10 بازی برتر سبک مخفی کاری را بهتر بشناسید

در تاریخچه بازی‌های ویدئویی، برخی عناوین موفق شده‌اند مشخصه مخفی کاری را به شکلی چشم گیر تر و جذاب‌تر پیش روی کاربران قراردهند. به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، هیچ عنوانی نمی‌تواند مشابه با بازی‌های ژانر مخفی کاری، احساسات بازیباز را برانگیزد. در این دسته از بازی‌ها به صبر، استراتژی و تاکتیک خاصی نیاز خواهید داشت و هر آنچه که بدون تبعیت از این موارد توسط گیمر به مرحله اجرا درآید با تنبیه شدید و احتمالاً توجه و حملات همه جانبه دشمن روبرو خواهد شد.

Hitman 2: Silent Assassin

اولین عنوان در لیست ما بازی جذاب Hitman 2: Silent Assassin است. در قالب حضور در فضای این بازی باید به صورت سایه‌ای از منظر دشمن مخفی باشید و با موقعیت شناسی مناسب، آن‌ها را از پا درآورید. در این بازی به مجموعه‌ای از راهکارها برای پیاده‌سازی اهداف خود دسترسی خواهید داشت اما گزینه ارجح شما پیانو وایر است که با استفاده از آن می‌توانید دشمن را خفه کرده و با او وداعی آرام و بی‌دردسر داشته باشید. هیتمن ۲ در دسته عناوین مخفی کاری قرار می‌گیرد اما این مشخصه در حدی نیست که شما از رویارویی مستقیم با دشمنان هراس آنچنانی داشته باشید. از منظری دیگر، قابلیت‌های شخصیت اصلی بازی به گونه‌ای است که نبردهای مسلحانه و رو در رو را به امری غیرضروری تبدیل می‌کند.

Batman Arkham Asylum

مطمئناً نمی‌توان لیستی از برترین بازی‌های سبک مخفی کاری را بدون اشاره به Batman Arkham Asylum تنظیم کرد. در این بازی شما باید به طور تمام و کمال از مهارت‌های خود استفاده کرده تا نیازی به رویارویی مستقیم با افراد شرور نداشته باشید. پس از این، فناوری‌های در دسترس بتمن به کمک شما خواهند آمد تا از شر این دشمنان خلاص شوید. شما با حرکت در سایه و تاریکی، ترس را به نیروهای دشمن القا خواهید کرد و پیش از حمله، تمامی حرکات آن‌ها را زیرنظر می‌گیرید. نکته قابل توجه در خصوص Arkham Asylum آن است که شما می‌توانید حملات خود را دقیقاً برپایه الگوهای حرکتی دشمن، طرح‌ریزی کنید.

Dishonored

در بازی Dishonored گیمر باید پیمایش در شهر پرهیاهوی Dunwall را در قالب دید اول شخص و در دنیای باز محیط بازی، عملی سازد. تنوع موجود در طراحی مراحل بازی شما را ملزم خواهد کرد تا از ترفندهای خاص و مشخصی استفاده کرده تا جان سالم به در ببرید. یکی از بهترین ترفندها، حرکت دزدکی و آرام است که می‌تواند مانع از فرارکردن دشمن از دست شما شود. در دسته عناوینی با تم مخفی کاری، بازی‌های اول شخص به ویژه نمونه‌های جذاب، به ندرت به چشم می‌خورند. با این تفاسیر، اگر به دنبال تجربه بازی‌های این سبک از نگاه شخص اول هستید تهیه یک نسخه از بازی Dishonored را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

The Last of Us

ژانر مخفی کاری را در کنار ژانر ترسناک با هدف مبارزه برای بقا قراردهید تا به معجونی باورنکردنی دست پیدا کنید. نام این معجون می‌تواند The Last of Us باشد. در این بازی، عنوانی آخرالزمانی را شاهد هستیم که در آن باید در جستجوی امنیتی موقت و شکننده تلاش کنید. نکته قابل توجه اینکه در این مسیر، سلاحی به جز عقل و لباس‌های خود ندارید. در تمامی مراحل می‌توانید ترس از لورفتن و دستگیر شدن را با تمام وجود احساس کنید. این بازی دائماً شما را در شرایطی قرار می‌دهد که نیاز است به صورت دزدکی و زیرکانه راه خود را برای نجات پیدا کنید.

از معجون مخفی کاری The Last of Us چند مطلب خوب نوشتیم که مطلب «داستان کامل بازی The Last of Us»؛ «آیا The Last of Us 2 در راه است؟!» و «بررسی فنی بازی The Last of Us» تنها برخی از آنها محسوب میشوند که سعی شده حال و هوای مخفی کاری The Last of Us را به تصویر بکشد.

