بنچمارک Directx 12 بازی Sniper Elite 4

پس زمینه های داستانی Sniper Elite 4

Sniper Elite 4 بالاخره توسط استدیو Rebellion منتشر شد. عنوانی که به صورت سوم شخص ساخته شده و از نظر کیفیت ساخت، بهترنی نسخه سری Sniper Elite محسوب میشود. همچنین این نسخه بزرگترین و گسترده ترین عنوان سری Sniper Elite محسوب میشود و از منظر داستانی شاهد احزاب مختلفی خواهیم بود که همگی در کشور ایتالیا زندگی می‌کنند که توسط فاشیست‌ها کنترل می‌شود. در سال ۱۹۴۳، فرانکلین روزولت و وینستون چرچیل در کازابلانکا با یکدیگر دیدار کردند تا در مورد حرکت بعدی متفقین به توافق برسند.

پیشنهاد آمریکایی‌ها این بود که نیرو‌ها باید از طریق فرانسه وارد خاک آلمان شده و مناطق صنعتی آن‌ها را مورد حمله قرار بدهند. با این حال چرچیل پیشنهاد داد که با تصرف ایتالیا، متفقین بهتر می‌توانند به نازی‌ها ضربه بزنند و فشار را از روی نیرو‌های شوروی (ارتش سرخ) در شرق بردارند و بدین ترتیب ایده چرچیل مورد موافقت قرار گرفت. داستان بازی Sniper Elite 4 از اینجا آغاز می‌شود که نیرو‌های متفقین در تدارک حمله به ایتالیا هستند. ولی پیش از آن ستوان کارل فیربرن «Karl Fairburne» (شخصیت اصلی بازی) را برای پاره‌ای از تحقیقات به جزیره‌ای در ایتالیا روانه می‌کنند.

فیربرن در جریان بازی به قسمت‌های مختلفی از محیط‌های بسته گرفته تا مناطق جنگلی خواهد رفت و ما محیط‌ها را به شکلی طراحی کرده‌ایم که بتوانید از آن‌ها برای کشتن دشمنان‌تان استفاده کنید. برای مثال در قسمتی می‌توانید به یک بلندی رفته و دشمنان‌تان را با استفاده از اسلحه دوربین‌دار از بین ببرید یا در قسمتی دیگر قادر خواهید بود با استفاده از تونلی مخفی خودتان را به پشت مواضع دشمن رسانده و آن‌ها را غافلگیر کنید. همچنین به کشوری سفر خواهید کرد که نزدیک به دو دهه تحت حکومت فاشیستی موسولینی بوده است و اکنون مشکلات زیادی در این کشور از گرسنگی گرفته تا بیماری تیفوس شیوع پیدا کرده است.

به‌علاوه نیرو‌های نازی هم در سراسر خاک ایتالیا حضور دارند و باید با آن‌ها نیز مقابله کنید. بازیباز در نقش فیربرن باید اهداف مختلف و سران دشمن را از بین ببرند و در این راه ماموریت‌هایی را برای آمریکا، انگلیس یا حتی نیرو‌های مقاومت ایتالیایی انجام خواهند داد. حتی در بخش‌هایی از بازی شاهد نیرو‌های پارتیزانی نیز خواهید بود و با آن‌ها همکاری خواهید کرد. در طرف مقابل هم نیرو‌های ایتالیایی، نازی‌ها و حتی مافیای ایتالیا سعی خواهند کرد شما را متوقف کنند.

ستوان کارل فیربرن «Karl Fairburne» از نظر شخصیتی یکی از هم‌پیمانان مؤثر و شخصی سرسخت، بی‌رحم و دارای دقتی مرگبار است. پس‌زمینه‌های غیر معمول و مهارت Fairburne باعث شده است او به یکی از بهترین عوامل سازمان SOE (Special Operations Executive) تبدیل شود. پدر کارل فیربورن، یک مرد بریتانیایی است که مدتی در شهر واشنگتن زندگی کرد و کارل زمان کودکی خود را در این شهر گذراند. به همین دلیل است که کارل با لهجه آمریکایی صحبت می‌کند.

فیربورن در دانشگاه West Point فارغ‌التحصیل شد و مهارت ویژه او در تک‌ تیر‌اندازی، باعث شد او به فردی خبره در تیراندازی تبدیل شود. بر همین اساس، دولت بریتانیا به آسانی او را در سازمان SOE‌ استخدام کرد و حالا شما به عنوان بازیباز در نقش او بازی میکنید. لازم به ذکر است؛ عنوان Sniper Elite 4 از نظر بزرگی و وسعت سه برابر بزرگتر از نسخه قبلی است و برای طراحی محیط‌ها نیز از مناطق واقعی الهام گرفته شده است.

