بنچمارک بازی Hitman 2016

Welcome To World Of Assassination

به دنیای قتل و کشتار خوش آمدید

جهان پیرامون ما در همواره در حال تغییر است. چه از نظر طبیعی و چه از نظر انسانی که همه و همه به هم وابسته است، اما جهان دوم ما (کشوری که در آن زندگی می‌کنیم) ممکن است در یک ساعت به کل تغییر کند. ممکن است این تغییرات حاصل کار یک سیاستمدار کثیف یا یک تروریست حیوان‌صفت و یا از طرف سازمان‌های مخرب سراسری باشد که در راس آن قدرت‌های بسیاری وجود دارند.

اکثر داستان‌هایی که می‌خوانیم، بازی‌هایی که می‌کنیم و فیلم‌هایی که می‌بینیم، مورد آخر (سازمان‌های مخرب) را هدف ساخته های خود قرار داده اند، اما اکثر مردم در هر کشوری فقط این قضیه را یک سناریو از قبل طراحی شده برای فیلم می‌دانند چون آن را هیچ وقت حس نکردند. افرادی که در این بازی مشاهده میکنید اکثراً همان راهی را رفتند که معروف ترین قاتلین گنگستری جهان طی کرده اند! تفاوتی که بین گنگسترها و دیگر قاتلان دنیای واقعی دیده میشود این است که دوره حیاتشان متفاوت است!

در زمان های دور کسی مثل مامور ۴۷ جرات حمله به قاتلین معروف و گنگستری و مافیا را نداشت و تنها راه مقابله با آنها پلیس و گروه ضربت بود. داستانی که در Hitman 2016 خواهیم دید، در واقع ملاقات با چنین آدم‌هایی است که در سراسر دنیا به فعالیت کثیف خود ادامه می‌دهند. کاری که قرار است در این نسخه انجام دهید در ظاهر کار آسانی به نظر می‌آید، ولی مطمئن باشید برای کشتن هر یک از این افراد باید خیلی هوشمندانه عمل کنید.

از آنجایی که Hitman 2016 یک بازی اپیزودیک است، فرصت بررسی داستان بازی در هر اپیزود نیست و به طور کلی اشاره کنیم  داستان آن پس از نسخه هیتمن: «Hitman: Absolution» آمرزش است و به دوران طلایی فعالیت های شخصیت مأمور ۴۷ میپردازد و از سبک بازی‌های هیتمن: قراردادها «Hitman: Contracts» و هیتمن: خون بها «Hitman: Blood Money» الهام گرفته است. Hitman 2016 بر پایه موتور سفاشری شده و البته اختصاصی Glacier Engine 2 طراحی شده که از پلتفرم DirectX 11/12 نیز به خوبی پشتیبانی میکند.

این موتور گرافیکی توسط استدیو دانمارکی IO Interactive طراحی شده تا در پروژه های داخلی این استدیو مورد استفاده قرار بگیرد. از موتور گرافیکی Glacier Engine دو نسخه کلی عرضه شده که اولین نسل آن سال ۱۹۹۴ عرضه شد و تا سال های متمادی به عنوان تنها موتور گرافیکی IO Interactive فقط با وصله های امنیتی و اندک بروز رسانی های جانبی سرپا بود! دومی ننسخه هم سال ۲۰۱۲ همراه با Hitman: Absolution معرفی شد که تا زمان حال نیز به عنوان یک موتور گرافیکی قدرتمند در حال فعالیت است.

با اولین نسل این موتور عناوینی مثل Hitman: Codename 47 (سال ۲۰۰۰ میلادی) و عنوان ناموفق Kane & Lynch 2: Dog Days (سال ۲۰۱۰ میلادی) به دنیای عناوین ویدئویی معرفی شدند و با شروع نسل دوم این موتور نیز شاهد ظهور عنوان خوش ساخت و پرطرفدار Hitman: Absolution (سال ۲۰۱۲ میلادی) بودیم که به عنوان اولین نماینده Glacier Engine 2 خوش درخشید. Glacier Engine 2 اولین نسل این موتور است که از ابزارهای جانبی همچون ویرایشگر بصری صحنه «Visual Scene Editor» و ویرایشگر بصری بازیباز «Visual Scene Player» برای کار با میان پرده های «Cut-Scenes» درون بازی استفاده میکند و یک ویرایشگر سطحی و مبتدیانه محسوب میشود.

