داستان کامل سری Halo

نژادهای مختلف سه گانه هیلو «HALO»

در تاریخ ۳ فوریه سال ۲۵۲۵ تماس سیاره هاروِست «Harvest» با مقر فرماندهی UNSC پس از مشاهده چند سفینه نا شناس قطع میشود. مقر فرماندهی UNSC سه  فضاپیمای جنگی را از سمت زمین به هاروست اعزام میکند تا موضوع روشن شود و شورش های احتمالی شناسایی شوند. نیروهای اعزامی به محض رسیدن با صحنه عجیبی مواجه میشوند، سطح سیاره هاروِست «Harvest» کاملاً ذوب و سپس منجمد شده بود و اثری از موجودات زنده روی این سیاره نبود!

در همان حال که نیروهای اعزامی UNSC مشغول بررسی بقایای احتمالی موجودات سیاره هاروِست «Harvest» بودند، از طرف چند سفینه ناشناس دیگر مورد حمله قرار گرفتند و از مجموع ۳ فضاپیما، ۲ عدد از آنها سقوط میکند و تنها یک سفینه با موفقیت از منطقه درگیری فرار میکند. فضاپیمای «هراکلس» به هر ترتیبی که شده خودش را به نزدیک ترین سیاره متعلق به کلونی انسان ها میرساند و پیام دریافتی خودش را به مقر فرماندهی UNSC در کره زمین ارسال میکند. پیام فضاپیمای «هراکلس» به شرح زیر بود:

«نابودی شما خواسته خدایان ما است. ما تنها ابزاری در دست آنها هستیم»

این پیام متعلق به اتحادیه ای مذهبی با نام کاونت ها «Covenet» بود. یک اتحادیه نظامی با اعتقادات مذهبی بسیار قوی و قدرتمند که به نوعی خودشان را ادامه دهنده راه فورانر ها میدانند! کاونت ها «Covenet» در واقع عاشق عظمت، شکوه و بزرگی فوررانرها «Furerunner» شدند و به همین دلیل آنها را همانند خدایان خود میپرستند! نژاد کاونت ها «Covenet» به شدت عاشق مصنوعات و فایل های به جای مانده از نژاد فوررانرها «Furerunner» است که تعداد زیادی از آنها در کلونی انسان ها واقع شده و به همین دلیل جنگ با انسان ها را کاری مقدس میدانند.

از همین رو با شهر فضایی عظیم و متحرک خودشان به نام «High Charity» به کلونی انسان ها حمله کردند. شهر قارچ مانندی که ۴۶۰ کیلومتر طول و ۳۵۰ کیلومتر قطر دارد و از ۴ راکتور اتمی بسیار قدرتمند برای تامین انرژی ساکنین شهر استفاده میکند. سیستم راکتور موتور اتمی High Charity میتواند این شهر عظیم را به صورت Slip-Space (سفرهای مافوق سرعت نور که بین ستاره ها انجام میشود) بین ستاره ها جا به جا کند. کاونت ها «Covenet» به نژادها مختلفی تقسیم میشوند که در زیر به آنها اشاره میکنیم:

سَن شیم «San’shyuum»: این نژاد که در زمان های بسیار دور جزو متحدین انسان ها به شمار می رفتند، اکنون به دشمن درجه یک آنها تبدیل شده و از طرف انسان ها پیامبر «Prothet» لقب گرفتند. آنها حدوداً ۲ متر قد دارند و با وزن ۹۰ کیلوگرمی خودشان از توانایی فیزیکی بالایی برخوردارند. سَن شیم «San’shyuum» ها عالی ترین رتبه در نژاد کاونت ها «Covenet» را به خوشان اختصاص داده اند. سَن شیم «San’shyuum» یا همان پیامبر «Prothet» از هوش و ذکاوت بالایی برخوردارند موفق شدند کاونت ها «Covenet» را به شریط رسیدن به بهشت فورانر ها، دور هم جمع کنند و تمامی آنها را بر علیه گونه انسان ها با هم متحد کنند.

