بنچمارک بازی Mass Effect Andromeda

تأثیر فراگیر: آندرومدا «Mass Effect: Andromeda»؛ شما را به کهکشان آندرومِدا «Andromeda galaxy» منتقل میکند که از نظر وسعت بسیار فراتر از کهکشان راه شیری «Milky Way» است. شما در نقش تکاور نیروی ویژه برای برای کشف مکان های جدیدی  برای بشریت مبارزه میکنید. این داستان، فصل جدیدی از تلاش برای بقاء بشریت را نمایش میدهد و تمامی تصمیمات شما به عنوان بازیباز در تعیین اتفاقات نهایی که برای بشریت می افتد، موثر است و نتیجه زندگی یا مرگ را برایتان به ارمغان می آورد.

Mass Effect Andromeda از موتور گرافیکی Frostbite 3.5 استفاده میکند که توسط استدیو EA Digital Illusions CE AB (یکی از زیر مجموعه های DICE) توسعه پیدا کرده که بیشتر برای پروژه های داخلی این استدیو و دیگر عناوین کمپانی مادر Electronic Arts استفاده میشود. فراست بایت «Frostbite» به عنوان موتور گرافیکی جدید این کمپانی، جازیگن موتور تکنیکی و رده خارج Refractor Engine شده که در عناوینی همچون Battlefield 1942، Battlefield Vietnam، Rallisport Challenge، Battlefield 2، Battlefield 2142، Battlefield Heroes، Battlefield Online و Battlefield Play4Free استفاده شده بود.

اما به عنوان یک بازی تکنیکی و تخریب پذیر؛ Battlefield: Bad Company را میتوانیم اولین بازی مبتنی بر فراست بایت «Frostbite» بدانیم که در سال ۲۰۰۸ میلادی عرضه شد و با استقبال خوبی هم مواجه شد. از آن زمان به بعد در تمامی عناوین مهم تولید شده توسط Electronic Arts از موتور گرافیکی قدرتمند فراست بایت «Frostbite» استفاده شده است. این موتور شامل چندین نسخه بروز رسانی مختلف است و علاوه بر آن برای پلتفرم های مختلفی همچون موبایل هم منتشر شده است.

همچنین در جهت تکامل؛ این موتور به صورت یک بسته نرم افزاری شامل چندین موتور مجزا است که در کنار موتور گرافیکی میتوئاند تمامی نیازهای سازنده بازی را یکجا بر طرف کند. فراست بایت «Frostbite» در پلتفرم سیستم عامل ویندوز میتواند از API های مشهوری همچون DirectX 9، DirectX 10، DirectX 10.1 و DirectX 11 پشتیبانی کند و گفته میشود از پیش نیازهای لازم برای پشتیبانی از DirectX 12 هم برخوردار است. فراست بایت «Frostbite» از یک سیستم تخریب مبتنی بر فیزیک قدرتمند استفاده میکند که میتواند بخش هایی از زمین و محیط بازی را منهدم کند.

پشتیبانی از سیستم نورپردازی Dynamic Lighting و سایه پردازی مبتنی بر HBAO، اثرات پس پردازشی «Post-Effects» همچون (HDR و Depth of Field)، سیستم ذرات «Particle System»، فناورهای بافت زنی «Texturing» همچون Bump-Mapping و محیط های بزرگی با فضای ۴ × ۴ کیلومتر مربع و وسعتی به اندازه ۳۲ × ۳۲ کیلومتر مربع از جمله ویژگی های تکنیکی مهمی است که در این موتور استفاده میشود. به علاوه گفته میشود که حداکثر میدان دید بازیباز در عناوین ساخته شده با این موتور فاصله ای تا افق است که بسیار زیاد است.

Mass Effect Andromeda با همکاری بخش فنی انویدیا توسعه پیدا کرده و از کارت های گرافیک سری GeForce GTX 10 برای اجرای رزولوشن ۴K با پشتیبانی از HDR استفاده میکند و به بازیباز اجازه میدهد تا به واسطه فناوری جدید NVIDIA Ansel تصاویر بسیار بزرگی با زاویه دید ۳۶۰ درجه از بازی ثبت کنند.

بنچمارک بازی Mass Effect Andromeda

تنظیمات گرافیکی بازی Mass Effect Andromeda

Mass Effect Andromeda از رنج وسیعی از تنظیمات گرافیکی استفاده میکند و تمامی تست های انجام شده به صورت استاندارد و با استفاده از نرم افزار MSI Afterburner روی سه رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ ،۲۵۶۰×۱۶۰۰ و ۳۸۴۰×۲۱۶۰ و با بالاترین سطح ممکن انجام شده است (به صورت پیش فرض با سطح کیفی Maximum). همچنین قابل ذکر است که Mass Effect Andromeda از پیکربندی AMD CrossFireX پشتیبانی نمیکند.

در مورد نرخ نوسازی و فریم ریت مقالات متعددی در سایت موجود است و من پیشنهاد میکنم برای درک بهتر این موضوع مقالاتی همچون «بهترین مانیتورهای مخصوص بازی برای کنسول ها»؛ «فریم ریت چیست؟ هر آنچه درباره فریم ریت باید بدانید (۱)»؛ «راهنمای خرید | سیستم مناسب برای اجرای ۴K»؛ «انویدیا G-Sync چیست؟!»؛ «راهنمای خرید | انتخاب سیستم بازی ۱۲۰ هرتزی» و حتی «راهنمای خرید | سیستم مناسب برای اجرای ۴K» را بخوانید تا اطلاعات فنی مناسبی برای جمع آوری یک سیستم خوب بدست آورید.

