بنچمارک بازی Gears of War 4

شروع طوفانی Gears of War 4

بالاخره چهارمین عنوان رسمی از سری بازی های چرخ دنده های جنگ «Gears of War» عرضه شد تا عنوان شاهکار دیگری به لیست بازی های Xbox One اضافه شود. عنوانی که داستانش را در مقاله مفصل «داستان سری Gears of War» نوشتیم و پیشنهاد میکنیم برای اطلاعات بهتر از دنیای بازی مقاله مفصل فوق را بخوانید. Gears of War 4 به صورت رسمی برای کنسول Xbox One و PC عرضه شده و یکی از موفق ترین سری بازی هایی است که همچنان ساختش ادامه دارد. عنوان Gears of War 4 با میانیگن امتیازات خوبی موجه شده که در ادامه به بررسی بنچمارک این بازی میپردازیم.

نگاهی کوتاه به داستان Gears of War 4

وقایع Gears of War 4 بیست و پنج سال پس از Gears of War 3 روایت می‌شوند. مارکوس فینیکس، قهرمان سه‌گانه اصلی بازی، در این نسخه پا به سن گذاشته و با ظاهری کاملاً متفاوت در بازی حضور دارد. همچنین وی دیگر شخصیت اصلی بازی نیست و در عوض کنترل شخصیت جی‌دی‌ فینیکس، پسر مارکوس، برعهده گیمر است. جی‌دی و دوستش دلمونت واکر در ابتدای بازی به دلایل نامعلومی به روستای افرادی می‌روند که ترجیح داده‌اند در پشت دیوار‌های امن زندگی نکنند و در آنجا با شخصیت کیت دیاز آشنا می‌شوند که قبیله‌اش مورد حمله قرار گرفته و مادرش دزدیده شده است.

پس از این اتفاقات ماجراجویی‌های جی‌دی، دلمونت و کیت برای پیدا کردن مادر کیت آغاز می‌شود و در ادامه قهرمانان بازی در مسیر پر رمز و رازی قرار می‌گیرند. در بخش داستانی بازی با دشمنان جدیدی به نام سوارم‌ها «Swarm» ها موجه ایم که جای لوکاست ها را گرفته اند. البته دشمنان جدید شما در بازی فقط به این موجودات خلاصه نشده و شاهد گونه‌های دیگری نیز خواهید بود. اگر به یاد داشته باشید،پس از اینکه در پایان Gears of War 3 همه‌ی لوکاست‌ها با اختراع پدر مارکوس کشته شدند، هزاران جسد لوکاست در سطح سیاره‌ی سرا پخش شدند و این جسدها در گورهایی دسته جمعی دفن شدند که حالا به نظر می‌رسد عامل پیدایش سوارم‌ها «Swarm» باشند.

این موجودات همچون دشمنان پیشین سری چرخ دنده های جنگ «Gears of War» در چند کلاس مختلف طراحی شده‌اند. گونه‌ عادی سوارم‌ها «Swarm» در چهار بخش Imago، Hunter، Sniper و Grenadier دسته‌بندی می‌شوند. این چهار کلاس؛ از ظنر  ظاهر و سبک مبارزه‌ شبیه به کلاس عادی لوکاست‌ها هستند و از طرفی موجودات دیگری توسط کوالیشن خلق شده‌اند که پاونسر «Pouncer» نام دارند و در سری چرخ دنده های جنگ «Gears of War» از نظر خلق و خو کاملاً جدید محسوب می‌شوند.

در کنار پاونسرها کلاس دیگری از دشمنان نیز طراحی شده است که یووی‌ «Juvie» نام دارند از نظر جثه بسیار کوچکتر سوارم‌ها «Swarm» ها هستند و به همین دلیل از سرعت بالایی برخوردارند. علاوه بر دشمنان جدید با روبات های جدیدی به نام Deebee طرفیم که توسط کاگ ها، برای مبارزه و حفاظت از انسان‌ها آفریده شده‌اند. این ماشین‌ها در سه نوع کلی تقسیم بندی می‌شوند. گروه اول مکانیزم تهاجمی شبیه به انسان‌ها سوارم‌ها «Swarm» ها دارند، با این تفاوت که کمتر از کاور استفاده می‌کنند.