بنچمارک بازی Hitman 2016

با این حال؛ قابلیت کار با بافت ها، اشیاء و صدا، یک پلاگین مخصوص برای کار با  ۳ds Max، فوتوشاپ و Pro Tools نیز در این ویرایشگر افزوده شده تا اندک فضایی باشد برای هنر نمایی عاشقان ماد سازی! در زمینه شبیه سازی سیستم فیزیکی؛ این موتور از یک سیستم فیزیک عمومی برای شبیه سازی رفتار خودروها و همچنین اجسام در حال سقوط استفاده میکند و به همین دلیل در عناوین گذشته این استدیو شاهد استفاده از یک موتور فیزیک قدرتمند جانبی به نام هاوک «Havok» هستیم که به خوبی میتواند شرایط مختلف موجود در واقعیت را از لحاظ فیزیکی شبیه سازی کند.

در واقع از این موتور جانبی برای پشتیبانی از سیستم نورپردازی یا LightMap ها (Shadow Map)؛ مقدار روشنایی هر پیکسل «Per-Pixel Lighting»؛ تکنیک نورپردازی حجمی «Volumetric Lighting» و سیستم جداگانه نور و سایه استفاده میشود. Glacier Engine 2 همچنین از MIP-Texturing و Bump Mapping هم پشتیبانی میکند و از مِتُد LOD برای اشیاء درون بازی بهره میبرد. از طرفی؛ برای عناوین اکشن نیز از حالت های سینماتیک معکوس، حالت گذر سریع زمان «تایم لَپس/Time-Lapse» و انیمیشن های اسکلتی هم پشتیبانی میشود.

در بخش اثرات یا جلوه های گرافیکی هم شاهد استفاده از ویژگی های Post-Effects ای همچون سیستم بازتاب نور « Light Reflections»؛ تاری «Motion Blur» و عمق میدان دید «Depth of Field» هستیم که بهص ورت کلی در اکثر موتور های گرافیکی قدرتمند امروزی دیده میشود. اما به صورت سنتی؛ از قدیم تا به حال در این موتور از سیستم اثرات آب و هوایی مثل مه گرفتگی، خورشید گرفتگی و بازتاب نور حاصل از طلوع و غروب خورشید، باران و تگرگ و همچنین وزش باد در جهات مختلف استفاده شده است.

بنچمارک بازی Hitman 2016

این موارد به صورت کلی توسط سیستم کنترل ذرات «System of Particles» این موتور کنترل میشوند. موتور گرافیکی Glacier Engine 2 برای بخشی صوتی خودش از یک موتور صوتی داخلی به نام Glacier Sound Engine بهره میبرد که از جریان صدای داینامیک «Dynamic Streaming» پشتیبانی میکند و برای تولید اصوات مختلف هم از دو زیر سیستم صوتی A3D و EAX استفاده میکند. Glacier Engine 2 به طور قابل توجهی بازسازی شده تا تا بتواند در آخرین عنوان استدیو دانمارکی IO Interactive مورد استفاده قرار بگیرد.

استدیویی که ۲۶ سال قبل تاسیس شد و در کارنامه اش غیر از سری محبوب هیتمن «Hitman» و Kane & Lynch میتوان دو عنوان مبارزان آزادی «Freedom Fighters» محصول ۲۰۰۳ و نینجای کوچک «Mini Ninjas» محصول ۲۰۰۹ را مشاهده کرد. آخرین بازی این استدیو هم Hitman 2016 است که در این مقاله قصد داریم بنچمارک هایش را بررسی کنیم.