آنها در بین خود رتبه بندی های ویژه ای دارند که عالی ترینشان Truth-Mercy و Regret محسوب میشوند و همگی آنها از اصول دینی ویژه ای به نام Great Jurney طبیعیت میکنند که مختص کاونت ها «Covenet» است. پیامبران از آنجایی که باهوش هستند، حدود ۴۰۰۰ سال قبل با فریب آربیترها «Arbiter» و جذب نژاد الیت ها موفق شدند اولین قدم برای تشکیل اتحادیه کاونت و دسترسی به سرزمین هیلو «Halo» پایه گذاری کنند.

نژاد اصلی کاونت ها «Covenet»

نژاد اصلی کاونت ها «Covenet»

سَنگهیلی «Sangheili»: در رتب بندی کاونت ها «Covenet» این نژاد در رده دوم قرار می گیرد. آنها نژادی کهن بودند که توسط فورانر ها در سیاره سنگهلیوس «Sanghelios» ساکن شده و حیاتشان را ادامه دادند. قد ۲.۵ متری با وزنی حدو ۱۷۰ کیلوگرمی از آنها موجودات قدرتمندی ساخته که توسط انسان ها به اِلیت «Elite» مشهور شدند. رهبرشان الیتی به نام تهل وادام «Thel Vadam» است که معمولاً با نام نظامیش یعنی آربیتر «Arbiter» از آن یاد می شود.   آنها در بین خودشان رتبه بندی خاصی ندارند، اما قویترشان زعلوتس «Zealots» است که عضو گارد ویژه محافظین «Honor Guard» پیامبران است.

این کلاس مشابه کلاس اسپارتان های تیم مستر چیف «Master Chief» در نژاد انسان ها است.  آنها موجودات باهوشی هستند و در زمان جنگ از اکتیک های جنگی پیشرفته ای استفاده میکنند. مهمترین سلاح ویژه این گروه نیز Energy Sword است که نوعی شمشیر لیزری با قابلیت جذب انرژی است. این شمشیر پلاسمایی میتواند هر موجودی را به دو نصف تبدیل کند. بنابراین؛ اگر در جنگی تن به تن یک الیت به همراه این شمشیر در مقابلتان ظاهر شد فکر درگیری را از ذهنتان خارج کنید.

جیرالهانه «Jiralhanae»: آنها سومین عضو برتر و جدید ترین نژاد عضو اتحادیه کاونت ها هستند محسوب میشوند. این موجودات توسط انسان ها بی رحم «Brute» لقب گرفته اند. آنها بزرگتری جُثه بین نژاد کاونت ها «Covenet» را به خودشان اختصاص داده اند و با هیکل گوریل مانندشان، قدی بین ۲۶۰ تا ۲۸۰ و وزن بسیار بالایی معادل نیم تن دارند! بی رحم ها «Brute» هوش بالایی ندارند و در زمان جنگ نیز از تاکتیک های پیچده اِلیت ها «Elite» استفاده میکنند. نکته جالب اینجاست که اِلیت ها «Elite» و ی رحم ها «Brute» از اساس نژادی با هم مشکل دارند و هیچ وقت فرمان برداری یک دیگر را نمیپذیرند.

جیرالهانه «Jiralhanae»

جیرالهانه «Jiralhanae»

همچنین در بین کاونت ها، همه نژادها جزء پیامبران از آنها بیزارند و میخواهند آنها از عضویت کاونت ها «Covenet» اخراج کنند. بروت ها معمولاً با پوشش ساده و زرهی ضعیف در میادین ظاهر میشوند. اما کلاس بالاتر آنها کلاً زره پوشند و چکش مرگ باری  به نام Gravity Hammer را با خود حمل می کنند و همچون نژاد قبلی عضو گارد ویژه محافظین «Honor Guard» پیامبران محسوب میشوند.

