Darksiders Warmastered Edition: قیامتی خودساخته

صدای بوق ماشین‌ها، قدم های هزاران آدم، صدای باد، ابزارهای‌صنعتی و ….، چیز‌هایی که یک روز عادی دیگر را به ما نشان می‌دهند. اما ناگهان سکوتی عمیق همه شهر را در برمی‌گیرد و صدایی جدید به گوش می‌رسد، صدای زنگوله‌ای بزرگ اما نه هرزنگوله‌ای، این زنگ قیامت است و سرانجام نزاع بین خیر و شر در زمین شروع شده و آنگاه که نظم هستی برهم می‌ریزید، چهار سوارکار مسئول گردآوری دوباره آن می‌شوند. هرکدام با درون‌مایه‌ای متفاوت، آری این‌ها سواران آخرت هستند و گویی این دیگر پایان دنیاست.

در روایت‌ها (منظور روایات اسطوره ای است) آمده‌ است که ۷ مهر به‌ دست خداوند جهانیان آفریده می‌شود و با شکسته شدن ۴ مهر مقدس، چهار سوارکار سوار بر اسب‌های رنگین پدید می‌آیند. وظیفه این چهار نگهبان حفظ تعادل هستی‌ است و با شکسته شدن هر ۷ مهر، آنها کار خود را شروع می‌کنند. اگرچه این روایات را کمتر کسی شنیده، اما ۶ سال پیش، کمپانی THQ به عنوان ناشر این بازی دست بر اسطوره‌ها گذاشته و محصولی به نام  Darksiders را منتشر میکند.

چندین سال از عرضه اولین نسخه این بازی گذشته و حالا شاهدیم که نسخه ریمستر شده از عنوان اول این مجموعه عرضه شده که علاوه بر محتوای اصلی بازی، از تمامی بسته های الحاقی و اضافات بازی به صورت پیش فرض برخوردار است. این مقاله به مناسبت عرضه نسخه ریمستر این بازی منتشر میشود و البته لازم به ذکر است که یک مقاله مفصل و پر و پیمون هم برای ناگفته های داستانی این بازی داریم که به وقتش منتشرش میکنیم. فقط خواستیم بگوییم، آن مقاله هم در همین راستا است …

آغاز هستی

در ابتدا، فقط تاریکی بود، سپس نوری آمد و زندگی جریان یافت. قلمرویی نورانی برای فرشتگان، حکومتی آتشین برای شیاطین و دنیایی خاکی برای انسان‌ها. مقامات نورانی همیشه با حاکمان سیاه جنگ داشتند و هیچکدام نمی‌توانست بر دیگری غلبه کنند، پس دادگاهی از جنس آتش ساخته شد تا عدل و عدالت را برقرار کند. به منظور این کار، وی سوارانی را از یکی از کهن‌ترین نژاد‌ها برگزید. آنها به اسم‌های «جنگ»، «قحطی»، «خشم» و به نام سرانجام هرچیزی، «مرگ» نام گذاری شدند.

آن‌ها قسم خوردند که تا ابد از تعادل «با ارزش» هستی محافظت کنند و برای ادای دین خود، ۴ سوارکار به قدرتی باورنکردنی دست پیدا می‌کنند و اینگونه نظم بار دیگر بر جهان حکم‌فرما می‌شود. اینجاست که برای اولین بار «حضرت آدم!» قدم به حیات می‌گذارد و نژاد فانی‌ها بر زمین مسلط میشوند.. قرون زیادی می‌گذرد و تنها نام و نشانی از ۴ جنگجوی الهی باقی می‌ماند.

جنگ در میدان جنگ

کم کم می‌رسید به زمان حال، عصر مدرن، اوج صنعتی شدن. عادی‌است، امروز را می‌گویم، مردم به این سو و آن سو می‌روند، کارهای روزمره، خرید، و .. ناگهان شهابی بزرگ بر زمین فرود می‌آید، مردم جیغ و فریاد می‌کشند، بی‌نظمی، آشوب، هرج و مرج همه‌جارا فرا گرفته است، «اینها نشان از چیست؟!»، مردم از خود می‌پرسند. از دل شهاب ۲ سایه‌ به بزرگی چندین ماشین دیده می‌شود، انسان‌ها چیزی را که با چشمان حقیر خود می‌بینند به سختی باور می‌کنند، در آن میان، موجودی دیو‌ مانند سربازی به شکل یک فرشته را در دستان خود گرفته و تا پای مرگ اورا فشار می‌دهد.

