نسخه های قبلی Assassin’s Creed که در ایتالیا و در عصر رنسانس و یا در تلاطم انقلاب آمریکا جریان داشتند، به اندازه کافی خوب بودند تا به یک بازی تبدیل شوند، ولی اگر از دید دیگری نگاه کنیم، کمی فانتزی بودند؛ همچنین فرهنگ آن دوره نیز از یاد رفته و زیر پوشش ۱۰ متر از خاک دفن شده بود. به همین دلیل شاید به طور کامل حس واقعیت از محیط به ما منتقل نمی شد. اما لندن دهه ۱۸۶۰ میلادی کمی بهتر است، چرا که ردپای ضعیفی از فرهنگ و زندگی آن دوره را درون خودش به نمایش میگذارد. مثلاً حرکت مردم از حومه شهر به مرکز آن و بهبود استاندارد های زندگی را به خوبی نشان می دهد.

مثل اینکه بمبی از جنس مدرنیته در مرکز شهر منفجر شده باشد و سبب پیدایش عجایبی در معماری شده بادش، ترکش های این بمب به اطراف شهر و جایی که افراد هنوز در کلبه های چوبی زندگی میکنند اصابت کرده و باعث ایجاد تغییراتی هرچند کوچک میشود. این حالت به طرز عجیبی به رفت و آمد های زندگی واقعی ما شباهت دارد؛ شما خانه های آجری دوره ویکتوریا را که رد کنید، به لندن امروزی که توسط بتن و شیشه محاصره شده میرسید (البته لندن هم اکنون در زیر گرافیتی ها در حال خفه شدن است!). به هر حال؛ شما به هر جای معماری لندن که نگاه کنید، پژواکی از گذشته را مشاهده خواهید کرد.

بازی Assassin’s Creed Syndicate؛ معمولی و ساده بودن لندن تا دگرگونی و تبدیل آن به شهری صنعتی را به خوبی نشان می دهد. این زمانیست که بخار از دودکش ساختمان هایی با معماری گوتیک مانند به بیرون می آید، حتی اگر آتشی روشن نباشد. وقتی وارد بازی میشویم به نظر نمی رسد که شهر به طور ویژه برای یک قاتل «Assassin» طراحی شده باشد تا بتواند به راحتی حرکت کرده و از ساختمان ها بالا برود؛ ولی به هر حال ساختمان هایی برج مانند و بلوارهایی پراکنده در بازی وجود دارند که شما را هیجان زده میکنند.

استدیو یوبی سافت «Ubisoft» شخصیت های Syndicate را طوری طراحی کرده تا باریباز با محیط Syndicate به مقابله بپردازند و به جای آنکه شهر را دور بزند با آن تعاملی سیتماتیک داشته باشد، این یک شهر جهانیست نه شهرکی سینمایی! برای مثال در نظر بگیرید که گجت جدید Rope Launcher توسط مخترع تلفن و یک عاشق پارکور، یعنی الکساندر گراهام بل «Alexander Graham Bell» به شما اهدا میشود. شما از آن فقط برای بالا رفتن از برج های بازی و کاهش زمان بالا رفتن استفاده نمی کنید. ولی برای اولین بار از آن برای گرفتن لبه ها، دیوار ها و یا رسیدن به بالکن ها استفاده میکنید.

این نوعی حرکت سریع جانبی است که برای لندنی در حال توسعه کاملاً لازم و کارآمد است. وسایل جانبی مانند این، موفق شده اندکی عمق گیم پلی Syndicate را افزایش دهد و تکراری شدن پریدن از روی لبه دیواری به لبه دیوار دیگر را کمی محو کند! ما از اولین نسخه این بازی در حال پریدن از روی لبه ساختمانی به لبه ساختمانی دیگر هستیم! این کار در حال حاضر واقعاً تکراری و حصوله بر شده! یوبی سافت سعی کرده مکانیزک گیم پلی را همچون لندن صنعتی بسازد!

مثلاً در Syndicate چیز هایی را میبینید که سریع حرکت می کنند؛ اسب ها، کالسکه ها و قطار های بخاری که پیشرفتی در زمینه سفر کحسوب می شدند، آن هم در زمانی که مهمترین اختراعش کفش بود و آن هم نیز برای شهری به بزرگی لندنِ آن زمان کارآمد بود، چرا که سفر به بعضی از نقاط با پای پیاده تا آخر عمر شما طول می کشید. بنابراین وجود وسایط نقلیه ای همچون اسب و گاری و حتی قطارهای اولیه بخار عمق جالبی به گیم پلی بازی بخشیده اند. حتی چیزی که من دوست داشتم در بازی وجود داشت، وجود انیمیشنی هنگام حرکت و پرش از روی اجسام و وسایل سریع!