بنچمارک Directx 12 بازی Sniper Elite 4

لازم به ذکر است؛ افرادی که علاقه زیادی به کشت و کشتار داشته باشند، می‌توانند Sniper Elite 4 را به شیوه اکشن به پایان برسانند و افرادی که ترجیح بدهند از مخفی‌کاری استفاده کنند، می‌توانند با روش‌های بی‌ سر و صدا دشمنان را از بین برده و در عین حال با گوش دادن به صحبت‌های سران دشمن و به دست آوردن اسناد محرمانه، به جزییات بیشتری از داستان بازی پی ببرند.

موتور گرافیکی Sniper Elite 4

Sniper Elite 4 از هر دو پلتفرم Directx 11 و Directx 12 پشتیبانی میکند و با موتور گرافیکی Asura ساخته شده که به عنوان یک موتور داخلی برای عناوین داخلی Rebellion مورد استفاده قرار میگیرد. اولین عنوان ساخته شده با این موتور Judge Dredd: Dredd vs. Death سال بود که در ۲۰۰۳ میلادی به طور مشترک برای PC، گیم کوب «GameCube» و دو کنسول PlayStation 2 و Xbox عرضه شد. بعد از عرضه این بازی، تا سال ۲۰۰۹ و زمانی که Shellshock 2: Blood Trails منتشر شد، استدیو Rebellion فقط برای دو کنسول PlayStation 2 و PlayStation Portable بازیسازی کرد.

مهمترین بازی قاب توجهی که با این موتور ساخته شده، عنوان بیگانه علیه غارتگر «Aliens versus Predator» سال ۲۰۱۰ میلادی است که علاوه بر دو کنسول PlayStation 3 و Xbox 360 برای پلتفرم PC هم عرضه شد. در آن زمان (Radeon HD5xxx (Cypress تنها کارت گرافیکی بود که به واسطه موتور گرافیکی Asura از پلتفرم Directx 11 پشتیبانی میکرد و کمپانی AMD هم به واسطه این بازی با ایجاد یک کمپین تبلیغاتی، از اولین کارت گرافیک نسل جدیدی که میتوانست از Direct3D 11 پشتیابنی کند رونمایی کرد.

بنچمارک Directx 12 بازی Sniper Elite 4

در حال حاضر عنوان بیگانه علیه غارتگر «Aliens versus Predator» در لیست ۵ بازی اولی است که به واسطه کارت های گرافیک AMD و پشتیبانی از DirectX 11 منتشر شده بود. در فوریه ۲۰۱۱ میلادی، Rebellion به صورت رسمی اعلام کرد که موتور گرافیکی Asura به صورت رسمی از کنسول دستی NGP سونی پشتیبانی میکند. بر اساس این گزارش، پورت این موتور از چند ماه قبل از فوریه شروع شده بود و پس از اتمام کار، یک ویدئوی تکنیکی از یک بازی شوتر سوم شخص برای بازیسازان به نمایش درآمد که بعدها پایه گذار سری تیرانداز ویژه «Sniper Elite» شد.

از سال ۲۰۰۵ تا زمان حال، ۷ عنوان مختلف از این سری تولید شده که شامل: Sniper Elite (سال ۲۰۰۵)؛ Sniper Elite V2 (سال ۲۰۰۱۲)؛ Nazi Zombie Army (سال ۲۰۱۳)؛ Nazi Zombie Army 2 (سال ۲۰۱۳)؛ Sniper Elite III (سال ۲۰۱۴)؛ Zombie Army Trilogy (سال ۲۰۱۵) و Sniper Elite 4 (سال ۲۰۱۷) میشود.

تنظیمات گرافیکی بازی Sniper Elite 4

Sniper Elite 4 از رنج وسیعی از تنظیمات گرافیکی استفاده میکند و تمامی تست های انجام شده به صورت استاندارد و با استفاده از نرم افزار MSI Afterburner روی سه رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ ،۲۵۶۰×۱۶۰۰ و ۳۸۴۰×۲۱۶۰ با سطح کیفی Maximum Graphics انجام شده است. دو پیکربندی SLI و AMD CrossFireX فقط در بازی پشتیبانی میشود و تمامی تست ها بر اساس پلتفرم DirectX 11 و DirectX 12 انجام شده است.

