بنچمارک نسخه بتا بازی Battlefield 1

«نبرد در مقیاسی بزرگ» بهترین جمله ای است که میشود در وصف Battlefield 1 نوشت! جنگ های گسترده ای از خیابان های فرانسه تا محصاره شهرهای مهم اروپا تا رشته کوه های آلپ وتپه های شنی عربستان را میتوان دراین جمله گنجاند. نبردهایی بزرگ در دریا و هوا و زمین؛ این شمایید که باید در جبه های مختلف نبرد به سمت پیروزی حرکت کنید و قله های موفقیت را تصاحب کنید. بازی Battlefield 1 برای بردنش ما به دوران اوج و شکوه جنگ جهانی ساخته شده و این تمام نبرد به هنر نمایی شما وابسته است.

انتظار هر نوع تحریفی در روایت جنگ دوم جهانی در بازی Battlefield 1 وجود دارد و این مورد با توجه به مواردی که در مقاله ناگفته های داستان بازی ضدایرانی Battlefield 3 بررسی کردیم دوراز ذهن نیست. همچنین در مقاله دیگری به بررسی موارد ابتدایی Battlefield 1 پرداختیم که میتوانید با کلیک روی لیک فوق آن را ببینید. سران شرکت EA علام گرده اند که این بازی نسخه ای اصلی از سری بتلفیلد «Battlefield» خواهد بود و قصد بازگشت به ریشه های نظامی این مجموعه را دارد، به همین دلیل باید گفت که دیگر از Battlefield 5 خبری نیست و علت اصلی نام گذاری بازی هم متمرکز بودن داستان بر رویداد های جنگ  اول جهانی است.

بازی Battlefield 1 میتواند از ۶۴ بازیکن در حالت آنلاین پشتیبانی کند و موتور بازی نیز با توجه به رابط برنامه نویسی قدرتمند DirectX 11 و با پشتیبانی از DirectX 12 طراحی و ساخته شده است. بازی با موتور Frostbite 3.5 ساخته شدهو اولین بازی ای که با این موتور ساخته شده؛ عنوان Battlefield: Bad Company است که با سیستم فیزیک ذره ای قدرتمندش برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ روانه بازار بازی های ویدئویی شد و با استقبال بسیار خوبی هم مواجه شد.

موتور Frostbite به عنوان جانشین موتور از رده خارج Refractor طراحی شده که پیش از این در عناوینی همچون Battlefield 1942، Battlefield Vietnam،  Rallisport Challenge، Battlefield 2، Battlefield Heroes و Battlefield Online و مورد استفاده قرار گرفته بود. موتوری که در ساخت Battlefield 1 موردساتفاده قرار گرفته؛ چهارمین نسخه از موتور Frostbite محسوب میشود که در کنار یک نسخه مخصوص موبایل به نام Frostbite Go توانسته از جایگاه مناسبی در بین استدیوهای بازی سازی برخوردار شود.

Frostbite را میتوان نوعی باندل گرافیکی نامید که خودش از چند موتور جانبی دیگر مثل موتور گرافیکی؛ موتور صوتی و موتور فیزیکی با پشتیبانی از رابط های نرم افزاری مخصوصی مثل DirectX 9، DirectX 10 و DirectX 10.۱ و DirectX 11 است که میتواند تمامی نیازهای بازیسازان را برطرف کند. اما مهمترین ویژگی نسخه چهارم این موتور بهینه سازی کامل آن برای پشتیبانی بهتر از پردازنده های چند هسته ای «Multi-Core Processors» است. اما از مهمترین فاکتورهای بصری این موتور میتوان به سیستم تخریب پذیری قدرتمند و پشتیبانی از طراحی محیط هایی وسیع اشاره کرد.

چیزی که در بسیاری از عناوین طراحی شده با این موتور مشهود بوده و علاوه بر دو مورد فوق باید به پشتیبانی این موتور از تکنیک های قدرتمندی همچون Dynamic Lighting، تکنیک HBAO، تکنیک Procedural Shading و Post-Effects هایی همچون HDR و Depth of Field اشاره کرد که در کنار سیستم ذرات «Particle System» و تکنیک های بافت زنی همچون Bump Mapping از این موتور یک هیولای بی رقیب ساخته تا آن را جزو یکی دو موتور قدرتمند بازیسازی فعلی بدانیم.

