بررسی کارت های گرافیک AMD Radeon RX Vega

در گذشته؛ اولین نسل از ریز معماری GCN در سال ۲۰۱۲ عرضه شد و پس از آن نیز شاهد معرفی ریز معماری GCN 1.0 در در سال ۲۰۱۳ و GCN 1.2 در سال ۲۰۱۵ بودیم. مدتی پس از آن نیز از دو معماری GCN 2.0 و GCN 3.0 پرده برداری شد که تا مدتی پیش در برخی از محصولات شرکت AMD مورد استفاده قرار میگرفت. منتهی به دلیل ضعف فنی و برخی نواقصش نمیشد از آنها به عنوان یک معماری نو نام برد. به همین دلیل  شرکت AMD در سال های اخیر با افزایش سرمایه گذاری، در ابتدا معماری Polaris «ستاره قطبی» یا نسل چهارم ریز معماری GCN را برای کارت های سری Radeon 400 را رونمایی کرد و حالا ۲ سال پس از آن نیز معماری RX Vega را برای کارت هایی با همین نام معرفی کرده است.

تقریباً میتوان گفت که اولین اطلاعات رسمی در مورد معماری AMD Radeon RX Vega حدود دو سال پیش منتشر شد و مشخص شد که AMD در حال کار بر روی معماری جدیدی برای کارت های گرافیک نسل بعدی خودش است. از نظر زمانی؛ RX Vega را میتوانیم طولانی ترین دوره طراحی معماری از سوی شرکت AMD در نظر بگیریم که از زمان اعلام اولیه تا زمان ورود اولین کارت هایش کمی بیش از ۲ سال زمان برد. فرصت زیادی که برخی کارشناسان معتقدند موجب از دست رفتن افزایش کسب سهم از بازار تراشه های گرافیکی شده است.

همانطور که گفتیم؛ تراشه های مبتنی بر معماری جدید وِگا «Radeon RX Vega» بر اساس ریز معماری GCN (مخفف Graphics CoreNext) توسعه پیدا کرده اند و به عنوان پنجمین نسل از معماری GCN راه درازی و مهمی را پشت سر گذاشته اند تا به تکامل برسند. این تراشه در واقع یک Number-Crunching (کامپیوترهایی که از توانایی محاسباتی بسیار زیادی بر پایه اعداد برخوردارند) بسیار مهم و با طراحی کاملاً جدید هستند که میتوانند روند رو به رو شد نقشه راه AMD در طراحی معماری های گرافیکی را تکمیل کنند. تراشه های وِگا «Vega» از اجزای کاملاً متفاوتی استفاده میکنند که تا به حال در هیچ یک از تراشه های گرافیکی قبلی AMD دیده نشده است.

کارت گرافیک AMD Radeon RX Vega 64 Limited Edition

این اجزا میتوانند میزان بهره وری معماری Radeon RX Vega را برای پردازش گرافیک سه بعدی پیچیده و به طور کلی حجم پردازشی بالا آماده کنند. ایده ساخت Radeon RX Vega، به طور کلی همان روش مرسومی است که برای طراحی و ساخت دیگر تراشه های گرافیکی استفاده میشود و هدف اصلی از توسعه آن، جهشی سریعتر به دنیای ۴K و رزولوشن های فراتر از آن است. ما پیش از این بخش مهمی از اطلاعات دقیق و فنی مرتبط با Radeon RX Vega را در مطالبی همچون «بررسی معماری وِگا «Vega»؛ طوفان AMD در راه است»؛ «بررسی بهبود ۵ درصدی AMD RX Vega به نسبت GTX 1080» و «بررسی آخرین اطلاعات منتشر شده از AMD Vega» نوشتیم که بهتر است خودتان ببینید.

