طی چند روز اخیر، کمپانی RockStar Games با معرفی یک شاهکار جدید، یک بار دیگر تمام رسانه‌های اینترنتی را به لرزه دراورد! هرچند که تریلر معرفی عنوان Red Dead Redemption 2 بسیار کوتاه بود و مدت زمان آن، تنها کمی بیشتر از یک دقیقه بود، اما در همین مقدار زمان هم جزئیات ریز و آبداری وجود دارد که از شنیدن آنها حیرت زده خواهید شد! این اطلاعات نهفته در اعماق تریلر، ذره ای از جهان وسترن حماسی بعدی شرکت راکستار گیمز «Rockstar Games» را به ما نشان می‌دهد.

گله‌ی بوفالو‌های بزرگ! یک جهان شگفت آور و باشکوه! هفت کابوی قابل بازی! خب… البته شاید! در حال حاضر، جزئیات زیادی درمورد داستان و طرح کلی بازی موجود نیست. در تریلری که تماشا کردیم، تنها یک خط دیالوگ وجود داشت: «به من گوش کن؛ وقتش که رسید، باید شروع به دویدن کنی و به پشت سر خودت هم نگاه نکنی. این دیگه آخر خطه». با این حال، ما به طرز غیر قابل باوری هیجان زده هستیم! صحبت‌ اولیه کافیست.

بهترین‌ها در غرب

اولین تریلر Red Dead Redemption 2 در واقع یک نمایش نسبتاً طولانی است و جزئیات بسیار کمی در مورد گیم پلی به نمایش می‌گذارد؛ با این حال، شرکت سونی تایید کرده که این ویدیو برگرفته از نسخه‌ی PS4 بوده است. اکنون ما می‌دانیم که بازی جهان باز غربی «Western Open World» و جدید شرکت راکستار، در سرزمین‌های خیره کننده‌ی آمریکا روایت می‌شود. در این تریلر ۶۸ ثانیه ای، شواهد کافی برای ارائه‌ی چندین پیش بینی در مورد گاوچران‌های Red Dead Redemption 2 وجود دارد.

بیابان‌های برگرفته از GTA 5

اولین نگاه به Red Dead Redemption 2

خب در واقع این موضوع تعجبی هم ندارد. به نظر می‌رسد که دنیای بازی Red Dead Redemption 2 تا حدودی از شهرستان بلین «Blaine County» بازی Grand Theft Auto V الهام گرفته است. اگر در کوه‌های مجلل و جنگل‌های انبوه خارج از شهر لاس سانتوس «Los Santos» به گردش پرداخته باشید، مطمئناً تشابه قسمت دوم تریلر بازی Read Read Redemption 2 با این سرزمین‌ها را دریافته اید. پرتوهای خورشید از لابه لای شاخ و برگ‌های درختان بر چهره‌ چمن‌های انبوه می‌تابند؛ درحالی که صدای دل انگیز رودخانه، گوش هایمان را قلقلک می‌دهد و آهویی زیبا صحنه چشم‌هایمان را نوازش می‌کند.

با توجه به طراحی‌های افسانه ای شرکت راکستار، اگر دنیای Red Dead Redemption 2 پرجزئیات ترین، باشکوه ترین و دقیق ترین جهانِ بازی‌های ویدیویی نباشد، باید تعجب کرد! تاکنون تعدادی از تماشاچیان تیزبین، متوجه حضور تعدادی حیوان ریز و پر جنب و جوش در تریلر شده اند. این موضوع نشان می‌دهد که در بازی Red Dead Redemption 2 باید منتظر یک اکوسیستم گسترده و متنوع از حیوانات و موجودات حیات وحش باشیم!

جهانی گسترده و متنوع

اولین نگاه به Red Dead Redemption 2

ماجراجویی‌های افسرده‌ جان مارستون «John Marston» در سرزمین‌هایی که از ترکیب مناطق جغرافیایی مختلف با آب و هوا و فرهنگ‌های متفاوت تشکیل شده بود، بسیار لذت بخش و به یاد ماندنی بودند. ماجراهایی که از مناطق بی ثمر آستین جدید «New Austin» شروع شد، در دره های خاکی مکزیک «Mexico» اوج گرفت و در شهر مدرن تال تریس «Tall Trees» به اتمام رسید. تصویر بالا، ما را به یاد جنگلی می‌اندازد که جان مارستون تعداد زیادی از خرس‌های قهوه ای را قتل عام کرد.