لازم به ذکر است استفاده از SLI روی  DirectX 12 مشکلات مختلفی به همراه دارد و نمیتوانید از رزولوشن های بالا استفاده کنید. بنابراین دارندگان کارت های انویدا بهتر است از خیر استفاده از SLI بگذرند. در اسلاید های زیر نتایج بنچمارک Sniper Elite 4 را میتوانید روی سه حالت DirectX 11 و DirectX 12 و Async Compute مشاهده کنید. در مورد فناوری Async Compute در انتهای این بنچمارک توضیحات مفصلی دادیم.

بنچمارک Sniper Elite 4 در ۱۹۲۰×۱۰۸۰

بنچمارک Sniper Elite 4 DX12بنچمارک Sniper Elite 4 DX11بنچمارک Sniper Elite 4 Async Compute
بنچمارک Directx 12 بازی Sniper Elite 4
بنچمارک Directx 12 بازی Sniper Elite 4
بنچمارک Directx 12 بازی Sniper Elite 4

در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ کارت هایی همچون Radeon RX 480 یا GeForce GTX 750 Ti در کنار دو کارت قویتر Radeon R9 280X و GeForce GTX 1050 میتوانند بهترین فریم ریت را برای بازیباز به همراه آورند. در تست Directx 12 در همین رزولوشن، بهتر است برای استفاده از فریم ریت مطلوب از دو کارت Radeon R7 370 یا GeForce GTX 1050 استفاده کنید. اما زمانی که فناوری Async Compute را روی پلتفرم Directx 12 فعال میکنیم، همانطوری که در برگه سوم میبینید، بهترین کارت های ما Radeon RX 480 یا GeForce GTX 750 Ti و یا Radeon R7 370 و GeForce GTX 1050 خواهند بود.

بنچمارک Sniper Elite 4 در ۲۵۶۰×۱۶۰۰

بنچمارک Sniper Elite 4 DX12بنچمارک Sniper Elite 4 DX11بنچمارک Sniper Elite 4 Async Compute

در رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰، زمانی که از DirectX 11 برای اجرای بازی استفاده میکنیم، در کمترین حالت میتوانیم از دو کارت Radeon R9 280X or GeForce GTX 1050 Ti و برای اجرای بازی استفاده کنیم. برای اجرای بهینه تر بازی روی همین حالت نیز پیشنهاد میکنیم از دو کارت Radeon R9 290 و GeForce GTX 970 استفاده کنید.

با تغییر API به Directx 12 در همین رزولوشن، تغییر زیادی صورت نمیگیرد و میتوانیم با کارت های رده پایینی همچون Radeon R7 370 یا GeForce GTX 1050 Ti بازی را با Directx 12 به صورت مناسب اجرا کنیم. اما بهترین حالت در زمان استفاده از Directx 12 دو کارت Radeon R9 380X یا GeForce GTX 780 که حداقل بین ۲۰ تا ۳۰ فریم رندر میکنند.

با سوییچ به حالت Async Compute در Directx 12 باز هم تغییرات کمی را شاهدیم، به طوریکه دو کارت ضعیف و رده پایین Radeon R7 370 و GeForce GTX 1050 Ti به راحتی میتوانند بازی را اجرا کنند. در حالت میانگین نیز به Radeon R9 380X یا GeForce GTX 780 نیاز داریم که البته در بازار بسیار کم یاب است.

بنچمارک Sniper Elite 4 در ۳۸۴۰×۲۱۶۰

بنچمارک Sniper Elite 4 DX12بنچمارک Sniper Elite 4 DX11بنچمارک Sniper Elite 4 Async Compute

رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰ سنگین ترین بنچمارک بازی است. برای اجرای مناسب بازی در حالت DirectX 11 به حداقل کارت هایی همچون Radeon R9 Nano و GeForce GTX 980 نیاز داریم و برای اجرای راحت و بی دردسر نیز به Radeon RX 480 یا CF GTX 1080 نیاز داریم. با سوییچ به Directx 12 تغییر عمده ای ایجاد نمیشود و در کمترین حالت باید از Radeon R9 290X یا GeForce GTX 1060 و در بهترین حالت هم میتوانید از دو کارت Radeon R9 Fury X و GeForce GTX 1080 استفاده کنید.

اما در زمان اجرای Directx 12، با تغییر حالت به Async Compute پیشنهاد میکنیم برای اجرای حداقل فریم از Radeon RX 470 یا GeForce GTX 970 و برای اجرای فریم ریت بهینه و مناسب هم از Radeon R9 Nano و GeForce GTX or 1070 استفاده کنید.