تنظیمات گرافیکی بازی Hitman 2016

Hitman 2016 از رنج وسیعی از تنظیمات گرافیکی استفاده میکند و تمامی تست های انجام شده به صورت استاندارد و با استفاده از نرم افزار MSI Afterburner روی سه رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ ،۲۵۶۰×۱۶۰۰ و ۳۸۴۰×۲۱۶۰ با سطح کیفی Maximum Graphics انجام شده است. قابل ذکر است که پیکربندی SLI فقط در حالت DirectX 11 کار میکند.

بنچمارک Hitman 2016 در ۱۹۲۰×۱۰۸۰

بنچمارک ۱۰۸۰p بازی Hitman 2016 با DX11بنچمارک ۱۰۸۰p بازی Hitman 2016 با DX12
بنچمارک بازی Hitman 2016
بنچمارک بازی Hitman 2016

همانطور که میبینید؛ زمانی که از DirectX 11 برای اجرای بازی Hitman 2016 استفاده میکنید، برای اجرای بازی به حداقل کارتی همچون Radeon RX 460 و GeForce GTX 950 نیاز دارید و برای دریافت فریم ریت بهتر روی DX11 هم میتوانید از Radeon RX 460 یا GeForce GTX 1050 استفاده کنید که به نسبت دو کارت فوق فریم ریت بهتری رندر میکنند.. اما همانطور که در تصاویر بالا میبینید، با تغییر حالت به DirectX 12، تغییر زیادی در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ ایجاد نمیشود و برای دریافت حداقل و حداکثر فریم ریت هم میتوانید از همان پیشنهادهای بالا استفاده کنید.

بنچمارک Hitman 2016 در ۲۵۶۰×۱۴۴۰

بنچمارک ۲۵۶۰p بازی Hitman 2016 با DX11بنچمارک ۲۵۶۰p بازی Hitman 2016 با DX12
بنچمارک بازی Hitman 2016
بنچمارک بازی Hitman 2016

در این رزولوشن؛ برای اجرای بازی Hitman 2016 روی DirectX 11 به حداقل کارت های گرافیکی مثل Radeon R7 370 و GeForce GTX 770 و برای دریافت بیش از ۳۰ فریم هم میتوانید از حداقل کارت هایی مثل Radeon R9 280X یا GeForce GTX 780 استفاده کنید. با تغییر حالت به DX12 در کمترین حالت بهتر است از Radeon R7 370 و GeForce GTX 780 Ti و برای دریافت فریم ریت بهتر نیز میتوانید از Radeon R9 280X یا GeForce GTX 970 استفاده کنید.

بنچمارک Hitman 2016 در ۳۸۴۰×۲۱۶۰

بنچمارک ۳۸۴۰p بازی Hitman 2016 با DX11بنچمارک ۳۸۴۰p بازی Hitman 2016 با DX12
بنچمارک بازی Hitman 2016
بنچمارک بازی Hitman 2016

اجرای بازی در رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰ کمی متفاوت تر از دو حالت قبلی است و قطعاً برای اجرای روان بازی به کارت های قویتری نیاز داریم. اگر بازی را با DirectX 11 اجرا میکنید، در کمترین حالت برای اجرای ۳۰ فریم به کارت هایی مثل Radeon R9 290 و GeForce GTX 980 نیاز دارید و برای دریافت بیش از ۳۰ فریم هم به Radeon R9 Nano یا  GeForce GTX 780 Ti SLI و یا حتی کارت هایی بالاتر از این دو نیاز پیدا میکنیم. روی DX12 نیز نیاز حداقلی پردازش ما تغییری نمکیند، ولی برای دریافت فریم ریت بهتر میتوانید از Radeon R9 Nano یا  GeForce GTX 980 Ti استفاده کنید.

بنچمارک حافظه ویدئویی Hitman 2016

بنچمارک بازی Hitman 2016

این تست با نرم افزار MSI Afterburner و در دو رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ و ۲۵۶۰×۱۴۴۰ با فعال بودن Anti-Aliasing انجام شده و نشان دهنده این است اگر بازی را روی رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ اجرا میکنید به حداقل کارتی با ۳۰۷۶ مگابایت (۳ گیگابایت) حافظه ویدئویی نیاز دارید، اگر بازی را با رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰ انجام میدهید، باز هم با کارتی با حافظه ۴۰۹۶ مگابایت (۴ گیگابایت) و اگر با رزولوشنن ۳۸۴۰×۲۱۶۰ بازی میکنید، به یک کارت ۶۱۴۴ مگابایتی (۶ گیگابایتی) نیاز دارید.

