Altaïr ibn La'Ahad

مقدمه

در ابتدا بگوییم قصد بررسی سری فرقه قاتلین (Assassins Creed) را نداشتیم. اما بازی فرقه قاتلین: انقلاب فرانسه (Assassin’s Creed Unity) ما را بر آن داشت تا نگاهی مجدد به گذشته این بازی و دلایل رسیدن به انقلاب فرانسه بیندازیم و ناگفته های پشت پرده داستان بازی را تشریح کنیم. بی جهت نبود که سیر داستانی بازی به انقلاب فرانسه و دوران ملکه ویکتوریا  رسیده و در آینده هم به «چین» میرسد. به هر حال این بازی بسیار مهم و پر رمز و راز را در چهار صفحه تقدیم میکنیم: (همه لینک ها سالم است).

عجیب است که در وب فارسی و در بین سایت های بازی هیچ صحبتی از دروغ ها، تحریف های بسیار زیاد و حمله های این بازی به ایران و مسلمانان نمیشود! شاید این سایت ها هویتی ایرانی ندارند! و شاید هم به دلیل ضعف اطلاعاتی توان بررسی چنین حجمه عظیمی از دروغ پردازی در قالب بازی را ندارند! و رسالت بازی را در این میدانند که بگویند فلان کاراکتر چه طور حرکت میکند و گرافیک بازی خوب است یا بد! هوش مصنوعی دارد یا ندارد!

به هر حال لازم دانستیم به گذشته برگردیم و برخی موارد را تشریح کنیم. به جرات میگوییم با یک بازی یهودی محور با تفکرات خرافی طرفیم! این حرف را طی بررسی زیر ثابت میکنیم. تفکرات خرافی و متوهمی که پایان جهان را ۲۰۱۲ میدانستند و از سال های قبل از ۲۰۱۲ در فیلم ها، سریال ها و بازی های رایانه ای با کدها و اشارت مختلفی به آن اشاره کردند.

البته که پایان دنیا در ۲۰۱۲ به معنای نابودی نیست. بلکه به معنای نظم نوین جهانی جدید و ظهور رسمی فراماسونری بر حاکمیت جهانی است که تا الان مخفی بودند! از ۲۰۱۲ تا زمان حال ۳ سال گذشته و نه تنها اتفاقی نیفتاده (البته شاید بتوان درگیری های سوریه و ظهور وحوشی همچون داعش را در این راستا دانست) بلکه همه چیز همانطور بود که هست. لازم به ذکر است تمامی عناوین سری سری فرقه قاتلین (Assassins Creed) نوعی تمدن سازی برای تخریب باورهای تاریخی و دینی، مخصوصا برای منطقه خاورمیانه و در نسخه های بعدی برای دیگر مناطق جهان و در نهایت نقطه مهمی به نام «چین» است.

بازی از دکترین تشویش اظهان عمومی با تکنیک «حجمه اطلاعاتی» و «تحریف تاریخ» در کنار واقعیت استفاده میکند و آنقدر اطلاعات ضد و نقیض و دروغین را در کنار اندک واقعایت موجود به خورد بازیباز میدهد که خودش نمیداند کدام راست و کدام دروغ است. بدتر اینکه اگر فردی از ضعف اطلاعاتی شدیدی نسبت به موارد مطرح شده در این سری برخوردار باشد، نقدهایی مثل همین نقد را توهم و خیالی میداند و اطلاعات دروغین و تحریف شده بازی را واقعی! به هر حال ما تصمیم گرفتیم بازی را تا جایی که در توانمان بود به درستی بررسی کنیم.

بذر دروغینی به نام «مبدا تروریسم ایران است» برای اولین بار در اولین نسخه این سری کاشته شد و تا زمانی که این عنوان هست وجود خواهد داشت این مسئله نیز وجود دارد. بذری که ایران را سرلوحه تروریسم معرفی میکند و مسلمانان را موجوداتی خون و ریز و وحشی مینامد (در صورتی که برعکس است) که برای بهشت برین خون ریزی میکنند! به عقیده ما، عقبه ذهنی موجود در بازی پس پرده ای یهودی دارد و این موضوع را طی بررسی «ناگفته های داستان Assassins Creed» تشریح میکنیم.

همچون گذشته قضاوتی درباره بازی نمیکینم و صرفا مواردی که در کمتر رسانه ای به آن پرداخته شده را بازگو میکنیم و نتیجه را خودتان واگذار میکنیم. اعتقاد ما بر این است که خواننده این مطلب از ظرفیت فهم و شعور بالایی برای تفکیک واقعیات موجود برخوردار است و میتوان به خوبی در باره آنچه میخواند تصمیم بگیرد.

با شخصیت های مهم اولین نسخه اساسین کرد آشنا شوید

شخصیت های مهمی در بازی وجود دارد که از حوصله توضیح ما خارج است. از جمله ۹ نفر از سران مهم مسیحیت و مسلمین که قرار است توسط الطیر ترور شوند. از توضیح شخصیت آنها میگذریم و فقط ۴ نفر از شخصیت های اصلی داستان را به صورت اجمالی بررسی میکنیم. در ادامه بررسی نیز به بررسی اجمالی شخصیت «صلاح الدین ایوبی» میپردازیم که در داستان بازی و در طول سومین جنگ صلیبی نقش بسیار مهم در نابودی صلیبیون ایفا کرده است.

