بنچمارک بازی Forza Horizon 3

Forza Horizon 3 جدیدترین بازی سبک ریسینگ شبیه سازی استدیو Playground Games و سومین نسخه از سری بازی های Forza Horizon است که به یکی از جذاب ترین و بهترین عنوان ریسینگ فعلی تبدیل شده است. بازی Forza Horizon 3 از محیط جدید و بسیار بزرگتری به نسبت عنوان قبلی استفاده میکند و قرار است امسال برای پلتفرم ویندوز و کنسول Xbox One مایکروسافت عرضه شود.

عنوان Forza Motorsport 6: Apex با موتور قدرتمند ForzaTech اجرا میشود که به طور کامل از تمام قابلیت های پلتفرم DirectX 12 پشتیبانی میکند. موتور قدرتمندی که توسط استدیو Turn 10 برای سری Forza طراحی شده و حالا استدیو Playground از این موتور گرافیکی برای ساخت عناوین جانبی سری Forza استفاده میکند. بازی Forza Horizon 3 از فناوری جدیدی به نام فتوگرامتری «PhotoGrammetry» که در معماری و نقشه کشی برای (اندازه گیری و مساحی از روی عکس های هوائی) کاربرد دارد استفاده میکند.


مهمترین ویژگی این فناوری، امکان انتقال تصاویر واقعی گرفته شده با دوربین، بر روی مدل های سه بعدی آماده شده توسط سازنده بازی است. به همین دلیل است که در سری بازی های معروف به Forza شاهد استفاده از اشیاء و بافت های بسیار واقعی و نزدیک به دنیای واقعی هستیم. برای تولید اکو سیستم محیط قاره استرالیا و اَبرهای موجود در آسمان از فناوری جدیدی استفاده شده و رالف فولتون «Ralph Fulton» از مدیران خلاق این استدیو در همین زمینه گفته که:

«ما برای ظبط آسمان استرالیا از فناوری کاملاً جدیدی استفاده کردیم که شامل استفاده از دوربین های منحصر به فرد ۱۲ مگاپیکسلی نیتو HDR میشود. ما از این دوربین های پیشرفته اجاره ای برای ثبت و ظبط آسمان استرالیا در طول تابستان استفاده کردیم و سپس داده ها را برای پردازش به کامپیوتر خودمان منتقل کردیم. سیستم اَبرهای بازی واقعاً خیره کننده طراحی شده اند و پی شاز این در هیچ عنوان دیگری با این مدل اَبر مواجه نشدید.»

بازی Forza Horizon 3 را میتوانیم اولین عنوان کنسولی بدانیم که از فناوری قدرتمند High Dynamic Range یا «HDR» استفاده میکند و با تنظیمات بسیار مناسبی که در اختیار بازیباز قرار میدهد، میتواند روی طیف وسیعی از سیستم های مختلف اجرا شود.

بازی Forza Horizon 3

بنچمارک بازی Forza Horizon 3

عنوان محبوب Forza Horizon 3 هماهنگی کاملی با ویندوز ۱۰ دارد و از تنظیمات بسیار خوبی روی کارت های مختلف استفاده میکند. تمام تست ها به صورت استاندارد و با MSI Afterburner روی سه رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰، ۲۵۶۰×۱۶۰۰ و ۳۸۴۰×۲۱۶۰ و با سطح کیفیت خیلی زیاد «Ultra High» انجام شده است. همچنین لازم به ذکر است Forza Horizon 3 به خوبی میتواند از دو پیکربندی AMD CrossFireX و Nvidia SLI پشتیبانی کند.

 

توضیح: اکثر کارت های گرافیکی (خصوصاً کارت های AMD) در بخش ویدئو «Game Mode» بازی و در حالت Ultra دارای مشکلاتی هستند که تاثیر منفی بر عملکرد بازی دارد. بنابراین ممکن است در برخی مواقع Forza Horizon 3 را بسیار سنگین حس کنید! پس برای اجرای روان بازی از آخرین درایور گرافیکی و بروز رسانی های بازی استفاده کنید. نتایج بنچمارک بازی Forza Horizon 3 را در زیر میتوانید مشاهده کنید.

