بررسی فنی بازی The Elder Scrolls V Skyrim Remaster

نسخه اصلی اسکایریم «Skyrim» در واقع پنجمین قسمت در سری بازی‌های کتیبه های کهن و بعد از نسخه کتیبه های کهن ۴: آبلیویئن «The Elder Scrolls IV: Oblivion» است. این بازی در یازدهم نوامبر سال ۲۰۱۱ عرضه شد و موفق به کسب بهترین جوایز صنعت گیم شد! داستان اصلی بازی حول محور شخصیتی است که تلاش می‌کند خدای اژدهایان الدین «Alduin» را شکست دهد. طبق پیشگویی ها او قرار است دنیا را نابود کند! وقایع اسکایریم «Skyrim» دویست سال بعد از آبلیویئن و در دنیایی ساختگی به نام اسکایریم «Skyrim»  رخ می‌دهد.

نسخه اصلی سه سال قبل اسکایریم «Skyrim» یک موفقیت تجاری بود و نقدهای مثبتی از منتقدین دریافت کرد و همچنین موفق شد در ۴۸ ساعت اولیه انتشارش حدود ۳.۵ میلیون نسخه به فروش برساند. همچنین در هفته اول ۷ میلیون نسخه روانه بازار کرد که نصف این مقدار در دو روز اول به فروش رسید. حالا و پس از گذشت ۳ سال نسخه ویژه The Elder Scrolls V: Skyrim Remaster یا همان Skyrim Special Edition عرضه شده و اتفاقاً با استقبال خوبی هم از سوی هوادارانش مواجه شد.

عنوان ریمستر (بازسازی) Skyrim Special Edition هان کیفیت بالای نسخه های قبلی را ارائه میکند، اما نمیتواند پیشرفتی فراتر از آن ارائه کند و مهمترین پیشرفت های بصری بازی را میتوان استفاده از فـــــیلترهای قدرتمند و ارتقا یافته دانست که در بازی به شدت استفاده شدند. مثلاً استفاده گسترده از تکنیک انسداد محیط «Ambient Occlusion» در کنار سیستم سایه پردازی فوق العاده قدرتمند بازی موجب شده تا با سطح جزئیات بسیار زیادی در اشیاء مواجه شویم که از نظر بصری جلوه جذابی به بازی بخشیده است.

از طرفی به واسطه بهبود موتور گرافیکی بازی، حالا میتواسنیم از مزیت Draw distance بهتر و بیشتری استفاده کنیم و جزئیات بسیاری را در فواصل دور مشاهده کنیم که در نسخه اصلی بازی اینطور نبود. Skyrim Special Edition به صورت ۶۴ بیتی ساخته شده و کاربران کنسول های PlayStation 4 و Xbox One از مُدهای محدودی استفاده کنند، که در نسخه PC اینطور نیست. Skyrim Special Edition فعلاً فقط برای کنسول های PlayStation 4 و Xbox One منتشر شده و طبق بررسی های مختلف، مشخص شده که این بازی روی هر دو کنسول فوق بر اساس اصول اولیه رندرینگ روی رزولوشن ۱۰۸۰p اجرا میشود.

Skyrim Special Edition برای بهبود بصری و افزایش کیفیت بافت هایش از تکنیکی شبیه به همان Temporal Anti-aAliasing مورد استفاده در Fallout 4 استفاده میکند تا دندانه های تیز موجود در حاشیه اشیاء را محو کند. البته Fallout 4 روی  Xbox One از یک فـــــیـــــــــــــــلتر بافر پوسته ای داینامیک «Dynamic Scaling Buffer» بهره میبرد که میتواند رزولوشن افقی را بر اساس مقدار بار پردازشی تراشه گرافیکی «GPU» تنظیم کند و در واقع به خاطر گرافیک مصرف گذشته این بازی! اکثر مواقع این کنسول میتواند بازی را با رزولوشن ۱۰۸۰p اجرا کند که البته برای سرعت ۶۰ فریم مناسب نیست و به همین دلیل موجب میشود با پدیده سربار پردازنده «Overhead» مواجه شویم.

در واقع Xbox One با اندکی فشار به سخت افزارش تلاش میکند با سرعت ۶۰ فریم  به رزولوشن ۱۰۸۰p برسد که این مقدار قطعاً برای اجرای بازی Skyrim Special Edition به صورت ۶۰ کافی نیست. به همین دلیل سازنده، فریم بازی را روی ۳۰ قفل کرده تا از مشکلات افت فریم احتمالی جلوگیری شود. نسخه Xbox One به صورت ۳۰ فریم با کمی افت فریم یا اصطلاحاً لُکنَت اجرا میشود که البته تاثیری روی تجربه کیفیت کلی بازی ندارد از لحاظ بصری بازی روی  کنسول های PlayStation 4 و Xbox One به صورت تقریباً یکسانی اجرا میشود.

این در حالی است که بتسدا «Bethesda» تایید کرده Skyrim Special Edition روی PS4 Pro با رزولوشن ۴K native اجرا میشود که ۴ برابر بیشتر از رزولوشن PS4 است و ۲.۳ برابر پردازش بیشتری میطلبد. به همین دلیل است که گفته میشود شاید در PS4 Pro با همان سخت افزار پایه PlayStation 4 رو به رو شویم. عنوان The Elder Scrolls V: Skyrim Remaster یک پورت بسیار خوب و عالی از نسخه PC برای کنسول های نسل هشتمی PlayStation 4 و Xbox One محسوب میشود که در مقایسه با نسخه PS3 و Xbox 360 تفاوت های بسیاری را شامل میشود و از ثبات نسبتاً یکسانی روی هر دو کنسول برخوردار است.

منبع eurogamer
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در تحلیل فنی

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
کارت گرافیک ASUS GTX 960 STRIX OC 2GB
شاخه: بررسی سخت افزار,کارت گرافیک

بررسی اختصاصی کارت گرافیک ASUS GTX 960 STRIX OC 2GB

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است