به هر حال؛ کلمه Vega یا آلفا شلیاق با نام اختصاری (α Lyr) چهارمین ستارهٔ پرنور آسمان شب و دومین ستاره پر نور خورشیدی و مهمترین ستارهٔ قطبی سیاره زمین محسوب میشود. این ستاره در پیکر آسمانی دیگ‌پایه (شلیاق) قرار گرفته و به همراه دو ستارهٔ دیگر تشکیل مثلث تابستانی را می‌دهند. انتخاب اسامی ستارگان برای معماری های گرافیکی AMD منطق مشخصی ندارد و این شرکت پیش از این هم از Polaris «ستاره قطبی» به عنوان نسل بعدی معماری تراشه های گرافیکی خودش یاد کرده بود که در مطلب «با AMD Polaris آشنا شوید؛ نسل بعدی معماری تراشه های گرافیکی AMD» در موردش نوشتیم.

قرار است Vega بهبودهای بیهوده و تکراری چند ساله اخیری که بارها در ریز معماری GCN را بشکند و پیشرفت قابل توجهی را برایمان به همراه بیارود. بهبود معماری به همراه ویژگی های اضافی، دو مکملی محسوب میشوند که در کنار طراحی خاص این معماری هرگز در هیچ سخت افزاری دیده نشده و به همین دلیل است که بهبود و افزایش بهره وری این معماری بیش از دو سال طول کشیده است. شرکت AMD به شدت بر روی دو ویژگی HBC یا (High Bandwidth Cache به معنای پهنای باند کَش بسیار بالا) و HBCC یا (High Bandwidth Cache Controller به معنای پهنای پاند کَش کنترلر بالا) حساب باز کرده تا از نظر معماری تفاوت های قابل توجهی را ایجاد کند.

بررسی کارت های گرافیک AMD Radeon RX Vega

در واقع این تفاوت معماری به طور طبیعی نشان میدهد که برای استفاده از پتانسیل کامل و استفاده بالقوه از معماری AMD RX Vega به توسعه بیش از پیش درایورهای گرافیکی حس میشود. بنابراین هیچ تضمینی برای استفاده کامل از پتانسیل معماری AMD RX Vega در زمان عرضه این کارت ها وجود ندارد و AMD امیدوار است با افزایش پهنای باند AMD RX Vega به ۵۱۲ گیگابایت در ثانیه سربار پردازشی تراشه گرافیکی را کاهش دهد تا به واسطه کَش های آدرس دهی مجازی نیاز به پُشته های بیشتر حافظه را از بین ببرد.

با این منطق؛ استفاده از دو ویژگی HBC و HBCC برای گرافیک مبتنی بر معماری AMD RX Vega قابل توجیه است. ویژگی هایی که پیش از این در کارت پرچمدار Radeon R9 Fury X استفاده شده بود و نکته جالب اینجاست که این کارت  در حجم بالای HBM1 به مشکلات متعددی بر خورد میکرد که در عملکرد نهایی این کارت میتوانست موثر باشد. HBC و HBCC خط لوله های قابل برنامه ریزی هستند که برای مدیریت بسته های بسیار سریع محاسبات ریاضی «RPM» و موتورهای پیکسلی جدید مورد استفاده قرار میگیرند.

Vega معماری گرافیکی عجیب و غریبی است که موفق شده با بهبودهای بسیار کوچکی همچون پیاده سازی HBC و ترکیب قطعاتی همچون حافظه های ویدئویی HBM2 به پیشرفت خودش ادامه بدهد! کارت های گرافیک AMD Radeon RX Vega قرار است در سه مدل زیر عرضه شوند که در جدول زیر میبینید. به زودی بررسی مفصل هر کدام یک از کارت های زیر با منتشر میکنیم تا با جزئیات هر کدامشان آشنا شوید.

Radeon RX Vega 64 LiquidRadeon RX Vega 64Radeon RX Vega 56
تعداد واحدهای NGCU۶۴۶۴۵۶
پردازنده های جریانی ۴۰۹۶۴۰۹۶۳۵۸۴
کلاک پایه۱۴۰۶ مگاهرتز۱۲۴۷ مگاهرتز۱۱۵۶ مگاهرتز
کلاک افزایشی۱۶۷۷ مگاهرتز۱۵۴۶ مگاهرتز۱۴۷۱ مگاهرتز
پهنای باند حافظه۴۸۴ گیگابایت۴۸۴ گیگابایت۴۱۰ گیگابایت
Half-precision۱۳.۷ ترافلاپس۱۲.۶۶ ترافلاپس۱۰.۵ ترافلاپس
Half Precision FP16۲۷.۵ ترافلاپس۲۵.۳ ترافلاپس۲۱ ترافلاپس
مقدار حافظه ویدئویی۸ گیگابایت۸ گیگابایت۸ گیگابایت
توان مصرفی۳۴۵ وات۲۹۵ وات۲۱۰ وات

