بنچمارک بازی The Technomancer

بازی The Technomancer از آن دسته عناوین اکشن علمی تخیلی است که مخاطبان خاص خودش را دارد. عنوان اکشن سوم شخصی که توسط استدیو اسپایدر «Spiders» تولید شده و توسط Focus Home Interactive منتشر شده و البته موفق نشده در سطح عناوین موفق بازار بازی های کامپیوتری جای بگیرد. بازی ادامه عنوان مریخ: گزارش جنگ «Mars: War Logs» همین استدیو است که در سال ۲۰۱۳ برای کنسول های PlayStation 3، Xbox 360 و پلتفرم PC عرضه شده بود.

داستان The Technomancer در ادامه عنوان قبلی است و کراکتر اصلی داستان بازی به مناطق جدید از مریخ برمیگردد تا ماموریت های نا تمامش را به اتمام برساند. ماموریت هایی که شامل شهر ارواح «Ghost Towns» و غارهای بزرگ قطبی است و در واقع شما در نقش یک Technomancer به انجام ماموریت های مختلف بازی میپردازید. بازی شامل سیارات مختلفی است که هر کدام یک از آنها از ویژگی های مخصوص به خودشان برخورداند و هر کدام نیز دارای موجودات جهش یافته متنوعی هستند که میتواند یک گیم پلی مهیج را برای شما فراهم کند.

برای دستیابی به اهداف خود بر روی سیاره سرخ (مریخ)؛ می توانید با دیگر موجودات بجنگید و یا به شیوه دیپلماسی و گفتگو وارد عمل شوید تا بتوانید امتیازات مختلفی را در طول گیم پلی بازی کسب کنید. با کسب تجربیات جدید هم می توانید کاراکتر خود را ارتقا دهید. محیط بیابانی و آخرالزمانی مریخ، با حضور موجوداتی جهش یافته و خطرناک، همه و همه یک فضای هیجان انگیز و جذاب را برای تجربه یک بازی نفس گیر در اواخر فصل گرم تابستان برای شما فراهم میکند!

بازی The Technomancer با موتور اختصاصی و صد البته گمنام «Silk» طراحی و ساخته شده که مهمترین ویژگی اش پشتیبانی از تمام قابلیت های DirectX 11 است. این موتور فقط برای بازی های تولید شده یا در حال تولید وابسته به استدیو اسپایدر «Spiders» مورد استفاده قرار میگیرد و پیش از این هم در هیچ بازی دیگری از استدیوهای مختلف مورد استفاده قرار نگرفته است. با این حال؛ موتور بازی سازی Silk به نسبت عنوان قبلی بهبودهای مختلفی داشته که البته خیلی قابل محسوس نیست!

The Technomancer از گرافیک مناسبی برخوردار است که البته خیلی هم سطح بالا نیست و روی اکثر سیستم های مختلف به راحتی قابل اجرا است. در بازی همه چیز نسبی است و به طور کلی با یک عنوان متوسط از هر لحاظ طرفیم که برای فصل بی بازی تابستان کافی است! به هر حال بهتر است مستقیم سر اصل مطلب برویم و بنچمارک The Technomancer را بررسی کنیم.

بنچمارک بازی The Technomancer

تمام تست ها به صورت استاندارد و با MSI Afterburner روی سه رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰، ۲۵۶۰×۱۶۰۰ و ۳۸۴۰×۲۱۶۰ و با سطح کیفیت حداکثری «Maximum» انجام شده است. همچنین در حال حاضر از پیکربندی SLI در بازی پشتیبانی نمیشود. نتایج بنچمارک بازی The Technomancer را ر زیر میتوانید ببینید.

بنچمارک The Technomancer در ۱۹۲۰×۱۰۸۰

بنچمارک بازی The Technomancer

برای اجرای The Technomancer در رزولوشن ۱۹۲۰x1080p محدودیت زیادی وجود ندارد و در بهترین حالت میتوان با دو کارت Radeon R7 370 و GTX 750 of Ti بازی را اجرا کرد.

بنچمارک The Technomancer در ۲۵۶۰×۱۶۰۰

بنچمارک بازی The Technomancer

۲K فرصت مناسبی برای نمایش قدرت پردازشی بازی روی Radeon R9 280X و GeForce GTX 770 است تا حداکثر توانایی هایشان را نشان دهند. این دو کارت به عنوان معقول ترین کارت های گرافیکی که میتوانند The Technomancer روی DX11 اجرا کنند؛ حداقل ۳۰ فریم برای شما رندر میکنند. ایده آل ترین حالت هم استفاده از Radeon R9 380X و GeForce GTX 780 برای اجرای بازی است.

بنچمارک The Technomancer در ۳۸۴۰×۲۱۶۰

بنچمارک بازی The Technomancer

سنگین ترین بخش ماجرا ۴K است که معادل ۳۸۴۰×۲۱۶۰ پیکسل است! شما برای اجرای راحت و روان بازی در این رزولوشن به کارت هایی همچون Radeon R9 Fury X و GeForce GTX 980 Ti نیاز دارید که به طور کلی در ۴K بین ۵ تا ۱۰% عملکردی بهتر از GTX 980 Ti دارد. ما این موضوع را در مقاله «بهترین کارت های گرافیک انویدیا و AMD در هر رنج قیمت» توضیح دادیم و آنجا این دو کارت را با هم مقایسه کردیم. کمی پایین تر از این دو کارت هم میتوانیم به Radeon R9 Fury اشاره کنیم که فریم دهی مناسبی در بازی های مختلف دارد.

