داستان کامل سری Halo

معرفی سربازان پروژه اسپارتان

اتحادیه UNSC پس از حوادث Halo: Reach شکل جدی به خودش گرفت. همانطور که اشاره کردیم؛ UNSC مخفف United Nations Space Command یا مقر فرماندهی مشترک تمامی کشورهای اتحادیه در فضا است که به عنوان یک اژانس تحقیقاتی، نظامی و علمی به عنوان یک متحد برای سیاره زمین عمل میکند. UNSC ‌در قرن ۲۲ تشکیل شد و هدف اصلی از تشکیل آن از میان برداشتن سیستم قدیمی و همچنین برتری در سیستم جدیدی به نام «SOL» بود.

وظیفه اصلی شورای UNSC رهبری عملیات نظامی در فضا است که عمدتاً به نمایندگی از شورای زمینی صورت میگیرد. بعد از مدتی این شورا شروع به تبلیغاتی گسترده در جهان و مستعمرات ان برای جنگ با کمونیست ها و فاشیست ها میکند تا قدرت اول کهکشان شود و در یک جنگ و با کمک شورای زمینی آنها را شکست میدهد که این جنگ با کمونیست ها و فاشیست ها به عنوان جنگ سیارات معروف میشود و خودش شامل چندین جنگ جانبی هم میشود که بر روی قمر مریخ و اقمار اطراف ان روی میدهد.

در واقع (فاشیست ها و کمونیست ها گروه تندرو سیاسی یاغی بودند که توسط JOVIAN ‌ احیا شدند)‌ و در آخر هم توسط خود UNSC سرکوب شدند. مقری که خودش توسط سازمان ملل متحد بنیان گذاری شد. این جنگ بزرگ اگرچه درد و رنج زیادی برای زمین و ساکنانش و همینطور مستعمرات اطراف آن به وجود آورده، اما باعث به وجود آمدن اتحادی محکم بین زمینی ها و همینطور به وجود آمدن شبه نظامی هایی شده که در نهایت تا پایان قرن ۲۲ شورای مسلح نظامی زمین را به صورت مشترک تشکیل دادند.

UNSC که دارای بخشی خاص به نام UNSCDF است، همچنان در گیر جنگ با یاغیان جدایی طلب Nsurrectionists بود و در عین حال در صدد تلاش برای پایان دادن به این جنگ طاقت فرسا بود که پروژه اوریون «Project Orion» ‌را شروع کرد ( از این پروژه به عنوان پروژه اسپارتان ها هم یاد میشود).  درست پس از آن بود که فز دوم پروزه اسپارتان هم شروع میشود که در صفحه قبلی توضیح دادیم.

بهترین و کاملترین تجیزات موجود در کره زمین با اتمام پروژه اسپارتان ۲ عرضه شد و با این که هزینه ی زیادی داشت، اما باعث شد UNSC به سمت پروژه اسپارتان ۳ حرکت کند. مهمترین نمونه در این پیشرفت ها که با اتمام پروژه اسپارتان ۲ صورت گرفت، دستیابی به فناوری (سپر انرژی محافظتی و اقتباسی) بود که در لباس های ویژه گروه اسپارتان ها استفاده شده بود. این سپر ویژه برای اولین بار در زره «MJOLNIR» مستر چیف مورد استفاده قرار گرفت. این زره مخصوص یکی دیگر از ساخته ی ویژه UNSC در پایان جنگ بود.

مشخصات کاراکتر مستر چیف «Master Chief»

ناممحل تولدتاریخ تولدقدوزننام مستعار
JOHNEridanus II۲۵۱۱۲.۱۳ سانتیمتر۴۵۰ کیلوگرم۱۱۷ Chief

مستر چیف «Master Chief»

مستر چیف در ۶ سالگی وارد پروژه اسپارتان ها شد و در آن موقع هم یک سرو گردن از تمامی هم سن و سال هایش بزرگتر بود. او به عنوان یک پسر معمولی و با موهای قهوه ای و کک و مک تعریف شده است. مستر چیف در سال ۲۵۱۷ به طور مخفیانه و به همراه ده ها کودک دیگر به کلونی مخصوصی وارد شد تا آزمایشاتی مرتبط با پروژه اسپارتان ‌رویش انجام شود. بعد از چند سال آزمایشات روانی و فیزیکی و عضلانی، او بالاخره با توجه به قدرت بندی و استقامتش با اسم مخفی ۱۱۷ Master Chief معرفی میشد. تمرینات و آزمایش هایش به قدری سخت بود که باعث شد جان و ۳۲ اسپارتان دیگر در این پروژه زنده بمانند.

