بنچمارک بازی Prey

پس زمینه و داستان بازی Prey

Prey از آن دست عناوین بدشناسی است که بارها و بارها تاخیر خورده و حالا پس از مدت ها با تغییرات زیاد منتشر شده تا شاید بتواند به موفقیت خوبی در بازار دست یابد. این عنوان پس از اتمام مراسم شرکت بتسدا «Bethesda» در همایش E3 2016 معرفی شد و از لحاظ داستانی هیچ ارتباطی با نسخه قبلش ندارد. نسخه اصلی بازی Prey چند سال پیش عرضه شده و پنج سال پس از آن، استدیو بتسدا حتی ساخت نسخه دوم آن را (با یک تریلر) تایید کرد، اما بعد ها مشخص شد که این بازی لغو شده است.

عنوان Prey توسط استودیوی آرکین «Arkane Studios» تولید شده و بازیبازانی که با عناوین این استدیو آشنایی دارند میدانند که از نظر محتوا و درون مایه سرشار از روایت های ترکیبی، شبیه سازی‌ ها، انتخاب‌ ها و جست و جوی محیط برای بازیبازان است. اما بهتر است نیم نگاهی کوتاه به محتوای داستانی بازی بیندازیم تا با روند آن بیشتر آشنا شویم. وقایع بازی Prey در یک دنیای موازی رخ می‌دهند که در آن، جان اِف کندی، رئیس جمهور آمریکا از توطئه ترور خود در سال ۱۹۶۳ نجات پیدا می‌کند و بعد از این حادثه در زمینه سفرهای فضایی، سرمایه گذاری بیشتری می‌کند که نتیجه آن افزایش سرعت مسابقه فضایی بین کشورهای مختلف است.

به دلیل فعالیت‌های بشر در فضا، نژاد بیگانه‌ای به نام تایفون «Typhon» که خودش متشکل از چندین گونه نژاد مختلف است، پدیدار میشود و ناگهان به زمین حمله میکند. ایالات متحده آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی با کمک هم و البته بدون اطلاع از ابعاد واقعی فاجعه، علیه این نژاد بیگانه مبارزه میکنند و موفق میشوند آن را مهار کنند. این دو کشور، ایستگاه فضایی مشترکی به نام کِلِتکا «Kletka» (قفس به زبان روسی) را می‌سازند تا از آن به عنوان زندانی برای تایفون ها «Typhon» استفاده شود.

ایالت متحده در نهایت، پس از سقوط شوروی در سال ۱۹۶۴، کنترل زندان مرکزی کِلِتکا «Kletka» را تحت عنوان پروژه اِکسیوم «Axiom»، در دست می‌گیرد و بر فراز این زندان، یک ایستگاه تحقیقاتی بنا می‌کند تا روی نژاد تایفون ها «Typhon» مطالعه کرده و از آن به نفع بشریت استفاده کند. پس از حادثه پوبِگ «Pobeg» در سال ۱۹۸۰ که در آن چندین دانشمند توسط تایفون ها «Typhon» کشته شدند، و همچنین در پی ناپایداری سیاسی آن زمان، آمریکا تصمیم میگیرد تا پروژه اِکسیوم «Axiom» را تعطیل کند و تایفون ها «Typhon» را برای همیشه زندانی کند.

در سال ۲۰۲۵، کمپانی تازه تأسیس ترن استار «TranStar»، زندان کِلِتکا «Kletka» را خریداری می‌کند و در سال ۲۰۳۰ نام آن را به تالوز یک «Talos I» تغییر می‌دهد و آن را کاملاً به یک مرکز تحقیقاتی مربوط به تایفون ها «Typhon» و تأثیر آن در زمینه نوروساینس مبدل می‌کند. این تحقیقات منجر به اختراع نورومادها می‌شود که مستقیماً از تایفون ها «Typhon» به دست می‌آیند و با دستکاری مغز انسان، به آن قدرت‌های جدید و بعضاً فرابشری می‌دهند.