Metal Gear Solid 2

به عنوان یکی از عناوینی که با حال و هوای کلاسیک‌تر در لیست ما جای گرفته است، Metal Gear Solid 2 با ژانر مخفی کاری عجین شده است. هیچ چیز بهتر از حرکت دزدکی و مخفیانه در جعبه کارتونی برای درامان ماندن از تروریست‌های خشن نمی‌تواند نمایشی جذاب را از این ژانر ارائه دهد. در این بازی باید از راهکارهای مختلفی نظیر پنهان شدن در قفسه‌ها، آویزان شدن از لبه‌ها و حتی خزیدن در داخل مجاری عبور هوا استفاده کنید تا خیلی آرام و بی‌سروصدا از موانع عبور کرده و با دشمن خود روبرو نشوید. فراموش نکنید که در صورت دستگیر شدن، دشمنان شما با استفاده از بی‌سیم از تیم پشتیبانی درخواست کمک کرده و در این صورت احتمالاً چاره‌ای جز تسلیم شدن نخواهید داشت.

Deus Ex: Mankind Divide

عنوان قدیمی Deus Ex: Mankind Divided یک عنوانی عالی برای گیمرهایی است که به دنبال بازی‌های ژانر مخفی کاری به سبک و سیاق کاملاً اروپایی هستند. با خرید یک نسخه از این بازی، نیرویی درونی همواره شما را تشویق خواهد کرد تا در قالب حضور در محیط بازی، در پراگ حرکت کرده و با استفاده از گجت‌هایی که در اختیار دارید، به مبارزه غیرمستقیم با دشمن بپردازید. استفاده از قابلیتی به نام Icarus Dash به آدام جنسن شخصیت اصلی بازی این امکان را خواهد داد تا با سرعت باورنکردنی بتواند مسافتی محدود را طی کند اما این پایان کار نیست.

با به روزرسانی این قابلیت، جنسن می‌تواند از این ویژگی جذاب برای دسترسی سریع به نقاطی برای مخفی شدن یا حتی حرکت سریع و ناگهانی به سمت اهداف استفاده کند. این قابلیت، یکی از ابزارهای کلیدی برای فرار از مهلکه‌های بازی است. Deus Ex: Mankind Divided صرفاً یک مخفی کاری نیست و از بسیاری جهات میتوانیم آن را یک ماجراجویی نقش اقرینی اکشن بدانیم. اما حس ترس خاصی درون بازی دیده میشود که ممکن است بر اثر مشاهده فناوری و داستان مخوف بازی باشد. موضوعی که در مطلب «ناگفته های داستان بازی Deus Ex» به آن اشاره کردیم.

Alien: Isolation

مطمئنا تمامی افرادی که با فیلم Alien آشنایی دارند در زمره مشتاقان دنیای سراسر مخفی کاری Alien: Isolation قرار می‌گیرند. در قالب این بازی، خود را در محیط سفینه فضایی از کار افتاده مشاهده خواهید کرد. گیمر باید با بازبینی سیستم پشتیبانی حیات در این سفینه فضایی، آن را به وضعیت قبلی و آماده بهره‌برداری بازگرداند و البته این اقدام باید به نحوی انجام شود که توسط زنومورف به قتل نرسد. زنومورف به طور ناگهانی و بدون هشدار قبلی از مسیرهای تهویه هوا سر می‌‌رسد و حتی در صورتی که قصد داشته باشید مخفی شوید تا او موقعیت مکانی شما را ترک کند، او بار دیگر بازخواهد گشت و ترس و دلهره را در شما ایجاد خواهد کرد.

Watch Dogs

در نهایت به دنیای اورولوینی در بازی Watch Dogs می‌رسیم. اورولین (Orwellian) صفتی است که بیان کننده شرایط، ایده‌ها یا وضعیت اجتماعی است که George Orwell آن را تهدیدی برای جامعه‌ای آزاد و باز می‌داند. در این جهان، شهروندان تحت سلطه سیستم نظارت کامپیوتری آگاه بر همه چیز قرار گرفته‌اند. در دنیای واچ داگز، شما به مهارت‌های Aiden Pearce متکی هستید تا زنده بمانید. هر رویارویی، یک انتخاب را بر سر راه شما قرار می‌دهد. در قالب این شرایط می‌توانید رویارویی مستقیم با دشمن را در دستورکار قراردهید یا از گزینه نبرد غیرمستقیم و ایجاد شرایطی برای حواس‌پرتی دشمن و حرکت دزدکی و بی‌سروصدا برای رهایی از شرایط استفاده کنید.

بنابراین از نظری که توصیف کردیم؛ بازی Watch Dogs را میتوانیم یک مخفی کاری اکسن بدانیم. لازم به ذکر است که شما میتوانید داستان کامل بازی Watch Dogs را با کلیک بر روی لینک فوق بخوانید و از این بازی پر طرفدار لذت ببرید.

راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بازی ها,مقالات بازی

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
بررسی کارت گرافیک EVGA GeForce GTX 1070 SuperClocked
شاخه: بررسی سخت افزار,کارت گرافیک

بررسی کارت گرافیک EVGA GeForce GTX 1070 SuperClocked

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است