گالک گولو «Mgalekgolo»: آنها تانک های زنداند و در واقع بدن واحدی محسوب نمیشوند! در واقع کرم های به نام  Lekgolo با قرارگیری در کنار هم و دستور گرفتن از یک مغز واحد موجودی با قد ۳ و نیم متر و وزن ۵ تن را تولید میکنند که از جانب انسان ها شکارچی «Hunter» نامیده میشوند. رنگ پوست آن ها یا قرمز مایل به نارنجی است و با تمام موجودات عضو اتحادیه کاونت ها «Covenet» به جزء اِلیت ها «Elite» مشکل دارند. آنها در هنگام حمله تلاش میکنند که بفهمند هدف الیت است یا نه، اگر نبود  حکم مرگش امضا شده و نابودیش حتمی است.

آنها سر تا پا زره پوشند و تنها نقطه ضعفشان در پشت کمرشان است که زره قدرتمندی ندارد. در دست چپشان یک زره فولادی با ضخامت ۱۴ سانتیمتر و در دست راستشان یک لاسح پلاسمایی قدرتمند قرار گرفته که میتواند هر جنبنده ای را پودر کند.

کیگ یار «Kig-Yar»: آنها پنجمین نژاد برتر کاونت ها «Covenet» محسوب میشوند که با بدنی سوسمار مانند از قدی ۲۳۰ سانتی متری و وزنی ۹۰ کیلویی برخوردارند. کیگ یارها در بین انسان ها به شغال «Jackal» و یا Skirmishers معروف شدند. آنها در زمینه جنگنی از هوش و ذکاوت بالایی برخوردارند و از تاکتیک های خوبی در میدان نبرد استفاده میکنند. آنها در نبردهای مختلف اکثراً از سک سلاح کوچک یا سپر استفاده میکنند و یا با نیروهای تک تیرانداز به جان انسان ها می افتند.

کیگ یار «Kig-Yar»

کیگ یار «Kig-Yar»

این نژاد در گذشته و در سیاره «Chu’ot» به دزدی دریایی در سواحل اقیانوس Eayn مشغول بودند که بعدها با اتحاد بادیگر قبایل هم نوع خودشان به سطح قابل قبولی از علوم مختلف رسیدند و در حال حاضر هم به عنوان یکی از اعضای مهم اتحادیه کاونت ها «Covenet» به عنوان سربازانی قابل شناخته میشوند.

یانمه «Yanme’e»: آنها به مزاحمین قرن ۲۶ معروف اند! انسان ها موجودات را درون «Drone» نامیدند که با قد ۲ متری خودشان از وزنی معادل ۸۰ کیلوگرم برخوردارند. از آ«جایی به آنها درون گفته میشود که در تعداد بالا و همچون زنبور کندوی عسل به دشمنان خودشان حمله ور میشوند و میتوانند در کسری از ثانیه آن را نابود کنند.

Unggoy: در آخرین رتبه از نژاد کاونت ها «Covenet» با موجوداتی با قد ۱.۳۰ تا ۱.۹۰ و وزنی معادل ۱۲۰ کیلوگرمی که از طرف انسان ها گرانت «Grunt» خطاب می شودند مواجه میشویم. گرانت ها هوش و قدرت بدنی پایینی دارند. Unggoy قبلاً بر علیه اتحادیه کاونت ها «Covenet» شورش کردند و ازهمین رو در تحریم دائمی اتحادیه کاونت ها «Covenet» قرار گرفتند و به هیچگونه فناوری نوینی دسترسی ندارند. Unggoy ها را میتوان تهی دست ترین و ضعیف ترین نژاد کاونت ها «Covenet» دانست که نفرت زیادی از پیامبران دارند.