کمپانی ترن استار «TranStar» در پی فروش نورومادها در زمین، به ثروت زیادی می‌رسد. در سال ۲۰۳۵، کمپانی ترن استار «TranStar»، ایستگاه تالوز یک «Talos I» را توسعه میدهد و خوابگاه هایی را برای دانشمندان و ساکنین آن ایجاد میکند که هر ۲ سال، دوباره با آذوقه و تجهیزات پر می‌شوند. به دلیل این که شرکت‌های زیادی در تالوز یک «Talos I» فعالیت میکنند، این ایستگاه به ترکیب عظیمی از شیوه های معماری تبدیل شده که از سبک رتروفوچوریسم دهه ۶۰ آمریکایی (به کارگیری فناوری آینده در پس زمینه کلاسیک) تا زبره کاری روسی و آرت دکو سرمایه داری را شامل می‌شود.

بنچمارک بازی Prey

به طور کلی داستان بازی پیرامون تیم تحقیقاتی کمپانی ترن استار «TranStar» در ایستگاه تحقیقاتی تالوز یک «Talos I» و اتفاقاتی است که در آن ایستگاه تحقیقاتی رخ میدهد. داستان بازی با اینکه تِم آشنایی دارد، اما جذابیت لازم برای عاشقان عناوین فضایی را به همراه دارد و ما نیز سعی میکنیم در مقاله ای جدا بیشتر از این در مورد داستان بازی Prey صحبت کنیم.

موتور گرافیکی بازی Prey

برای ساخت Prey 2017 از چهارمین نسل از موتور گرافیکی قدرتمند کرای انجین «CryEngine» استفاده شده که توسط استدیو کرایتک «Crytek» از سال  ۲۰۱۳ تا الان توسعه پیدا کرده است. لازم به ذکر است که عنوان اصلی Prey؛ که در سال ۲۰۰۶ میلادی عرضه شد، از موتور گرافیکی id Tech 4 استفاده میکرد و به گفته آقای پیت هاینز «Pete Hines»؛ رئیس بخش بازاریابی بتسدا، عدم استفاده از id Tech 5 در Prey 2017 آماده نبودن کامل این موتور برای این بازی بود و به همین دلیل CryEngine 4 را جایگزین موتور گرافیکی قبلی کردند.

CryEngine 4 موتور بسیار قدرتمندی است که ابزارهای بسیار زیادی برای خلق بازی مورد نظر را در اختیار سازندگان قرار میدهد و از نسخه های قبلی این موتور در عناوینی همچون Crysis و Ryse استفاده شده است. CryEngine 3 به طور رسمی در تاریخ چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۸۷ (معادل ۱۱ مارس ۲۰۰۹ میلادی) معرفی شد و اولین عنوانی که توسط این موتور ساخته شد، Crysis 2 بود که توسط سازنده موتور یعنی استدیو کرایتک «Crytek» روانه بازار شد.

در پایان همان ماه؛ آقای چوات یرلری «Cevat Yerli» به عنوان مالک استدیو کرایتک «Crytek» در مصاحبه ای با وب سایت GameReactor اعلام میکند که هدفشان در کوتاه مدت، راه اندازی نسخه ویژه ای از موتور گرافیکی CryEngine برای کنسول ها است. به گفته چوات یرلری «Cevat Yerli» ، چالش مهم آنها برای طراحی مناسب CryEngine روی کنسول ها، مبحث پردازش Scaling (فرآیند تبدیل فرمت متفاوت ورودی، به فرمت خروجی اصلی) تصویر با حفظ کیفیت و سطح مناسبی از میزان عملکرد فریم بود.