۱) شخصیت المعلم (Al Mualim)

المعلم

المعلم در بازی: نامش راشد الدین سنان است که در بازی به المعلم معروف شده و رئیس فرقه قاتلین و استاد الطیر است. ظاهرا فردی است خوش اخلاق و طرفدار عدالت! زمانی که الطیر فرد بیگناهی را میکشد مورد شماتت المعلم قرار میگیرد و مجازات میشود. المعلم طراح اصلی قتل ۹ نفر از سران مسیحیت است که توسط الطیر انجام شد.

المعلم در واقعیت: شخصیت المعلم از روی شخصیت واقعی فردی به نام «ابوالحسن راشدالدین سنان بن محمد» گرفته شده که در سال ۵۲۸ هجری قمری در یکی از روستاهای بصره و از پدر و مادری امامی مذهب زاده شده و بزرگترین رهبر فرقه اسماعیلیه محسوب میشد. او در جوانی راهی الموت شد و به آیین اسماعیلیه درآمد. گفته میشود فرقه اسماعیلیه در ابتدا شیعه مسحوب میشدند، اما طبق حوادث و اتفاقاتی که از حوصله این مقاله خارج است به طور کامل از دین خارج شده و رسما به عنوان ملحد در بین مسلمانان شناخته شدند.

(احتمالا به همین دلیل بود که یوبی سافت در کنفرانس مطبوعاتی خود در چند سال پیش در رابطه با مذهب شخصیت الطیر این طور اعلام کرد که الطیر بی دین ومذهب است). عقاید فرقه اسماعیلیه آنقدر خرافی و برپایه مناسک و بدعت های عجیب و غریب بود که مورد لعن علمای دینی و تکفیر سلاطین آن زمان قرار گرفته بودند. آنها سه گروه صلیبی، ایوبی و زنگی را مهمترین دشمنان خود میدانستند و به همین دلیل قلعه های خود در شام، مصیاف و الموت را مستحکم سازی میکردند تا در صورت حمله هر کدام یک از این گروه ها توان دفاع را داشته باشند.

نکته مهم این است که فرقه اسماعیلیه که در بازی به عنوان فرقه قاتلین معرفی شده، طبق اطلاعات تاریخی موجود، دشمنی عجیبی با «نورالدین زنگی» داشت! او پادشاهی مناطقی را به عهده داشت که پس از مرگش به «صلاح الدین ایوبی» رسید. به همین دلیل بود که این فرقه سفیری به نزد «آموری» پادشاه صلیبی بیت المقدس فرستاد و از او تقاضا کرد مالیات هایی که از طرف سربازانش به نزاریان تحمیل شده را عفو کند و در عوض نزاریان در جنگ با «نورالدین زنگی» در کنار صلیبیون خواهند بود.

این پیشنهاد توسط پادشاه صلیبیون پذیرفته شد و قرار شد این مورد توسطی هیات بلند رتبه ای که توسط پادشاه نزد نزاریان فرستاده میشود بررسی شود. اما مرگ «پادشاه آموری» در سال (۵۷۰ هجری قمری/۱۱۷۴میلادی) و همچنین مرگ «نورالدین محمود زنگی» در تاریخ (۵۶۹ هجری قمری ۱۱۷۴میلادی) و به قدرت رسیدن صلاح الدین ایوبی همه چیز را بهم ریخت.

۲) شخصیت الطیر ابن لا احد (Altaïr ibn La’Ahad)

الطیر

الطیر در بازی: او بهترین شاگرد المعلم و کس یاست که در آخر خود المعلم را میکشد. او مامور کشتن ۹ نفر از سران بزرگ مسیحی و مسلمانی است که عامل ایجاد جنگ های صلیبی اند! (عامل اصلی خود یهودیان بودند یهودیانی که به شدت با مسلمانان و مسیحیان آن زما مشکل داشتند). ماموریت الطیر شروع میشود، اما بنا به دلایلی در انجام این کار شکست میخورد ومورد توبیخ المعلم قرار میگیرد.

شاخه ای که الطیر در آن عضویت دارد، شاخه مسلمانان اسماعیلیه (نزاری ها) است و سازنده قصد دارد اینطور وانمود کند که او یک مسلمان است و با توجه به نوع آیینی که برایش انتخاب کرده اند به وضوح و با شیطنتی خاص قلعه الموت را محل اسکان این شخصیت و رهبرانش معرفی کرده اند تا به راحتی نگاه ها را متوجه ایران کنند.

همانطور که در ادامه مطلب توضیح داده ایم، فرقه اسماعیلیه که در بازی عمدا مسلمان معرفی میشوند، به دلیل نظریه «قیامتی که توسط رهبرانش اعلام شده بود» خود را از انجام فرایض دینی ساقط کردند و با توجه به بدعت ها و مناسک دور از عرف و انسانیت توسط پادشاهان همان زمان و تمامی رهبران دینی از دین طرد شده و مورد لعن نفرین قرار گرفتند. رئیس قلعه فرقه قاتیلن «حسن صباح» بود که شریعت را ابطال کرد. در بخش پشت پره داستان بازی در باره این شخصیت اطلاعات بیشتری به شما میدهیم.