مستر چیف قهرمان بزرگ سری Halo تا به حال بدون زره دیده نشده است. زره این قهرمان به صورت ویژه ای طراحی شده و بهترین و چشم نواز ترین زره کل این پروژه متعلق به اوست. کار هنری و طراحی این شخصیت بر عهده افرادی همچون: Marcus Lehto ،Rob McLees و Shi Kai Wang بوده که به سختی مشغول طراحی این کاراکتر بودند. مستر چیف با وجود تمامی تلاش ها و رشادت ها و مبارزات عالی اش برای UNSC ‌مورد بی اعتنایی و بی مهری آنها قرار گرفت و در این سازمان به شدت با آنتونیو سیلوا به مشکل خورد و همین مورد باعث شد اختلافاتی بین آنها ایجاد شود.

اگرچه مستر چیف از سیلوا متنفر است، اما این مورد هرگز باعث نافرمانی او از دستوراتش نشده و همیشه وفادار مانده است. لازم به ذکر است که مستر چیف ارتباط مخفیانه ای با هوش مصنوعی کورتانا ‌دارد که جریانش به قبل از سقوط سیاره ریچ ‌و اتفافات نسخه Combat Evolved مربوط میشود. لازم به اشاره است که اولین حضور چیف در عنوان Halo: Combat Evolved 2001 بوده و صداپیشگی این کاراکتر توسط استیو دان «Steve Downes» انجام شده است.

مشخصات کاراکتر کاترین «Catherine – B320»

ناممحل تولدتاریخ تولدقدوزننام مستعار
B320NEW HARMONY۱/۳۰/ ۲۵۳۰۲۰۵ سانتی مترنامشخصKAT

کاترین «Catherine-B320»

کاترین تنها زن اسپارتانها است و از نظر درجه در سری Halo بعد از فرمانده کارتر نفر دوم است.او تنها کاراکتری بوده که در تمام نبردها همراه فرمانده کارتر حضور داشته و به گروه خود و همینطور UNSC وفاداری کاملی دارد. به همین دلیل است که در یکی از جنگ ها بازوی خودش را ازدست داد و در Halo: Reach نیز با بازوی رباتیک گروه اسپارتانها را همراهی میکرد. میتوانیم به جرات بگوییم KAT به همراه فرمانده کارتر تنها بازماندگان تیم صالی Noble ‌مسحوب میشوند. کاترین یک هکر فوق العاده است و تنها ۲۲ سال سن دارد و هنوز خودش را به خاطر مرگ یکی از قطارانش سرزنش میکند.

مشخصات کاراکتر فرمانده کارتر «Carter»

ناممحل تولدتاریخ تولدقدوزننام مستعار
CARTER – A259DURBAN BIKO۲۷/ ۸/۲۵۲۰۲۰۸ سانتی متر۱۱۳ کیلوگرمنا مشخص

فرمانده کارتر «Carter-A259»

کارتر «Carter» فرمانده گروه تیم نوبل «Noble Team» و مهمترین عضو پروژه اسپارتان ۳ است. همرزمانش به قدری به او اعتماد دارند که اعتقادشان این است که او از کوکی یک رهبر بزرگ به دنیا آمده است. کارتر قدیمی ترین عضو این تیم است و از ابتدای فعالیت این گروه تا زمان حال، به عنوان فرمانده اول این گروه شناخته میشود. بالاترین درجه گوره متعلق به فرمانده کارتر «Carter» است و تنها ۳۲ سال دارد و در روز بزرگترین نبرد بین انسانها و کاونت ها به دنیا آمده است. کارتر هم مثل کاترین خودش را به خاطر مرگ TOHM 293 نبخشیده و مدام خودش را سرزنش میکند.