پس از مدت زمانی از اعلام این موضوع؛ موتور گرافیکی CryEngine برای کنسول های بازی بهینه شد و سپس Crysis 3 علاوه بر PC، برای کنسول های بازی نیز منتشر شد. موتور گرافیکی CryEngine از یک زبان سایه زنی سطح بالا استفاده میکند که به صورت خودکار روی پلتفرم های مختلف کامپایل میشود. سایه های خروجی این سیستم به صورت دقیقی بهینه سازی شده و از طریق تنظیمات مبتنی بر یک محیط سه بعدی قابل استفاده هستند که در نتیجه موجب میشود جلوه های ویژه ای همچون اثرات مربوط به مخفی کاری «Stealth Effect»، سطوح مرطوب، گل آلود و یخ زده که ممکن است لایه لایه شده باشند، در ترکیب با سایه ها، اثرات شبیه سازی بسیار واقع گرایی همچون شیشه، فلز و سایر موارد مختلف را ایجاد کنند.

CryEngine 3 از تکنیک Per-Pixel Real-Time Lighting برای سیستم روشنایی و نورپردازی، و تکنیک های دیگری همچون انعکاس «Reflection»، انکسار «Refraction»، اثرات حجمی مربوط به گرمای محیط «Volumetric Effects» و بافت های متحرک «Animated Textures» در جهت شبیه سازی پنجره ها،  سوراخ گلوله «Bullet Holes» و همینطور سطوح مختلفی که در تعامل با انعکاس نور خورشید هستند پشتیبانی میکند. در واقع سیستم سایه زنی موتور CryEngine 3 از معماری Unified Shader موجود در کارت های گرافیک مختلفی که از سال ۲۰۱۰ و به واسطه کتابخانه Direct3D 10 در دسترس قرار گرفته پشتیبانی میکند و میتواند سایه پردازی بسیار واقع گرایی برای محیط های فضای خلق کند.

بنچمارک بازی Prey

از طرفی Uber Shader (منظور سایه های در حال بارگذاری هستند) موجود در CryEngine 3 نشان میدهد که ما با یک برنامه سایه زنی قدرتمند طرفیم که از ویژگی های مختلفی همچون؛ پشتیبانی از یک تا چهار منبع نوری مستقل، پشتیبانی از انواع منابع نوری در جهت نور پردازی محیط درون بازی، مکعب های بازتاب نور در جهت رفلکس نوری، سیستم ایجاد مِه، جزئیات مخصوص هر بافت، Normal Map ها، بافت های دیجیتالی «Specular Texture» و … بهره میبرد که در نتیجه میتواند میلیون ها Uber Shader مختلف را در هر لحظه برای بازی ایجاد کند. تمامی این Uber Shader ها به صورت کاملاً داینامیک در بازی پردازش میشوند و برای اجرای بهتر و روان تر آنها از کامپایل های مخصوص ناهمزمان «Asynchronous» در جهت توزیع صحیح به کامپایلر  کَش های سایه زنی «Shader Cache» استفاده میشود.

تنظیمات گرافیکی بازی Prey

Prey از رنج وسیعی از تنظیمات گرافیکی استفاده میکند و تمامی تست های انجام شده به صورت استاندارد و با استفاده از نرم افزار MSI Afterburner روی سه رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ ،۲۵۶۰×۱۶۰۰ و ۳۸۴۰×۲۱۶۰ و با بالاترین سطحح ممکن انجام شده است (به صورت پیش فرض با سطح کیفی Maximum). همچنین قابل ذکر است که Prey از دو پیکربندی AMD CrossFireX و SLI پشتیبانی نمیکند و فریم ریت بازی روی ۶۰ فریم بر ثانیه قفل شده است.