بنچمارک Forza Horizon 3 در ۱۹۲۰×۱۰۸۰ (کیفیت High)

بنچمارک بازی Forza Horizon 3

برای اجرای Forza Horizon 3 در رزولوشن ۱۹۲۰x1080p محدودیت زیادی وجود ندارد و در بهترین حالت میتوان با دو کارت Radeon HD 7970 و GTX 750 Ti بازی را اجرا کرد. اما برای رندرینگ قویتر بهتر است از کارت گرافیک جدیدتر Radeon RX 460 یا GeForce GTX 770 (مدل ۴ گیگابایتی) استفاده کنید.

بنچمارک Forza Horizon 3 در ۱۹۲۰×۱۰۸۰ (کیفیت Ultra)

بنچمارک Forza Horizon 3 در 1920x1080 (کیفیت Ultra)

در این سطح بهتر است سراغ Radeon R9 Nano و GTX 780 Ti و یا کارت گرافیک میان رده GeForce GTX 970 بروید تا از بازی کردن لذت ببرید.

بنچمارک Forza Horizon 3 در ۲۵۶۰×۱۴۴۰ (کیفیت High)

بنچمارک بازی Forza Horizon 3

Radeon RX 460 یا GeForce GTX 770 (مدل ۴ گیگابایتی) را میتوان از بهترین کارت های گرافیک مناسب برای اجرای Forza Horizon 3 بدانیم که با کمترین هزینه میتواند بازی را برای کاربر اجرا کند. اما بهترین جایگزین این دو کارت را میتوانیم Radeon R7 370 بدانیم که عملکرد بهتری از دو کارت فوق دارد.

بنچمارک Forza Horizon 3 در ۲۵۶۰×۱۴۴۰ (کیفیت Ultra)

بنچمارک بازی Forza Horizon 3

اجرای بازی در این سطح فشار مضاعفی روی سیستم شما ایجاد میکند و به همین خاطر بهتر است حداقل از کارت هایی مثل Radeon R9 Nano و GeForce GTX 970 استفاده کنید.

بنچمارک Forza Horizon 3 در ۳۸۴۰×۲۱۶۰ (کیفیت High)

بنچمارک بازی Forza Horizon 3

ارزان قیمت ترین کارت هایی که میتوانند بازی را در این رزولوشن به خوبی اجرا کنند، Radeon R9 380X و GeForce GTX 970 هستند و برای دریافت فریم بهتر هم میتوانید از Radeon R9 29 یا GeForce GTX 970 استفاده کنید.

بنچمارک Forza Horizon 3 در ۳۸۴۰×۲۱۶۰ (کیفیت Ultra)

بنچمارک بازی Forza Horizon 3

اما برای سطح کیفیت Ultra و با توجه به افزایش بار پردازشی، حداقل  دو کارت Radeon R9 Nano و GeForce GTX 980 توصیه میشوند و برای دریافت بهترین فریم ریت هم به Radeon R9 Fury X و GeForce GTX 1060 نیاز دارید.

بنچمارک حافظه ویدئویی Forza Horizon 3

بنچمارک حافظه ویدئویی Forza Horizon 3

این تست با نرم افزار MSI Afterburner و در دو رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ و ۲۵۶۰×۱۴۴۰ با فعال بودن Anti-Aliasing انجام شده و نشان دهنده این است که اگر بازی را در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ اجرا میکنید به ۶۱۴۴ مگابایت حافظه ویدئویی، اگر بازی را در رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰ اجرا میکنید  باز هم به ۶۱۴۴ مگابایت حافظه ویدئویی و اگر در ۳۸۴۰×۲۱۶۰ اجرا میکنید باز هم به همان مقدار ۶۱۴۴ مگابایت حافظه ویدئویی نیاز دارید. بنابراین همانطور که میبینید، برای اجرای این بازی به طور میانگین به حداقل کارت گرافیکی با ۴ گیگابایت حافظه ویدئویی نیاز دارید.