مشخصات کاراکتر امیل «Emile-A23»

ناممحل تولدتاریخ تولدقدوزننام مستعار
Emile-A23LOXOR 2۱۱/ ۳/ ۲۵۲۳۲۰۸ سانتی متر۱۰۶ کیلو گرمنامشخص

امیل «Emile-A23»

امیل «Emile-A23» چهارمین عضوی است که وارد تیم نوبل «Noble Team» شده است. او شخصیتی قابل احترام و دوست داشتنی دارد و بسیار سخت گیر است و امکان ندارد که از کاری یا چیزی نا امید شود. شخصیت امیل بر خلاف دیگر اعضای گروه، اجتماعی تر است و رابطه بسیار بیشتر و صمیمانه تری با دیگر اعضای UNSC و دیگر سربازان اتحادیه دارد. امیل در گروه اسپارتان ها به عنوان متخصص مواد منفجره، نارنجک، مواد سنگین و … است و در کارهای مخفی کاری هم بسیار ماهر است. امیل تنها ۲۹ سال دارد و سیاره اش در ۷ سالگی نابود شده و در ۸ سالگی به اسپارتانها پیوسته است.

مشخصات کاراکتر جورج «Jorge-052»

ناممحل تولدتاریخ تولدقدوزننام مستعار
Jorge-052PALHAZA REACH۵/ ۳/ ۲۵۱۱۲۲۳ سانتیمتر۱۲۴ کیلوگرمنامشخص

جورج «Jorge-052»

متفاوت ترین عضو گروه جورج «Jorge-052» است. یکی از هدف های مهم جورج که از اهمیت بالایی برخوردار است دفاع از ریچ «Reach» است و گروه اسپارتانها نیز همین هدف را دنبال میکند. جورج تنها کسی است که از به پروژه اسپارتان ۲ تعلق دارد و توسط خود دکتر هالزی انتخاب شده است و تنها اسپارتانی است که در ریچ متولد شده است. جورج تنها کسی است که در بین اعضای گروه کمترین محبوبیت را دارد و تمام موضع گیری هایش در داستان سری Halo با بقیه اعضای گروه متفاوت است. جورج بعد از فرمانده کارتر «Carter» تنها کسی است که در بیشتر نبرد ها حضور داشته و تخصصش در استفاده از سلاح سنگین است و به واسطه تولدش در سیاره ریچ میتواند به گروه بسیار کمک کند. جورج ۴۱ سال سن دارد و قدیمی ترین عضو اسپارتان است و در سن ۶ سالگی به گروه اسپارتان پیوسته است. به غیر از او تمامی اعضا، جزو پروژه اسپارتان ۳ محسوب میشوند.

مشخصات کاراکتر جان «Jun-A266»

ناممحل تولدتاریخ تولدقدوزننام مستعار
Jun-A266TYUMEN۲۸/ ۲/ ۲۵۲۴۲۱۰ سانتیمتر۱۱۱ کیلوگرمنامشخص

جان «Jun-A266»

جان «Jun-A266» دارای اختلالاته روحی روانی است و سربازی ساکت و با قدرت تفکر بالاست که به خاطر قابلیت هایش، مهم ترین برگ برنده (کارتر «Carter» و نوبل «Noble Team») در نبرد بزرگ ریچ است. جان سومین عضو گروه Noble Team (همان اسپارتان ها) محسوب میشود که بعد از تاسیس گروه به آن پیوسته است. تخصص اصلی جان سلاح های دور برد و تک تیر است و به دلیل اخلاق خاصش در هیچ موردی اظهار نظر نمیکند. جان ۲۸ سال دارد و به عنوان متفکر ترین سرباز گروه شناخته میشود.

مشخصات کاراکتر نوبل ۶ «SPARTAN-B312»

ناممحل تولدتاریخ تولدقدوزننام مستعار
SPARTAN-B312REACHنامشخصنامشخصنامشخصNoble

Noble 6

اسپارتان که لقب اصلی او Noble 6 ‌است، یکی از مهمترین شخصیت اصلی Halo: Reach محسوب میشود. او جزو سه نفری است که در نبرد Trapped ‌جان سالم به در میبرد. نوبل یک قاتل حرفه ای است که هیچ علاقه ای به کمک به دیگران ندارد.

مشخصات کاراکتر روکی «The Rookie»

ناممحل تولدتاریخ تولدقدوزننام مستعار
The RookieCRISIUM CITY نامشخصنامشخصنامشخصنامشخص

روکی «The Rookie»

او شخصیتی مرموز در بین سربازان اتحادیه UNSC میباشد و اطلاعات بسیار کمی در باره او موجود است. او در سال ۲۵۴۷ به UNSC پیوست و در حال حاضر ۲۵ سال سن دارد. روکی به قدری ساکت و مرموز است که حتی فرمانده ارشد گروه UNSC ‌هم از گذشته او بی خبر است. روکی شخصیت اصلی سری ODST محسوب میشود که در کنار مستر چیف برای وطنش میجنگد.