بنچمارک حافظه ویدئویی Sniper Elite 4

بنچمارک Directx 12 بازی Sniper Elite 4

این تست با نرم افزار MSI Afterburner و در دو رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ و ۲۵۶۰×۱۴۴۰ با فعال بودن Anti-Aliasing انجام شده و نشان دهنده این است اگر بازی را روی رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ اجرا میکنید به حداقل کارتی با ۴۰۹۶ مگابایت (۴ گیگابایت) حافظه ویدئویی نیاز دارید، اگر بازی را با رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰ انجام میدهید، باز هم با کارتی با حافظه ۴۰۹۶ مگابایت (۴ گیگابایت) و اگر با رزولوشنن ۳۸۴۰×۲۱۶۰ بازی میکنید، به یک کارت ۶۱۴۴ مگابایتی (۶ گیگابایتی) نیاز دارید.

بنچمارک پردازنده بازی Sniper Elite 4

بنچمارک پردازنده DirectX 11بنچمارک پردازنده DirectX 12
بنچمارک Directx 12 بازی Sniper Elite 4
بنچمارک Directx 12 بازی Sniper Elite 4

بنچمارک پردازنده های اینتل

بنچمارک Directx 12 بازی Sniper Elite 4

بنچمارک پردازنده های AMD

بنچمارک Directx 12 بازی Sniper Elite 4

نتایج تست ها نشان میدهد بازی Sniper Elite 4 برای اجرای مناسب هوش مصنوعی و … به یک پردازنده ۸ رشته ای «Threads» و حداقل پردازنده ای ۴ هسته ای نیاز دارد. این مقدار هسته و اصلاحاً Threads برای اجرای مناسب هوش مصنوعی و فیزیک بازی ضروری است و در این زمینه استفاده از DirectX 12 توصیه میشود. به صورت کلی بازی روی اکثر پردازنده ها به خوبی اجرا میشود.

بنچمارک مصرف حافظه Sniper Elite 4

بنچمارک Directx 12 بازی Sniper Elite 4

تست حافظه رم بازی روی سیستمی متشکل از پردازنده Intel Core i7-5960X نسل هازول «Haswell-E» انجام شده که برای سوکت LGA 2011-3 عرضه شده و از فرکانس کلاک ۳۰۰۰ مگاهرتزی استفاده میکند. این پردازنده میتواند از ۱۶ گیگابایت حافظه DDR4 با فرکانسس کاری ۲۴۰۰ مگاهرتز پشتیبانی کند و همانطور که تصویر بالا نشان میدهد؛ The Division در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ به صورت کلی از ۲۵۰۰ مگابایت حافظه رم سیستم شما استفاده میکند. بدین معنا که اگر در زمینه حافظه ویدئویی کارت گرافیک با کمبود پهنای باندد مواجه شوید، این کمبود از طریق پهنای باند رم کلی سیستم شما جبران میشود.

بنچمارک Directx 12 بازی Sniper Elite 4

این بدین معناست که اگر سیستم شما ۸ گیگابایت حافظه رم داشته باشید، عنوان Sniper Elite 4 از رقمی معادل ۴.۵ گیگابایتش استفاده میکند، اگر ۱۲ گیگابایت دارید، ۴.۸ گیگابایتش مصرف میشود، اگر از ۱۶ گیگابایت حافظه استفاده میکنید، در زمان اجرای بازی مصرفی معادل ۵ گیگابایت خواهید داشت و در نهایت اگر از ۳۲ گیگابایت حافظه استفاده میکنید، مصرفی معادل ۵.۳ گیگابایت را تجربه خواهید کرد.

اندکی توضیح فنی در رابطه با فناوری Async Compute

فناوری یا موتور Asynchronous Compute برای کاربردهای محاسبه «Computing» استفاده میشود. هدف از طراحی فناوری Async Compute پذریش کارهای اصلی و انتقال اونها به CU ها است. نکته ای که وجود دارد این است که ریز معماری GCN تا قبلا از کارت های سری AMD R9 Fury یا معماری فیجی «Fiji» توانایی محدودی در اجرای دستورات نامنظم داشت و یک معماری منظم محسوب میشد. اما در این معماری از فیچر لول هایی همچون VXGI استفاده کرده که مخصوص پلتفرم Directx 12.1 و کتابخانه Direct3D 12 است که نمونه آن را در بازی شکست کوانتومی «Quantum Break» دیده ایم.

