بنچمارک بازی Warhammer 40,000 Dawn of War 3

سیاره Acheron جایی است که اکثر اتفاقات بازی در آن رخ میدهد  و نبردی سه جانبه در میان نژادهای قدرتمندی همچون اورک «Orks»؛ الدورا «Eldar» و انسان ها «Space Marines» با موتورگرافیکی Essence Engine 4.0 شکل گرفته که میتواند عاشقان Warhammer 40,000 Dawn of War 3 را به هیجان آورد. Dawn of War III یکی از زیر مجموعه های سری Warhammer 40K محسوب میشود که آخرین نسخه از آ« ۵ سال پیش به بازار عناوین استراتژیک عرضه شد و با استقبال بسیار خوبی هم مواجه شد.

Warhammer 40,000 Dawn of War 3 دنیای پر آشوبی از سرنوشت انسان ها در سال ۴۰,۰۰۰ میلادی را نمایش میدهد، یعنی درست جایی که گزارش شده اسلحه ویرانگری در سیاره Acheron مشاهده شده که میتواند هرج و مرج عظیمی ایجاد کند و آتش نبرد را در میان نژاد ها و ارتش های معروف بازی بیشتر کند. دنیای Warhammer 40,000 روایتگر داستان بسیار وسیعی از سرگذشت نژاد انسان ها، جنگ، نابودی و از بین رفتن محل سکونت آنها در سیارات مختلف است.

در این داستان؛ انسان ها در ابتدا با گسترش نژاد خودشان به سیارات و دنیاهای مختلف در کهکشان راه شیری هجوم میبرند و تمدن انسانی شکوهمندی را ایجاد می کنند. ولی به مرور زمان؛ گسترش نژاد انسان ها موجب درگیری و نبرد قدرت بین نژادها و دیگر موجودات ساکن بر روی سیارات مختلف میشود که عمدتاً قویتر از نژاد انسان ها بودند. نتیجه این درگیری از بین رفت کلونی و سیارات مختلفی بود که انسان ها در آنها تمدن های انسانی ساخته بودند . سقوط پی در پی آنها یاس و نامیدی را در بین نژاد انسان ها گسترش داد.

به دلیل عدم اتحاد بین قومیت های مختلف و عدم توان مقاومت در برابر هجوم بیگانگان؛ محل سکونت انسان ها در معرض نابودی و انقراض قرار داشت تا اینکه در این دوره سیاه و تاریک بالاخری فردی به نام «امپراطور» ظهور میکند و ر سیاره Terra (یا همون زمین که وطن انسان ها بوده) به تخت مینشیند! امپراتور یک Psyker (فرد دارای نیروهای ماوراء طبیعی ذهنی) بود که با استفاده از نیروهای خارق العاده و بی نظیرش میلیاردها میلیارد انسان را در گوشه و کنار کهکشان با هم متحد کرد و امپراتوری انسان ها (Imperium of Man) را تشکیل داد.

همچنین با ایجاد سازمان های نظامی مختلفی از قبیل گارد امپراتوری (Imperial Guard) و تفنگداران فضایی (Space Marines) در بدنه بشریت،شانس جدیدی به بشریت برای بقا در مقابل هجوم بیگانگان بخشیده است. با این حال؛ امپراطور پس از مدت ها خدمت به بشریت، سر انجام در نبردی سهمگین جان خودش را فدای بشریت کرده و حالا به مدت ۱۰ هزار سال است که جسم فانی و نابوده شده امپراطور در تخت زرین (Golden Throne) خودش در سیاره Terra و در زیر قوی ترین دستگاه های حمایت از حیات جای گرفته تا بتوانند از نیروهای ذهنی او برای کمک به بشریت بهره مند شوند.