بنچمارک Mass Effect Andromeda در ۱۹۲۰×۱۰۸۰

بنچمارک بازی Mass Effect Andromeda

این بنچمارک نشان میدهد برای اجرای بازی در رزولوشن ۱۰۸۰p میتوانید از تمامی کارت های گرافیک سری Radeon R7، کارت گرافیک GeForce GTX 370 و GTX 1050TI استفاده کنید. همچنین به عنوان بهترین حالت برای دریافت حداقل فریم هم دو کارت Radeon R9 280X یا GeForce GTX 770 در کنار کارت های بالا میتوانید انتخاب مناسبی باشد.

بنچمارک Mass Effect Andromeda در ۲۵۶۰×۱۴۴۰

بنچمارک بازی Mass Effect Andromeda

در رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰ استفاده از کارت های Radeon R9 380X ،GeForce GTX 960 و Radeon R9 290 برای رندر حداقل فریم ریت ممکن توصیه میشود.

بنچمارک Mass Effect Andromeda در ۳۸۴۰×۲۱۶۰

بنچمارک بازی Mass Effect Andromeda

رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰ به عنوان سنگین ترین حالت بازی بار پردزاشی زیادی وارد میکند و استفاده از کارت هایی همچون Radeon R9 Fury X یا GTX 980 Ti. برای دریافت حداقل فریم ریت قابل بازی توصیه میشود. همچنین برای افزایش فریم ریت و کیفیت بازی میتوئانید از کارت های جدیدتری همچون GTX 1070 هم استفاده کنید.

بنچمارک حافظه ویدئویی Mass Effect Andromeda

این تست با نرم افزار MSI Afterburner و در دو رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ و ۲۵۶۰×۱۴۴۰ با فعال بودن Anti-Aliasing انجام شده و نشان دهنده این است اگر بازی را روی رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ اجرا میکنید به حداقل کارتی با ۳۰۷۶ مگابایت (۳ گیگابایت) حافظه ویدئویی نیاز دارید، اگر بازی را با رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰ انجام میدهید، باز هم با کارتی با حافظه ۶۱۴۴ مگابایت (۶ گیگابایت) و اگر با رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰ بازی میکنید، مجدداً به کارتی با حافظه ۶۱۴۴ مگابایت (۶ گیگابایت) نیاز خواهید داشت!

بنچمارک بازی Mass Effect Andromeda

بنچمارک پردازنده Mass Effect Andromeda

تست پردازنده در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ با دقت ۹۹ درصدی انجام شده و عملکرد پردازنده معادل بنچمارک زیر است. این تست نشان میدهد عملکرد پردازنده های مختلف و حتی قدیمی برای اجرای بازی Mass Effect Andromeda در سطح مطلوبی است.

بنچمارک بازی Mass Effect Andromeda

بنچمارک پردازنده  با پردازنده های اینتل

بنچمارک بازی Mass Effect Andromeda

بنچمارک پردازنده Mass Effect Andromeda با پردازنده های AMD

بنچمارک بازی Mass Effect Andromeda

نتایج تست بالا نشان میدهد برای اجرای بهتر Mass Effect Andromeda بهتر است از یک پردازنده با پشتیبانی از ۸ رشته پردازشی «Threads» فعال استفاده کنید.

بنچمارک مصرف حافظه Mass Effect Andromeda

بنچمارک بازی Mass Effect Andromeda

تست حافظه رم بازی روی سیستمی متشکل از پردازنده Intel Core i7-5960X نسل هازول «Haswell-E» انجام شده که برای سوکت LGA 2011-3 عرضه شده و از فرکانس کلاک ۳۰۰۰ مگاهرتزی استفاده میکند. این پردازنده میتواند از ۱۶ گیگابایت حافظه DDR4 با فرکانس کاری ۲۴۰۰ مگاهرتز پشتیبانی کند و همانطور که تصویر بالا نشان میدهد؛ Mass Effect Andromeda در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ ۲۶۰۰ حدود ۵۰۰۰ مگابیت یا ۵ گیگابایت مصرف حافظه رم دارد.

بنچمارک بازی Mass Effect Andromeda

این بدین معناست که اگر سیستم شما ۸ گیگابایت حافظه رم داشته باشید، عنوان Mass Effect Andromeda از رقمی معادل ۸ گیگابایتش استفاده میکند (این مقدار برای یک بازی معمولی رقم کمی است)، اگر ۱۲ گیگابایت دارید، ۹ گیگابایتش مصرف میشود، اگر از ۱۶ گیگابایت حافظه استفاده میکنید، در زمان اجرای بازی مصرفی معادل ۱۰ گیگابایت خواهید داشت و در نهایت اگر از ۳۲ گیگابایت حافظه استفاده میکنید، مصرفی معادل ۱۱ گیگابایت را تجربه خواهید کرد.

منبع gamegpu
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بنچمارک بازی ها

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
معماری های انویدیا
شاخه: Intel /Nvidia,بررسی سخت افزار,پیشنهاد سردبیر,کارت گرافیک

از کپلر تا ماکسول | بررسی تخصصی مبحث زمان بندی در معماری های انویدیا

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است