یادداشتی در وصف لندن Syndicate

نیاز به وجود چنین چیزی قبلاً در سری Assassin’s Creed احساس نمی شد، چرا که چیز های سریع زیادی در بازی های گذشته وجود نداشتند. باید از زندگی که در شهر جریان دارد نیز صحبت کرد. من ده ها بحث و گفتگو را هنگامی که در شهر لندن Syndicate حرکت می کردم، شنیده ام؛ مردم در مورد سیاست های دولت بریتانیا، درباره آفریقا، وضعیت حاکم بر استرالیا طبق روزنامه ها، آخرین مدل های فشن و یا حتی حق صندلی زنان در پارلمان صحبت می کردند. یوبی سافت «Ubisoft» تصویری زنده از لندن را طراحی کرده که به شما اجازه می دهد با فرهنگ های بین المللی مختلفی آشنا شوید.

لندن در Assassin’s Creed Syndicate شهری در هلال ماه مدرنیته است. من بازگشت به گذشته چنین شهری را دوست دارم. من نمی توانم بین فردی بومی از آمریکا که در گذشته وحشی بوده و دزدی که به غارت در دریای کارائیب مشغول است تفاوتی قائل شوم، ولی می توانم با شهر و شخصیتی که در ایستگاه های اتوبوس صحبت های پوچ بقیه را می شنود ارتباط برقرار کنم، چرا که این اتفاق هر روز برای من اتفاق می افتد. به این دلیل وجود چنین قابلیتی در Assassin’s Creed تا این حد برایم قابل توجه است.

لندن در Syndicate روایتگر داستان پر ماجرای برادر و خواهری دوقلو به نام‌های جیکوب و ایوی فرای است که در نهمین قسمت از سری اصلی اساسینز کرید دنبال میشود و جریان داستانش حدود ۷۵ سال پس از اتفاقات نسخه کیش یک آدم‌کش: وحدت «Assassin’s Creed: Unity» رخ میدهد. جایی که به عنوان بازیباز وظیفه پیش بردن داستان بازی در لندن ۱۸۶۸ و دوران انقلاب صنعتی و ﺩﺭ ﺩﻭﺭﻩ ﺗﺎریک ملکه ویکتوریا را برعهده دارید. نکته جالب داستان باز یاین است که هیچ اشاره به حوادث مهم انقلاب کبیر فرانسه و کودتای مالی یهودیان در پشت پرده برای پیروزی جریان فراماسونری در انقلاب فرانسه نمیکند و داستانی دیگر را در پس زمینه دنبال میکند.

انقلاب فرانسه پس از جنگ های معروف به جنگ های واترلو و با کودتای مالی یهودیان فراماسونری و حمایت های مالی آنها شکل گرفت که توضیحش از حوصله این مقاله خارج است. در واقع قاتلین (Assassin’s) یا حشاش ها گروهی خیالی و واهی و ساخته و پرداخته ذهن نویسندگان یوبی سافت است که در بازی و به ظاهر هدفش خیرخواهی و بر قراری عدالت به واسطه کشتار حاکمان و قدرتمندان هر جامعه ای است که در گروه خیالی دیگر به نام تمپلارها (Templar) دسته بندی میشوند.

یادداشتی در وصف لندن Syndicate

عنوان Syndicate ما را با دنیای جدیدی از سطح روابط رفتاری درگیر میکند، دنیایی تحریف شده و غیر واقعی که هدفش القای مفاهیم غیر واقعی درقالب بازی است! لندن صنعتی Syndicate فقط برای ساختن یک تصور ذهنی غلط ایجاد شده و در پس زمینه حرف هایی زده میشود که مفاهیم زیادی را در پشت خود گنجانده! با این حال ما فقط به مکانسیم گیم پلی Assassin’s Creed: Syndicate به عنوان یک اهرم سرگرم کننده نگاه میکنیم تا برای لحظاتی هر چند اندک، وقتمان اتلاف یک بازی تکراری دیگر شود! در نهایت باید بگویم شما با لندن Syndicate نمیتوانید تاریخ را ورق بزنید، فقط درون دنیای ذهنی و از پیش ساخته شده یوبی سافت قدم برمیدارید …!

راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بازی ها,مقالات بازی

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
بررسی-فنی-Fallout-4

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است