بنچمارک نسخه بتا بازی Battlefield 1

موتور Frostbite میتواند محیط های بزرگی به ابعاد حداکثر ۳۲ کیلومتر مربع و با ۴ کیلومتر عمق یا فضای محیطی را طراحی کند که در نوع خودش بی نظیر است. علاوه بر این موارد باید اشاره کنیم که این موتور برای صدا گذاری از ابزار داخلی ویژه ای استفاده میکند که آن را از هر نوع سیستم مخصوص طراحی صدای بازی مثل EAX بی نیاز میکند. نتایج بنچمارک نسخه بتای بازی Battlefield 1 را در زیر میتوانید ببینید.

تنظیمات گرافیکی بازی Battlefield 1

تمام تست ها به صورت استاندارد و با نرم افزار MSI Afterburner روی سه رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰، ۲۵۶۰×۱۶۰۰ و ۳۸۴۰×۲۱۶۰ با کیفیت بی نهایت «Ultra» و روی بیش از ۲۵ کارت گرافیک از برندهای مختلف انجام شده است.  قابل ذکر است که دو پیکربندی گرافیکی AMD CrossFireX و SLI در این Battlefield 1 پشتیبانی نمیشوند.

بنچمارک Battlefield 1 در ۱۹۲۰×۱۰۸۰

بنچمارک نسخه بتا بازی Battlefield 1

در این تنظیمات معقول ترین فریم ریت مربوط به دو کارت ارزان قیمت Radeon R7 370 و GTX 750 Ti است. بنابراین تمامی کارت های نسل قبلی به راحتی میتوانند نسخه بتای بازی Battlefield 1 را در رزولوشن ۱۰۸۰p اجرا کنند.

بنچمارک Battlefield 1 در ۲۵۶۰×۱۶۰۰

بنچمارک نسخه بتا بازی Battlefield 1

در رزولوشن ۲۵۶۰×۱۶۰۰ میتوان از دو کارت گرافیک رده پایین Radeon R7 370 و GeForce GTX 760 به عنوان ارزان ترین کارت های قابل اجرای بازی Battlefield 1 نام برد که البته هیچ کدام از این دو کارت برای بازی کردن طراحی نشدند و قطعاً با دو کارت فوق در اجرای Battlefield 1 با مشکل افت فریم مواجه میشوید. اما برای فریم دهی بهتر میتوانید از Radeon HD 7950 و GTX 770 استفاده کنید که به نسبت دو کارت قبلی در سطح بهتری میتوانند بازی را رندر کند.

بنچمارک Battlefield 1 در ۳۸۴۰×۲۱۶۰

بنچمارک نسخه بتا بازی Battlefield 1

تنها کارت هایی که میتوانند بازی Battlefield 1 را در رزولوشن ۴K اجرا کنند؛ Radeon RX 480 و GeForce GTX 980 یا کارت های بالاتر از این دو هستند که بررسی هر کدامشان در سایت موجود است. برای فریم دهی بهتر هم میتوان از GeForce GTX 980 Ti نسل قبلی استفاده کرد که ۱۱ فریم قویتر از Radeon RX 480 در رزولوشن ۴K ظاهر شده است. لازم به ذکر است در حالت ۴K روی کارت های AMD اندکی نشت حافظه دیده شده که هنوز به مرز بحرانی نرسده و احتمالاً با اولین آپدیت گرافیکی حل میشود.

همین مشکل موجب شده تا کارت گرافیک نسل جدید Radeon RX 480 در مقابل کارت نسل گذشته GTX 980 Ti با افت فریم ریت مواجه شود که غیر طبیعی است و البته بازی Battlefield 1 هم در حالت بتا قرار دارد و هنوز بهینه سازی های نهایی روی آن انجام نشده است. بنابراین در مورد قدرت اجرا و فریم دهی کارت های AMD در حالت ۴K نمیشود به درستی قضاوت کرد و تا زمان عرضه نسخه نهایی بازی و یا ارائه درایور گرافیکی جدیدی برای Radeon RX 480 باید منتظر ماند.

بنچمارک حافظه ویدئویی Battlefield 1

بنچمارک نسخه بتا بازی Battlefield 1

این تست با نرم افزار MSI Afterburner و در دو رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ و ۲۵۶۰×۱۴۴۰ و با فعال بودن Anti-Aliasing انجام شده و نشان دهنده این است که اگر بازی را در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ اجرا کنید به ۴۰۹۶ مگابایت (۴ گیگابایت حافظه ویدئویی) و اگر روی رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰ اجرا میکنید به ۶۱۴۴ مگابایت حافظه ویدئویی (۶ گیگابایت) و اگر در رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰ اجرا میکنید به کارت گرافیکی با ۸۱۹۲ مگابایت حافظه ویدئویی (۸ گیگابایت) نیاز دارید.

