بنچمارک بازی Overwatch

Overwatch جدیدترین عنوان استدیو خوش نام بلیزارد «Blizzard Entertainment» است که چندی پیش وارد بازار شد. عنوان اکشن آنلاینی که بازخورد نسبتاً مناسبی از سمت کاربران داشته و داستانش پیرامون دنیای فانتزی پر از انسان های عجیب و غریبی است که به ربات های انسان نما یا موجودات سایبری معروف اند. شما در بازی در یکی از شعبات اداره امور بین المللی به نام اورواچ «Overwatch» فعالیت میکنید که هدفش بر قراری صلح بر روی زمین است.

بازی Overwatch را میتوان یک عنوان اکشن تیراندازی چند نفره داینامیک «Dynamic» معرفی کرد که برای عاشقان این سبک طراحی شده تا به خوبی بتواند نیازهای این دسته از بازیبازان را برآورده کند. سبک بازی به صورت مبارزات ۶ به ۶ است و هر بازیبازی میتواند با استفاده از امکانات بازی توانایی های خودش را برای پیروزی تیمش به رخ حریف بکشد. بنابراین گیم پلی و سبک شمایل نبردهای بازی را میتوانیم بسیار شبیه به بازی Team Fortress 2 تشبیه کنیم.

اورواچ «Overwatch» اولین بار در همایش BlizzCon 2014 معرفی شد و هسته اصلی گیم گلی بازی مبتنی بر استفاده از «قهرمانان» مختلفی است که میتوانند نتیجه نبرد را تعیین کنند. بازی Overwatch به طور کامل با سیستم عامل های ۷،۸ و ۱۰ سازگار است واز دیگر سیستم عامل های موجود پشتیبانی نمیکند و بعیدهم به نظر میرسد که چنین اتفاقی بیفتد. این بازی به صورت کامل مبتنی بر قابلیت های DirectX 11 است و از ویژگی های DirectX 12 در طراحی و ساخت بازی استفاده نشده است.

Overwatch از یک موتور اختصاصی مبتنی بر DirectX 11 استفاده میکند که فقط برای عناوین اختصاصی استدیو Blizzard Entertainment طراحی و تولید شده است و البته اسم مشخصی هم ندارد. استدیو بلیزارد «Blizzard» برای این بازی از طیف وسیعی از تنظیمات گرافیکی استفاده کرده تا هر کاربری بتواند با هر نوع سیستمی بازی را به صورت روان اجرا کند. از طرفی؛ سطح گرافیکی Overwatch هم آنقدرها بالا نیست که به سیستم قدرتمندی برای اجرایش نیاز باشد و به همیندلیل طیف وسیعی از سیستم های مختلف میتواند از پس اجرای بازی برآیند.

سطح و سبک گرافیکی بازی هم به صورت کارتونی است که شاید انتظارات عده ای از گرافیک دوستان را برآورده نکند، اما به طور کلی از کیفیت بصری مناسبی برخوردار است. این سبک گرافیکی به این دلیل انتخاب شده که سازنده بازی طیف وسیعی از مخاطبان را هدف قرار داده و به جای استفاده از جزئیات بسیار بالای گرافیکی از سطح گرافیکی معقول تری استفاده کرده است.

تنظیمات گرافیکی بازی Overwatch

تمام تست ها به صورت استاندارد و با نرم افزار MSI Afterburner روی سه رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰، ۲۵۶۰×۱۶۰۰ و ۳۸۴۰×۲۱۶۰ با کیفیت «Maximum» و روی بیش از ۲۵ کارت گرافیک از برندهای مختلف انجام شده است. نتایج بنچمارک بازی Overwatch را در زیر میتوانید ببینید. قابل ذکر است که دو پیکربندی گرافیکی AMD CrossFireX و SLI در این بازی پشتیبانی نمیشوند. همچنین لازم است اشاره کنیم بازی Overwatch از ویژگی Vertical sync پشتیبانی میکند.

گیم پلی Overwatch

این بدین معناست که بازیبازان باید در حالت استفادهاز رزولوشن Full HD 2K از نرخ فریم پایداری معادل ۱۴۴ هرتزی برخوردار شوند که این مقدار در حالت ۴K به ۶۰ هرتز کاهش پیدا میکند و باید باتوجه به مانیتور مورد استفاده تنظیم شوند.

بنچمارک Overwatch در ۱۹۲۰×۱۰۸۰

بنچمارک-بازی-Overwatch

در این تنظیمات معقول ترین فریم ریت مربوط به دو کارت ارزان قیمت Radeon HD 7850 و GeForce GTX 750 Ti است. بنابراین تمامی کارت های نسل قبلی به راحتی میتوانند بازی را اجرا کنند.

بنچمارک Overwatch در ۲۵۶۰×۱۶۰۰

بنچمارک-بازی-Overwatch

دو کارت Radeon HD 7850 و GeForce GTX 750 Ti را میتوان به عنوان معقول ترین کارت گرافیک تنظیمات فوق محسوب کرد. اما بهینه کارت های تنظیمات فوق را میتوان Radeon R7 370 و GeForce GTX 750 Ti میتوان محسوب کرد که هر دو به طور میانیگن ۳۰ فریم بر ثانیه را رندر میکنند.

