DOOM؛ خونین ترین عنوان حال حاضر

اشتباه نکنید ! بازی DOOM یک «بازگشت» به عناوین شوتر کلاسیک دهه‌ی ۹۰ نیست. تصور نکنید که سرعت، تمرکز وحشیانه بر روی بی رحمی، گلوله ها و استخوان های تکه تکه شده در بازی DOOM، نمایانگر یک شعار بچه گانه برای افراد به اصطلاح «Old School» است، کسانی که از قضا با تمام وجود از سری Call of Duty متنفر هستند! چون واقعا اینطور نیست؛ بازی DOOM یک ادای احترام احمقانه به دوران گذشته نیست و بسیار با آنچه که شما فکر می کنید و قبلاً در DOOM دیده اید متفاوت است …

برخلاف تصور همه، بازی DOOM یک ماشین پیچیده، پرزرق و برق، هوشمند و هدفمند و کاملاً متفاوت نسبت به قبل است. مثلاً به بخش چند نفره (مالتی پلیر) نگاه کنید. بیخیالی مطلق، سرعت زیاد، پرش های بلند و یک شات گان که تنها با فشرده شدن ماشه، یک انسان را به گوشت چرخ کرده‌ ای در هوا تبدیل می کند! بله به ظاهر مضحک است ولی در حقیقت، با یک بازی زیبا، درگیر کننده و استراتژیک تر از هر شوتر دیگری که طی این سال ها انجام داده اید، رو به رو هستید.

در بازی DOOM خبری از بهبود سلامتی اتوماتیک (خود به خود) شخصیت اصلی نیست. بنابراین پس از یک نبرد خونین، تنها وسیله‌ ترمیم زخم ها و بهبود وضعیت، بسته های کمک های اولیه است که برای پیدا کردنش باید محیط را زیر و رو کنید. البته آن ها خیلی زود ناپدید می شوند ولی از طرفی دیگر، به سرعت هم جایگزین می شوند. در بازی DOOM، بسته کمک های اولیه، کل ثروت شما است. بنابراین تا جایی که امکان پذیر است، ثروتمند باقی بمانید!

بسته های کمک های اولیه، همیشه باید در اولویت شما باشند؛ حتی بالاتر از دویدن و پریدن و کشتن. در هر لحظه، باید از سریع ترین مسیر منتهی به بسته کمک های اولیه را بدایند، چون حیات شما در گرو استفاده از این بسته های کذایی است! قبل از هر درگیری، باید در نظر داشته باشید که چقدر از سلامتی خود را از دست می دهید و سپس در چه زمانی می توانید آن را بهبود بخشید؛ البته اگر زنده بمانید!

شما باید بدانید که چه زمانی وارد یک مبارزه شوید؛ باید بدانید که حفاظت از جان خویش، مهم ترین کلید پرخاشگری است و جعبه های درمان پزشکی، باید زیر بنای تک تک حرکات شما باشند. بخش داستانی نیز به همین اندازه هوشمند است. مثلاً به دشمنان و هیولاهای متنوع نگاه کنید. شما انتظار دارید که با چند تکه گوشت «آماده‌ مرگ» رو به رو شوید، ولی خوب اینطور نیست؛ آن ها بیشتر شبیه به مهره های شطرنج هستند! هر یک از آن ها، هدف و توانایی خاص خود را دارد و هر کدام، نقطه ضعف های مخصوص به خود را داراست.

حالا زمانی که بخش چندنفره را آغاز می کنید، این مشکلات برای تک تک اعضای گروه پیش می آید. شما با یک سیستم تیراندازی مواجه هستید که سازندگان، آن را به عنوان (پازل مبارزه) توصیف می کنند؛ درحالی که هرگز لذت سرعت و وحشیگریِ آن، کم نمی شود. دشمنان را تا حد مناسب کتک بزنید و سپس یک اعدام «Take Down» (یک حرکت پایانی هیجان انگیز برای نابود کردن دشمن) آبرومندانه روی آن ها انجام دهید. در این صورت، پاهای آن ها کنده شده، داخل جمجمه‌یشان فرو می رود و سپس جمجمه هم خوشد به دو قسمت مجزا تقسیم میشود!