بنچمارک پردازنده Battlefield 1 روی ۱۹۲۰×۱۰۸۰

بنچمارک نسخه بتا بازی Battlefield 1

تست بنچمارک پردازنده نیز با حداکثر کیفیت ممکن «Maximum» روی رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ و با بیش از ۱۶ مدل پردازنده از دو برند مختلف اینتل و AMD انجام شده است. نتایج تست عملکرد پردازنده روی پردازنده های مختلف نشان میدهد که در زمینه پردازنده با مشکل جدی و عجیبی مواجه نیستیم و به طور کلی با عملکرد مناسبی در اجرای بازی مواجه میشویم.

بنچمارک پردازنده Battlefield 1 با پردازنده های اینتل

بنچمارک نسخه بتا بازی Battlefield 1

بنچمارک پردازنده Battlefield 1 با پردازنده های AMD

بنچمارک نسخه بتا بازی Battlefield 1

نتایج تست های نسخه بتای بازی Battlefield 1 نشان میدهند که برای اجرای مناسب هوش مصنوعی و … به پردازنده ای با ۸ رشته پردازشی یا «Threads» (یعنی ۴ هسته ای با ۴ هسته مجازی) نیاز دارد تا بتواند به طور مفیدی برای اجرای دستور العمل هایش استفاده از آن بهره ببرد. این مقدار برای پردازش دقیق شبیه سازی های مختلفی مثل پردازش فیزیک، آب، هوش مصنوعی و … کاربرد دارد. بنابراین توصیه میکنیم برای اجرای بازی از حداقل پردازنده ای ۴ هسته ای استفاده کنید.

استفاده از پردازنده ای کمتر از ۴ هسته میتواند در روند بازی اختلال ایجاد کند. لازم به ذکر است که Thread یا رشته اجرایی/ محاسباتی  در سیستم های چند پردازنده‌ای یا چندهسته ای می توانند به صورت جداگانه و همزمان توسط هر کدام از پردازندها یا هسته ها اجرا شوند و  و منابع مختلفی «مثل حافظه» را در میان خود به اشتراک بگذارند. این حالت در سیستم ۶۴ بیتی بسیار موثر است و میتواند موجب افزایش بهبود فرآیند پردازشی شود.

بنچمارک مصرف حافظه Battlefield 1

بنچمارک نسخه بتا بازی Battlefield 1

تست حافظه رم بازی روی سیستمی متشکل از پردازنده Intel Core i7-5960X نسل هازول «Haswell-E» انجام شده که برای سوکت LGA 2011-3 عرضه شده و از فرکانس کلاک ۳۰۰۰ مگاهرتزی استفاده میکند. این پردزنده میتواند از ۱۶ گیگابایت حافظه DDR4 با فرکانس کاری ۲۴۰۰ مگاهرتز پشتیبانی کند و همانطور که تصویر بالا نشان میدهد؛ Battlefield 1 در رزولوشن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ به صورت کلی ۳۰۰۰ مگابایت از حافظه رم سیستم شما را به خودش اختصاص میدهد.

بنچمارک نسخه بتا بازی Battlefield 1

این بدین معناست که اگر سیستم شما ۶ گیگابایت حافظه رم داشته باشید، عنوان Battlefield 1 از ۵.۸ گیگابایتش استفاده میکند (لازم به ذکر است این مقدار بسیار کمی است؛ مخصوصاً زمانی که از کارت های گرافیکی با مقدار حافظه ویدئویی پایین استفاده میکنید)، اگر ۸ گیگابایت دارید، حدود ۶.۷ گیگابایتش را مصرف میکند، اگر از ۱۶ گیگابایت حافظه استفاده میکنید، در زمان اجرای بازی مصرفی معادل ۷.۵ گیگابایت خواهید داشت و در نهایت اگر از ۳۲ گیگابایت حافظه استفاده میکنید، مصرفی معادل ۹.۵ گیگابایت را تجربه خواهید کرد.

منبع gamegpu
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بنچمارک بازی ها

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
شاخه: Intel /Nvidia,بررسی سخت افزار,کارت گرافیک

بررسی کارت گرافیک Geforce GTX 980 در ۱۰۰۰ کلمه

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است