در زمینه بازی هیچ چیزی مهمتر از داشتن یک کارت گرافیک رده بالا و خوبی که بتواند بازی های روز را با حداقل ۶۰ فریم رندر کند وجود ندارد. کارت گرافیک اساساً عملکردی شبیه پردازنده دارد، با این تفاوت که وظیفه اصلی کارت گرافیک پردازش محتوای گرافیکی بازی های مختلف است. بنابراین داشتن یک کارت گرافیک خوب، نه تنها میتواند تجربه بصری بسیار خوبی برای شما فراهم کند، بلکه میتواند با کاهش بار پردازشی پردازنده مرکزی، کیفیت و عملکرد بهتری برای شما فراهم کند.

برای خرید یک سیستم خوب و بی نقص باید بودجه زیادی را صرف کنید که در اکثر مواقع ممکن است به نتیجه دلخواهی که در ذهنتان مد نظر داشتید نرسید! توصیه ما این است که حداقل ۲۰ تا ۳۰ درصد کل بودجه خودتان را صرف خرید کارت گرافیک کنید و از مابقی آن برای خرید قطعاتی مناسب و هماهنگ با کارت گرافیک استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم بهترین کارت های گرافیک ۲۰۱۷ میلادی را در رنج ها و بودجه های مختلف بررسی کنیم و به همین دلیل آنها را در دسته بندی های مختلف قرار دادیم تا کار شما را راحت کنیم.

برای هر رده هم کارت هایی متناسب با آن کارت معرفی کردیم تا بتوانید در صورت نبود کارت مورد نظر، گستره وسیع تری برای انتخاب کارت گرافیکی متناسب با بودجه ای که دارید استفاده کنید. ذکر این نکته لازم است که جدول زیر یک راهنمای اجمالی و سریع برای انتخاب کارت گرافیک مناسب بازی است و اگر راهنمای دقیق تری میخواهید  بهتر است از مقاله «معرفی ۸ کارت گرافیک مناسب برای بازی» که چند وقت پیش منتشر کردیم استفاده کنید.

رده اول: بهترین کارت های گرافیک برای بازی

کارت گرافیک Gigabyte GTX 1080

کارت های گرافیک این رده برای افرادی است که بودجه زیادی را برای خرید یک کارت گرافیک خوب کنار گذاشته اند. با اینکه کارت های این رده گران قیمت هستند، اما به شما اجازه میدهند بازی های روز را با نهایت گرافیک ممکن، روی مانیتورهای ۱۴۴۰ پیکسلی با رزولوشن ۴K اجرا کنید. البته قبل از خرید مانیتور مخصوص گیم بهتر است مقالاتی مثل «بهترین مانیتورهای مخصوص بازی برای کنسول ها» و «راهنمای خرید تلویزیون های ۴K Ultra HD» را مطالعه کنید تا بتوانید نمایشگر مناسبی را با توج به نیازتان خریداری کنید.

کارت های این رده با تمام قدرتی که دارند، میتوانند تا مدت زمانی طولانی بازی های روز را با کیفیت بسیار بالا اجرا کنند و فریم ریت قابل قبولی را برای شما رندر کنند. بنابراین اگر قصد دارید از رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰ برای بازی کردن استفاده کنید و یا اینکه مانیتوری با حداکثر رزولوشن ۱۴۴۰p در اختیار دارید، بهتر است از کارت های این لیست استفاده کنید. لازم به ذکر است که تمامی کارت های گرافیک این لیست میتوانند تجربه خوبی در اجرای ۴K برای شما به همراه آورند.

البته در حال حاضر بهترین تک هسته های جهان که میتوانند در رزولوشن ۴K خودنمایی کنند، دو شاهکار GTX 1080 و GTX 1070 کمپانی انویدیا هستند و مابقی کارت هایی که معرفی شدند زیر این دو کارت قرار میگیرند. در کنار دو کارت بالا هم میتوانیم به کارت بسیار خوش قیمت AMD RX 480 اشاره کنیم که علاوه بر پشتیبانی از واقعیت مجازی «VR-ready»، میتواند عناوین مختلفی را با رزولوشن ۴K رندر کند. AMD RX 480 با اینکه به صورت مستقیم رقیب جدی GTX 1080 و GTX 1070 محسوب نمیشود، ولی از نظر فاکتور قیمت به عملکرد میتواند برای اجرای بازی هایی با رزولوشن ۱۴۴۰p و ۱۰۸۰p یک شاهکار به تمام معنا باشد.