در مورد نرخ نوسازی و فریم ریت مقالات متعددی در سایت موجود است و من پیشنهاد میکنم برای درک بهتر این موضوع مقالاتی همچون «بهترین مانیتورهای مخصوص بازی برای کنسول ها»؛ «فریم ریت چیست؟ هر آنچه درباره فریم ریت باید بدانید (۱)»؛ «راهنمای خرید | سیستم مناسب برای اجرای ۴K»؛ «انویدیا G-Sync چیست؟!»؛ «راهنمای خرید | انتخاب سیستم بازی ۱۲۰ هرتزی» و حتی «راهنمای خرید | سیستم مناسب برای اجرای ۴K» را بخوانید تا اطلاعات فنی مناسبی برای جمع آوری یک سیستم خوب بدست آورید.

بنچمارک Prey در رزولوشن های ۱۹۲۰×۱۰۸۰؛ ۲۵۶۰×۱۴۴۰؛ ۳۸۴۰×۲۱۶۰

بنچمارک بازی Preyکمی بالاتر و در رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰ برای دریافت حداقل ۲۵ فریم میتوانید از دوکارت فوق استفاده کنید، اما برای دریافت ۶۰ فریم در این رزولوشن پیشنهاد میشود از Radeon R9 290 یا GeForce GTX 780 استفاده کنید.

بنچمارک بازی Preyدو کارت Radeon RX 460 و GeForce GTX 750 Ti در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ به طور متوسط ۲۵ فریم را نمایش میدهند و برای دریافت این مقدار فریم نباید از کارت هایی ضعیف تر از این دو استفاده کنید. از طرفی برای کسب ۶۰ فریم میتوانید از Radeon R7 ۳۷۰ و یا GTX ۱۰۵۰ Ti استفاده کنید.

بنچمارک بازی Preyاما برای استفاده از رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰ و کسب حداقل ۲۵ فریم پیشنهاد میشود از کارت هایی همچون Radeon RX level 470 یا GeForce GTX 780 استفاده کنید. اما برای اینکه بتوانید از سرعت ۶۰ فریم در رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰ استفاده کنید، پیشنهاد میکنیم از حداقل کارت هایی همچون Radeon R9 Fury X CF یا GeForce GTX 1080 و حتی کارت های نزدیک به آنها استفاده کنید.

بنچمارک حافظه ویدئویی Prey

این تست با نرم افزار MSI Afterburner و در دو رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ و ۲۵۶۰×۱۴۴۰ با فعال بودن Anti-Aliasing انجام شده و نشان دهنده این است اگر بازی را روی رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ اجرا میکنید به حداقل کارتی با ۳۰۷۶ مگابایت (۳ گیگابایت) حافظه ویدئوییی نیاز دارید، اگر بازی را با رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰ انجام میدهید، باز هم با کارتی با حافظه ۴۰۹۶ مگابایت (۴ گیگابایت) و اگر با رزولوشنن ۳۸۴۰×۲۱۶۰ بازی میکنید، مجدداً به کارتی با حافظه ۶۱۴۴ مگابایت (۶۶ گیگابایت) نیاز خواهید داشت!

بنچمارک بازی Preyاین بنچمارک نشان میدهد در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ اگر کارت گرافیکی با با ۳ گیگابایت حافظه ویدئویی داشته باشیم، حدود ۲۸۰۰ مگابایت مصرف حافظه ویدئویی خواهیم داشت؛ با ۴ گیگ ۲۹۰۰، با ۶ گیگ ۲۸۰۰، با ۸ گیگ ۳۰۰۰ و با ۱۱ گیگ ۲۷۰۰ مگابایت مصرف حافظه ویدئویی خواهیم داشت. اما در رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰ با ۳ گیگابایت حافظه ویدئویی ۳۰۰۰ مگابایت مصرف خواهیم داشت؛ با ۴ گیگ ۳۲۰۰-۳۵۰۰، با ۶ گیگ ۳۳۰۰، با ۸ گیگ ۳۱۰۰-۳۵۰۰ و با ۱۱ گیگ ۳۲۰۰ مگابایت مصرف حافظه ویدئویی خواهیم داشت.

در رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰ نیز با ۳ گیگابایت حافظه ویدئویی ۳۰۰۰ مگابایت مصرف خواهیم داشت؛ با ۴ گیگ ۳۶۰۰-۳۹۰۰، با ۶ گیگ ۳۹۰۰، با ۸ گیگ ۳۹۰۰-۴۲۰۰ و با ۱۱ گیگ ۴۲۰۰ مگابایت مصرف حافظه ویدئویی خواهیم داشت.

بنچمارک پردازنده Prey

تست پردازنده در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ با دقت ۹۹ درصدی انجام شده و عملکرد پردازنده معادل بنچمارک زیر است. این تست نشان میدهد عملکرد پردازنده های مختلف و حتی قدیمی برای اجرای بازی Prey در سطح مطلوبی است.

پردازنده بنچمارک بازی Preyبنچمارک نشان میدهد در زمان استفاده از کارت های انویدیا و AMD، برای رندر ۶۰ فریم میتوانید از حداقل پردازنده هایی همچون AMD FX-4100 و یا Core i3 2100 استفاده کنید. نتایج تست بالا نشان میدهد برای اجرای بهتر Prey بهتر است از یک پردازنده ۶ هسته ای استفاده کنید. Prey از ۱۰ رشته محاسباتی «Computing Threads» همزمان استفاده میکند.

بنچمارک مصرف حافظه Prey

مصرف حافظه رم بنچمارک بازی Preyتست حافظه رم بازی روی سیستمی متشکل از پردازنده Intel Core i7-5960X نسل هازول «Haswell-E» انجام شده که برای سوکت LGA 2011-3 عرضه شده و از فرکانس کلاک ۳۰۰۰ مگاهرتزی استفاده میکند. این پردازنده میتواند از ۱۶ گیگابایت حافظه DDR4 با فرکانسس کاری ۲۴۰۰ مگاهرتز پشتیبانی کند.

در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰: اگر کارت گرافیکی با ۳ گیگابایت حافظه ویدئویی دارید، در زمان اجرای بازی در این رزولوشن حدود ۴,۰۰۰ مگابایت (معادل ۴ گیگابایت) مصرف حافظه رَم را تجربه میکنید، در ۴ گیگابایت حدود ۳۷۰۰-۴۰۰۰، در ۶ گیگابایت حدود ۳۸۰۰، در ۸ گیگابایت حدود ۳۸۰۰-۴۲۰۰ و در ۱۱ گیگابایت حدود ۴۳۰۰ مگابایت از منابع حافظه رَم سیستم شما اِشغال میشود.

در رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰: اگر کارت گرافیکی با ۳ گیگابایت حافظه ویدئویی دارید، در زمان اجرای بازی در این رزولوشن حدود ۴,۰۰۰ مگابایت مصرف حافظه رَم را تجربه میکنید، در ۴ گیگابایت حدود ۳۷۰۰-۴۰۰۰، در ۶ گیگابایت حدود ۴۱۰۰، در ۸ گیگابایت حدود ۳۹۰۰-۴۳۰۰ و در ۱۱ گیگابایت حدود ۴۶۰۰ مگابایت از منابع حافظه رَم سیستم شما اِشغال میشود.

در رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰: اگر کارت گرافیکی با ۳ گیگابایت حافظه ویدئویی دارید، در زمان اجرای بازی در این رزولوشن حدود ۵۳۰۰ مگابایت مصرف حافظه رَم را تجربه میکنید، در ۴ گیگابایت حدود ۴۴۰۰-۴۶۰۰، در ۶ گیگابایت حدود ۴۰۶۰، در ۸ گیگابایت حدود ۴۱۰۰-۴۵۰۰ و در ۱۱ گیگابایت حدود ۴۶۰۰ مگابایت از منابع حافظه رَم سیستم شما اِشغال میشود.

منبع gamegpu
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بنچمارک بازی ها

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
بنچمارک DX12 بازی The Division
شاخه: بنچمارک بازی ها

بنچمارک DX12 بازی The Division

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است