DOOM؛ خونین ترین عنوان حال حاضر

در نتیجه، از جسد دشمنان، بسته های سلامتی و مهمات بیشتری برای شما نمایان می شود و همه مهم تر، سرعت و تمرکز بیشتری دریافت خواهید کرد. این کل پیکره داستانی بازی DOOM است! البته توجه داشته باشید که فواید این اعدام ها، تنها به چند جعبه‌ مهمات و سلامتی محدود نمی شوند. آن ها همچنین امتیازاتی به شما اهدا می کنند که می توانید از آن ها در شخصی سازی شخصیت خودتان استفاده کنید. به این صورت که توانایی ها و قابلیت های بیشتری دریافت کنید؛ انتخاب هایی که خود بازیکنان خواهان آن هستند.

مثل جعبه های مهمات بزرگتر (یعنی با تعداد تیر بیشتر) یا افزایش سرعت بابت هر اعدامی که انجام می دهید. این قابلیت، به گونه ای بازی DOOM را به عنوان Mass Effect مدرن و همراه با مکانیزم ها وحشیگری به خورد بازیباز میدهد! آن ها، به منظور حفظ حرکت خود، باید به صورت منظم سوخت گیری کنند. در بازی DOOM «حرکت کردن» اساسی ترین موضوع قابل توجه است. شما اگر توقف کنید، قطعا خواهید مرد. در بازی DOOM، هوش مصنوعی، سرعت کلی و خشونت مداوم به قدری کافی هستند تا انجام یک واکنش در اکوسیستم «همیشه در حال تغییر» را تضمین کند؛ حتی در بخش های تکراری.

DOOM؛ خونین ترین عنوان حال حاضر

پس فقط رو به جلو فرار کنید و هیچ وقت پشت سرتان را نبینید! این قانون اول و آخر بازی است! حالا که بحثش پیش آمد؛ بهتر است که در مورد ویرایشگر SnapMap هم برایتان صحبت کنم؛ ویرایشگری با قدرت های شگفت انگیز و در دسترس برای همه‌ کاربران. قائدتاً هدف آن، رقابت با مادهای (Mods) نسخه‌ی PC نیست ولی در کنسول ها، بهترین وسیله برای کاربران علاقه مند به طراحی است. برای درک بهتر، بازی LittleBigPlanet را در قالب یک عنوان شوتر خونین تصور کنید تا نقش ویرایشگر بازی DOOM را دریابید!

ویرایشگر SnapMap پیرامون قطعات معماری «از پیش تنظیم شده» ساخته شده است. با این حال، به شما اجازه می دهد تا حتی متغیرهای درون آن ها را نیز اصلاح کنید. این بدان معناست که شما با تغییر سیستم های منطقی و جایگذاری دشمنان، می توانید در تمامی موارد دخالت داشته باشید؛ از اسکریپت ها و میان پرده ها گرفته تا مدهای مالتی پلیر بی سابقه. پس رویای خودتان از نحوه برخورد دشمنان تا مدل های درگیری را بدون هیچ مقدمه ای در بازی پیاده کنید. توجه داشته باشید که همانند عنوان LittleBigPlanet، قدرت واقعی یک ویرایشگر خوب در بازی های ویدیویی، به کیفیت و جذابیت «خروجی» در سطح مراحل اصلی نیست.

DOOM؛ خونین ترین عنوان حال حاضر

یعنی یک ویرایشگر را نباید با توجه به نزدیک بودن کیفیت «خروجی» نسبت به مراحل اصلی، مورد مقایسه قرار داد. بلکه باید مهارت آن، در زمینه‌ی تسهیل محتوایی که کاملا تابع ژانر بازی است، مورد بررسی قرار داد. خوشبختانه SnapMap در این مورد کاملاً موفق است و عمر تقریباً طولانی مدتی را پیش رو دارد. بازی DOOM درحالی که با نمایش مقداری خشم، سر و صدا، عیاشی و یک ارتباط درگیرکننده، توجه هر کسی را  جلب می کند، به هوش و درک عمیقی نیازمند است.

در حال حاضر، به نظر می رسد که DOOM تمامی این موارد را به صورت «کامل» داشته باشد. پس فرصت تجریه خونین ترین عنوان حال حاضر را از دست ندهید! DOOM نهایت وحشیگری در عناوین رایانه ای مدرن است …

منبع pardisgame
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بازی ها,مقالات بازی

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
کارت گرافیک ASUS GeForce GTX 780 Poseidon Platinum
شاخه: بررسی سخت افزار,کارت گرافیک

تست و بررسی کارت گرافیک ASUS GeForce GTX 780 Poseidon Platinum

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است