مشخصات کاراکتر ورونیکا «Captain Veronica»

ناممحل تولدتاریخ تولدقدوزننام مستعار
Captain VeronicaCRISIUM CITYنامشخصنامشخصنامشخصVERONICA

کاپیتان ورونیکا «Captain Veronica»

او مامور اجرایی و رهبر گروه ODST ‌است که از طرف UNSC وظیفه رهبری این گروه را در غیاب اسپارتان ها بر عهده گرفته است. کاپیتان ورونیکا «Captain Veronica» اولین شخصیت زنی است که فرمانده گروه ODST ‌میشود و قبلاً نیز با BAK نامزد بوده و بنا به دلایلی نامزدی آنها بهم میخورد.

مشخصات کاراکتر

ناممحل تولدتاریخ تولدقدوزننام مستعار
EDWARD BUCKNEW ALBANY۲۵۱۰نامشخصنامشخصنامشخص

ادوارد باک «Edward Buck»

باک قدیمی ترین فرمانده گروه ODST ‌ است و تنها فرمانده ای است که در نبرد بزرگ Reach حضور داشته و در آن زمان تنها ۱۸ سال سن داشت که از طرف مقر فرماندهی UNSC ‌مامور شناسایی افراد جنگجو و قدرتمند برای تشکیل گروه ODST ‌شد. ادوارد باک «Edward Buck» را باید یک نظامی بسیار حرفه ای بدانیمک که در حال حاضر ۴۲ ساله است.

مشخصات کاراکتر تیلور میلز «Taylor Miles»

ناممحل تولدتاریخ تولدقدوزننام مستعار
داچ «Dutch»LOS ANTIVILLE۲۵۱۹نامشخصنامشخصDutch

تیلور میلز «Taylor Miles»

تیلور میلز «Taylor Miles» یا داچ با ۳۳ سال سن و بعد از باک قدیمی ترین عضو ODST و با تجربه ترین آنهاست. داچ در سال ۲۵۴۰ به به UNSC ‌پیوست و چند سال بعد و به دعوت فرمانده باک وارد گروه ODST ‌شد. داچ جزو قویترین و بزرگترین عضوگروه است که فقط از سلاح های سنگین برای کشتار استفاده میکند. مهمترین نبرد او در این سری نبرد Helljumper است که در آن نبرد کمی آسیب دید و پس از بهبودی مجدداً به میدان جنگ برگشت.

مشخصات کاراکتر رومئو «Romeo»

ناممحل تولدتاریخ تولدقدوزننام مستعار
Kojo AguCASTRA ARCOLOGY۲۵۲۴Romeo

Kojo Agu یا رومئو «Romeo»

Kojo Agu یا رومئو «Romeo» در ۱۶ سالگی وارد مقر فرماندهی UNSC ‌میشود و در حال حاضر هم ۲۸ سال سن دارد و در یکی از کلون های Madrigal فعالیت میکند. رومئو همیشه از سلاح های تک تیر و دوربرد استفاده میکند و همچنین علاقه خاصی به اذیت و آزار دیگران دارد. از نظر هیکل، وزن و قد، رومئو نفر اول گروه ODST محسوب میشود که قد و وزنی نزدیک به افراد گروه اسپارتان ‌دارد. او حدود ۲ متر قد دارد و تنها سیاه پوست عوض گروه ها اسپارتان ها محسوب میشود.

مشخصات کاراکتر

ناممحل تولدتاریخ تولدقدوزننام مستعار
Michael CrespoCRISUM CITY۲۵۳۰نامشخصنامشخصMICKEY

مایکل «Michael Crespo»

مایکل «Michael Crespo» جوان ترن فرد گروه ODST است که فقط ۲۳ سال سن دارد. تخصص اصلی او مواد منفجره و خنثی سازی بمب است و به خاطر آموزش هایی که که در کلونی دیده، قادر به پرواز با انواع فضماپیماها و جنگنده های مختلف است. او پس از پیوستن به ارتش فرماندهی UNSC ‌ در سن ۱۷ سالگی، به مهارت بالایی در استفاده و تعمیر انواع جنگ افزار رسیده است.

صفحه بندی 1 2 3 4 5 6 7
منبع wikia halopedia
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بازی ها,داستان بازی

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
بررسی فنی بازی Prey
شاخه: تحلیل فنی

بررسی فنی بازی Prey

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است