فناوری FreeSync

کمپانی AMD به روز رسانی جدیدی برای فناوری FreeSync آماده کرده است که قرار است همراه با آخرین کاتالیست گرافیکی این کمپانی در تاریخ ۲۸ اسفند ۹۳ منتشر شود. فناوری FreeSync برای کاهش پرش تصاویر در زمان بازی و تماشای فیلم تولید شده است و هدفش ثبات بیشتر برای مانیتورهایی است که از نرخ نوسازی تصویر متغیری استفاده میکنند. این کمپانی تایید کرده که این فناوری برای تمامی مناطق اروپا، خاورمیانه، آفریقا، آسیا و آمریکای شمالی و جنوبی آماده شده و به زودی به صورت رسمی عرضه میشود.

انویدیا در حال حاضر از تولیدکنندگان مانیتورهای مختلف بابت استفاده از ماژول G-Sync عوارض بالایی میگیرد! ایندر حالی است که FreeSync برای همگام سازی با قابلیت VESA Adaptive Sync تنها نیاز به استفاده از DisplayPort 1.2a دارد که هیچ هزینه بالایی ندارد! البته این اختلاق قیمت پیش بینی میشد. FreeSync توسط تمام کارت های تولیدی AMD پشتیبانی میشود. بنابراین باید شاهد جنگ جدیدی بین FreeSync و G-Sync باشیم که در نهایت به سود مشتری است.

این فناوری برای از بین بردن سه مشکل عمده کاربران عرضه میشود. این سه مشکل شامل ۱) بریده بریده شدن تصاویر به دلیل بالا بودن نرخ فرم کارت گرافیک و پایین بودن نرخ نوسازی تصویر مانیتور ایجاد میشود، ۲) مشکل پرش تصویر که باز هم به دلیل قبلی اتفاق می افتد و ۳) تاخیر تصاویر بر اثر پرش تصاویر که در برخی مانیتورها دیده میشود. این مورد پیش ازاین به وسیله V-Sync حل میشد که حالا قرار است با فناوری FreeSync هر سه مورد یکجا حل شوند. فناوری FreeSync طبف گسترده ای از نرخ های به روزرسانی متغییر را پشتیبانی میکند و رقیبی جدی برای G-Sync انویدیا است.

جدول زیر تمام مانیتورهای پشتیبانی شده از فناوری FreeSync تا تاریخ انتشار این خبر را به همراه نرخ متغیر به روزرسانی و وضوح تصویر مور استفاده را نشان میدهد.

مانیتور های مجهز به FreeSync

مانیتورمدلابعادوضوح تصویر نرخ به روز رسانی
BenQXL2730Z۲۷ اینچ۲۵۶۰×۱۴۴۰۱۴۴Hz
AcerXG277HU۲۷ اینچ۲۵۶۰×۱۴۴۰۱۴۴Hz
NixeusNX-VUE24۲۴ اینچ۱۹۲۰×۱۰۸۰۱۴۴Hz
ViewSonicVX2701mh۲۷ اینچ۱۹۲۰×۱۰۸۰۱۴۴Hz
LG۲۹UM67۲۹ اینچ۲۵۶۰×۱۰۸۰۷۵Hz
LG۳۴UM67۳۴ اینچ۲۵۶۰×۱۰۸۰۷۵Hz
SamsungUE590۲۳.۶ اینچ۳۸۴۰×۲۱۶۰۶۰Hz
SamsungUE590۲۸ اینچ۳۸۴۰×۲۱۶۰۶۰Hz
SamsungUE850۲۳.۶ اینچ۳۸۴۰×۲۱۶۰۶۰Hz
SamsungUE850۲۸ اینچ۳۸۴۰×۲۱۶۰۶۰Hz
SamsungUE850۳۱.۵ اینچ۳۸۴۰×۲۱۶۰۶۰Hz
منبع techspot
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در AMD/ATI,اخبار نرم افزار

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
کارت گرافیک Radeon R7 265

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است