پس آن دسته از بازیبازانی که بودجه بسیار بالایی ندارد، ولی میخواهند از رزولوشن ۱۴۴۰p و حتی ۴K همراه با مانیتورهای ۱۴۴ هرتزی لذت ببرند، پیشنهاد میکنیم از کارت گرافیک AMD RX 480 استفاده کنند. اگر هم از نظر مالی مشکل چندانی ندارید، خرید دو شاهکار GTX 1080 و GTX 1070 توصیه میشود.

کارت های رده اول

نام کارت گرافیکامتیاز (مرجع)فرکانس هستهحافظه گرافیکیحداکثر رزولوشن
Gigabyte GTX 1080۹.۸/۱۰۱۶۹۵ مگاهرتز۸ گیگابایت۴K
EVGA GTX 1070۹.۷/۱۰۱۵۹۴ مگاهرتز۸ گیگابایت۴K
* برای مشاهده بررسی کامل هر کارت گرافیک و بنچمارک های مرتبط روی نام کارت کلیک کنید.

رده دوم: بهترین کارت های گرافیک برای بازی

کارت گرافیک MSI RX 480

در این بخش با کارت هایی طرفیم که به نسبت کارت های رده اول از عملکرد کمتری برخوردارند و حتی از نظر قدرت پردازشی هم به کارت های رده اول نمیرسند. کارت های رده دوم برای اجرای رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ خوب محسوب میشوند و حتی در رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰ هم میتوانند عملکرد کاملاً قابل قبولی را در بازی های مختلف به همراه داشته باشند. برای اجرای عناوین ۴K هم یک کارت رده پایین محسوب میشوند. GTX 1060 و AMD RX 480 در واقع میتوانند دو کارت گرافیک معقول برای عناوین ۴K محسوب شوند و هر دوی آنها هم میتوانند به عنوان یک پیش نیاز برای واقعیت مجازی هایی همچون Oculus Rift مورد استفاد قرار بگیرند.

بنابراین دو کارت فوق و کارت های رده اول برای هر نوع دوربین واقعیت مجازی که بعداً منتشر شود کاربرد خواهند داشت.به هر حال اگر نمیخواهید بیش از ۳۰۰ دلار (۱.۱۰۰.۰۰۰ تومان) برای خرید کارت گرافیک هزینه کنید و از طرفی انتظار دارید با رقمی کمتر از این صاحب یکی از کارت های گرافیک مطرح بازار گرافیکی شوید میتوانید از دو کارت GTX 1060 و AMD RX 480 استفاده کنید.

کارت های رده دوم

نام کارت گرافیکامتیاز (مرجع)فرکانس هستهحافظه گرافیکیحداکثر رزولوشن
Gigabyte GTX 1060۹.۵/۱۰۱۵۵۶ مگاهرتز۶ گیگابایت ۲۵۶۰×۱۴۴۰
MSI RX 480۹.۴/۱۰۱۳۰۳ مگاهرتز۴ گیگابایت ۲۵۶۰×۱۴۴۰
Sapphire R9 Fury۹.۲/۱۰۱۰۲۰ مگاهرتز۴ گیگابایت ۲۵۶۰×۱۴۴۰
* برای مشاهده بررسی کامل هر کارت گرافیک و بنچمارک های مرتبط روی نام کارت کلیک کنید.

رده سوم: بهترین کارت های گرافیک برای بازی

کارت گرافیک EVGA GTX 1050 Ti

رده سوم مربوط به کارت هایی است که برای اجرای بازی روی مانیتورهای ۱۹۲۰×۱۰۸۰ مناسب هستند. کارت های این رده برای اجرای بازی های مختلف با رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ به اندازه کافی قدرت پردازشی دارند و با توجه به قیمتی که دارند، برای رندر این رزولوشن یک کارت بهینه و معقول هستند. البته در برخی عناوین قدرت اجرای رزولوشن بیشتر را دارند و در برخی دیگر شاید رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ را نیز به سختی اجرا کنند. با این حال اگر از یک مانیتور ۱۰۸۰p استفاده میکنید، کارت های این رده را میتوانید به عنوان یک کارت گرافیک معقول و بهینه در نظر بگیرید.