کارت گرافیک AMD Radeon RX Vega 64

عدد ۶۴ در RX Vega 64 نشان دهنده تعداد واحدهای محاسبه گر «CU ها» در تراشه گرافیکی «GPU» است. هر CU یک واحد سایه زنی در کنار واحدهای TMUs محسوب میشود که هر دوی آنها درون تراشه گرافیکی «GPU» قرار میگیرند. این CU ها در معماری RX Vega به Next Gen Compute Units یا «NGCU» نام گذاری شده اند که تغییرات حروف در این جمله به نسبت ریز معماری GCN نشان دهنده پیشرفت معماری است. در این معماری هر واحد NGCU از ۶۴ واحد پردازنده جریانی «Stream Processors» و «Texture Mapping Units» یا واحدهای نقشه برداری بافت تشکیل شده است.

پس از انجام محاسبات ریاضی (یعنی ۶۴ واحد CU و ۶۴ واحد سایه زنی در هر CU)؛ به تعداد ۴۰۹۶ واحد سایه زنی در Vega 64 میرسیم که دقیقاً مشابه همان رقمی است که در کارت گرافیک Radeon Fury X مبتنی بر سیلیکون فیجی «Fiji» دیده بودیم. از طرفی رنج سرعت کلاک پایه از ۱۲۴۷ مگاهرتز به ۱۵۴۶ مگاهرتز در حالت افزایشی تقویت شده که بیشتر از فرکانس تمامی کارت هایی است که AMD تا به امروز منتشر کرده است. همانطور که انتظار میرفت، در طراحی کارت های مبتنی بر معماری RX Vega از حافظه های ویدئویی HBM 2 استفاده شده که اجازه استفاده از حافظه های ویدئویی بزرگتر از ۴ گیگابایت را میدهند.

لازم به ذکر است که مقدار حافظه ویدئویی قابل پشتیبانی در HBM1 موجود در کارت های مبتنی بر سیلیکون فیجی «Fiji» به ۴ گیگابایت محدود میشد، حال آنکه با معرفی معماری RX Vega و HBM 2 میشود این مقدار را تا ۸ گیگابایت افزایش داد. مشخصات کارت گرافیک AMD Radeon RX Vega 64 نشان میدهد که این کارت از یک گذرگاه حافظه ۲۰۴۸ بیتی با سرعت ۴۸۴ گیگابایت بر ثانیه استفاده میکند که میتواند سرعت کلاک ۹۴۵ مگاهرتزی را برای این کارت گرافیک فراهم کند. Radeon RX Vega 64 در ۳ مدل کلی معرفی شده که همگی آنها از سیلیکون Vega 10 استفاده میکنند.

بررسی کارت های گرافیک AMD Radeon RX Vega

یعنی همان سیلیکونی که پیش از این بر روی کارت‌ گرافیک Radeon Vega Frontier Edition که چندی پیش عرضه شده بود قرار گرفته است. اما AMD Radeon RX Vega 64 Liquid به عنوان اولین و قویترین مدل این خانواده از سیلیکون کامل Vega 10 بهره میبرد و هیچگونه محدودیتی از طرف AMD بر روی چیپ سیلیکونی Vega 10 اعمال نشده و بر خلاف AMD Radeon RX Vega 64 از فرکانس کلاک ۱۴۰۶ مگاهرتزی استفاده میکند که در حالت افزایشی به رقم ۱۶۷۷ مگاهرتز میرسد که در مقایسه با کلاک افزایشی AMD Radeon RX Vega 64 افزایش ۸.۵ درصدی را نشان میدهد.