از منظر جگی و نبرد؛ گرانت ها معمولاً در گروه های ۲ تا ۷ نفره به رهبری یک اِلیت در میدان حاظر می شوند. زمانی که اِلیت رهبر کشته شود، آنها به سرعت تسلیم میشوند و فریاد زنان این طرف آن طرف می دوند. اما کافی است کمی رحم از خود نشان دهید تا جزایی را ببینید. آنها به محض مناسب دیدن فرصت دوباره شلیک میکنند و برایتان مزاحمت ایجاد می کنند. کل تاکتیک جنگی این مجودات دوست داشتنی همین است و بس! آنها معمولاً زمانی که خطری را در اطراف خودشان احساس نمی کنند به مصخره بازی مشغول میشوند. این گروه مینیون های «Minion» دنیای هیلو هستند!

نژاد Unggoy

نژاد Unggoy

پس از واقعه سیاره هاروِست «Harvest»، جنگ بین نژاد انسان ها و اتحادیه کاونت ها «Covenet» شروع شد. تعداد نیروهای کاونت به واسطه عضویت چندین نژاد مختلف بیشتر از انسان ها بود و همین موضوع بود که جنگیدن با آنها را سخت میکرد  در طی ۲۷ سال جنگ انسان ها و کاونت ها، سیارات زیادی مورد حمله قرار گرفت، سیاراتی مانند «Arcadia,Kholo»؛ «Groombridge-1830»؛ «XI Boötis A»؛ «Circinius IV»؛ «Alpha Aurigae» و …. که در بیشتر آنها نیروهای اتحادیه UNSC موفق شدند مصنوعات و اطلاعات بسیار مهمی از مکان دقیق آرک ها «Ark» و هفت هیلو «Halo» را از دست کاونت ها «Covenet» مخفی کنند.

نکته: نبرد سیاره هاروِست «Harvest» به خودی خودش و به دلیل وسعت زیادش به عنوان داستان جداگانه «اسپین آف/Spin-off» تحت نام Halo: Wars عرضه شده است. همچنین نسخه دوم بازی استراتژیک Halo: Wars هم عرضه شده که ادامه نسخه اول است.

سیاره Sigma Octanus IV در منظومه سیگما اکتانوس «Sigma Octanus» در تاریخ ۱۷ جولای ۲۵۵۲ مورد حمله کاونت ها «Covenet» قرار گرفت و به شدت آسیب دید. این سیاره در ۶۰ هزار سال قبل یکی از سیارات زیر مجموعه کلونی فورانر ها بود و دارای مصنوعات ارزشمندی است. این آرتیفکت ها در همان سیاره و موزه ای به نام آثار تاریخ جهانی «Côte d’Azur» نگهداری میشوند. خوشبختانه با مقاومت یک روزه و جانانه کاپیتان جیکوب کیز «Jacob Keyes» و نیروهای امنیتی تحت فرمانش مصنوعات و دست نوشته های متعلق به فورانر ها از آن سیار به مکان امنی منتقل شد.

در همین بین؛ کاوِنت ها یک ردیاب به فضاپیمای حامل کاپیتان کیز و مصنوعات متصل کردند و با توجه به مقصد این فضاپیما، موقعیت سیاره مهم ریچ «Reach» به دست کاونت ها افتاد. سیاره ای که بعد از زمین مهمترین سیاره کلونی انسان ها به شمار میرفت. مکانی که در آن پروژه اسپارتان و تمامی آزمایشات محرمانه انسان ها صورت گرفت و مخفی گاه بسیاری از اطلاعات آرتیفکت های مربوط به فورانرها و آثار باقی مانده آنها در سطح کهکشان بود.

صفحه بندی 1 2 3 4 5 6 7
منبع wikia halopedia
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بازی ها,داستان بازی

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
نگاهی به معماری وِگا «Vega»؛ طوفان AMD در راه است
شاخه: AMD/ATI,بررسی سخت افزار,پیشنهاد سردبیر,کارت گرافیک

بررسی معماری وِگا «Vega»؛ طوفان AMD در راه است

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است