Darksiders Warmastered Edition: قیامتی خودساخته

به‌ دنبال این واقعه باورنکردنی، صد‌ها شی آتشین از آسمان می‌بارد، زمین و آسمان بهم می‌ریزد، نبرد میان شیاطین و فرشتگان آغاز شده است! سپس جنگجویی بی‌همتا از راه می‌رسد، مبارزی از جنس مبارزه! «جنگ» یکی از سوارکارانی است که بر روی زمین فرود آمده و موجودات شیطانی به استقبالش می‌روند، استقبالی گرم. وی با استفاده از شمشیر معروفش یعنی «Chaos Eater» راهش را سوی شیاطین آغاز می‌کند تا عدالت ارزشمندش را برقرار کند اما… یک جای کار می‌لنگد، اما کجا؟! و جنگ متوجه می‌شود که تنهاست، یعنی همزادانش نیامده‌اند!

اما این چطور ممکن است؟! چه کسی می‌تواند چنین کاری را بکند؟! سوارکار که خود آشفته و پریشان شده، با شنیدن صدایی خاص یک صور تحلیل می‌رود، سپس صوری دیگر و پشت هم، آنقدر که سرانجام به خوابی عمیق می‌رود و وقتی بیدار می‌‌شود‌، خود را در یک محاکمه آتشین می‌یابد. «قوانین ما را زیر پا گذاشتی، جنگ»، سخنانی است که سوارکار از دادگاه سوخته می‌شنود. ۷ مهر الهی شکسته نشده‌اند، پس چرا «جنگ» بر روی زمین احضار شد؟! حال؛ سوارکار ماموریتی جدید را بر عهده گرفته، پرده از رموز تاریک برداشتن و پی بردن به اصل این ماجرا.

ندای سرور مردگان

و این چنین مبارز ما بار دیگر به زمین باز می‌گردد، یا لاقل چیزی که از آن باقی مانده است. با گذشت سال های زیاد، مردمان همگی مرده‌اند و زمین آواره شده است، حال مکانی‌ست برای شیاطین سرگردان. اما این‌ها برای چه اتفاق افتاده است؟! و از همه مهمتر، به چه کسی برای یافتن پاسخ این سوالات باید رجوع کرد؟! شاید بهتر باشد نگاهمان را نسبت به این قضایا کمی عوض کنیم و از چشمان فردی دیگر این اتفاقات را مشاهده کنیم، از چشمان کسی که دیگران را به خوابی ابدی می‌برد، از دید «مرگ».

Darksiders Warmastered Edition: قیامتی خودساخته

بزرگترین سوارکاران؛ مرگ، به دنبال پاسخ این سوال است، همزمان که برادر کوچکش جنگ نیز جویای جواب خود اسست.«مرگ» برای یافتن پاسخ خود به رازدانی رجوع می‌کند که به «پدرکلاغ» مشهور است. کسی که گویا از تمامی راز های هستی باخبر است اما، هر رازی قیمتی دارد و رموز این پیرمرد، عذابی ابدی. وی که بخاطر دردهایش از پاسخ دادن به سوارکار خسته اعتنا می‌کند، با خشم وی روبه رو شده که به مرگش می‌انجامد، اما «مرگ» به جواب هایش می‌رسد و کمی فراتر، به هدیه‌ای که زمانی متعلق به خود وی بود و حال دوباره بسویش بازگشته است، یا بهتر است بگوییم بخشی از وی شده است!

و اینگونه سفرش را سوی «درخت حیات» برای دست یابی به پاسخش شروع می‌کند، غافل از اینکه در این راه، آلودگی و فسادی تاریک اورا دنبال می‌کند، تاریکی‌ای آشنا.

شمشیرهای آخرالزمان

Darksiders بازی‌است که باید داستانش را به وضوح حس کنید تا از آن لذت ببرید و خب، چه چیزی بهتر از سلاخی کردن شیاطین و نیرو‌های آسمانی به وسیله یک داس و یک شمشیر؟! سبک «Hack and Slash» همواره یکی از ژانر‌های مورد علاقه بازیکنان صنعت بازیسازی بوده و THQ هم دقیقاً می‌داند چگونه باید یک داستان غنی را کمی خونین و جذاب جلوه دهد تا به عمق استخوان های مخاطبش نفوذ کند! می‌‌توانیم بگوییم گیم پلی بازی تلفیقی از سبک خاص عنوان God of War و Devil May Cry است.