بنچمارک پردازنده Forza Horizon 3 روی ۱۹۲۰×۱۰۸۰

بنچمارک بازی Forza Horizon 3

تست بنچمارک پردازنده نیز با حداکثر کیفیت ممکن «Maximum» روی رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ وبا بیش از ۱۶ مدل پردازنده از دو برند مختلف اینتل و AMD انجام شده و نتایج فوق نشان میدهد بازی Forza Horizon 3 برای اجرا روی اکثر پردازنده ها مشکل چندانی ندارد.

بنچمارک پردازنده Forza Horizon 3 با پردازنده های اینتل

بنچمارک بازی Forza Horizon 3

بنچمارک پردازنده Forza Horizon 3 با پردازنده های AMD

بنچمارک بازی Forza Horizon 3

نتایج تست ها نشان میدهد بازی Forza Horizon 3 برای اجرای مناسب هوش مصنوعی و … به پردازنده ای با ۶ رشته پردازشی یا «Threads» نیاز دارد تا بتواند به طور مفیدی برای اجرای دستور العمل هایش استفاده از آن بهره ببرد. بنابراین توصیه میکنیم برای اجرای بازی از حداقل پردازنده ای ۴ هسته ای استفاده کنید. استفاده از پردازنده ای کمتر از ۴ هسته میتواند در روند بازی اختلال ایجاد کند. لازم به ذکر است که Thread یا رشته اجرایی/ محاسباتی  در سیستم های چند پردازنده‌ای یا چندهسته ای می توانند به صورت جداگانه و همزمان توسط هر کدام از پردازندها یا هسته ها اجرا شوند و منابع مختلفی «مثل حافظه» را در میان خود به اشتراک بگذارند.

این حالت در سیستم ۶۴ بیتی بسیار موثر است و میتواند موجب افزایش بهبود فرآیند پردازشی شود. بنابراین و با توجه به نیاز بازی به ۱۲ رشته پردازشی؛ احتمال بهینه نبودن بازی Forza Horizon 3 وجود دارد و به همین دلیل توصیه میشیود برای اجرای بازی از آخرین پَچ ها (وصله های امنیتی و عملکردی) و آخرین درایورهای گرافیکی استفاده کنید.

بنچمارک مصرف حافظه Forza Horizon 3

بنچمارک بازی Forza Horizon 3

تست حافظه رم بازی روی سیستمی متشکل از پردازنده Intel Core i7-5960X نسل هازول «Haswell-E» انجام شده که برای سوکت LGA 2011-3 عرضه شده و از فرکانس کلاک ۳۰۰۰ مگاهرتزی استفاده میکند. این پردزنده میتواند از ۱۶ گیگابایت حافظه DDR4 با فرکانس کاری ۲۴۰۰ مگاهرتز پشتیبانی کند و همانطور که تصویر بالا نشان میدهد؛ Forza Horizon 3 در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ به صورت کلی ۴۲۰۰-۵۵۰۰ مگابایت از مجموع کل حافظه رم (معادل تقریباً ۳ گیگابایت) سیستم شمارا به خودش درگیر میکند.

بنچمارک بازی Forza Horizon 3

این بدین معناست که اگر سیستم شما ۸ گیگابایت حافظه رم داشته باشید، عنوان Forza Horizon 3 از رقمی معادل ۶.۵ گیگابایتش استفاده میکند، اگر ۱۲ گیگابایت دارید، ۷.۶ گیگابایتش را مصرف میکند، اگر از ۱۶ گیگابایت حافظه استفاده میکنید، در زمان اجرای بازی مصرفی معادل ۸ گیگابایت خواهید داشت و در نهایت اگر از ۳۲ گیگابایت حافظه استفاده میکنید، مصرفی معادل ۸.۳ گیگابایت را تجربه خواهید کرد.

لازم به ذکر است مقدار مصرف حافظه ویدئویی بازی بسیار بیشتر از مقدار مصرف حافظه رَم سیستم در زمان اجرای بازی است.

منبع gamegpu
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بنچمارک بازی ها

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
Dying-Light-600x300
شاخه: بنچمارک بازی ها

تست و بنچمارک بازی Dying Light

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است