ما از Red Dead Redemption 2 انتظار داریم تا دنیای بزرگی ارائه دهد که ما برای یک بار دیگر، با تمامی منظره‌های نمادین و کلاسیک غرب وحشی ملاقات کنیم.

بازگشت اردوگاه‌های شبانه

اولین نگاه به Red Dead Redemption 2

در Red Dead Redemption بازیباز می‌توانست با ایجاد یک اردوگاه نُقلی شبانه، بازی خودش را زخیره کند و یا به سراسر مناطق غرب وحشی منتقل شود «Fast Travel». با توجه به تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید، به نظر می‌رسد که کمپ‌ها در شماره‌ دوم Red Dead Redemption مجدداً وجود خواهند داشت. علاوه بر این، ما امیدواریم که آن مسافرها و رهگذرهای خسته ای که کنار جاده کمپ می‌زدند و سپس از جان درخواست می‌کردند تا کنار آتش به آن‌ها بپیوندد و نفسی تازه کند، در این نسخه هم حضور داشته باشند.

حمل لاشه‌های حیوانات از طریق اسب

اولین نگاه به Red Dead Redemption 2

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، تریلر رسمی بازی اشاره می‌کند که (احتمالاً) حمل و نقل لاشه‌ حیوانات از طریق اسب امکان پذیر خواهد بود. در نسخه‌ی قبل، سیستم شکار بازی به این صورت بود که جان مارستون پس از کشتن حیوانات، خیلی سریع پوستشان را می‌کَند، اما نمی‌توانست جسد و لاشه‌ی آن‌ها را به حرکت درآورد. تقریباً غیر ممکن است که شماره‌ی دوم این فرنچایز هیچ پیشرفتی در سیستم شکار نداشته باشد. شاید قابلیت حمل و نقل جسدِ کامل حیوانات و فروش آن‌ها به تجّار محلی امکان پذیر باشد و صد البته منبع درآمد خوبی هم برای شخصیت‌های اصلی بازی محسوب شود.

در حالی که شکار کردن در بازی Red Dead Redemption به طرز غیر قابل باوری اعتیاد آور بود، صبر کردن برای مشاهده‌ی برنامه‌هایی که راکستار برای سیستم شکار Red Dead Redemption 2 ترتیب داده، واقعاً سخت است!

سفر‌های دریایی با قایق‌ها

در بازی Red Dead Redemption جان مارستون نمی‌توانست شنا کند و در صورتی که به داخل آب رودخانه یا برکه ای می‌پریدید، محکوم به مشاهده‌ی مرگ این شخصیت می‌شدید! اما با توجه به تریلری که مشاهده کردیم، به نظر می‌رسد که آب‌ها و رودخانه‌ها، نقش بسیار پررنگی در بازی Red Dead Redemption 2 خواهند داشت. تصویر بالا نشان می‌دهد که در طول بازی، شما می‌توانید به وسیله‌ی قایق به سفرهای دریایی بپردازید؛ چیزی که تبهکاران سری GTA ، از زمان عرضه Grand Theft Auto 3 قادر به انجام آن بودند.

حداقل مطمئن هستیم که قابلیت سفر با قایق در این بازی وجود دارد. بنابراین غیر ممکن است که در راستای همیاری این ویژگی، یک سیستم شنا و دنیای پر جزئیات زیر آب (درست مثل بازی GTA V) در این بازی وجود نداشته باشد.