پس انتظار درگیری هایی سوزان، سریع و مهیج را داشته باشید و البته، دشمنانی که از زمین و آسمان بر سر شما می‌ریزند! سلاح اصلی «جنگ»، شمشیر با وفایش یعنی «Chaos Eater» است. سلاح عادی و متعادل بازی که قابلیت ارتقا و خرید کمبو‌های جدید نیز برایش امکان‌پذیر است. اما این تنها شی قابل استفاده در بازی نبوده و شما در طول بازی با ابزاری همچون داس برادر خود «مرگ»، یکی از کلت های برادر دیگرتان «قحطی» و ..دست پیدا می‌کنید، همچنین قابلیت‌هایی همچون پرواز، ایجاد پورتال های مختلف، سخت و سفت‌‌تر شدن و … نیز به سراغ شما می‌آیند تا با گیم پلی عمیق تری مواجه شوید.

Darksiders Warmastered Edition: قیامتی خودساخته

با این حساب می‌توان گفت که گیم پلی بازی تکراری نبوده و همواره دست شما را برای ساخت کمبو های جدید باز می‌کند، شما می‌توانید سبک مبارزه خود را طراحی کنید. حمله سنگین اما تنها به یک نفر، یا حمله‌ای سبک و مخصوص جمعی از شیاطین؟! استفاده بیشتر از زور و قدرت و یا بهره گیری از جادو و سحر؟! همه و همه به انتخاب شماست که چگونه سوارکار شخصی خود را بسازید. بازی دارای ماموریت های فرعی بسیار جالبی‌است، منظورم از آن ماموریت هایی نیست که به شما می‌گوید این را برایم بیاور! یا  آن را بکش!

همگی آنها اینگونه نیستند و شما همواره می‌توانید ماموریت هایی را بیابید که در خود پیچیدگی و جذابیت خاصی را جا داده‌اند. چه خوب است که در این بازی، معنی راستین کلمه سوارکار رعایت شده و شما یک اسب وفادار را نیز دارا هستید، اگرچه محیط هایی که بتوانید با اسب خود در آن محدوداند، اما نگران نباشید، این محدودیت را می‌توانید با مبارزات نفس گیری که با اسب خود انجام می‌دهید جبران کنید! بازی نیز از دکمه‌زنی یا اصطلاحاً «QTE» استفاده زیادی می‌برد که خود لذتی‌است غیرقابل چشم پوشی.

بقایای زمین

جنگ برای ادای دین خود، تنها به زمین نرفته و مجبور است که در این مسیر چندبار مسیرش را کمی کچ کند تا بلکه به مقصد نهایی خود برسد، یک بار به قلمرو شیاطین و باری دیگر برفراز آسمان های بهشت. به تصویر کشیدن بهشت و جهنم بسیار زیبا و دیدنی‌است، فرشتگان که بر بالای آسمان‌ها پرواز می‌کنند و کماکان با شما نیز مبارزه می‌کنند (!)، شیاطینی که به نگهبانی از خانه اربابشان می‌پردازند و مکان های دور‌افتاده و آواره‌ای که حتی همان شیاطین نیز نزدیکش نمی‌شوند.

از زمین دور نشویم، خیابان های مرده، اجساد انسان‌ها، محیطی سربسته و سرد.همه و همه این‌بار با گرافیک و دیزاینی بهتر از گذشته به لطف ریمستر شدن عنوان! بازی تمام سعی خود را می‌کند تا در شما حسی آزار‌دهنده ایجاد کند، اما نه از نوع بدش بلکه سعی در آن دارد که شمارا به معنای واقعی به قیامت ببرد و به شما نشان بدهد که چه سرنوشت وحشتناکی می‌تواند در انتظار ما انسان‌ها باشد!

قیامتی که پایانش مشخص نیست

با گذشت سال‌ها و عرضه دو نسخه از Darksiders، خیلی‌ها منتظر قسمت سوم آن هستند و ممکن است هنوز هم از خوشدان بپرسند که آیا اصلاً نسخه سومی وجود خواهد داشت؟! THQ به عنوان ناشر این مجموعه قبل از فروریزی، هدیه‌ای ناقابل را به ما عرضه کرد و آن هم یکی از زیباترین «Hack and Slash» های صنعت گیم بود، نمی‌دانم که آیا ادامه ای برای این سری در آینده وجود خواهد داشت یا نه، اما مطمئنم که یاد و خاطره سری Darksiders همچنان در یادم باقی خواهد ماند، همانگونه که نعره های جنگ و اسبش هنوز هم در گوش‌هایم می‌چرخند و مرا به مبارزه دعوت می‌کنند. به شما نیز پیشنهاد می‌کنم اگر هنوز به این عنوان سر نزده‌اید، حتماً تجدید نظر کرده و به دیدار به اسطوره های دنیای باستانی بروید.

منبع pardisgame
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

حسین

زندگی نامه

نوشته شده در بازی ها,مقالات بازی

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
همراه با Xbox One Kinect: بررسی فنی Kinect کنسول Xbox One

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است