بنچمارک بازی The Surge

سُرج «The Surge» یا همان دارک سولز روباتیک جدیدترین ساخته استدیو Deck13 Interactive است که در کارنامه اش عنوان Lords of the Fallen دیده میشود. عنوانی که روایت داستانی آن مربوط به دنیایی در حال فروپاشی در آینده ای نه چندان دور است و همچون نفس تازه‌ ای در کالبد سبکی جا افتاده از بازی‌ های نقش آفرینی است که حتی هنوز نام مشخصی هم ندارد. روایت داستانی The Surge در مورد بازارهای جهانی تحت سلطه چند کمپانی محدود است که کارشان پرتاب موشک به فضا به واسطه بودجه دولتی است.

موشک هایی هدفمند که هدفشان انتشار گازهای شیمیایی و گلخانه ای برای افزایش دمای کره زمین و ایجاد انحصار در بازار محصولات وابسته به آن برای قدرت های جهانی و به سلطه کشیده دیگر کشورها است! شما نیز به عنوان بازیباز به جای کاراکتر «وارِن» حوادث داستانی بازی را آغاز میکنید و باید تلاش کنید در کمپانی CREO استخدام شوید. کاراکتر اصلی بازی در ابتدا تحت یک عمل قرار می‌گیرد تا لباس مخصوصی به وی وصل شود. با این حال دستگاه‌ هایی که وظیفه انجام این عمل را برعهده دارند، کارشان را به درستی انجام نمی‌دهند و «وارِن» فرایند دردناکی را تحمل می‌کند و به کما میرود.

پس از چند ساعت بی هوشی، در مکانی نامعلوم به هوش می آید و حالا باید با پیدا کردن مسیر کارخانه فوق، از اتفاقاتی که در آنجا رخ داده آگاه شود. داستان و روایت آن از عناوینی همچون Dark Souls 3 برگرفته شده و شامل مبارزات سختی است که شاید بتواند برای عاشقان Dark Souls 3 مناسب باشد. تیم سازنده برای طراحی The Surge از موتور گرافیکی FLEDGE Engine استفاده کرده که بیشتر برای طراحی و تولید عناوین داخلی استدیو Interactive Deck13 مورد استفاده قرار میگیرد و از ویژگی های مهم آن اطلاعاتی در دست نیست.

از موتور گرافیکی FLEDGE Engine بیشتر برای تولید عناوین کنسولی و PC استفاده میشود و روی دیگر پلتفرم ها استفاده ای ندارد. تنها مزیت این موتور و تنها اطلاعات مفیدی که از آن در دسترس است، پشتیبانی از GameWorks انویدیا است که از همین نکته میتوان فهمید که این موتور یک محصول انویدیا محور است و میتواند روی کارت های انویدیا اثر به مراتب بهینه تری تولید کند. The Surge از تنظیمات گرافیکی مختلفی استفاده میکند و با فعال سازی Anti-Aliasing میتوانید بهبود قابل توجهی را در وضعیت بازی مشاهده کنید، با این حال سطوح ناهموار همچنان در بازی دیده میشود.

گرافیک The Surge را نمیتوانیم یک گرافیک واقع گرا و نرم تصور کنیم و مشکلات خاص خودش را دارد، با این حال گرافیک سطح بالایی است و میتوانید رضایت بازیباز را جلب کند. الیته؛ زمانی که بخواهیم در مورد جلوه های ویژه، افکت های نوری و فیزیک بازی صحبت کنیم، آنوقت به عنوان بسیار با کیفیت طرفیم که جذابیت های نهفته زیادی را درون خودش جای داده است.

تنظیمات گرافیکی بازی The Surge

The Surge از رنج وسیعی از تنظیمات گرافیکی استفاده میکند و تمامی تست های انجام شده به صورت استاندارد و با استفاده از نرم افزار MSI Afterburner روی سه رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ ،۲۵۶۰×۱۶۰۰ و ۳۸۴۰×۲۱۶۰ و با بالاترین سطحح ممکن انجام شده است (به صورت پیش فرض با سطح کیفی Maximum و پیش فرض MSAA 8X). همچنین قابل ذکر است که The Surge از دو پیکربندی AMD CrossFireX و SLI پشتیبانی نمیکند. شاید این مورد در آپدیت های بعدی اضافه شود.