گروه دوم ربات‌های پرنده هستند که سپری تدافعی مقابلشان نصب شده که برای نابود کردنشان، ابتدا باید با شلیک مداوم، سپر محافظشان را از بین ببرید. دسته‌ی سوم این گروه روباتیک هم توپی شکل هستند که روی زمین غلت می‌خورند و سعی دارند با رساندن خودشان به شما، انفجار ایجاد کنند. در نسخه های قبلی شاهد بودیم  که داستان سه‌گانه حول محور روابط مارکوس فینیکس و پدرش آدام فنیکس می‌چرخید. این روابط خانوادگی در Gears of War 4 نیز ادامه پیدا خواهند کرد و این بار پیرامون وی و پسرش جی‌دی فنیکس خواهد بود.

بنچمارک بازی Gears of War 4

هرچند که در نسخه‌ی چهارم مارکوس فنیکس همچون قبل حضور دارد، اما کنترلش را در دست ندارید و شما به عنوان بازیباز کنترل پسر مارکوس فینیکس را بر عهده دارید. با اینکه مارکوس حالا ۲۵ سال پیرتر از پایان Gears of War 3 است، اما همچنان برای جنگ آماده است و دوست دارد هر کسی که سر راهش قرار می‌گیرد را نابود کند؛ او حتی اسلحه‌ها و زره‌های گروه کاگ را در انبار خود نگه داشته و طی اتفاقاتی در گروه شما به مبارزه می‌پردازد. از گروه قدیمی مارکوس، جز آنیا که همسر او و مادر جی‌دی است، شخصیت های دیگری هم حضور دارند.

بررسی موتور گرافیکی بازی Gears of War 4

Gears of War 4 با پشتیبانی کامل از ویندوز ۱۰ و پلتفرم DirectX 12 عرضه شده و با استفاده از موتور گرافیکی Unreal Engine 4 موفق شده گرافیک بی نقصی را به نمایش بگذارد. موتور تجاری قدرتمندی که توسط اپیک گیم «Epic Games» به طور اختصاصی برای طراحی سری بازی های چرخ دنده های جنگ «Gears of War» بهینه سازی شده است. Unreal 1998 اولین عنوانی بود که توسط نسخه های ابتدایی این موتور روانه بازار شد و از آن زمان تا به حال از نسخه های مختلف این موتور در بیش از یکصد بازی مختلف استفاده شده است.

از جمله این عناوین میتوان به Deus Ex،Dishonored، Lineage II،Thief: Deadly Shadows، Postal 2، سری Brothers in Arms، سری Tom Clancy’s Splinter Cell، سری Tom Clancy’s Rainbow Six و همچنین دو عنوان مشهور Unreal و Unreal Tournament اشاره کرد.

بنچمارک بازی Gears of War 4

موتور گرافیکی Unreal Engine در درجه اول برای عناوین شوتر اول شخص ساخته شد و سپس در ژانرهای دیگر مورد استفاده قرار گرفت. این موتور با زبان سطح بالای C++ نوشته شده و برای بازیسازی روی پلتفرم هایی همچون ویندوز، لینوکس، سیستم عامل مکینتاش کمپانی اَپل، کنسول های مختلفی همچون Xbox One، Xbox 360، کنسول PlayStation 2,۳,۴ و نسخه قابل حمل کنسول دستی سونی، کنسول Wii نینتندو، دریم کست و گیم کوب مورد استفاده قرار گرفته است. از طرفی در ماه دسامبر بود که آقای Mark Rein نسخه مخصوص این موتور iPod Touch و iPhone 3GS را به نمایش گذاشت.

برای پورت کردن بازی از روی موتور گرافیکی Unreal Engine 4 از یک سیستم مدولار و وابسته به اجزایی همچون سیستم های رندرینگ: (شامل Pixomatic به همراه API نسل گذشته Glide، پلتفرم S3 Metal و PowerVR SGL)؛ سیستم های صوتی: (شامل EAX ،OpenAL ،DirectSound3D با پشتیبانی از سیستم رندرینگ صدای نسل قبل A3D) و استفاده ازسیستم تشخیص گفتار در کنسول های (Xbox360، PlayStation 3، Nintendo Wii و ویندوز مایکروسافت در کنار سیستم عامل های لینوکس و مکینتاش) با خروجی و ورودی های مختلف استفاده شده و درآمد بسیار زیادی را نصیب سازنده کرده است.

