بنچمارک-بازی-Mirror's-Edge-Catalyst

عنوان Mirror’s Edge Catalyst را میتوان یکی از قابل توجه ترین بازی های حال حاضر دانست. بازی توسط EA DICE ساخته شده و بر خلاف خبرهایی که گفته میشد این بازی یک ریبوت یا پیش درآمدی برای بازی اول است، باید گفت که با یک عنوان کاملاً مستقل و جدید مواجه ایم که برای به طور همزمان برای  PlayStation 4 و Xbox One و پلتفرم PC عرضه شده است. همه عناصر سایبرپانک «Cyberpunk» نسخه اول در عنوان Mirror’s Edge Catalyst وجود دارند و کلیت گیم پلی بازی هم به همان صورت قبلی باقی مانده است.

در واقعی اِلِمان های مشابهی در هر دو نسخه دیده میشود، ولی طراحی شهر بازی Catalyst کاملاً جدید است و شاید با شخصیت هایی روبرو شوید که نامشان برایتان آشنا بنظر برسد اما آنها جز نام هیچ شباهتی نسبت به شخصیت همنامشان در نسخه اول ندارند و ظاهر و رفتارشان کاملا متفاوت است. Mirror’s Edge به عنوان اولین بازی این سری در سال ۲۰۰۸ عرضه شده بود و موفق شد نظر مخاطبانش را جلب کند و یکی از مهمترین دلایلش وجود شخصیت «فیث» بود که به عنوان یک شخصیت مونث در یک بازی کاملا جدی، موفق شد طرفداران زیادی پیدا کند.

دلیل بعدی هم استفاده از ورزش پارکور برای گیم پلی بازی با زاویه دید اول شخص بود که نتیجه خوبی برای بازی داشت. Mirror’s Edge Catalyst بر خلاف بازی قبلی از داستانی خطی استفاده نمیکند و این بار با دنیایی جهان باز «Open World» مواجه ایم که بازیباز میتواند به صورت آزادانه در محیط شهری به انجام کارهای مختلفی بپردازد. همین تغییر موجب شده دیگر خطوط راهنمای قرمز رنگ «Runner Vision» بازی اول را فراموش کنیم و با حالت جدیدی از این خطوط مواجه شویم که شامل سه فاکتور Full، Classic و Off می‌شود.

در حالت Full بازی با ترسیم خطوطی قرمز رنگ در محیط یک مسیر ایده‌آل از مبدا تا مقصد را نمایش می‌دهد که البته این مسیر بهترین و سریع‌ترین گزینه موجود نیست. زمانی که تنظیمات این قسمت را روی Classic تنظیم کنید، مانند نسخه قبلی فقط موانع و آیتم‌هایی که می‌توان از روی آن‌ها پرید را به رنگ قرمز خواهید دید و بالاخره در حالت Off، تمامی راهنما‌های موجود در محیط غیرفعال می‌شوند و باید خودتان تشخیص بدهید که از کدام مسیر باید به مقصد برسید.

Mirror’s Edge Catalyst بر پایه رابط DirectX 11 طراحی و ساخته شده و از موتور گرافیکی قدرتمند و موفق فراست بایت «Frostbite ۳.۵» استفاده میکند. موتوری که توسط EA Digital Illusions CE برای این بازی توسعه پیدا کرده و در اکثر پروژه های مختلف Electronic Arts مورد استفاده قرار میگیرد. Battlefield: Bad Company اولین عنوانی بود که توسط این موتور ساخته و در سال ۲۰۰۸ میلادی منتشر شد. این موتور به جای موتور گرافیکی منقرض شده Refractor طراحی شده و تا زمان حال نیز جانشین خوبی برایش بوده است. از Frostbite پنج ورژن عرضه شده که شامل ورژن ۱.۰، ۱.۵، ۲، ۳ و ۳.۵ است. همچنین یک نسخه مخصوص و جداگانه هم برای تلفن های همراه طراحی شده که Frostbite Go نام دارد.

Frostbite یک بسته کامل گرافیکی محسوب میشود و علاوه بر موتور گرافیکی از یک موتور صوتی و یک واسط ویژه سیستم عامل ویندوز برای عناوینی که از رابط هایی مثل DirectX 9، DirectX 10، DirectX 10.1 و DirectX 11 استفاده میکنند میشود. یکی از مهمترین ویژگی های موتور گرافیکی فراست بایت «Frostbite» بهینه سازی کاملش برای پردازنده های چند هسته ای است. ویژگی بسیار خوبی که میتواند تخریب پذیری بیشتر و محیط زیست جذاب تری برای بازی ها فراهم کند.

بنچمارک Mirror's Edge Catalyst

در این موتور از فناوری های گرافیکی مثل نورپردازی داینامیک «Dynamic Lighting»، سیستم مخصوص سایه پردازی «Shading» با پشتیبانی از فناوری HBAO، فناوری Procedural Shading، پُست افکت هایی مثل HDR و Depth of Field، سیستم ذرات «Particle System» و تکنیک های بافت زنی همچون Bump Mapping استفاده شده که برخی از آنها را در عناوین پیشین ساخته شده توسط موتور Frostbite دیده ایم. حداکثر محدوده قابل نمایش این موتور ۳۲×۳۲ کیلومتر مربع از صفحه نمایش و ۴×۴ کیلومتر از فضای بازی (به صورت افقی) است.