بنچمارک Overwatch در ۳۸۴۰×۲۱۶۰

بنچمارک-بازی-Overwatch

برای رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰  بهتر است از دو کارت Radeon R9 380X و GeForce GTX 780 استفاده کنید که هر دو فریم ریت قابل قبولی تولید میکنند. ولی بهینه ترین کارت هایی که میتوانند فریم ریت مناسبی تولید کنند؛ Radeon R9 290 و GeForce GTX 780 هستند که هر دو کارت نیز ۳۰ فریم رندر میکنند. بنابراین نیاز چندانی به کارت های جدید پیدا نخواهید کرد.

بنچمارک حافظه ویدئویی Overwatch

بنچمارک-بازی-Overwatch

این تست با نرم افزار MSI Afterburner و در دو رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ و ۲۵۶۰×۱۴۴۰ و با فعال بودن Anti-Aliasing انجام شده و نشان دهنده این است که اگر بازی را در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ و ۲۵۶۰×۱۴۴۰ اجرا میکنید به ۲۰۴۸ مگابایت حافظه ویدئویی و اگر در رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰ اجرا میکنید به کارت گرافیکی با ۳۰۷۶ مگابایت حافظه ویدئویی نیاز دارید.

بنچمارک پردازنده Overwatch روی ۱۹۲۰×۱۰۸۰

بنچمارک-بازی-Overwatch

تست بنچمارک پردازنده نیز با حداکثر کیفیت ممکن «Maximum» روی رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ و با بیش از ۱۶ مدل پردازنده از دو برند مختلف اینتل و AMD انجام شده است. نتایج تست عملکرد پردازنده روی پردازنده های مختلف نشان میدهد که در زمینه پردازنده با مشکل جدی و عجیبی مواجه نیستیم.

بنچمارک پردازنده Overwatch با پردازنده های اینتل

بنچمارک-بازی-Overwatch

بنچمارک پردازنده Overwatch با پردازنده های AMD

بنچمارک-بازی-Overwatch

نتایج تست ها نشان میدهد بازی Overwatch برای اجرای مناسب هوش مصنوعی و … به پردازنده ای با ۸ رشته پردازشی یا «Threads» (یعنی ۴ هسته ای با ۴ هسته مجازی) نیاز دارد تا بتواند به طور مفیدی برای اجرای دستور العمل هایش استفاده از آن بهره ببرد. این مقدار برای پردازش دقیق شبیه سازی های مختلفی مثل پردازش فیزیک، آب، هوش مصنوعی و … کاربرد دارد. بنابراین توصیه میکنیم برای اجرای بازی از حداقل پردازنده ای ۴ هسته ای استفاده کنید.

استفاده از پردازنده ای کمتر از ۴ هسته میتواند در روند بازی اختلال ایجاد کند. لازم به ذکر است که Thread یا رشته اجرایی/ محاسباتی  در سیستم های چند پردازنده‌ای یا چندهسته ای می توانند به صورت جداگانه و همزمان توسط هر کدام از پردازندها یا هسته ها اجرا شوند و  و منابع مختلفی «مثل حافظه» را در میان خود به اشتراک بگذارند. این حالت در سیستم ۶۴ بیتی بسیار موثر است و میتواند موجب افزایش بهبود فرآیند پردازشی شود.

بنچمارک مصرف حافظه Overwatch

بنچمارک-بازی-Overwatch

تست حافظه رم بازی روی سیستمی متشکل از پردازنده Intel Core i7-5960X نسل هازول «Haswell-E» انجام شده که برای سوکت LGA 2011-3 عرضه شده و از فرکانس کلاک ۳۰۰۰ مگاهرتزی استفاده میکند. این پردزنده میتواند از ۱۶ گیگابایت حافظه DDR4 با فرکانس کاری ۲۴۰۰ مگاهرتز پشتیبانی کند و همانطور که تصویر بالا نشان میدهد؛ Overwatch در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ به صورت کلی بین ۱۴۰۰ مگابایت از حافظه رم سیستم شما را به خودش اختصاص میدهد.

بنچمارک-بازی-Overwatch

این بدین معناست که اگر سیستم شما ۶ گیگابایت حافظه رم داشته باشید، عنوان Overwatch از ۴ گیگابایتش استفاده میکند، اگر ۸ گیگابایت دارید، حدود ۴.۲ گیگابایتش را مصرف میکند، اگر از ۱۶ گیگابایت حافظه استفاده میکنید، در زمان اجرای بازی مصرفی معادل ۴.۵ گیگابایت خواهید داشت و در نهایت اگر از ۳۲ گیگابایت حافظه استفاده میکنید، مصرفی معادل ۵.۲ گیگابایت را تجربه خواهید کرد.

منبع gamegpu
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بنچمارک بازی ها

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
بررسی تاثیر نورپردازی HDR در بازی Gran Turismo Sport

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است