لازم به ذکر است که درواقعیت اعضای فرقه قاتلین از ازدواج و هر گونه وابستگی دنیایی منع شده بودند ودر برخی مراد گفته شده که عورتهایشان را میبریدند تا درصورت ازدواج قادر به زاد و ولد نباشند. اما در بازی گفته میشود او از نوادگان دزموند است! امری که واقعیت را زیر سوال میبرد و به نوعی تحریف واقعیات موجود در کتب تاریخی است.

۳) شخصیت جبیر (Jubair)

جبیر-حاکم-دمشق

جبیر در بازی: در بازی او ظاهرا حاکم دمشق است و به همین دلیل در لیست ترور الطیر قرار میگیرد. اطلاعات دیگری در بازی در باره این شخصیت در دست نیست.

جبیر در واقعیت: این کاراکتر برگرفته از شخصیت واقعی فردی به نام ابن جبیر (Ibn Jubayr) است و کسی است که بر اساس اطلاعات تاریخی در اسپانیا به دنیا آمده و شاعر ونویسنده است. دراکثر موارد این شخصیت در اروپا ساکن بود. اما به محز اینکه خبر تصرف بیت المقدس از سوی صلاح الدین ایوبی به او رسید، به بیت المقدس سفر کرد تا بتواند حاکمیت برخی مناطق را بدست بگیرد.

۴) شخصیت رابرت دی سابله (Robert de Sablé)

شخصیت-رابرت-دی-سابله-(Robert-de-Sablé)

رابرت دی سابله در بازی: او رهبر شوالیه های معبد (تمپلارها) اورشلیم است و ظاهرا موفق به کشف شی باسستانی مهمی میشود «بخوانید تابوت عهد گم شده یهودیان» که در ادامه درباره آن توضیح داده ایم. او اولین هدف ترور الطیر است که البته جان سالم به در میبرد و ترور نمیشود. اما بعدها و زمانی که دزموند کنترل ذهن الطیر را در دست میگرد موفق به ترورش میشود. پس از کشتن دی سابله، درآخرین لحظات به الطیر میگوید که او و المعلم عضوی از گروه «Knights Templar» هستند و المعلم او را برای بدست آوردن «قطعه سیب عدن» فریب داده است.

رابرت دی سابله در واقعیت: این کاراکتر از سال ۱۱۹۱ تا ۱۱۹۳ رهبر قبرس و بخشی از شمال آفریقا بوده است و از مهمترین افراد کلیدی شروع کننده جنگ های صلیبی محسوب میشود. او عضو شوالیه های معروف به شوالیه های سولومون (سلمیان) بوده و در سومین جنگ صلیبی به محاصره شهر آکره (Acre) پرداخت و باعث سقوط این شهر شد. دی سابله فردی بسیار خشن و جنگ آور بود و عامل بسیاری از کشتارهای مسلمین محسوب میشد. پس از ظهور صلاح الدین ایوبی و قدرت گرفتنش توسط صلیبیون و برای جلوگیری از جنگ های بیشتر ترور شد.

صلاح الدین ایوبی که بود؟!

او سرباز ساده ای بود که در سپاه «نورالدین محمود زنگی» خدمت میکرد و پس از مرگ او بود که صلاح الدین فرصت یکه تازی در میان امپراطوری نورالدین زنگی را پیدا کرد و در اولین فرصت خود را به شام رساند و پس از کنار زدن رقیبانش خود را پادشاه نامید و دولت خود را پایه بنایان نهاد. سپس چهار سال (سال ۵۷۰ هجری قمری۱۱۷۴ میلادی) پس از غلبه بر دولت فاطمیان مصر (سال ۵۶۷ هجری قمری۱۱۷۱ میلادی) روانه شام (سوریه امروز) شد تا تمامی شهرهای مهمش را به تسخیر خود درآورد.

پس از تسخیر شهرهای مهم شام به سمت شهر مهم «حلب» رفت و همان جا متوقف شد. زیرا با فرقه اسماعیلیه نزاری (همان فرقه قاتلین بازی) روبه رو شده بود واین فرقهاز فرزند نورالدین زنگی به عنوان مشاور خودش استفاده میکرد. پس از این قضیه بود که فرقه اسماعیلیه نزاری دو بار تلاش کرد صلاح الدین ایوبی را ترور کند که درهر دو ترور ناکام ماند. صلاح الدین نیز به فکر انتقام افتاد و در صدد حمله به مصیاف درآمد به واسطه «شهاب الدین محمود حارفی» از این حمله منصرف شد. او دایی صلاح الدین و حکمران شهر «حماء» بود.

صفحه بندی 1 2 3 4
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بازی ها,ناگفته های داستان بازی

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
بنچمارک-بازی-Far-Cry-Primal
شاخه: بنچمارک بازی ها

بنچمارک بازی Far Cry Primal

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است