همانطور که گفتیم؛ هر سه مدل این خانواده یعنی AMD Radeon RX Vega 64 Liquid و نسخه معمولی یعنی AMD Radeon RX Vega 64 و کارت ضعیف تر AMD Radeon RX Vega 56 از سیلیکون Vega 10 استفاده میکنند و غیر از کلاک پایه و افزایشی و میانگین مصرف برق، در بقیه موارد مشخصات کاملاً یکسانی دارند. نا گفته نماد که دو مدل RX Vega 64 و RX Vega 64 Liquid از تعداد پردازنده های جریانی یکسان «Stream Processors» استفاده میکنند و مدل ضعیف تر RX Vega 56 از ۳۵۸۵ پردازنده جریانی و تنها ۵۶ واحد CUs استفاده میکند.

AMD Radeon RX Vega 64 Liquid به عنوان گران قیمت ترین کارت گرافیک خانواده RX Vega با قیمت ۶۹۹ دلار (بیش از ۲.۵۰۰.۰۰۰ تومان) معرفی شده و دو کارت گرافیک AMD Radeon RX Vega 64 با قیمت ۴۹۹/۵۹۹ دلار (معادل بین ۱.۷۰۰.۰۰۰ تا ۱.۹۰۰.۰۰۰ تومان) و کارت گرافیک RX Vega 56 نیز با قیمت ۳۹۹/۴۹۹ دلار (معادل ۱.۴۰۰.۰۰۰ تا ۱.۶۰۰.۰۰۰ تومان) برای عرضه به بازار گرافیکی در نظر گرفته شده است. مهمترین تفاوت قیمت ها، با توجه به مورادی که پیش از این گفتیم به کولرهای نصب شده روی آنها بر میگردد که در مدل RX Vega 64 Liquid به صورت کولر آبی و در مدل RX Vega 64 به صورت کولر بادی است.

بررسی کارت های گرافیک AMD Radeon RX Vega

از طرفی خود مدل Radeon RX Vega 64 نیز در دو مدل مجزا عرضه میشود که ولین طراحی مشابه کارت‌ گرافیک  RX 480 (از جنس پلاستیک) خواهد بود و دومین مدل که با نام «limited edition» عرضه می‌شود، به جای سطح پلاستیکی، از آلومینیوم برس‌ خورده استفاده خواهد کرد که بسیار مشابه محصول عرضه‌شده‌ Vega Frontier Edition است. بدین معنا که از نظر مشخصات فنی، کلاک و حتی PCB تفاوتی بین این دو نیست و تمام تفاوت ها به طراحی جنس بدنه این دو کارت مربوط میشود که در قیمت نهایی موثر است.

Radeon RX Vega 64 از یک کولر خنک کننده ۳۰ میلیمتری بهره میبرد که شامل هیت سینک و صفحه فلزی «Backplate» آلومینیومی است که برای تهویه بهتر روی PCB نصب شده اند. از طرفی در طراحی خنک کننده کارت گرافیک RX Vega 64 از نشان Radeon Vega استفاده شده د که به دیودهای نوری LED مجهز شده و هر دیود نوری به واسطه یک میکرو سوئیچ دستی که در پشت کارت گرافیک قرار گرفته قابل کنترل است. با توجه به اینکه در کارت های خانواده RX Vega از حافظه های ویدئویی HBM2 استفاده شده، طول مدار PCB کاهش یافته، اما به واسطه استفاده از خنک کننده بزرگ، همچنان با کارت های بزرگی طرفیم که برای استفاده از آنها به کیس های بزرگی نیاز پیدا میکنید.

کارت گرافیک AMD Radeon RX Vega 56

کارت گرافیک Radeon RX Vega 56 بر خلاف برداران بزرگترش از پردازنده های جریانی «Stream Processors» کمتری استفاده میکند و علاوه بر آن نیز شاهد غیر فعال شدن مدارات مختلفی در این مدل هستیم که نهایتاً قیمت تمام شده کارت گرافیک را برای استفاده عمومی تر کاهش داده است. در این مدل تنها ۵۶ واحد از ۶۴ واحد CU فعال است و علاوه بر آن؛ فرکانس کلاک پایه نیز با کاهش مواجه شده است، به طوری که فرکانس پایه ۱۱۵۶ مگاهرتر و فرکانس افزایشی روی ۱۴۷۱ مگاهرتز تثبیت شده است. همچنین حافظه ویدئویی HBM2 این کارت هم کلاک ۱.۶ گیگابیت برثانیه (پهنای باند ۴۱۰ گیگابایت بر ثانیه) فعالیت می‌کند که به نسبت دو کارت قبلی با چند درصد کاهش مواجه بوده است.

