داستان کامل سری Halo

آغازی بر روند داستانی Halo 3

پس از گذشت مدتی؛ جانسون به همراه آربیتر «Arbiter» و تعدادی از تفنگداران نیروی گارد ویژه اتحادیه UNSC موفق میشوند در ماموریتی خطرناک مستر چیف «Master Chief» را صحیح و سالم از لاشه فضاپیمای پیلار اف اتومن «Pillar of Autumn» نجات دهند و پس از درگیری با تعداد زیادی کاونت، خودشان را به یکی از مقرهای جنگلی UNSC میرسانند. جایی که فرمانده هود «Hud» و میراندا کیس در حال طرح ریزی نقشه جدیدی برای دور کردن کاونت از مصنوعات مهم بودند.

آنها برای مستر چیف توضیح میدهند، در مدتی که او در راه سفر به زمین به خواب مصنوعی فرو رفته بود، کاونت ها به همراه شهر های چاریتی، دوباره زمین را هدف حملات خودشان قرار داده و به جو این سیاره بازگشتند. این دفعه هدف آنها دزدیدن مصنوعات از داخ مقر فرماندهی اتحادیه UNSC بود! مصنوعات بسیار مهمی که مختصات دقیقش، مکان جغرافیایی آرک ها «ARK» را فاش میکرد. در ادامه داستان قرار بر این میشود که مستر چیف «Master Chief» به همراه گروهی از تفنگداران نیروی گارد ویژه اتحادیه UNSC سیستم ضد هوایی فعال کاونت ها را نابود کنند تا فرمانده هود «Hud» نیروهای تحت امرش حملاتی را به مواضع از پیش تعیین شده شروع کنند.

نقشه عملیاتی راس ساعت مقرر عملیاتی میشود و پس از چند ساعت درگیری، سپر و زره ضدهوایی نیروهای کاونت منهدم میشود و حملات سنگین نیروهای UNSC شروع میشود، اما متاسفانه نیروهای UNSC موفق به دفع ضد حمله کاونت ها نشدند و نهایتاً پیامبران «Truth» موفق میشوند مصنوعاتی که تحت نظر کلونی انسان ها قرار گرفته بود را بدست آورند. حالا با فعال سازی مصنوعات، پورتال هایی برای تمام فضاپیماهای کاونت ها به مقصد آرک ها «ARK» باز شد. در همین حین خبری مبنی بر مشاهده فضاپیمایی ناشناس در جو زمین مخابره میشود و مشخص میشود که فضاپیمای ناشناس حامل انگل های فلود «Flood» است!

آنها موفق شده بودند با مخفی شدن در قسمتی از های چاریتی، خودشان را به زمین برسانند و پس از آن هم بخش عظیمی از شهر پرنده کاونت ها را تصرف کنند. به دلیل سرعت بسیار بالای تکثیر فلود ها، انسان ها از مقابله با آنها بی توان شده بودند، به همین دلیل فرمانده هود «Hud» و نیروهای تحت امرش برای محافظت از نقاط مهم، سد دفعای ایجاد کردند و در طرف دیگر مستر چیف «Master Chief» و نیروهای تحت امرش به همراه آربیتر «Arbiter»، جانسون و میراندا کیس توسط پورتال به مقصد آرک ها «ARK» رفتند تا با کاونت ها بجنگند.

در همین حین، GS343 به آنها کمک میکند تا نقشه یکی از آرک ها «ARK» را استخراج کنند و سپس راه های دسترسی به اتاق کنترل را به آنها نشان میدهد. اما برای دسترسی به اتاق کنترل باید ژانراتورهای موجود در سه برج جداگانه را نابود میکردند. با تقسیم کار؛ ژانراتورهای برج اول و دوم توسط مستر چیف «Master Chief» و نیروهای تحت امرش غیر فعال میشود، اما برج سوم به خاطر دفاع جانانه کاونت ها «Covenet» مچنان فعال میماند. سپس چیف و آربیتر برای کمک به جانسون و میراندا راهی برج سوم میشوند و زمانی که به آنجا میرسند، اثری از آنها و نیروهایشان پیدا نمیکنند.

سر انجام برج سوم نیز غیر فعال میشود و کنترل اتاق کنترل در دست مستر چیف «Master Chief» و نیروهای تحت امرش می افتد. اما در همین بین؛ انگل های فلود «Flood» موفق میشوند از طریق شهر های چاریتی به سطح آرک ها «ARK» نفوذ کنند و پس از نفوذ با هر دو جبهه وارد درگیری سنگینی میشوند. اما از آنجایی که اتاق کنترل، به خاطر دفاع سر سختانه Honor-Guard غیر قابل دسترس بود، چیف و آربیتر راهی به درونش پیدا نکردند. میراندا و کیس هم در ادامه موفق شدند از طریق فضاپیمای خودشان به درون اتاق کنترل نفوذ کنند.

آرک ها «ARK»

آرک ها «ARK»

در همین لحظه پیامبر Truth برا جلوگیری از نفوذ آنها به سمتشان شلیک میکند و آنها را مجروح میکند. اما در طرف دیگر ماجرا؛ مستر چیف «Master Chief» و آربیتر «Arbiter» که موفق نشدند به اتاق کنترل نفوذ کنند، به کمک انگل های فلود «Flood» موفق میشوند راهی به درون اتاق پیدا کنند، اما پس از ورود به اتاق کنترل با صحنه مرگ میراندا کیز روبرو میشوند و آربیتر «Arbiter» هم که دل خوشی از پیامبران کاونت نداشت و از مرگ میراندا کیز متاثر شده بود Truth را از پشت گرفت و شمشیر پلاسمایی معروف الیت ها را در کمرش فرو کرد تا به سبک خودش انتقام دلچسبی از پیامبران  گرفته باشد!