موتور گرافیکی Unreal Engine 4 برای بهبود بازی تحت شبکه آفلاین/آنلاین از شبکه هایی همچون ویندوز لایو «Windows Live»؛ ایکس باکس لایو «Xbox Live» و گیم اسپای «GameSpy» و ۶۴ بازیباز هم زمان پشتیبانی میکند. البته این موتور نمیتوند از تعداد زیادی کلاینت (مشتری) روی یک سرور پشتیبانی کند و اکثراً برای عناوین MMORPG مورد استفاده قرار میگیرد و از معروف ترین بازی این ژانر هم میتوانیم به Lineage II اشاره کنیم که توسط NCSOFT تولید شده است.

بنچمارک بازی Gears of War 4

تنظیمات گرافیکی بازی Gears of War 4

بازی Gears of War 4 از رنج بسیار وسیعی از تنظیمات گرافیکی برای اجرای هر بهتر بازی روی سیستم های مختلف استفاده میکند و با پشتیبانی از فناوری های گرافیکی مختلف میتواند گرافیک صاف و شفافی را برای بازیباز به نمایش بگذارد. با فال کردن گزینه صاف کردن «Smoothing» میتوانید تقریباً تمام بی نظمی های سطوح را از بین ببرید و بافت های صاف تری را مشاهده کنید. گرافیک Gears of War 4 در بالاترین سطح ممکن قرار دارد و جزئیات کاراکترها و مکان های بازی، اثرات مختلف و مقیاس اتفاقات بازی به وضوح یک سروگردن بالاتر از نسخه های پیشین این سری است.

بازی به طور کامل با همکاری انویدیا تولید شده و به همین دلیل انویدیا راهنمای تنظیمات گرافیکی مخصوصی را برای Gears of War 4 در وب سایت خودش منتشر کرده که از اینجا میتوانید ببینید. تمام تست ها به صورت استاندارد و با MSI Afterburner روی سه رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰، ۲۵۶۰×۱۶۰۰ و ۳۸۴۰×۲۱۶۰ و با سطح کیفیت فوق العاده «Ultra» انجام شده است. بازی Gears of War 4 از دو پیکربندی AMD CrossFireX و Nvidia SLI پشتیبانی نمیکند.

بنچمارک Gears of War 4 در ۱۹۲۰×۱۰۸۰

بنچمارک بازی Gears of War 4

برای اجرای Gears of War 4 در رزولوشن ۱۹۲۰x1080p محدودیت زیادی وجود ندارد و در بهترین حالت میتوان با دو کارت Radeon R7 370 یا GeForce GTX 750 Ti بازی را در این رزولوشن اجرا کنید و از بازی کردن لذت ببرید. اما ترجیحاً از کارت های قویتر برای اجرای بهتر بازی و کاهش افت فریم استفاده کنید.

بنچمارک Gears of War 4 در ۲۵۶۰×۱۴۴۰

بنچمارک بازی Gears of War 4

در کمترین حالت برای اجرای بازی Gears Of War 4 در این رزولوشن به کارت هایی همچون Radeon HD 7950 یا GeForce GTX 770 4G نیاز دارید و در بهترین حالت، در بین کارت های ضعیفی که قابلیت اجرای بازی را دارند، میتوانید از Radeon HD 7970 و GTX 770 4G استفاده کنید.

بنچمارک Gears of War 4 در ۳۸۴۰×۲۱۶۰

بنچمارک بازی Gears of War 4

برای اجرای بازی Gears of War 4 در روزولشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰ میتوانید در کمترین حالت و با ارزان ترین قیمت ممکن از دو کارت Radeon R9 290 و GeForce GTX 980 استفاده کنید و برای دریافت فریم ریت بهتر هم میتوانید از R9 Nano یا GTX 980 Ti استفاده کنید. 

