بنچمارک بازی Halo Wars 2

Halo Wars 2 جدیدترین عنوان ساخته استدیو خوش آوازه کریتیو اسمبلی است که در کارنامه اش سری معروف Total War دیده میشود. استدیوی خلاقی که عمدتاً به ساخت عناوین نقش آفرینی مشغول است و در کنار ۳۴۳ Industries به توسعه Halo Wars 2 مشغول شده تا داستان دیگری از دنیای هیلو «Halo» را از دید استراتژیک روایت کند. داستان Halo Wars 2؛ حدود ۲۸ سال پس از وقایع Halo Wars دنبال میشود و روایتش مربوط به قرن ۲۶ سال ۲۵۵۹ میلادی است.

مدتی زمانی کوتاه از وقایع Halo 5: Guardians میگذرد و حالا فضاپیمای اتحادیه نظامی UNSCC به نام Spirit of Fire درگیر وضعیت معلق اَبَر رسانایی «Cryosleep» شده است. اَبَررسانایی پدیده‌ای است که در دماهای بسیار پایین برای برخی از مواد رخ می‌دهد. در حالت ابررسانایی مقاومت الکتریکی ماده دقیقاً صفر می‌شود و ماده خاصیت دیامغناطیس کامل پیدا می‌کند؛ یعنی میدان مغناطیسی را از درون خود طرد می‌کند. طرد میدان مغناطیسی تنها تفاوت اصلی ابررسانا با رسانای کامل است، زیرا در رسانای کامل انتظار می‌رود میدان مغناطیسی ثابت بماند، در حالی که در ابررسانا میدان مغناطیسی همواره صفر است.

مقاومت الکتریکی یک رسانای فلزی به تدریج با کاهش دما کم می‌شود. در رساناهای معمولی مثل مس و نقره، وجود ناخالصی و مشکلات دیگر این روند را کند می‌کند. به طوری که حتی در صفر مطلق هم نمونه‌های معمول مس همچنان مقاومت الکتریکی کمی دارند. در مقابل ابررساناها موادی هستند که اگر دمایشان از یک دمای بحرانی کمتر شود، ناگهان مقاومت الکتریکی خود را از دست می‌دهند. جریانی از الکتریسیته در یک حلقهٔ ابررسانا می‌تواند برای مدت نامحدودی بدون وجود مولد جریان وجود داشته باشد. مانند پدیدهٔ فرومغناطیس و خطوط طیفی اتم ها، ابررسانایی نیز پدیده‌ای کوانتومی است!

این ویژگی بسیار مهم دنیای فیزیک کوانتوم توسط پروفسور هلندی، کمرلینگ اونز در ۸ آوریل سال ۱۹۱۱ در دانشگاه لیدن ۲ کشف شد و حالا به عنوان یک تئوری نصف و نیمه و البته با پتانسیل بالا، در بخشی از داستان بازی Halo Wars 2 مورد استفاده قرار گرفته است. این اتفاق؛ یعنی وضعیت معلق اَبَر رسانایی «Cryosleep» فضاپیمای نظامی اتحادیه UNSCC درست زمانی به وقوع میپیوندد که جنگ عظیم بین انسان ها و کاونت ها به پایان رسیده است و فضاپیمای Spirit of Fire در فضای اَبَر رسانایی «Cryosleep» گم شده است!

بازی درست از جایی شروع میشود که کاپیتان جیمز کاتر به همراه پروفسور اندرز و تیمش ظاهراً مکان فضاپیمای Spirit of Fire را پیدا کرده اند و این سفینه را از خواب ابر رسانایی بیرون می‌آورند. Halo Wars 2 حالا یکی از باهوش ترین شخصیت های منفی این سری را به همراه آورده است! شخصیتی به اسم اتریاکس از فرقه بروت ها «Brute» که هدایت قبیله بانیشِد «Banished» را بر عهده دارد. قبیله جدیدی که برای اولین بار به طرفداران این سری معرفی میشود و توسط اتریاکس هدایت میشود! قدرتمندترین بروتی که به راحتی میتواند سه عدد اسپارتان را از پای در آورد!

Halo Wars 2 از موتور گرافیکی اختصاصی استدیو مایکروسافت بهره میبرد و در سطح وب نیز اطلاعاتی در مورد ویژگی های این موتور دیده نمیشود. بنابراین از این جهت با یک شبه مواجه ایم و نمیدانیم موتور که موتور گرافیکی بازی تا چه اندازه میتواند از عناوین بزرگ و ویژگی های حرفه ای پشتیبانی کند. پس از توضیحات اضافی راجع به موتور گرافیکی بازی خود داری میکنیم و مستقیم به سراغ بررسی بنچمارک Halo Wars 2 میرویم. جزئیات کامل دنیای هیلو را میتوانید در مقاله «داستان کامل سری Halo» بخوانید.

بنچمارک-بازی-Halo-Wars-2

تنظیمات گرافیکی بازی Halo Wars 2

Halo Wars 2 از رنج وسیعی از تنظیمات گرافیکی استفاده میکند و تمامی تست های انجام شده به صورت استاندارد و با استفاده از نرم افزار MSI Afterburner روی سه رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ ،۲۵۶۰×۱۶۰۰ و ۳۸۴۰×۲۱۶۰ و با بالاترین سطح ممکن انجام شده است (به صورت پیش فرض با سطح کیفی Maximum). همچنین قابل ذکر است که Halo Wars 2 از دو پیکربندی SLI و AMD CrossFireX پشتیبانی نمیکند. لازم به ذکر است که سرعت فریم بازی به نرخ نوسازی مانیتور «Refresh Rate» محدود شده، بنابراین با یک مانیتور ۶۰ هرتزی نمیتوانید بیشتر از ۶۰ فریم دریافت کنید.