اما پس از پاکسازی اتاق کنترل و جلوگیری از دستیابی کاونت ها به قدرت هیلو و آرک ها، مستر چیف «Master Chief» از طریق تماسی کوتاه و ضعیف از جانب هوش مصنوعی کورتانا متوجه میشود کاونت ها پس از نابودی هیلو ۰۴ Installation شروع به ترمیمش کرده اند و حالا هوش مصنوعی کورتانا در منطقه «های چاریتی» که حالا توسط انگل های فلود «Flood» آلوده شده، زندانی شده است. او برای نابودی هیلو ۰۴ Installation که در مرحله ترمیم و بازسازی بود، تصمیم میگیرد مجدداً آن را فعال کند و برای این کار هم به هوش مصنوعی کورتانا نیاز داشت.

علیرغم تمام خطرات، مستر چیف «Master Chief» تک و تنها به دل دشمن میزند و هوش مصنوعی کورتانا را از سیل انگل های فلود «Flood» نجان میدهد. سرانجام «های چاریتی» همراه با انگل عظیم الجثه ای به نام گِرَومایند «Gravemind» که همان رهبر فلویدها است به همراه تمام تشکیلاتش منجر میشوند و از بین میروند. اما در طرف مقابل؛ نیروهای UNSC به همراه دیگر تفنگداران بازمانده و الیتت ها «Elite» به زمین برگشتند و فقط چهار شخصیت کیس، هوش مصنوعی کورتانا، مستر چیف «Master Chief» و آربیتر «Arbiter» راهی هیلو نمیه کاره شدند.

انگل های فلود «Flood»

انگل های فلود «Flood»

اما در میانه راه با انگل های فلود «Flood» درگیر شدند و پس از سیطره بر آنها موفق شدند به اتاق کنترل هیلو برسند که در کمال تعجب با مانیتور GS343 رو به رو  میشوند که زودتر از آنها خودش را به اتاق کنترل رسانده بود! مانیتور GS343 کاراکتری است که به دستور خود مستر چیف «Master Chief» وظیفه حفاظت از هیلو ۰۴ Installation را به عهده گرفته و حالا با دستور مستر چیف «Master Chief» مبنی بر نابودی هیلو و تمام انگل های فلود «Flood» موجود در آن مخالفت میکند و مانع این کار میشود. از طرفی کاپیتان جانسون تلاش میکند دور از چشم اسپارک (مانیتور GS343) هیلورا فعال کند که با آگاهی اسپارک به نتیجه ای نمیرسد و بر اثر درگیری کشته میشود.

پس از این صحنه بود که مستر چیف «Master Chief» با دیدن این صحنه به سمت کاپیتان جانسون میپرد و با لیزر اسپارتانی که بر کمرش داشت، اسپارک (مانیتور GS343) را نابود میکند تا هیلو را فعال شود. اما با فعال سازی هیلو همه چیز به هم میریزد و به فروپاشی منجر میشود. آربیتر «Arbiter» با کمک مستر چیف «Master Chief» در نهایت موفق شدند از میان جمعیت انبوهی از فلودها خودشان را به فضاپیمای نیروهای UNSC برسانند و در نهایت از سطح هیلو «Halo» فرار کنند، اما در اثر موج شدید انفجار در سطح هیلو، فضاپیمای نیروهای UNSC به دو نیم تبدیل میشود و هر تِکه آن به قسمتی پرت میشود.

بزرگترین قسمت فضاپیمای تکه شده UNSC که حامل آربیتر «Arbiter» بود با موفقیت به زمین رسید، اما بخشی از آن که حامل مستر چیف «Master Chief» بود در فضای بیکران منظورمه شمسی معلق ماند و اثری از آن پیدا نشد. مستر چیف «Master Chief» پس از اینکه متوجه شد در فضا معلق شده وارد کپسول خواب مخصوصی شد و به هوش منوعی کورتانا «Cortana» گفت:

هر زمانی که به من نیاز داشتی، بیدارم کن «Wake me … Then you need me»

پیامبر Truth

پیامبر Truth

اما روی زمین، فرمانده هود «Hud» و افرادش از آربیتر «Arbiter» و اِلیت ها به خاطر کمکشان در جنگ با کاوِنت ها قدردانی کردند و به افتخارشان، تمامی سربازانی که طی ۲۷ سال جنگ برای محاظفت از نژاد انسان ها تلاش کردند، سنگ یادبودی تهیه کردن و آن را در ساختمان اصلی مقر فرماندهی UNSC نصب کردند. در طرف دیگر؛ با گم شدن مستر چیف «Master Chief» در فضا، پروژه اسپارتان های ۲ هم به فراموشی سپرده شد!

صفحه بندی 1 2 3 4 5 6 7
منبع wikia halopedia
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بازی ها,داستان بازی

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
بررسی کارت گرافیک MSI RX 480 Gaming X 8 GB
شاخه: بررسی سخت افزار,کارت گرافیک

بررسی کارت گرافیک MSI RX 480 Gaming X 8 GB

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است