OC Formula رونمایی کرده که در رده مادربردهای micro-ATX و از سری اورکلاکینگ این کمپانی است. مادربرد ASRock Z97 OC Formula توان برقی خودش را از یک کانکتور ۲۴ پینی ATX و یک کانکتور ۸ پینی EPS می‌گیرد واز مدار تغذیه ای با ۱۴ فاز رگولاتور ولتاژ برای پردازنده و ۲ فاز رگولاتور ولتاژ برای دو شکاف حافظه رم بهره می‌برد. از طرفی برای کیفیت مدار الکتریکی در این مادربرد دو شکافش حذف شده و برای کاهش تداخلات الکتیریکی از ۱۰ لایه PCB (مدار چاپی) استفاده شده است تا کیفیتش افزایش یابد.

روی بُرد این محصول هم کلید های مختلفی برای عیب یابی و سویچ‌ بین دو بایوس برای اورکلاکرها در نظر گرفته شده تا بواند اندکی رضایت این دسته از کاربران را بدست آورد. تمامی پردازنده های سری اسکای لایک در این مادربرد از طریق BCLK قابل اورکلاک هستند و این قابلیت ویژه از طریق HyperBClk و با کمک مولد پالس های ساعت خارجی موجب افزایش/کاهش فرکانس پردازنده میشود. مادربرد ASRock Z97 OC Formula از دو شکاف PCI-Express 3.0 x16 با سرعت مشترک x16 برای هر درگاه و یک PCIe 3.0 x16 با سرعت x4 استفاده میکند.

از درگاه های ذخیره سازی این محصول هم میتوان به یک شکاف M.2 با پهنای باند ۳۲ گیگابیت بر ثانیه و هشت درگاه SATA III با پهنای باند ۶ گیگابیت بر ثانیه اشاره کرد که نیازهای ذخیره سازی افراد مختلف را پاسخگو خواهد بود. همچنین دو درگاه USB 3. 1 (یکی نوع C و دیگری نوع B) و هشت USB 3.0 دیگر درگاه های ذخیره سازی ASRock Z97 OC Formula را تشکیل میدهند. ازراک برای این مادربرد از سیستم صوتی اختصاصی Purity Audio 3 استفاده کرده که در کنار درگاه شبکه گیگابیتی پر سرعت مبتنی بر کنترلر ساخت اینتل میتواند تجربه خوشایندی برای طرفداران ازراک ایجاد کند.

از زمان و قیمت عرضه مادربرد ASRock Z97 OC Formula اطلاعاتی در دست نیست.

خروج از نسخه موبایل