این مقدار حداکثر مسافت قابل دیدی است که میتوانیم در بازی به صورت افقی مشاهده کنیم. علاوه بر موارد فوق باید اشاره کنیم که برای طراحی اصوات داخل بازی به ابزارهای اختصاصی همچون EAX نیازی نیست.

تنظیمات گرافیکی بازی Mirror’s Edge Catalyst

Mirror’s Edge Catalyst از طیف وسیعی از تنظیمات گرافیکی استفاده میکند و بازیباز با استفاده از دو حالت پایه «Basic» و «Advanced» میتواند به خوبی گرافیک بازی را متناسب با سیستمش تنظیم کند.با توجه به اینکه موتور بازی Frostbite است با گرافیک خیلی خوبی مواجه ایم. ولی از نظر فیزیکی بازی حس خوبی را منتقل نمیکند، این در حالی است که برای فیزیک بازی از PhysX انویدیا استفاده شده و انتظار یبشتری از این بخش میرفت. این مورد نشان میدهد که ظاهراً موتور Frostbite برای بازی های جهان باز مناسب نیست.

بنچمارک Mirror’s Edge Catalyst

تمام تست ها به صورت استاندارد و با نرم افزار MSI Afterburner روی سه رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰، ۲۵۶۰×۱۶۰۰ و ۳۸۴۰×۲۱۶۰ با حداکثر سطح کیفیت نهایی «Ultra» و روی بیش از ۲۵ کارت گرافیک از برندهای مختلف انجام شده است.نتایج بنچمارک بازی Mirror’s Edge Catalyst را در زیر میتوانید ببینید. قابل ذکر است که دو پیکربندی گرافیکی AMD CrossFireX و SLI در این بازی پشتیبانی نمیشوند. لازم به ذکر میزان مصرف حافظه سیستم با افزایش سطح کیفیت بازی بسیار زیاد میشود، به طوریکه حتی با کارت گرافیک GTX 980 Ti هم نمیتوانید بازی را درست اجرا کنید.

بنچمارک Mirror’s Edge Catalyst در ۱۹۲۰×۱۰۸۰

بنچمارک بازی Mirror's Edge Catalyst

Radeon HD 7850 و GeForce GTX 660 را میتوان ارزان ترینو معقول ترین کارت های این تست معرفی کرد. کارت هایی که با حداقل ۲۲ فریم بر ثانیه میتوانند بازی را اجرا کنند. یک رده بالاتر؛به کارت های رده پایینی همچون Radeon R7 370 و GeForce GTX 760 میرسیم که فریم ریت خوبی در بازی رندر میکنند. این مقدار فریم برای این کارت ها نشان دهنده این موضوع است که در روزولشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ بسیاری از کارت های گرافیکی موجود در بازار میتوانند بازی را به خوبی اجرا کنند.

بنچمارک Mirror’s Edge Catalyst در ۲۵۶۰×۱۶۰۰

بنچمارک بازی Mirror's Edge Catalyst

برای ۲۵۶۰×۱۴۴۰ بهتر است سراغ کارت های Radeon HD 7950 و GeForce GTX 960 بروید. دقت کنید کارت های معرفی شده، حداقل کارت های موجود در بازارند که میتوانند بازی را اجرا کنند. بنابراین هر کارتی بالاتر از دو کارت معرفی شده، توانایی اجرای بازی در فریم ریت مناسب و قابل بازی را دارد. ارزان ترین کارت گرافیکی که میتواند بازی را در این رزولوشن به خوبی رندر کند، Radeon HD 7970 در حال انقراض است! کارت پرچم دار و قدرتمندی که مدت ها در سری ۷۰۰۰ کمپانی خوش نام AMD هنر نمایی میکرد.

بنچمارک Mirror’s Edge Catalyst در ۳۸۴۰×۲۱۶۰

بنچمارک بازی Mirror's Edge Catalyst

برای این رزولوشن فقط میتوانیم پیشنهاد کنیم از گارت هایی با بیش از ۴ گیگابایت حافظه ویدئویی استفاده کنید. کارت هایی همچون GeForce GTX 980 Ti، AMD Fury X و صد البته کارت ۸ گیگاباتی R9 390X را میتوان در این زمینه نام برد که با توجه به حافظه ویدئویی بالایی که دارند، بهترین گزینه برای اجرای بازی هستند.

