Xbox-One-300X600

مدتی پیش شاهد معرفی  فناوری Mantle از سوی کمپانی AMD بودیم.  فناوری Mantle چنان تاثیری بر صنعت کارت های گرافیکی گذاشت که مدتی بعد کمپانی های مایکروسافت و انویدیا هم خبر از گسترش API های DirectX و OpenGL دادند که ما طی خبری به صورت رسمی آن را پوشش دادیم. همچنین علاوه بر خبر فوق لیست بازی هایی که در حال حاظر و در آینده قرار است از فناوری Mantle پشتیبانی کند را منتشر کردیم که آن خبر را هم میتوانید در اینجا مشاهده کنید.

در همین زمینه و طی روز های گذشته بلاگ رسمی مایکروسافت خبر از معرفی و انتشار رسمی این پلتفرم طی نمایشگاه GDC 2014 داده است که قرار است در تاریخ ۲۰ مارس ( پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ ) برگذار شود. مایکروسافت قرار است اجازه دسترسی سطح پایین در این DirectX 12 را به سازندگان بدهد تا آنها بتوانند به بهترین شکل ممکن به منابع سیستم دسترسی پیدا کنند. چیزی که در طول ۲۰ سال گذشته سابقه نداشته است. در همین زمینه سایت reddit هم این خبر را به نقل از توئیت توسعه دهندگان DirectX منتشر کرده است که بیش از پیش به صحت و سقم خبر نزدیک میشویم.

اما سوال اصلی این است که آیا قرار است این پلتفرم جدید تغییراتی در وضوح تصویر کنسول Xbox One ایجاد کند؟! قطعا شاید اینگونه نباشید، زیرا در این زمینه نیاز به بهبود های سخت افزاری خواهد بود. اما حداقل کاری که میتواند انجام دهد این است که میتواند منابع بیشتری با توجه به شتاب دهنده های سخت افزاری، بر روی کنسول Xbox One آزاد کند که نتیجه آن میتواند بازیهایی به مراتب بهتر از بازی های فعلی این کنسول باشد. هر چند در حال حاضر بازیهای زیادی برای این کنسول منتشر نشده است، اما همان هایی که منتشر شده در قیاس با کنسول PS4 از ضعف وضوح تصویر پایین برخوردارند.

به هر حال بادی تا زمان انتشار رسمی DirectX 12 منتظر ماند و دید آیا مایکروسافت میتواند تغییراتی بر روی بازیهای این کنسول ایجاد کند یا خیر! نظر شما چیست؟!

منبع twitter msdn
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در اخبار بازی

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

تاريخ بررسي: ۲۳ اردیبهشت, ۹۶
بررسی کارت گرافیک GeForce GTX 1080 Ti Founders Edition

بررسی کارت گرافیک GeForce GTX 1080 Ti Founders Edition

۲۷ اسفند, ۹۵

9.3

بررسی کارت گرافیک MSI GTX 1050 Ti Gaming X 4 GB

بررسی کارت گرافیک MSI GTX 1050 Ti Gaming X 4 GB

۱۲ بهمن, ۹۵

9.0

بررسی کارت گرافیک Gigabyte GTX 1050 Ti G1 Gaming 4 GB

بررسی کارت گرافیک Gigabyte GTX 1050 Ti G1 Gaming 4 GB

۱۴ دی, ۹۵

9.0

بررسی کارت گرافیک MSI RX 480 Gaming X 8 GB

بررسی کارت گرافیک MSI RX 480 Gaming X 8 GB

۹ دی, ۹۵

9.4

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است