بنچمارک حافظه ویدئویی Gears of War 4

بنچمارک بازی Gears of War 4

این تست با نرم افزار MSI Afterburner و در دو رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ و ۲۵۶۰×۱۴۴۰ با فعال بودن Anti-Aliasing انجام شده و نشان دهنده این است که اگر بازی را در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ اجرا میکنید به ۶۱۴۴ مگابایت حافظه ویدئویی، اگر بازی را در رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰ اجرا میکنید  باز هم به ۶۱۴۴ مگابایت حافظه ویدئویی و اگر در ۳۸۴۰×۲۱۶۰ اجرا میکنید به ۸۱۹۶ مگابایت حافظه ویدئویی نیاز دارید. بنابراین همانطور که میبینید، برای اجرای این بازی به طور میانگین به حداقل کارت گرافیکی با ۴ گیگابایت حافظه ویدئویی نیاز دارید.

بنچمارک پردازنده Gears of War 4 روی ۱۹۲۰×۱۰۸۰

بنچمارک بازی Gears of War 4

تست بنچمارک پردازنده نیز با حداکثر کیفیت ممکن «Maximum» روی رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ وبا بیش از ۱۶ مدل پردازنده از دو برند مختلف اینتل و AMD انجام شده و نتایج فوق نشان میدهد بازی Gears of War 4 برای اجرا روی اکثر پردازنده ها مشکل چندانی ندارد.

بنچمارک پردازنده Gears of War 4 با پردازنده های اینتل

بنچمارک بازی Gears of War 4

بنچمارک پردازنده Gears of War 4 با پردازنده های AMD

بنچمارک بازی Gears of War 4

نتایج تست ها نشان میدهد بازی Gears of War 4 برای اجرای مناسب هوش مصنوعی و … میتواند از ۱۶ رشته پردازشی یا «Threads» استفاده تا بتواند به طور مفیدی برای اجرای دستور العمل هایش از آن بهره ببرد. بنابراین توصیه میکنیم برای اجرای بازی از حداقل پردازنده ای ۴ هسته ای استفاده کنید. استفاده از پردازنده ای کمتر از ۴ هسته میتواند در روند بازی اختلال ایجاد کند.

لازم به ذکر است که Thread یا رشته اجرایی/ محاسباتی  در سیستم های چند پردازنده‌ای یا چندهسته ای می توانند به صورت جداگانه و همزمان توسط هر کدام از پردازندها یا هسته ها اجرا شوند و منابع مختلفی «مثل حافظه» را در میان خود به اشتراک بگذارند. این حالت در سیستم ۶۴ بیتی بسیار موثر است و میتواند موجب افزایش بهبود فرآیند پردازشی شود.

بنچمارک مصرف حافظه Gears of War 4

بنچمارک بازی Gears of War 4

تست حافظه رم بازی روی سیستمی متشکل از پردازنده Intel Core i7-5960X نسل هازول «Haswell-E» انجام شده که برای سوکت LGA 2011-3 عرضه شده و از فرکانس کلاک ۳۰۰۰ مگاهرتزی استفاده میکند. این پردزنده میتواند از ۱۶ گیگابایت حافظه DDR4 با فرکانس کاری ۲۴۰۰ مگاهرتز پشتیبانی کند و همانطور که تصویر بالا نشان میدهد؛ Gears of War 4 در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ به صورت کلی ۴۲۰۰-۵۵۰۰ مگابایت از مجموع کل حافظه رم (معادل تقریباً ۳ گیگابایت) سیستم شمارا به خودش درگیر میکند.

بنچمارک بازی Gears of War 4

این بدین معناست که اگر سیستم شما ۸ گیگابایت حافظه رم داشته باشید، عنوان Gears of War 4 از رقمی معادل ۶.۵ گیگابایتش استفاده میکند، اگر ۱۲ گیگابایت دارید، ۷.۶ گیگابایتش را مصرف میکند، اگر از ۱۶ گیگابایت حافظه استفاده میکنید، در زمان اجرای بازی مصرفی معادل ۸ گیگابایت خواهید داشت و در نهایت اگر از ۳۲ گیگابایت حافظه استفاده میکنید، مصرفی معادل ۸.۳ گیگابایت را تجربه خواهید کرد.

منبع gamegpu
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بنچمارک بازی ها

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
آیا The Last of Us 2 در راه است؟!
شاخه: بازی ها,مقالات بازی

آیا The Last of Us 2 در راه است؟!

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است