بنچمارک حافظه ویدئویی Mirror’s Edge Catalyst

بنچمارک بازی Mirror's Edge Catalyst

این تست با نرم افزار MSI Afterburner و در دو رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ و ۲۵۶۰×۱۴۴۰ با فعال بودن Anti-Aliasing انجام شده و نشان دهنده این است که اگر بازی را در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ و ۲۵۶۰×۱۴۴۰ اجرا میکنید به ۳۰۷۶ مگابایت حافظه ویدئویی، و اگر در رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰ اجرا میکنید به کارت گرافیکی با ۶۱۴۴ مگابایت حافظه ویدئویی نیاز دارید. بنابراین همانطور که میبینید، برای اجرای این بازی به طور میانگین به حداقل ۴ گیگابایت حافظه ویدئویی نیاز است و Mirror’s Edge Catalyst را میتوانیم یک عنوان حافظه خور بنامیم که با افزایش رزولوشن و سطح کیفیت بصری، مصرف حافظه هم افزایش میابد.

بنچمارک پردازنده Mirror’s Edge Catalyst روی ۱۹۲۰×۱۰۸۰

بنچمارک بازی Mirror's Edge Catalyst

تست بنچمارک پردازنده نیز با حداکثر کیفیت ممکن «Maximum» روی رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ و با بیش از ۱۶ مدل پردازنده از دو برند مختلف اینتل و AMD انجام شده است. نتایج تست عملکرد پردازنده روی پردازنده های مختلف نشان میدهد که در زمینه پردازنده با مشکل جدی و عجیبی مواجه نیستیم.

بنچمارک پردازنده Mirror’s Edge Catalyst با پردازنده های اینتل

بنچمارک بازی Mirror's Edge Catalyst

بنچمارک پردازنده Mirror’s Edge Catalyst با پردازنده های AMD

بنچمارک بازی Mirror's Edge Catalyst

نتایج تست ها نشان میدهد بازی Mirror’s Edge Catalyst برای اجرای مناسب هوش مصنوعی و … به پردازنده ای با ۸ رشته پردازشی یا «Threads» (یعنی ۴ هسته ای با ۴ هسته مجازی) نیاز دارد تا بتواند به طور مفیدی برای اجرای دستور العمل هایش استفاده از آن بهره ببرد. این مقدار برای پردازش دقیق شبیه سازی های مختلفی مثل پردازش فیزیک، آب، هوش مصنوعی و … کاربرد دارد. بنابراین توصیه میکنیم برای اجرای بازی از حداقل پردازنده ای ۴ هسته ای استفاده کنید.

استفاده از پردازنده ای کمتر از ۴ هسته میتواند در روند بازی اختلال ایجاد کند. لازم به ذکر است که Thread یا رشته اجرایی/ محاسباتی  در سیستم های چند پردازنده‌ای یا چندهسته ای می توانند به صورت جداگانه و همزمان توسط هر کدام از پردازندها یا هسته ها اجرا شوند و  و منابع مختلفی «مثل حافظه» را در میان خود به اشتراک بگذارند. این حالت در سیستم ۶۴ بیتی بسیار موثر است و میتواند موجب افزایش بهبود فرآیند پردازشی شود. Mirror’s Edge Catalyst پردازش سنگینی دارد و بسیار بد کار میکند.

بنچمارک مصرف حافظه Mirror’s Edge Catalyst

بنچمارک بازی Mirror's Edge Catalyst

تست حافظه رم بازی روی سیستمی متشکل از پردازنده Intel Core i7-5960X نسل هازول «Haswell-E» انجام شده که برای سوکت LGA 2011-3 عرضه شده و از فرکانس کلاک ۳۰۰۰ مگاهرتزی استفاده میکند. این پردزنده میتواند از ۱۶ گیگابایت حافظه DDR4 با فرکانس کاری ۲۴۰۰ مگاهرتز پشتیبانی کند و همانطور که تصویر بالا نشان میدهد؛ Mirror’s Edge Catalyst در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ به صورت کلی بین ۳۶۰۰ تا ۳۹۰۰ مگابایت (بین ۳ تا ۴ گیگابایت) از مجموع کل حافظه رم سیستم شمارا به خودش اختصاص میدهد.

بنچمارک بازی Mirror's Edge Catalyst

این بدین معناست که اگر سیستم شما ۶ گیگابایت حافظه رم داشته باشید، عنوان Mirror’s Edge Catalyst از رقمی معادل ۵.۹ گیگابایتش استفاده میکند (لازم به ذکر است که این رقم بسیار کم است؛ مخصوصاً زمانی که از کارت های گرافیکی با حافظه ویدئویی کم استفاده کنید)، اگر ۸ گیگابایت دارید، حدود ۷.۵ گیگابایتش را مصرف میکند، اگر از ۱۶ گیگابایت حافظه استفاده میکنید، در زمان اجرای بازی مصرفی معادل ۸.۲ گیگابایت خواهید داشت و در نهایت اگر از ۳۲ گیگابایت حافظه استفاده میکنید، مصرفی معادل ۸.۷ گیگابایت را تجربه خواهید کرد.

منبع gamegpu
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بنچمارک بازی ها

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
بنچمارک بازی BioShock Remastered
شاخه: بنچمارک بازی ها

بنچمارک بازی BioShock Remastered

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است