گله‌ی بوفالوهای رو به انقراض

اولین نگاه به Red Dead Redemption 2

صحنه‌ی بالا می‌تواند درست شبیه به سرزمین Great Plains در شماره‌ اول سری Red Dead Redemption باشد. البته بدیهی است که در نسخه‌ قبل، هرگز نمی‌توانستید این حجم از بوفالوها را در کنار هم مشاهده کنید. مارستون هم هرگز نمی‌توانست این تعداد از بوفالوها را در یک گله شکار کند. بنابراین بیایید امیدوار باشیم تا در مراحل بازی Red Dead Redemption 2 بتوانیم شاهد چند صحنه‌ی بزرگ و پر هزینه (Set Piece) در مورد شکار حماسی بوفالوها باشیم! و البته ما مطمئنیم که آن لوکوموتیو، نشان دهنده‌ی بازگشت قابلیت سفر با قطار و مراحل جذاب سرقت از قطار است!

نکته‌ی جالب دیگر اینجاست که در شماره‌ی اول Red Dead Redemption بوفالوها تقریباً در آستانه‌ انقراض بودند، به طوری که بعد از کشتن تعداد قابل توجهی از آن‌ها، یک اچیومنت (تروفی) بدست می‌آوردید. بنابراین، احتمالاً Red Dead Redemption 2 قبل از جریانات نسخه اول روایت خواهد شد.

داستان بازی Red Dead Redemption 2 

اولین نگاه به Red Dead Redemption 2

از روی صحنه‌های تریلر نمی‌توان تاریخ دقیق دوران این بازی را پیش بینی کرد. اما شواهد زیادی تایید می‌کنند که داستان بازی Red Dead Redemption 2 پیش از جریانات نسخه‌ی اول (سال ۱۹۱۱) روایت خواهد شد. در تصویر بالا ملاحظه می‌کنیم که در این زمان، همچنان سفر با کالسکه رواج دارد، در حالی که اهالی سرزمین بلک واتر «Blackwater» در نسخه‌ی اول، از اتوموبیل‌ها استفاده می‌کنند. این هم نشانه‌ی دیگری است که تایید می‌کند بازی Red Dead Redemption 2 قبل از ورود ماشین‌ها به دنیای انسان‌ها روایت خواهد شد.

دامداری و چرای گاوها

اولین نگاه به Red Dead Redemption 2

تمامی‌آن لحظات در حال بازگشت هستند! این صحنه ما را دقیقاً به یاد سکانس پایانی Red Dead Redemption می‌اندازد؛ آخرین مرحله‌ی ماجراجویی‌های جان مارستون که نام آن هم The Last Enemy That Shall Be Destroyed بود. آیا به یاد دارید آن لحظه‌ی تلخ و فراموش نشدنی که جان مارستون در‌های انبار را باز می‌کند و با گلوله‌های آتشین آن ادگار راس «Edgar Ross» لعنتی و افسران کثیفش وداع زندگی را می‌خواند؟! البته که به یاد دارید؛ مگر می‌شود که کسی آن لحظه‌ غم انگیز را فراموش کند؟! بگذریم؛ این گاو‌های حاضر در تصویر بالا، اشاره می‌کنند که تمامی آن مراحل دام داری در Red Dead Redemption 2 نیز وجود خواهند داشت.

امیدوارم که باز هم شاهد مراحلی مثل A Tempest Looms باشیم! (مرحله ای که جان مارستون باید با سرعت می‌تاخت تا گله‌ خانم Bonnie MacFarlan را از حرکت به سمت صخره، منحرف کند.)

مرگ کاملاً قرمز!

اولین نگاه به Red Dead Redemption 2

مرگ، مرگ در این صحنه موج می‌زند … فقط کافیست به آن کرکس‌های کثیف و نفرت انگیزی که مشغول جمع آوری استخوان‌های لاشیه‌ موجودی شبیه به خوک یا گراز هستند، نگاه کنید تا به حضور عمیق «مرگ» در این تصویر پی ببرید. همچنین بازگشت سگ‌ها هم خوشحال کننده است. به نظر می‌رسد که این رفیقمون در تصویر بالا بهتر و وحشی تر از آن سگ‌های احمقی باشد که در سرزمین Armadillo از نسخه‌ی اول Red Dead Redemption به آرامی پرسه می‌زدند!

آن کالسکه‌ی چرخدار هم نکته‌ قابل توجهی است و باری دیگر تایید می‌کند که بازی Red Dead Redemption 2 در قرن ۱۹ روایت خواهد شد، نه اوایل قرن بیستم.