بنچمارک بازی Warhammer 40,000 Dawn of War 3

در حال حاضر حضور قهرمانانی نظیر جنگ سالار گارگوتز از نژاد اورک، ماچای غیبگو از نژاد الدار و فرمانده گابریل انگلوس از نژاد انسان یا همان اسپیس مارین ها در بازی Warhammer 40,000 Dawn of War 3 تایید شده و همین موضوع میتواند جذابیت بازی را دو چندان کند.این قهرمانان در کنار واحدها زرهی مختلفی که در بازی وجود دارد و قابلیت های هر کدامشان میتواند ارزش تکرار بازی را دو چندان کند تا Warhammer 40,000 Dawn of War 3 از یک بخش داستان با ارزش تکرار بالا بهره مند شود.

متن فوق؛ بخش ابتدایی سرگذشت انسان ها در جهان سری Warhammer 40K است که جدیدترین داستانش را میتوانیم در عنوان Warhammer 40,000 Dawn of War 3 تجربه کنیم. در مورد موتورگرافیکی Essence Engine 4.0 اطلاعاتی در دست نیست و تنها چیزی که میدانیم این است که بازی Warhammer 40,000 Dawn of War 3 از موتور جدید Essence Engine استفاده میکند که قاعدتاً باید از آخرین فناوری های موجود در کارت های گرافیک جدید هم پشتیبانی کند.

تنظیمات گرافیکی بازی Warhammer 40,000 Dawn of War 3

Warhammer 40,000 Dawn of War 3 از رنج وسیعی از تنظیمات گرافیکی استفاده میکند و تمامی تست های انجام شده به صورت استاندارد و با استفاده از نرم افزار MSI Afterburner روی سه رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ ،۲۵۶۰×۱۶۰۰ و ۳۸۴۰×۲۱۶۰ و با بالاترین سطح ممکن انجام شده است (به صورت پیش فرض با سطح کیفی Maximum). همچنین قابل ذکر است که Warhammer 40,000 Dawn of War 3 از دو پیکربندی AMD CrossFireX و SLI پشتیبانی نمیکند و فریم ریت بازی روی ۶۰ فریم بر ثانیه قفل شده است.

در مورد نرخ نوسازی و فریم ریت مقالات متعددی در سایت موجود است و من پیشنهاد میکنم برای درک بهتر این موضوع مقالاتی همچون «بهترین مانیتورهای مخصوص بازی برای کنسول ها»؛ «فریم ریت چیست؟ هر آنچه درباره فریم ریت باید بدانید (۱)»؛ «راهنمای خرید | سیستم مناسب برای اجرای ۴K»؛ «انویدیا G-Sync چیست؟!»؛ «راهنمای خرید | انتخاب سیستم بازی ۱۲۰ هرتزی» و حتی «راهنمای خرید | سیستم مناسب برای اجرای ۴K» را بخوانید تا اطلاعات فنی مناسبی برای جمع آوری یک سیستم خوب بدست آورید.

بنچمارک Warhammer 40,000 Dawn of War 3 در ۱۹۲۰×۱۰۸۰

بنچمارک بازی Warhammer 40,000 Dawn of War 3

این بنچمارک نشان میدهد برای اجرای بازی در رزولوشن ۱۰۸۰p و حداقل ۶۰ فریم بهتر است از Radeon RX 460 یا GTX 750 T و حتی کارت رده پایین، اما جدید GTX 1050TI استفاده کنید.

بنچمارک Warhammer 40,000 Dawn of War 3 در ۲۵۶۰×۱۴۴۰

بنچمارک بازی Warhammer 40,000 Dawn of War 3

در رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰ نیز بهترین کارت های موجود را میتوانیم از سری Radeon R7 کمپانی AMD و GTX 1050TI انویدیا معرفی کنیم. از کارت های قدیمی تر نیز دو کارت Radeon R9 280X و GeForce GTX 770 میتوانند شرایط بهتری برای رندر مناسب Warhammer 40,000 Dawn of War 3 مهیا کنند.