در مورد نرخ نوسازی و فریم ریت مقالات متعددی در سایت موجود است و من پیشنهاد میکنم برای درک بهتر این موضوع مقالاتی همچون «بهترین مانیتورهای مخصوص بازی برای کنسول ها»؛ «فریم ریت چیست؟ هر آنچه درباره فریم ریت باید بدانید (۱)»؛ «راهنمای خرید | سیستم مناسب برای اجرای ۴K»؛ «انویدیا G-Sync چیست؟!»؛ «راهنمای خرید | انتخاب سیستم بازی ۱۲۰ هرتزی» و حتی «راهنمای خرید | سیستم مناسب برای اجرای ۴K» را بخوانید تا اطلاعات فنی مناسبی برای جمع آوری یک سیستم خوب بدست آورید.

بنچمارک The Surge در رزولوشن های ۱۹۲۰×۱۰۸۰؛ ۲۵۶۰×۱۴۴۰؛ ۳۸۴۰×۲۱۶۰

بنچمارک بازی The Surgeدر رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰: برای دریافت میانگین حداقل ۲۵ فریم میتوانید از دوکارت Radeon RX 460 یا GTX 750 Ti استفاده کنید. اگر مقدار فریم ریت شما کمتر از ۲۵ فریم نباشد میتوانید از کارت های رده پایینی همچون Radeon RX 460 یا GTX 1050 Ti هم برای اجرای بازی استفاده کنید. اما برای دریافت ۶۰ فریم در این رزولوشن پیشنهاد میشود از Radeon R9 290 و GeForce GTX 970 استفاده کنید.

بنچمارک بازی The Surgeدر رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰: در این رزولوشن نیز همچون رزولوشن بالا میتوانید برای دریافت میانگین ۲۵ فریم از حداقل کارت هایی همچون Radeon R7 370 و GTX 1050 Ti استفاده کنید. اگر مقدار فریم ریت شما کمتر از ۲۵ فریم نباشد میتوانید از کارت های میان رده قدرتمندی همچون Radeon R9 380X یا GeForce GTX 78 هم برای اجرای بازی استفاده کنید. اما برای دریافت ۶۰ فریم در این بهتر است سراغ دو کارت Radeon R9 Nano و GeForce GTX 980 Ti یا بهتر از این بروید.

بنچمارک بازی The Surgeدر رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰: برای دریافت ۲۵ فریم در این رزولوشن میتوانید از حداقل کارتی همچون Radeon R9 Nano و GeForce GTX 980 Ti  استفاده کنید. برای دریافت ۶۰ فریم و بیشتر از آن پیشنهاد میشود از غولی همچون GTX 1080 Ti استفاده کنید.

بنچمارک حافظه ویدئویی The Surge

این تست با نرم افزار MSI Afterburner و در دو رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ و ۲۵۶۰×۱۴۴۰ انجام شده که نتایج آن را در زیر میبینید.

بنچمارک بازی The Surgeدر رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰: مقدار مصرف حافظه ویدئویی کارت گرافیکی با ۳ گیگابایت حافظه ویدئویی معادل ۳۰۰۰ مگابایت است، با ۴ گیگابایت نیز همان ۴۰۰۰ مگابایت، با ۶ گیگابایت معادل ۴۱۰۰ مگابایت، با ۸ گیگابایت معادل ۴۳۰۰ مگابایت و در نهایت با ۱۱ گیگابایت معادل ۴۴۰۰ مگابایت خواهد بود.

در رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰: مقدار مصرف حافظه ویدئویی کارت گرافیکی با ۳ گیگابایت حافظه ویدئویی معادل ۳۰۰۰ مگابایت است، با ۴ گیگابایت معادل ۴۳۰۰ مگابایت، با ۶ گیگابایت معادل ۴۴۰۰ مگابایت، با ۸ گیگابایت معادل ۴۰۰۰ مگابایت و در نهایت با ۱۱ گیگابایت معادل ۴۰۰۰ مگابایت خواهد بود.

در رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰: قدار مصرف حافظه ویدئویی کارت گرافیکی با ۳ گیگابایت حافظه ویدئویی معادل ۳۰۰۰ مگابایت است، با ۴ گیگابایت معادل ۴۰۰۰ مگابایت، با ۶ گیگابایت معادل ۵۱۰۰ مگابایت، با ۸ گیگابایت معادل ۵۱۰۰ مگابایت و در نهایت با ۱۱ گیگابایت معادل ۵۶۰۰۰۰ مگابایت خواهد بود.

بنچمارک پردازنده The Surge

بنچمارک بازی The Surgeتست پردازنده در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ با دقت ۹۹ درصدی انجام شده و عملکرد پردازنده معادل بنچمارک زیر است. این تست نشان میدهد عملکرد پردازنده های مختلف و حتی قدیمی برای اجرای بازی The Surge در سطح مطلوبی است. یعنی بیشتر پردازنده های موجود در بازار میتوانند بازی The Surge را با ۶۰ فریم پایدار اجرا کنند. حتی با پردازنده های قدیمی همچون AMD FX-9590 و Intel Core i3 2100 های هم میتوانید بازی The Surge را به خوبی اجرا کنید. نتایج تست فوق نشان میدهد برای اجرای بهتر The Surge بهتر است از یک پردازنده ۶ هسته ای با پشتیبانی از ۷ رشته محاسباتی «Computing Threads» استفاده کنید.

بنچمارک مصرف حافظه The Surge

تست حافظه رم بازی روی سیستمی متشکل از پردازنده Intel Core i7-5960X نسل هازول «Haswell-E» انجام شده که برای سوکت LGA 2011-3 عرضه شده و از فرکانس کلاک ۳۰۰۰ مگاهرتزی استفاده میکند. این پردازنده میتواند از ۱۶ گیگابایت حافظه DDR4 با فرکانسس کاری ۲۴۰۰ مگاهرتز پشتیبانی کند. این بنچمارک نشان میدهد در صورتی که بازی را با حداکثر تنظیمات گرافیکی اجرا کنید، به حداقل ۵ گیگابایت حافظه رَم در تمامی حالت ها نیاز خواهید داشت.

بنچمارک بازی The Surge

در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰: مقدار مصرف حافظه رَم سیستم در کارت گرافیکی با ۳ گیگابایت حافظه ویدئویی معادل ۵۰۰۰ مگابایت است، با ۴ گیگابایت حدود ۴۱۰۰ مگابایت، با ۶ گیگابایت معادل ۴۰۰۰ مگابایت، با ۸ گیگابایت ۳۸۰۰ مگابایت و در نهایت در کارت گرافیکی با ۱۱ گیگابایت حافظه رم سیستمی حدود ۴۱۰۰ مگابایت مصرف حافظه سیستمی را تجربه خواهیم کرد.

در رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰: مقدار مصرف حافظه رَم سیستم در کارت گرافیکی با ۳ گیگابایت حافظه ویدئویی معادل ۵۵۰۰۰ مگابایت است، با ۴ گیگابایت حدود ۴۳۰۰ مگابایت (به جز خانوده کارت های گرافیک سری AMD Fury که مصرف آنها به ۶۰۰۰ مگابایت هم میرسد)، با ۶ گیگابایت معادل ۴۳۰۰ مگابایت، با ۸ گیگابایت ۴۰۰۰ مگابایت و در نهایت در کارت گرافیکی با ۱۱ گیگابایت حافظه رم سیستمی حدود ۴۳۰۰ مگابایت مصرف حافظه سیستمی را تجربه خواهیم کرد.

در رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰: مقدار مصرف حافظه رَم سیستم در کارت گرافیکی با ۳ گیگابایت حافظه ویدئویی معادل ۷۰۰۰ مگابایت است، با ۴ گیگابایت ۵۶۰۰ تا ۶۴۰۰ مگابایت، با ۶ گیگابایت معادل ۴۰۴۰ مگابایت، با ۸ گیگابایت ۴۱۰۰ مگابایت و در نهایت در کارت گرافیکی با ۱۱ گیگابایت حافظه رم سیستمی حدود ۴۵۰۰ مگابایت مصرف حافظه سیستمی را تجربه خواهیم کرد.

منبع gamegpu
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بنچمارک بازی ها

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
Unreal-Engine-4

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است