مارستون… خودتی ؟!

اولین نگاه به Red Dead Redemption 2

تقریباً می‌توانیم با اطمینان اعلام کنیم که شخصی که در تصویر بالا می‌بینید، یکی از شخصیت‌های اصلی بازی Red Dead Redemption 2 خواهد بود. همانطور که در بازی GTA V هنر شرکت راکستار در روایت چند داستان همزمان را ملاحظه کردیم، پیش بینی می‌شود که عنوان Red Dead Redemption 2 هم هفت شخصیت قابل بازی داشته باشد! اجرای چنین طرحی در یک داستان عمیق تر و منسجم تر، آن هم با دو برابر کردن تعداد شخصیت‌های قابل بازی (بیش از دو برابر!) واقعاً یک چالش بزرگ خواهد بود.

مشخص است که شخصی که در تریلر دیدیم، به شدت در تلاش بود تا هویت خودش را حفظ کند. (به سربندی که برای پوشاندن چهره اش استفاده کرده، دقت کنید) و مطمئناً به آن آتشی که در پس زمینه‌ی صحنه مشاهده می‌کنیم هم ارتباطی دارد. آیا این مرد می‌تواند جوانی‌های جان مارستون باشد؟! نمی‌دانیم؛ فقط آن خط دیالوگ در مورد دویدن، تایید می‌کند که این شخص، یک یاغی است. علاوه بر این، آن صحنه‌ی نمایش از کنار شانه، دقیقاً شبیه به اولین دیدار ما با شخصیت مایکل دسانتا «Michael De Santa» در اولین تریلر معرفی GTA V (سال ۲۰۱۱) است!

هفت هفت‌تیرکش باشکوه!

و در نهایت، موفق می‌شویم نگاهی به تاخت و تاز قهرمانان بازی بیندازیم! این صحنه هم به فرضیه‌ی وجود ۷ شخصیت قابل بازی اعتبار می‌بخشد؛ حدس و گمانی که بعد از انتشار اولین تصویر رسمی بازی Red Dead Redemption 2 پخش شد. متاسفانه از ظاهر آن‌ها، جزئیات چندان زیادی قابل دریافت نیست اما از چهره‌ پوشیده شده‌ آن‌ها مشخص است که فعالیت آنها در خلاف راستای قانون است. به هر حال چه بتوانیم هر ۷ شخصیت را کنترل کنیم و چه کنترل تنها یکی از آن‌ها بر عهده‌ی ما باشد؛ تیراندازی‌های حماسی و بزرگی در انتظارمان هستند!

عرضه در پاییز ۲۰۱۷

یکی از معدود حقایقی که با قاطعیت در مورد بازی Red Dead Redemption 2 می‌دانیم، تاریخ انتشار تقریبی آن است! این بازی قرار است در پاییز سال آینده، برای دو کنسول نسل هشتمی Xbox One و PlayStation 4 عرضه گردد. متاسفانه هیچ سخنی در مورد نسخه PC وجود ندارد و طرفداران این پلتفرم همچنان باید تا انتشار یک اعلامیه‌ رسمی منتظر بمانند. درحالی که جزئیات گیم پلی بازی به شدت کم است، سازندگان به بخش مالتی پلیر هم اشاره‌هایی کرده اند. احتمالاً باید منتظر یک بخش آنلاین بزرگ و گسترده در حد GTA Online باشیم!

دار و دسته‌ی ترور که منبع درآمد بزرگی برای شرکت Rockstar و Take Two بوده اند، پس چرا جان مارستون و رفیق‌های سابقش نتوانند این سود‌ها را دو برابر کنند؟! درحالی که اخیرا دامنه‌ RedDeadOnline نیز ثبت شده است، ماجراهای آنلاین حماسی گاوچران‌ها هم باید به حقیقت بپیوندد.

منبع pardisgame
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بازی ها,مقالات بازی

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
The Last Guardian؛ شاهکاری تلخ و شیرین
شاخه: بازی ها,مقالات بازی

The Last Guardian؛ شاهکاری تلخ و شیرین

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است