Batman Arkham Knight

توجه: مطلب کاملا ترجمه شده است. منتهی به دلیل سیستم وردپرس و افزونه واترمارک مورد استفاده در سایت، بر روی تصاویر بنچمارک ها، لوگوی سایت ما به صورت اتوماتیک ثبت میشود. بنابراین همه بنچمارک ها توسط سایت techspot.com که لینکش پایین بنچمارک است تهیه شده است و مطلب ترجمه از منبع است.

نسخه قبلی بازی یعنی Arkham Origins به نظر میرسید به طور کامل از موتور Unreal Engine 3 استفاده میکرد و Batman Arkham Knight هم از عملکرد تقریبا مناسبی بر روی بیش از ۳۰ کارت گرافیک و بیش از ۲۰ پردازنده مختلف برخوردار است. بتمن: شوالیه آرکهام (Batman Arkham Knight) جدیدترین عنوان از سری بازی های معروف به Batman و احتمالا آخرین عنوان داستانی این سری است که در سال ۲۰۱۵ توسط استدیو راک‌استدی استدیوز برای پلتفرم های مختلف منتشر شده است.

داستان اصلی بازی یک سال پس از بتمن: شهر آرکهام (Batman: Arkham City) در جریان است و بتمن، در اوج توانایی‌ها و قابلیت‌های خود، به نبرد با ضدقهرمانی بنام مترسک، که به شهر آرکهام برگشته تا دشمنان بتمن را متحد کند و طی نقشه‌ای شوالیهٔ تاریکی را به قتل برساند، می‌انجامد. بازی در شهر آرکهام اتفاق می افتد، که بطور آزادانه (open world) قابل جستجو است. نکته مورد توجه در این قسمت این موضوع است که هنگام حرکت در مناطق مختلف از شهر نیازی به صبر کردن و لود شدن نیست که با توجه به نقشه بزرگ بازی نکته قابل اشاره ای می باشد.

بسیاری از گجت های قبلی بازی های بتمن همچنان در این بازی نیز مورد استفاده قرار گرفته است، از این جمله میتوان به garpnel gun, line luncher, batarangs و سیستم شناسایی و قدرت مقابله بتمن اشاره کرد. اسلحه «disruptor» برای از کار انداختن یا منجمد کردن اسلحه دشمنان و اسلحه «booby-trap» برای وارد کردن شوک به دشمنانی که هنوز مسلح و آماده نشده اند مورد استفاده قرار میگیرند. بازیکنان با استفاده از شنل بتمن می توانند در سراسر شهر پرواز کنند و در حالیکه پرواز می کنند از گجت هایی مانند batarangs و line-luncher استفاده کنند.

توانایی های مبارزات تک به تک بتمن هم در این بازی گستردش یافته است. برای وارد کردن خسارت بیشتر به حریفان بتمن می تواند آنها را به اطراف پرتاب کند البته قدرت و پیچیدگی حمله حریفان نیز در این بازی افزایش یافته است. در این بازی قابلیت جدیدی بنام «fear takedown» معرفی می شود که بتمن ( قبل از اینکه توسط حریفان شناسایی شود) می تواند تا حداکثر سه دشمن را همزمان (زمان در این حرکت آهسته می شود) نابود کند. Batman Arkham Knight به عنوان چهارمین عنوان موفق از سری Batman چند هفته قبل به صورت رسمی عرضه شده و به خوبی روی کارت های گرافیک مختلف اجرا میشود.

Arkham Knight نیز همچون عناوین گذشته از موتور سفارشی شده Unreal Engine 3 استفاده میکند و البته میتوانید انتظار تغییرات گرافیکی بسیار زیاد و محسوسی را داشته باشید. بازی برای کنسول های نسل هشتمی PlayStation 4 و Xbox One در کنار پلتفرم PC عرضه شده و خبری از نسخه کنسول های نسل قبل نیست. بنابراین تغییرات زیادی در مدرن سازی و افزایش کیفیت گرافیک بازی صورت گرفته است. قبل از عرضه بازی و با توجه به سیستم اعلام شده برای بازی، انتظارات از گرافیک بازی بالا بود.

حمایت انویدیا از بازی هم مزید بر علت شد تا روی گرافیک بازی حساب دیگری کنیم. در سیستم پینشهادی اولیه بازی برای اجرای بی دردسر بازی به کارتی همچون GeForce GTX 980 نیاز بود تا بازی در بهترین حالت ممکن اجرا شود. اما برای بازی رد حالت استاندارد و معمولی به کارتی همچون GTX 760 نیاز بود. همچنین ۳ گیگ حافظه ویدئویی برای اجرای بازی اعلام شده بود که بیش از ۲ گیگ کارت GTX 760 بود. این در حالی بود که در سیستم اعلام شده بازی، حداقل کارت مورد نیاز برای اجرای بازی GTX 660 با ۲ گیگ حافظه ویدئویی (VRAM) بود.

Batman Arkham Knight

پس از عرضه بازی، بسیاری از جامعه PC بازارن از عملکرد بازی Arkham Knight ناراضی بودند و گزارشات زیادی از هنگ کردن بازی و لگ بازی برای سازنده ارسال شده بود. این موضوع از سوی کاربران استفاده کننده از کارت های هر دو کمپانی ای ام دی و انویدیا اعلام شده بود و فقط مربوط به کارت های یک کمپانی نبود. البته به نظر میرسید این اهر ماجرا است و مشکلات بازی بیشر از این است. اعتراضات موجب شد ای ام دی به  سرعت درایو کاتالیست (Catalyst) نسخه بتا جدیدی برای بازی عرضه کند.

