R9 Fury X VS GTX 980 Ti

دو ویدئو از مقایسه دو کارت گرافیک  GTX 980 Ti و R9 Fury X در تفکیک پذیری ۴K تهیه کردیم که میتوانید در ویدئو های زیر ببینید. ما پیش از این بررسی مفصلی از دو کارت گرافیک  GTX 980 Ti و  R9 Fury X انجام دادیم که که میتوانید با کلیک روی نام کارت ها بررسی های فوق را ببینید. همچنین یک راهنمای خرید سیستم ۴K هم آماده کردیم که به زودی منتشر میشود. در مقایسه با  نسخه مرجع همیشه شاهد این بودیم که نسخه غیر مرجع از کیفیت بالاتری به نسبت نسخه های مرجع برخوردار بودند و معمولا کارت های غیر مرجع به واسطه کولر اختصاصی خود هم خنک ترند و هم سر و صدای کمتری تولید میکنند.

به عنوان مثال کارت گرافیک Gainward GTX 980 Ti  Golden Sample نمونه خوبی از این مثال است که با ۱۵ درصد اورکلاک کارخانه ای به طورمیانگین از ۱۱ درصد عملکرد بهتر به نسبت نسخه مرجع استفاده میکند. نکته جالب  در مقایسه دو کارت GTX 980 Ti و  R9 Fury X این است که قیمت هر دو کارت R9 Fury X و GTX 980 Ti یکسان است و هر دو با قیمت جهانی ۶۵۰ دلار عرضه شدند و هر دو به عنوان کارتی رده بالا عملکردی کاملا مشابه در ۴K به همراه دارند.

هر دو کارت در باز یهای ۴K عملکرد قابل پخشی دارند، با این حال میزان فریم بدست آمده درتست های گذشته نشان از شیب رو به پایین و کمتر از ۳۰ فریمی این دو کارت در بازی های ۴K است. بنابراین آن دسته ازافرادی که چشم به امید ارای بازی روی ۴K سراغ این گونه کارت های قدرتمند میروند دوست دارند ببینند کدام یک از دو کارت R9 Fury X و GTX 980 Ti عملکرد بهتری در ۴K از خودش به  نمایش میگذارد.

مقایسه GTX 980 Ti و R9 Fury X کدام بهتر است!؟

پیش از این نیز در سایت مقایسه پیکربندی Crossfire و SLI این دو کارت را انجام دادیم و و در مطلبی به نام «مقایسه GTX 980 Ti و R9 Fury X کدام بهتر است!؟» آن را تشریح کردیم. در آن مطلب مشخص شد که در ۱۰ بازی مختلفی که روی دقت تصویر ۴K اجرا شد، کارت گرافیک Fury X در فریم ریت میانگین حدود ۴ درصد بهتر از GTX 980 Ti بود. البته در بازی های تست شده، Fury X فقط در چهارتای آنها به صورت متوالی برتر بوده که یکی از آنها Battlefield 4 بود.

مثلاً Fury X Crossfire برند بزرگ مقایسه و تست در دو بازی Thief و Total War: Attila است و در هر دو بازی با اختلاف ۵۰ و ۳۶ درصد از رقیبش بهتر است. اما با حذف بازی Thief از نتایج بررسی میبینیم که اختلاف GTX 980 Ti و R9 Fury X به مقدار ۱ درصد کاهش میاید. اما در ۴ بازی Metro: Redux, Battlefield 4, Hitman: Absolution و The Witcher 3: Wild Hunt حاشیه اختلاف دو کارت فقط ۵ درصد بوده است که البته در عنوان Hitman: Absolution با مشکلات شدید تنگنا یا همان گلوگاه پردازنده هم مواجه شدیم.