منتهی به دلیل مصرف برق و حرارت تولیدی زیادش احتمالاً در این تست دیده نمیشود. از طرفی به کارت گرافیک Radeon R9 390X و رقیبش یعنی GeForce GTX 980 میرسیم که جزو کارت های رده بالای هر دو کمپانی محسوب میشوند. Radeon R9 390X به خاطر حافظه ویدئویی بسیار بالایی که دارد در بسیاری از بازی ها میتواند فریم دهی مناسبی داشته باشد و به لطف همین حافظه عظیمش (۸ گیگابایت) میتواند در بازی های حافظه خور و خوش گرافیک از رقیبش یعنی GeForce GTX 980 پیشی بگیرد. یک رده پایین تر هم دو کارت GeForce GTX 970 و Radeon R9 390 قرار میگیرند که مدل انویدیا را بهتر میدانیم. بنابراین غیبت برخی کارت های AMD در این تست ها دلیلی بر ضعف آنها نیست.

بنچمارک حافظه ویدئویی The Technomancer

بنچمارک بازی The Technomancer

این تست با نرم افزار MSI Afterburner و در دو رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ و ۲۵۶۰×۱۴۴۰ با فعال بودن Anti-Aliasing انجام شده و نشان دهنده این است که اگر بازی را در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ اجرا میکنید به ۴۰۹۶ مگابایت حافظه ویدئویی، اگر بازی را در رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰ اجرا میکنید  باز هم به ۴۰۹۶ مگابایت حافظه ویدئویی و اگر در ۳۸۴۰×۲۱۶۰ اجرا میکنید باز هم به همان مقدار ۶۱۴۴ مگابایت حافظه ویدئویی نیاز دارید. بنابراین همانطور که میبینید، برای اجرای این بازی به طور میانگین به حداقل ۴ گیگابایت حافظه ویدئویی نیاز دارید.

بنچمارک پردازنده The Technomancer روی ۱۹۲۰×۱۰۸۰

بنچمارک بازی The Technomancer

تست بنچمارک پردازنده نیز با حداکثر کیفیت ممکن «Maximum» روی رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ وبا بیش از ۱۶ مدل پردازنده از دو برند مختلف اینتل و AMD انجام شده و نتایج فوق نشان میدهد بازی The Technomancer برای اجرا روی اکثر پردازنده ها مشکل چندانی ندارد.

بنچمارک پردازنده The Technomancer با پردازنده های اینتل

بنچمارک بازی The Technomancer

بنچمارک پردازنده The Technomancer با پردازنده های AMD

بنچمارک بازی The Technomancer

نتایج تست ها نشان میدهد بازی The Technomancer برای اجرای مناسب هوش مصنوعی و … به پردازنده ای با ۱۲ رشته پردازشی یا «Threads» نیاز دارد تا بتواند به طور مفیدی برای اجرای دستور العمل هایش استفاده از آن بهره ببرد. بنابراین توصیه میکنیم برای اجرای بازی از حداقل پردازنده ای ۴ هسته ای استفاده کنید. استفاده از پردازنده ای کمتر از ۴ هسته میتواند در روند بازی اختلال ایجاد کند. لازم به ذکر است که Thread یا رشته اجرایی/ محاسباتی  در سیستم های چند پردازنده‌ای یا چندهسته ای می توانند به صورت جداگانه و همزمان توسط هر کدام از پردازندها یا هسته ها اجرا شوند و منابع مختلفی «مثل حافظه» را در میان خود به اشتراک بگذارند.

این حالت در سیستم ۶۴ بیتی بسیار موثر است و میتواند موجب افزایش بهبود فرآیند پردازشی شود. بنابراین و با توجه به نیاز بازی به ۱۲ رشته پردازشی؛ احتمال بهینه نبودن بازی The Technomancer وجود دارد و به همین دلیل توصیه میشیود برای اجرای بازی از آخرین پَچ ها (وصله های امنیتی و عملکردی) و آخرین درایورهای گرافیکی استفاده کنید.

بنچمارک مصرف حافظه The Technomancer

بنچمارک بازی The Technomancer

تست حافظه رم بازی روی سیستمی متشکل از پردازنده Intel Core i7-5960X نسل هازول «Haswell-E» انجام شده که برای سوکت LGA 2011-3 عرضه شده و از فرکانس کلاک ۳۰۰۰ مگاهرتزی استفاده میکند. این پردزنده میتواند از ۱۶ گیگابایت حافظه DDR4 با فرکانس کاری ۲۴۰۰ مگاهرتز پشتیبانی کند و همانطور که تصویر بالا نشان میدهد؛ The Technomancer در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ به صورت کلی ۱۴۰۰ مگابایت از مجموع کل حافظه رم (معادل تقریباً ۳ گیگابایت) سیستم شمارا به خودش درگیر میکند.

بنچمارک بازی The Technomancer

این بدین معناست که اگر سیستم شما ۶ گیگابایت حافظه رم داشته باشید، عنوان The Technomancer از رقمی معادل ۴ گیگابایتش استفاده میکند، اگر ۸ گیگابایت دارید، ۴ گیگابایتش را مصرف میکند، اگر از ۱۶ گیگابایت حافظه استفاده میکنید، در زمان اجرای بازی مصرفی معادل ۴.۲ گیگابایت خواهید داشت و در نهایت اگر از ۳۲ گیگابایت حافظه استفاده میکنید، مصرفی معادل ۴.۶ گیگابایت را تجربه خواهید کرد.

منبع gamegpu
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بنچمارک بازی ها

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
بررسی-کارت-گرافیک-Gigabyte-GTX-980-Ti-Xtreme-Gaming-6GB
شاخه: بررسی سخت افزار,کارت گرافیک

بررسی کارت گرافیک Gigabyte GTX 980 Ti Xtreme Gaming 6GB

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است