در مورد نرخ نوسازی و فریم ریت مقالات متعددی در سایت موجود است و من پیشنهاد میکنم برای درک بهتر این موضوع مقالاتی همچون «بهترین مانیتورهای مخصوص بازی برای کنسول ها»؛ «فریم ریت چیست؟ هر آنچه درباره فریم ریت باید بدانید (۱)»؛ «راهنمای خرید | سیستم مناسب برای اجرای ۴K»؛ «انویدیا G-Sync چیست؟!»؛ «راهنمای خرید | انتخاب سیستم بازی ۱۲۰ هرتزی» و حتی «راهنمای خرید | سیستم مناسب برای اجرای ۴K» را بخوانید تا اطلاعات فنی مناسبی برای جمع آوری یک سیستم خوب بدست آورید.

بنچمارک Halo Wars 2 در ۱۹۲۰×۱۰۸۰

بنچمارک بازی Halo Wars 2

این بنچمارک نشان میدهد برای اجرای بازی در رزولوشن ۱۰۸۰p به کارت هایی همچون Radeon RX 460 یا GeForce GTX 750 Ti نیاز دارید.

بنچمارک Halo Wars 2 در ۲۵۶۰×۱۴۴۰

بنچمارک بازی Halo Wars 2

در رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰ تفاوت زیادی دیده نمیشود و به همین دلیل با دو کارت قبلی و یا کارت های معادل آن میتوانید از اجرا و انجام Halo Wars 2 لذت ببرید.

بنچمارک Halo Wars 2 در ۳۸۴۰×۲۱۶۰

بنچمارک بازی Halo Wars 2

با رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰  نیز تغییر خاصی ایجاد نمیشود، منتهی برای دریافت فریم ریت بهتر میتوانید از حداقل کارت هایی همچون Radeon R9 380X یا GeForce GTX 780 و حداکثر کارت هایی همچون AMD R9 380X یا GeForce GTX 780 Ti استفاده کنید.

بنچمارک حافظه ویدئویی Halo Wars 2

این تست با نرم افزار MSI Afterburner و در دو رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ و ۲۵۶۰×۱۴۴۰ با فعال بودن Anti-Aliasing انجام شده و نشان دهنده این است اگر بازی را روی رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ اجرا میکنید به حداقل کارتی با ۴۰۹۶ مگابایت (۴ گیگابایت) حافظه ویدئویی نیاز دارید، اگر بازی را با رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰ انجام میدهید، باز هم با کارتی با حافظه ۶۱۴۴ مگابایت (۶ گیگابایت) و اگر با رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰ بازی میکنید، مجدداً به کارتی با حافظه ۶۱۴۴ مگابایت (۶ گیگابایت) نیاز خواهید داشت!

بنچمارک بازی Halo Wars 2

بنچمارک پردازنده Halo Wars 2

تست پردازنده در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ با دقت ۹۹ درصدی انجام شده و عملکرد پردازنده معادل بنچمارک زیر است. این تست نشان میدهد عملکرد پردازنده های مختلف و حتی قدیمی برای اجرای بازی Halo Wars 2 در سطح مطلوبی است.

بنچمارک بازی Halo Wars 2

بنچمارک پردازنده  با پردازنده های اینتل

بنچمارک بازی Halo Wars 2

بنچمارک پردازنده Halo Wars 2 با پردازنده های AMD

بنچمارک بازی Halo Wars 2

نتایج تست بالا نشان میدهد برای اجرای بهتر Halo Wars 2 بهتر است از یک پردازنده ۴ هسته با ۸ رشته پردازشی «Threads» استفاده کنید.

بنچمارک مصرف حافظه Halo Wars 2

بنچمارک بازی Halo Wars 2

تست حافظه رم بازی روی سیستمی متشکل از پردازنده Intel Core i7-5960X نسل هازول «Haswell-E» انجام شده که برای سوکت LGA 2011-3 عرضه شده و از فرکانس کلاک ۳۰۰۰ مگاهرتزی استفاده میکند. این پردازنده میتواند از ۱۶ گیگابایت حافظه DDR4 با فرکانس کاری ۲۴۰۰ مگاهرتز پشتیبانی کند و همانطور که تصویر بالا نشان میدهد؛ Halo Wars 2 در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ ۲۶۰۰ حدود ۳۰۰۰ مگابیت یا ۳ گیگابایت مصرف حافظه رم دارد.

بنچمارک بازی Halo Wars 2

این بدین معناست که اگر سیستم شما ۸ گیگابایت حافظه رم داشته باشید، عنوان Halo Wars 2 از رقمی معادل ۶ گیگابایتش استفاده میکند، اگر ۱۲ گیگابایت دارید، ۶.۶ گیگابایتش مصرف میشود، اگر از ۱۶ گیگابایت حافظه استفاده میکنید، در زمان اجرای بازی مصرفی معادل ۷.۲ گیگابایت خواهید داشت و در نهایت اگر از ۳۲ گیگابایت حافظه استفاده میکنید، مصرفی معادل ۸.۲ گیگابایت را تجربه خواهید کرد.

منبع gamegpu
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بنچمارک بازی ها

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
کارت گرافیک Colorful iGame GTX 980 Ti 6GB
شاخه: بررسی سخت افزار,کارت گرافیک

بررسی کارت گرافیک Colorful iGame GTX 980 Ti 6GB

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است