زمانی که به محاسبه پردازش داده ها بقرار هر صدی‌ (percentile) و بر حسب‌ درصد یا اطلاعات ۹۹ درصدی نگاه میکنیم انتظار عملکرد بالایی از کارت های انویدیا داشتیم که خوب در برخی مواقع اینگونه نبود. در تستهای ۹۹ درصدی کارت R9 Fury X Crossfire به مقدار ۲۳ درصد سریعتر از رقبای انویدیا محورش عمل میکند. Fury X Crossfire همچنین در دو بازی Thief و Total War: Attila امتیاز بالایی در این تست کسب میکند. و در سه بازی Battlefield 4, The Witcher و حتی Metro Redux عملکرد بهتری از خودش به نمایش میگذارد.

بررسی کامل کارت گرافیک GTX 980 TI

در مجموع تست های پردازش داده ها بقرار هر صدی‌ (percentile) میتوان گفت هر دو کارت تقریبا برابر بودند، اما در برخی بازی های این تست فاصله Fury X Crossfire بسیار بیشتر از کارت GTX 980 Ti SLI است و به مفهومی دیگر کارت AMD عملکرد سریعتری در بازی های ذکر شده دارد. زمانی که بحث اورکلاک کردن کارت پیش می آید هم چیز تغییر میکند! در این بخش باید بگوییم GTX 980 Ti از سقف اورکلاک بیشتری به نسب R9 Fury X برخوردار است.

بدین معنا که Radeon R9 Fury X عملا در زمینه اورکلاک صفر است و این موضوع را طی بررسی این کارت با عنوان «تست و بررسی کارت گرافیک AMD R9 Fury X» توضیح دادیم. در نتیجه زمانی که میانگین فریم ریت را روی هر دو کارت و در حالت اورکلاک شده مقایسه میکنیم میبینیم که کارت گرافیک GTX 980 Ti به طور کلی در تست میانگین فریم ریت بازی های مختلف حدود ۱۱ درصد بهتر و سریعتر از R9 Fury X عمل میکند.

کارت GTX 980 Ti SLI قبل از اورکلاک در بازی هایی همچون Battlefield 4 و Watch Dogs کند بود که حالا سریعتر شده و به نسبت رقیبش هم از عملکرد بهتری در این دو بازی برخوردار است. در بحث مصرف برق نیز کارت R9 Fury X Crossfire یش از ۷۰۰ وات مصرف برق دارد، در حالی که میانگین مصرف برق کارت GTX 980 Ti SLI در بازی های مختلف و تحت بار فشار کامل به ۶۵۰ وات میرسد.

تست و بررسی کارت گرافیک AMD R9 Fury X

R9 Fury X

در تست های مختلف حتی با اورکلاک کارت GTX 980 Ti SLI نیز شاهد مصرف برقی کمتر از رقیبش بودیم. میتوان گفت که حتی با اورکلاک سنگین کارت گرافیک GTX 980 Ti SLI نیز میتوانیم باز هم شاهد میانگین مصرف برق کمتری به نسبت رقیبش باشیم. آن دسته از بازی بازانی که قصد دارند روی ۴K بازی کنند میتوانند از هر دو کارت برای این کار به خوبی بهره مند شوند.

منتهی عملکرد و مزیت اورکلاکینگ بهتر GTX 980 Ti SLI به ما میگویید که این کارت برای اجرای بازی های ۴K در حالت اورکلاک شده میتواند عملکرد مطلوب تری را در اختیار بازیباز بگذارد. اکثر این موارد را در بررسی کامل این کارت با عنوان «بررسی کامل کارت گرافیک GTX 980 TI» توضیح دادیم که شرح مفصل آن را در لینک فوق میتوانید ببینید. در واقع تفاوت این دو کارت در اجرای بازی های ۴K به اورکلاک بیشتر GTX 980 Ti SLI برمیگردد و در اورکلاک، اختلاف این دو کارت ۱۵ درصد اورکلاک بیشتر به نفع کارت انویدیا است.

راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در مقایسه فریم ریت بازی و کارت گرافیک,ویدئو

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
The Witcher 3
شاخه: مقایسه فریم ریت بازی و کارت گرافیک,ویدئو

ویدئو | مقایسه The Witcher 3 روی PC و PS4 در حالت Max و Low

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است