بنچمارک پردازنده Hitman 2016

بنچمارک پردازنده در حالت DX11بنچمارک پردازنده در حالت DX12
بنچمارک بازی Hitman 2016
بنچمارک بازی Hitman 2016

هر چه قدر با DirectX 12 در زمینه گرافیکی نتایج بی حاصلی بدست آمده، در زمینه پردازنده نیز با رشد فریم مواجه بودیم که به دلیل محدودیت های کارت گرافیک رشد کلی نا محسوسی را شاهدیم.

بنچمارک پردازنده  با پردازنده های اینتل

بنچمارک بازی Hitman 2016

بنچمارک پردازنده Hitman 2016 با پردازنده های AMD

بنچمارک بازی Hitman 2016

نتایج تست ها نشان میدهد بازی Hitman 2016 برای اجرای مناسب هوش مصنوعی و … به یک پردازنده ۱۶رشته ای «Threads» با ۸ هسته فیزیکی نیاز دارد. این مقدار هسته و اصلاحاً Threads برای اجرای مناسب هوش مصنوعی و فیزیک بازی ضروری است و در این زمینه استفاده از DirectX 12 توصیه میشود.

بنچمارک مصرف حافظه Hitman 2016

بنچمارک بازی Hitman 2016

تست حافظه رم بازی روی سیستمی متشکل از پردازنده Intel Core i7-5960X نسل هازول «Haswell-E» انجام شده که برای سوکت LGA 2011-3 عرضه شده و از فرکانس کلاک ۳۰۰۰ مگاهرتزی استفاده میکند. این پردازنده میتواند از ۱۶ گیگابایت حافظه DDR4 با فرکانسس کاری ۲۴۰۰ مگاهرتز پشتیبانی کند و همانطور که تصویر بالا نشان میدهد؛ Hitman 2016 در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ به صورت کلی از ۲۰۰۰ مگابایت حافظه رم سیستم شما استفاده میکند. بدین معنا که اگر در زمینه حافظه ویدئویی کارت گرافیک با کمبود پهنای باندد مواجه شوید، این کمبود از طریق پهنای باند رم کلی سیستم شما جبران میشود.

بنچمارک بازی Hitman 2016

این بدین معناست که اگر سیستم شما ۸ گیگابایت حافظه رم داشته باشید، عنوان Hitman 2016 از رقمی معادل ۵ گیگابایتش استفاده میکند، اگر ۱۲ گیگابایت دارید، ۵.۲ گیگابایتش مصرف میشود، اگر از ۱۶ گیگابایت حافظه استفاده میکنید، در زمان اجرای بازی مصرفی معادل ۵.۵ گیگابایت خواهید داشت و در نهایت اگر از ۳۲ گیگابایت حافظه استفاده میکنید، مصرفی معادل ۶ گیگابایت را تجربه خواهید کرد.

بنابراین؛ اگر از کارت گرافیکی با کمتر از ۶ گیگابایت حافظه گرافیکی استفاده میکنید، بهتر از به حافظه رم سیستم خودتان توجه کنید و حداقل ۸ گیگ حافظه برای اجرای روان بازی خریداری کنید. البته در این بین نباید رزولوشن مورد استفاده را فراموش کنید. اما سعی کنید بر خلاف مقدار حافظه رم توصیه شده، از حافظه ای با حداقل دو برابر بیش از مقدار توصیه شده بازی را اجرا کنید.

منبع gamegpu
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بنچمارک بازی ها

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
کنسول Xbox One
شاخه: پیشنهاد سردبیر,تحلیل فنی

بررسی فنی | افزایش قدرت CPU و بهبود حافظه در Xbox One

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است