در بین کارت های این رده، دو کارت خوش ساخت RX 470 یا GTX 1050 از قابلیت های بهتری برخوردارند و میتوانند یک گزینه خرید مناسب باشند. هر دوی آنها برای اجرای عناوین مختلف در مانیتورهای ۱۰۸۰p مناسب هستند و انتظار میرود برای پشتیبانی از عناوین واقعیت ارزش افزوده و محصولات جانبی آن هم مناسب باشند. ما در این رده به معرفی سه کارت خوب بازار گرافیکی بسنده کردیم. این کارت ها در مقابل کارت های دو رده قبل چیز خاصی برای هنر نمایی ندارند و تنها هنرشان اجرای عناوینی با رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ پیکسل است.

کارت های رده سوم

نام کارت گرافیکامتیاز (مرجع)فرکانس هستهحافظه گرافیکیحداکثر رزولوشن
ASUS ROG RX 470۸.۷/۱۰۱۲۵۰ مگاهرتز۴ گیگابایت ۱۹۲۰×۱۰۸۰
EVGA GTX 1050 Ti۸.۶/۱۰۱۳۵۴ مگاهرتز۲ گیگابایت ۱۹۲۰×۱۰۸۰
Zotac GTX 1050۸.۴/۱۰۱۳۵۴ مگاهرتز۲ گیگابایت ۱۹۲۰×۱۰۸۰

رده چهارم: بهترین کارت های گرافیک برای بازی

کارت گرافیک Zotac GTX 750 Ti

رده چهارم کارت های گرافیک متعلق به تمام بازیبازانی است که بودجه کمی برای ارتقای سیستم دارند و یا قصد خرید سیستم های گران قیمت را ندارند. این دسته از کارت های گرافیک برای افرادی مناسب است که میخواهند بازی های مختلف را با رزولوشن ۱۰۸۰p و در سطوح تنظیمی متوسط «Medium» و بالا «High» اجرا کنند و بیشتر بدرد افرادی میخورد که در کنار بازی کردن میخواهند از تماشای فیلم های بلوری و وب گردی لذت ببرند. مثلاً بازی هایی مثل League of Legends، بازی معروف Dota 2 و Team Fortress و حتی Overwatch را میتوانیم در این دسته قرار دهیم.

از نظر مقایسه باید بگوییم که کارت های رگافیک این رده مربوط به دو نسل قبل هستند و فاصله زیادی با کارت های رده اول تا سوم این مقاله دارند. بنابراین تا زمانی که چنین کارت هایی برای بودجه های پایین و سطح کاربری غیر بازی تولید میشوند، خریدشان کاملاً عقلانی و منطقی خواهد بود و اگر به بازی های مبتنی بر وب و بازی های سبک علاقه دارید، کارت های این رده را به شما پیشنهاد میکنیم. بودجه خرید کارت هایی که بتوانند در رزولوشن ۱۰۸۰p بازی های مختلف را به خوبی اجرا کنند کمی بیش از این رده است، اما کارت های این رده میتوانند کیفیتی مشابه ۱۹۲۰×۱۰۸۰ را برای شما فراهم کنند.

کارت های رده چهارم

نام کارت گرافیکامتیاز (مرجع)فرکانس هستهحافظه گرافیکیحداکثر رزولوشن
MSI RX 460۸.۲/۱۰۱۲۱۰ مگاهرتز۲ گیگابایتمناسب برای ۱۹۲۰×۱۰۸۰
Zotac GTX 750 Ti۸.۰/۱۰۱۰۳۳ مگاهرتز۲ گیگابایتمناسب برای ۱۹۲۰×۱۰۸۰
Gigabyte R7 360۷.۹/۱۰ ۱۰۵۰ مگاهرتز۲ گیگابایتمناسب برای ۱۹۲۰×۱۰۸۰
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بررسی سخت افزار,کارت گرافیک

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
مانیتور LG 27MU67-B
شاخه: بررسی سخت افزار,تلویزیون/مانیتور

بررسی مانیتور LG 27MU67-B

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است