البته ای ام دی در چند بازی دیگر از جمله دو بازی The Witcher 3 و Project CARS که از قابلیت های فیزیک و تخریب موجود در بسته GameWorks استفاده میکردند نیز مشکلات مشابهی را تجربه کرده بود و حالا مشابه همان مشکلات را با Batman: Arkham Knight ای تجربه میکند که توسط انویدیا حمایت شده است! در بسته GameWorks چند ویژگی وجود دارد که فقط روی کارت های انویدیا قابل اجرا است و همین مورد موجب اختلافات و بحث های زیادی پیرامون انحصارگری های انویدیا شده است.

قابلیت های interactive paper debris و interactive smoke/fog از جمله دو قابلیت اختصاصی بسته GameWorks انویدیا است که فقط روی کارت های انویدیا اجرا میشوند. اما برخی ویژگی های بصری همچون افزایش باران و light shafts را میتوان در اکثر کارت های کمپانی های مختلف به صورت مشرک فعال کرد. به طور کلی منوی گرافیکی بازی فاقد تنظیمات مختلف است. اما قابلیت روشن/ خاموش کردن قابلیت ضد دندانه (anti-aliasing)، بدون اشاره به نوع AA مورد استفاده توسط این تکنیک در بازی Arkham Knight فراهم شده است.

Batman Arkham Knight

افزایش باران بیشتر به معنای جلوه های بیشتر قطرات باران روی شنل بتمن در زمان پریدن، رویدن، شیرجه زدن، پرواز کردن، سر خوردن و غواصی در شهر Gotham است که همگی موجب افزایش بار پردازش گرافیک بازی میشوند. بین GameWorks، محدودیت در تنظیمات گرافیک بازی و فقدان بهینگی بازی، عنوان Arkham Knight با چندگانگی عجیبی مواجه است و ثبات لازم در هیچ کدام را ندارد. بازی زیبایی لازم را ندارد و اصلا به عنوان یک بازی نسل جدید نمیتواند معرفی شود.

روش های تست

بازی روی سه وضوح تصویر ۱۰۸۰p, 1440p و ۲۱۶۰p معادل (۴K) با بالاترین کیفیت ممکن تست شده است. دو قابلیت افزایش باران (Enhanced rain) و افزایش محور های نوری (light shafts) در بازی فعال شدند. روی کارت های انویدیا از دو قابلیت اختصاصی interactive paper debris و interactive smoke/fog استفاده شده،در حالی که کارت های ای ام دی از این دو قابلیت محروم اند. بازی روی ۳۰ فریم قفل شده و تنها با تغییرات در فایل پیکربندی بازی میتوان فریم بازی را از حالت قفل شده خارج کرد.

سیستم تست

 • Intel Core i7-5960X (3.00GHz
 • x4 4GB Kingston Predator DDR4-2400 (CAS 12-13-13-24
 • Asrock X99 Extreme6 (Intel X99
 • Silverstone Strider Series (700w
 • Crucial MX200 1TB (SATA 6Gb/s
 • HIS Radeon R9 390X (8192MB
 • HIS Radeon R9 390 (8192MB
 • HIS Radeon R9 380 (4096MB
 • Gigabyte Radeon R9 290X (2048MB
 • Gigabyte Radeon R9 290 (4096MB
 • Gigabyte Radeon R9 285 (2048MB
 • Gigabyte Radeon R9 280X (3072MB
 • HIS Radeon R9 270X (2048MB
 • HIS Radeon HD 7970 GHz (3072MB
 • HIS Radeon HD 7970 (3072MB
 • HIS Radeon HD 7950 (3072MB
 • HIS Radeon HD 7870 (2048MB
 • Gainward GeForce GTX 980 Ti (6144MB
 • Gigabyte GeForce GTX 980 (4096MB
 • Gigabyte GeForce GTX 970 (3584+512MB
 • Gigabyte GeForce GTX 960 (2048MB
 • Nvidia GeForce GTX Titan (6144MB
 • Gigabyte GeForce GTX 780 Ti (3072MB
 • Gigabyte GeForce GTX 780 (3072MB
 • Gigabyte GeForce GTX 770 (2048MB
 • Palit GeForce GTX 760 (2048MB
 • Gainward GeForce GTX 680 (2048MB
 • Gainward GeForce GTX 660 Ti (2048MB
 • Microsoft Windows 8.1 Pro 64-bit
 • Nvidia GeForce 353.30 WHQL
 • AMD Catalyst 15.6 Beta

صفحه بندی

صفحه اول: توضیحات و اطلاعات اولیه

صفحه دوم: تست ۱۹۲۰×۱۰۸۰

صفحه سوم: تست ۲۵۶۰×۱۴۴۰

صفحه چهارم: تست ۳۸۴۰×۲۱۶۰

صفحه پنجم: تست فرپس

صفحه ششم: تست بدون GameWorks

صفحه هفتم: عملکرد پردازنده

صفحه هشتم: سخن پایانی و راهنمای خرید

صفحه بندی 1 2 3 4 5 6 7 8
منبع techspot
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بنچمارک بازی ها

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
بررسی فنی بازی Battlefield 1
شاخه: تحلیل فنی

بررسی فنی بازی Battlefield 1

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است