در یک معماری نامظنم؛ رشته دستورالعمل ها در یک Wave Front قابل منظم سازی نیستند و به همین دلیل به واسطه فناوری Async Compute میتوانند اولویت های پردازشی را تغییر دهند تا هر پردازشی در نوبت مخصوص به خودش اجرا شود. این حالت در معماری های منظمی همچون نسل دوم معماری ماکسول بر عکس است و با عملاً با یک معماری منظم طرفیم و اکثر کارهای مهم به واسطه حضور درایورهای گرافیکی انجام میشود. البته در معماری منقرض شده فرمی «Fermi»، اکثر بخش های مربوط به سازماندهی Wave Front ها را به صورت سخت افزاری درون تراشه گرافیکی قرار داده شده بود که بنا به دلایل تکنیکی به نرم افزار و درایور منتقل شد.

فناوری Async Compute

اما نکته قابل توجه اینجاست که در نسل دوم معماری ماکسول (کارت های گرافیک سری ۹۰۰ انویدیا) پشتیبانی قابل توجهی از پردازش های ناهمگام «Asynchronous Compute» صورت نگرفته و کارت های گرافیکی این سری در این زمینه با ضعف شدیدی مواجه هستند. بدین معنا که تمامی کارت های مبتنی بر نسل دوم معمای ماکسول (کارت های گرافیک سری ۹۰۰ انویدیا) نمیتوانند از فناوری Async Compute پشتیبانی کنند. البته این پشتیبانی بسیار محدود و به صورت سخت افزاری صورت گرفته است، در عوض کارت های سری سری AMD R9 Fury  به خوبی از این ویژگی پشتیبانی میکنند و در پاسکال نیز این ویژگی پشتیبانی میشود.

اما نکته مهم اینجاست که عدم پشتیبانی کارت های نسل قبلی انویدیا از این ویژگی به معنای عدم پشتیبانی از ویژگی های موجود در پلتفرم Directx 12.1 و کتابخانه Direct3D 12 است که بخشی از آنها را در دو مطلب «نگاهی به میزان موفقیت موتور Quantum Break در Direct X 12» و «نگاهی به قابلیت های رندرینگ موجود در Direct3D 11.3 و Direct3D 12» توضیح دادیم. از طرفی فیچر لول هایی همچون VXGI  به واسطه پلتفرم Directx 12.1 روی کنسول های Xbox One، PS4 و PS4 PRO پشتیبانی میشوند.

برگردیم به بحث اصلی یعنی ریزمعماری GCN  و نسل دوم معماری ماکسول انویدیا که در حال بازنشستگی است! تفاوت این دو معماری در نحوه اجرای عملیات است. در معماری ماکسول ابتدا اطلاعات ذخیره شده در Main Graphic Queue توسط Command Processor پردازش میشوند و سپس بخشی از شتاب دهنده گرافیکی در حالت آماده به کار قرار میگیرد تا اطلاعات ذخیره شده در صفوف محساباتی «Compute Queue» را برای پردازش های بعدی آماده کند. پس از پردازش اطلاعات، مجدداً واحد Main Graphic Queue اطلاعات مربوطه را برای پردازش آماده میکند و همین روند تکرار میشود تا تمامی اطلاعات به صورت کامل پردازش شوند.

این بدین معناست که نسل دوم معماری ماکسول اطلاعات را به صورت خطی پردازش میکرد و دلیل وجود مرحله Context Switching در این معماری نیز همین بوده است. اما در ریز معماری GCN با فناوری جدیدی تحت عنوان موتور Asynchronous Engine یا ACE طرفیم که وظیفه آن پردازش نامنظم و غیر خطی داده های حجیم است. بدین صورت که وقتی داده های مربوط به Main Graphic Queue توسط پردازنده مرکزی فراخوانی و پردازش میشوند، در همان زمان داده های موجود در صفوف محساباتی «Compute Queue» توسط واحد های پردازش ناهمگام یا ACE پردازش میشوند.

این بدین معناست که در کارت های AMD با پردازش موازی طرفیم (پردازش اطلاعات گرافیکی و محاسباتی در یک زمان) و این روند به صورت سخت افزاری انجام میشود و کل فناوری Asynchronous Shaders نیز به صورت موازی اطلاعات مختلف را پردازش میکنند که میتواند به افزایش قدرت پردازشی کارت گرافیک در بازی هایی با گرافیک بالا منجر شود. مبحث فناوری Async Compute بسیار مفصل تر از این است که در این جا در موردش صحبت کنیم. ما سعی میکنیم در مقاله ای جداگانه در موردش توضیحات لازم را ارائه کنیم.

منبع gamegpu
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بنچمارک بازی ها

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
شهر خون و گناه؛ گذاره ای بر جنون Bloodborne
شاخه: بازی ها,مقالات بازی

شهر خون و گناه؛ گذاره ای بر جنون Bloodborne

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است