بنچمارک Warhammer 40,000 Dawn of War 3 در ۳۸۴۰×۲۱۶۰

بنچمارک بازی Warhammer 40,000 Dawn of War 3

رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰ به عنوان سنگین ترین حالت بازی بار پردزاشی زیادی وارد میکند و توصیه میشود برای این بازی از حداقل کارت هایی همچون Radeon R9 290X و GeForce GTX 780 Ti و یا Radeon R9 Nano یا GeForce GTX 980 Ti استفاده کنید.

بنچمارک حافظه ویدئویی Warhammer 40,000 Dawn of War 3

این تست با نرم افزار MSI Afterburner و در دو رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ و ۲۵۶۰×۱۴۴۰ با فعال بودن Anti-Aliasing انجام شده و نشان دهنده این است اگر بازی را روی رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ اجرا میکنید به حداقل کارتی با ۳۰۷۶ مگابایت (۳ گیگابایت) حافظه ویدئویی نیاز دارید، اگر بازی را با رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰ انجام میدهید، باز هم با کارتی با حافظه ۴۰۹۶ مگابایت (۴ گیگابایت) و اگر با رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰ بازی میکنید، مجدداً به کارتی با حافظه ۶۱۴۴ مگابایت (۶ گیگابایت) نیاز خواهید داشت!

بنچمارک بازی Warhammer 40,000 Dawn of War 3

بنچمارک پردازنده Warhammer 40,000 Dawn of War 3

تست پردازنده در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ با دقت ۹۹ درصدی انجام شده و عملکرد پردازنده معادل بنچمارک زیر است. این تست نشان میدهد عملکرد پردازنده های مختلف و حتی قدیمی برای اجرای بازی Warhammer 40,000 Dawn of War 3 در سطح مطلوبی است.

بنچمارک بازی Warhammer 40,000 Dawn of War 3

بنچمارک پردازنده  با پردازنده های اینتل

بنچمارک بازی Warhammer 40,000 Dawn of War 3

بنچمارک پردازنده Warhammer 40,000 Dawn of War 3 با پردازنده های AMD

بنچمارک بازی Warhammer 40,000 Dawn of War 3

نتایج تست بالا نشان میدهد برای اجرای بهتر Warhammer 40,000 Dawn of War 3 بهتر است از یک پردازنده با پشتیبانی از ۸ رشته پردازشی «Threads» فعال استفاده کنید.

بنچمارک مصرف حافظه Warhammer 40,000 Dawn of War 3

بنچمارک بازی Warhammer 40,000 Dawn of War 3

تست حافظه رم بازی روی سیستمی متشکل از پردازنده Intel Core i7-5960X نسل هازول «Haswell-E» انجام شده که برای سوکت LGA 2011-3 عرضه شده و از فرکانس کلاک ۳۰۰۰ مگاهرتزی استفاده میکند. این پردازنده میتواند از ۱۶ گیگابایت حافظه DDR4 با فرکانس کاری ۲۴۰۰ مگاهرتز پشتیبانی کند و همانطور که تصویر بالا نشان میدهد؛ Warhammer 40,000 Dawn of War 3 در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ ۲۶۰۰ حدود ۲۱۰۰ مگابیت مصرف حافظه رم دارد.

بنچمارک بازی Warhammer 40,000 Dawn of War 3

این بدین معناست که اگر سیستم شما ۸ گیگابایت حافظه رم داشته باشید، عنوان Warhammer 40,000 Dawn of War 3 از رقمی معادل ۵.۵ گیگابایتش استفاده میکند، اگر ۱۲ گیگابایت دارید، ۶.۶ گیگابایتش مصرف میشود، اگر از ۱۶ گیگابایت حافظه استفاده میکنید، در زمان اجرای بازی مصرفی معادل ۷.۷ گیگابایت خواهید داشت و در نهایت اگر از ۳۲ گیگابایت حافظه استفاده میکنید، مصرفی معادل ۸.۳ گیگابایت را تجربه خواهید کرد.

منبع gamegpu
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بنچمارک بازی ها

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
آیا-بازی-1979-Revolution-یک-بازی-کاملاً-تحریف-شده-است!؟

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است