بررسی معماری Kaby Lake-S اینتل

معرفی چیپ ست های جدید سری ۲۰۰ اینتل

برای پردازنده های مبتنی بر معماری کبی لیک «Kaby Lakee» فعلاً سه چیپ ست معرفی شده که شامل Z270 (برای سیستم های رده بالا و حرفه ای)؛ H270 (برای سیستم های خانگی و تجاری) و B250 (برای سیستم های معمولی) است.

چیپست های سری ۲۰۰ اینتل (مخصوص کبی لیک «Kaby Lakee»)

 Z170Z270H170 H270B250
پیکربندی PCI Express 3.0 پردازنده۱x16 و ۲x4
۲x8 و ۱x8
۱x16 و ۲x8
۱x8 و ۲x4
۱x16 ۱x16۱x16
پشتیبانی از خروجی تصویر۳۳۳۳۳
پشتیبانی از اورکلاک پردازندهبلهبلهخیرخیرخیر
پشتیبانی از RAIDبلهبلهبلهبلهخیر
تعداد خطوط HSIO۲۶۳۰۲۲۳۰۲۵
حداکثر خطوط PCI Express 3.0۲۰۲۴۱۶۲۰۱۲
تعداد درگاه های USB 2.0 و USB 3.0۱۴ (۱۰)۱۴ (۱۰)۱۴ (۸)۱۴ (۸)۱۲ (۶)
تعداد درگاه های SATA-III۶۶۶۶۶
رابط DMI۳.۰۳.۰۳.۰۳.۰۳.۰

نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که دو چیپ ست Z270 و H270 (از سری ۲۰۰ چیپ ست های اینتل) بدون بروز رسانی بایوس میتوانند از پردازنده های جدید  کبی لیک «Kaby Lakee» پشتیبانی کنند، اما اگر از مادربردهایی مبتنی بر چیپ ست سری ۱۰۰ استفاده میکنید، نمیتوانید به طور مستقیم از پردازنده های جدید  کبی لیک «Kaby Lakee» استفاده کنید تا زمانی که بایوس مادربرد را ارتقا دهید! چیپ ست های جدید کبی لیک «Kaby Lakee» از فناوری «Rapid Storage» اینتل پشتیبانی میکنند و کاربران این پردازنده ها میتوانند از SSD های جدید و فوق سریع Optane کمپانی اینتل هم استفاده کنند و نهایت لذت را در استفاده از این پلتفرم ببرند.

به عنوان یک چیپست گران قیمت و رده بالا، یکی از قابلیت ها Z270 پشتیبانی از دو شکاف PCI-Express 3.0 با سرعت x8  میباشد که برای استفاده از پیکربندی های SLI و CrossFire مناسب است. این دو قابلیت، در چیپ ست میان رده H270 وجود ندارد و نکته اینجاست که محدودیت های ذکر شده فقط برای تراشه های گرافیکی کمپانی انویدیا است. اما کمپانی AMD به واسطه استفاده از چیپ ست های H270 و B150 با چنین محدودیت هایی در مادربردهایش مواجه نیست و کاربر میتواند از هر دو چیپ ست بدون محدویت در پیکربندی های فوق استفاده کند.

چیپ ست های جدید سری 200 اینتل

تصویر شماتیک از دیاگرام چیپ ست z270

در این حالت کارت گرافیک دوم (در سیستم های مبتنی بر AMD) از شکاف PCI-Express 3.0 منشعب از چیپ ست اصلی با سرعت x4 استفاده میکند. استفاده از این حالت باعث محدودیت سرعت کارت گرافیک میشود که اصلاً جالب نخواهد بود. در کل برای بهره مندی از بهترین مزایای پردازنده های مبتنی بر معماری کبی لیک «Kaby Lakee» بهتر است از چیپ ست Z270 استفاده کنید تا بتوانید از هر سه شکاف PCI-Express 3.0 در کنار پتاسنیل اورکلاکینگ بیشتر و استفاده از حافظه های DDR4 را در اختیار داشته باشید.

افزایش تعداد خطوط پرسرعت HSIO

در چیپ ست های جدید سری ۲۰۰ اینتل خطوط بیشتری برای خروجی های مختلف به HSIO افزوده شده و در حال حاضر تعداد خطوط ارتباطی HSIO چیپ ست های سری ۲۰۰ به مجموع ۳۰ خط میرسد که ۴ خط بیشتر از چیپ ست Z170 نسل پیشین است. افزایش خطوط این گذرگاه ارتباطی به سازندگان این امکان را میدهد تا بتوانند از تعداد بیشتری خروجی ارتباطی مثل Thunderbolt، HDMI، USB 3.1 و حتی شکاف های بیشتر M.2 استفاده کنند.

بررسی معماری Kaby Lake-S اینتل

در دو چیپ ست Z270 و H270 از مجموع ۳۰ خط ارتباطی، ۱۶ عدد آنها به تراشه گرافیکی اختصاص داده شده و ۱۴ خط باقی مانده به عنوان یک خط همه کاره «Downstream» در نظر گرفته شده است. این مقدار در چیپ ست های سری ۱۰۰ به ۱۰ خط میرسد! از طرفی چیپ ست H270 از ۳۰ خط HSIO استفاده میکند که در H170 به ۲۲ خط و در چیپ ست B250 معادل ۲۵ خط و B150 معادل ۱۸ خط است. تغییر دیگری که مهم به نظر میرسد، استفاده از رابط DMI 3.0 است که چیپ ست را به صورت مستقیم به پردازنده متصل میکند. اما دیگر قابلیت های موجود همان چیزی است که در چیپ ست Z170 دیده بودیم.

صفحه بندی 1 2 3 4
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در Intel /Nvidia,بررسی سخت افزار,پردازنده

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
باندل
شاخه: Intel /Nvidia,اخبار,اخبار بازی

Witcher 3 و Batman: Arkham Knight به صورت باندل عرضه میشوند

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است