بررسی کارت های گرافیک AMD Radeon RX Vega

مشخصات فنی نشان میدهند که Radeon RX Vega 56 از لحاظ توان حرارتی به نبست دیگر محصولات RX Vega در رده پایین تری قرار میگیرد، به طوری که توان حرارتی این کارت حدود۲۱۰ وات اعلام شده که به مقدار ۸۵ وات کمتر از Radeon RX Vega 64 است. در نسخه مرجع؛ برای تغذیه برق این مدل از دو عدد رابط ۸ پینی استفاده شده که در مدل های سفارشی شرکای AMD ممکن است با تغییراتی مواجه شویم که در جهت رضایت کاربران صورت میگیرد.

عملکرد ابتدایی وگا «Vega»

شرکت AMD برای تست اولیه کارت های خانواده Radeon RX Vega از تست داخلی خودش استفاده کرده که شامل پردازنده Intel Core i7-7700K (با فرکانس ۴.۲ گیگاهرتز) و استفاده از ۱۶ گیگابایت حافظه DDR4-3000 مگاهرتزی است. این تست بر روی دو پلتفرم DX12 و Vulkan و با آخرین درایورهای گرافیکی انویدیا و AMD انجام شده و نتایج جالبی رقم خورده است. تست های اولیه نشان میدهند که کارت گرافیک RX Vega 64 در رزولوشن WQHD (معادل نسبت تصویر ۲۱:۹ و رزولوشن ۱۴۴۰p) موفق شده عملکرد بهتری را به نسبت GTX 1080 انویدیا ثبت کند.

در واقع اسلایدهای اولیه که AMD از عملکرد کارت گرافیک خودش منتشر کرده حاکی از آن بوده که این شرکت میخواهد حداقل در مبحث فریم ریت و فناوری Freesync، عملکرد کارت های جدید خودش را بهتر از GTX 1080 نشان دهد. با وجودی که هنوز نمیتوانیم به صورت قطعی در مورد قدرت و توان عملکرد RX Vega 64 نظر دهیم، اما کارت گرافیک RX Vega 64 موفق شده در بسیاری از عناوین روز عملکرد با ثبات و با کیفیتی را از خودش به نمایش بگذارد. همین داستان در مورد عناوینی با رزولوشن ۴K هم در جریان است.

بررسی کارت های گرافیک AMD Radeon RX Vega

RX Vega 64 در مقابل رقیبش یعنی GTX 1080 در برخی عناوین ۴K برنده میدان بوده و در برخی دیگر بازنده میدان بوده است. البته در مقایسه با R9 Fury X به طور میانگین حدود ۳۵ درصد افزایش فریم ریت در تمامی عناوین را شاهدیم که رقم خوبی محسوب میشود. اما در مقابل پادشاه فعلی کارت های جهان یعنی GTX 1080 Ti هیچ توضیح قابل قبولی برای عملکرد کارت های خانواده Radeon RX Vega وجود ندارد و تمامی این کارت ها در رقابت با GTX 1080 Ti در رزولوشن ۴K محو میشوند! بنابراین برای رزولوشن ۴K بدون شک بهتر از GTX 1080 Ti در حال حاضر وجود ندارد! شاهکاری که در مطلب «بررسی کارت گرافیک GeForce GTX 1080 Ti Founders Edition» به طور مفصل در موردش نوشتیم.

صحبت پایانی

معماری وگا «Vega» جایگزینی است برای گل سرسبد Fury X که حدود دو سال پیش موفق شد تراشه های گرافیکی انویدیا را پشت سر بگذارد و خودش را به عنوان یکی از بهترین های بازار کارت های گرافیکی مطرح کند. از آن زمان تا زمان حال منتظر عرضه رسمی کارت های گرافیک خانواده RX Vega بودیم که بالاخره معرفی شدند. کارت هایی که قرار است با دو مدل متفاوت از پردازنده های جریانی ۴۰۹۶ و ۳۵۸۴ عرضه شوند و به صورت کلی دارای ۴ مدل اصلی هستند که در بالا به هر کدامشان اشاره کردیم و تفاوت هایشان را ذکر کردیم.

بدین ترتیب؛ RX Vega 64 با فیمت ۴۹۹ دلاری خودش برای رقابت با GeForce GTX 1080 انوییا عرضه میشود و RX Vega 56 نیز با قیمت ۳۹۹ دلاری خودش برای رقابت با GeForce GTX 1070 وارد بازار گرافیکی میشود. بنابراین هدف اصلی این کارت ها رقابت با گل سرسبد کارت های انویدیا یعنی GTX 1080 Ti نبوده و در مرحله اول هدفش اجرای عناوین مختلف در رزولوشن ۱۴۴۰p و در مرحله دوم اجرای ۶۰ فریم تمامی عناوین جدید است. به همین دلیل برای تشویق کاربران از قیمت بسیار رقابتی و پایینی برخوردار است و البته میتواند عملکرد بسیار خوبی را در عناوین روز برای بازیباز به همراه داشته باشد.

بررسی کارت های گرافیک AMD Radeon RX Vega

یکی از موارد مهم کارت های جدید AMD پشتیبانی سخت افزاری از مجموعه نرم افزاری جدید Crimson ReLive Edition است که مشکلات و تنگناهای مربوط به تراشه گرافیکی نسخه های پیشین را بهبود بخشیده است. معماری وگا «Vega» به نسبت معماریهای پیشین AMD عملکرد بسیار بهتری دارد و از مقدار بهره وری بیشتر استفاده میکند. به نظرم میرسد وگا «Vega» در زمینه محاسبات هوش مصنوعی بهبود یافته و با توجه به تعادل و ثبات فوق العاده معماری حافظه و معماری کلی تراشه گرافیکی گام های مهمی را برداشته است.

البته پیشرفت های فعلی در معماری وگا «Vega» با معماری های پیشین این شرکت مقایسه شده که رو به رشد بوده، اما در مقایسه با رقیبش، از میزان رشد و پیش روی کمی برخوردار است. این موضوع در حالی است که انویدیا به زودی از معماری GeForce Volta رونمایی میکند که قطعاً تغییرات زیادی را در تراشه های گرافیکی ایجاد میکند. به هر حال؛ بر آوردهای شرکت AMD نشان میدهد که محصولات جدید این شرکت توانایی رقابت با GTX 1080 را خواهند داشت که البته با توجه به کاهش قیمت برخی مدل های GTX 1080 باید ببینیم امکان این رقابت وجود خواهد داشت یا خیر!؟

در واقع تا زمان نگارش این مطلب، بهترین مدل سفارشی از GTX 1080 توسط MSI (با PCB سفارشی و سه فن خنک کننده در وب سایت Newegg) حدود ۵۰۹ دلار (۱.۸۰۰.۰۰۰ تومان) قیمت گذاری شده است. این در حالی است که به گفته AMD؛ مدل های ابتدایی Vega 64 با قیمت ۴۹۹ دلار عرضه میشوند! که امکان رقابت و انتخاب را به شدت برای AMD سخت میکند! از طرفی برخی مدل های Vega 64 نیز با خنک کننده های متفاوتی عرضه میشوند که قیمت نهایی این کارت ها را افزایش میدهد! در کل؛ معماری وگا «Vega» یک قدم رو به جلو برای AMD و درختی است که هنوز میوه هایش ثمر نداده و هنوز موانعی بر سر راه رشدش وجود دارد که با وجود رقیب ثروتمندی همچون انویدیا، عبورد کردن از آن سخت به نظر میرسد.

منبع techpowerup
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در AMD/ATI,بررسی سخت افزار,کارت گرافیک

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
تحلیل-وضعیت-بازار-گرافیکی-AMD
شاخه: AMD/ATI,بررسی سخت افزار,کارت گرافیک

تحلیل وضعیت بازار گرافیکی AMD در سال ۱۳۹۵

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است