stalker

مقدمه

 در بررسی  قسمت اول و دوم و سوم داستان بازی استالکر (S.T.A.L.K.E.R)  به جریان اصلی داستان بازی و ماهیت کلی آن آشنا شدیم. سه نسخه مهم بازی شامل نسخه اصلی S.T.A.L.K.E.R: Shadow of Chernobyl به همراه دو مقدمه بازی یعنی عناوین S.T.A.L.K.E.R: Pripyat و S.T.A.L.K.E.R: Clear Sky مورد بررسی قرار گرفتند و در این شماره قصد داریم نگاهی به زندگی نامه شخصیت های اصلی بازی بیندازیم.

زندگی نامه شخصیت های اصلی | استرلوک (Strelok)

استرلوک

استرلوک (Strelok) یکی از پیشکسوتان بازی بزرگ «S.T.A.L.K.E.R» است. این کاراکتر در هر سه نسخه بازی حضوری پررنگ داشته و احتمال حضورش در S.T.A.L.K.E.R. 2 خدابیامرز هم دور از ذهن نیست. استرلوک و دوستانش یکی از با تجربه ترین و معدود استالکرهای (stalker) بازی هستند که داستان های زیادی در مورد منطقه Zone میدانند و مدت هاست که در کنار این نیروگاه زندگی میکنند و حرف های زیادی برای گفتن دارند. او خیلی زود شروع به کسب تجربه کرد و برای این کار جزو اولین افرادی بود که برای پیدا کردن مصنوعات (Artifacts) به Zone رف.

استرلوک طی یکی از گشت و گذار هایش، موفق به یافتن نقشه ای از شهر زیر زمینی مخفی، واقع در منطقه پریپیات (Pripyat) میشود. او با درک اینکه شاید ورود به این منطقه مخفی، باعث شود از دست امواج ذهنی، رهایی یابد به نیروگاه اتمی چرنوبیل بر میگردد و شروع به جمع آوری یاران خودی برای ورود به این منطقه میکند. بعد از جمع آوری یاران خودی، برای اولین بار به Zone یورش بردند که ناموفق بودند. در همین زمان هم Ghost ،Fang و Strelok در حال نفوذ به مرکز کنترلی بودند که با دربی رمزدار و محافظت مواجه میشوند و ناکام می مانند.

طی یک عقب نشینی، نیروهای مخفی دولتی به وسیله دستگاه های موسسه خود آگاهی (C- Consciousness) از حضور آنها آگاه شدند و گروهی را برای کشتن آنها فرستادند و طی درگیری به وجود آمده استرلوک  به شدت آسیب دید و توسط دو نفر از دوستانش برای بهبود نزد پزشک برده شد. در حالی که استرلوک تحت مراقبت پزشک است، Ghost و Fang در جستجوی راهی برای دور زدن و پیدا کردن رمز عبور ورود به درب فولادی  برای ورود به شهر زیر زمینی مخفی هستند و بالاخره پس از تلاش های زیاد، موفق به یافتن دو رمز گشا میشوند.

استرلوک_4

 یکی از آنها توسط استرلوکبه عنوان پاداش برای نفوذ مخفیانه به منطقه گروگان گرفته میشود. همانطور که گفتیم ذهن استرلوک (Strelok) به وسیله دستگاه های خودآگاهی شستشو داده شده و افراد مخفی او را کنترل میکنند. یکی از مشکلات عمده استرلوک این است که نه از هویت واقعی خود خبر دارد و نه از اسمش. به همین دلیل بر بازوی خود نام S.T.A.L.K.E.R را هک کرده تا یادآور گذشته و شخصیتش باشد. البته هدف اصلی از کنترل ذهن S.T.A.L.K.E.R ها نابودی دیگر همنوعان آنها برای جلوگیری از ورودشان به منطقه و انجام آزمایش های کنترل مغز از راه دور بود.

شستشوی مغزی و نداشتن هیچ گونه خاطراتی از منطقه Zone (علی رغم میل باطنی برای پیدا کردن خاطرات و دوری از ناهنجاری) باعث شده تا استرلوک با سرعت زیاد شروع به قطعه قطعه کردن خاطرات خود، برای فهمیدنش کند. به همین دلیل برای پیدا کردن محتوا و خاطراتی جدید از خود و گذشته اش به منطقه Zone میرفت. استرلوک هر طور که شده میخواهد به وسیله تحریک مغزی از فراموشی و خود آگاهی نجات پیدا کند، به همین دلیل تصمیم میگیرد به کمک پرفوسور Sakharov و Kruglov برای انجام پروژه های تحقیقاتی به منطقه Yantar برود.

استرلوک برای امنیت خود مجبور به استفاده از محافظی کاملا کاربردی، روانی است تا او را در مقابل دستگاه Kaymanov emitter که در آزمایشگاه X16 و X19 قرار دارد و دارای سپر تحریک مغزی و بسیار مخرب است محافظت کند. بعد از شروع سفر و پس از ساعاتی، او به آزنایشگاه های فوق میرسد و ناگهان جسد Ghost را در آزمایشگاه X16، پس از غیر فعال کردن دستگاه Kaymanov emitter پیدا میکند. وظیفه دستگاه Kaymanov emitter کنترل خودآگاهی افراد و هدایت آنها به سمت کارهایی مختلف است که مسئول مرگ Ghost هم میباشد.

استرلوک_2

بعد از این حادثه استرلوک تصمیم به فرار از X16 میگیرد که با اسناد و مدارک Ghost مواجه میشود و در نهایت متوجه این نکته مهم میشود که او عضو گروهی است که به آن S.T.A.L.K.E.R میگویند و در صفحات بعد این راهنما به اطلاعاتی در باره دکتری میرسد که در مخفیگاه زیر زمینی آنها در Agroprom حضور داشت. بعد از رسیدن به راه خروج، ناگهان انفجاری رخ میدهد که باعث بیهوشی استرلوک شده و پس از به هوش آمدنش دکتر و دیگر اعضای گروه را میبیند که بالای سر او ایستاده اند.

سپس اطلاعاتی از واقایع و اتفاقات اصلی را به او میدهند و متوجه این نکته میشود که دستگاه کنترل ذهن در آزمایشگاه ساخته شده (داخل یک تابوت قرار دارد و با یک رسیور توسط Fang مونتاز شده) و میتواند این دستگاه را در منطقه پریپیات و در یکی از اتاق های هتل پیدا کند. همچنین توضیحاتی راجع به نام استاکر به او میدهند و میگویند که او را برای هدفی خاص مورد آزامایش قرار داده اند. بعد از این اطلاعات مهم، استرلوک با به خاطر سپردن آنها به سمت شمال شهر و جایی که تحریک کننده های مغزی هستند، حرکت میکند و در بین راه موفق میشود بر امواج مغزی ساطع شده از دستگاه و نیروهای مخفی غلبه کند و به منطقه پریپیات میرسد.

بعد از اینکه به منطقه مورد نظر میرسد به سمت هتل میرود و با جسد Fang روبرو میشود که در کنار رسیور ارسالی امواج مغزی در هتل رها شده است. استرلوک سپس با کمک چند استالکر دیگر راه خود را به سمت Chernobyl NP (مرکز نیروهای شبه دولتی) تغییر میدهد. بعد از رسیدن منطقه چرنوبیل با انبوهی از سربازانی که از راه دور کنترل مغزی میشوند مواجه میشود. سربازانی که از عوامل Spetsnaz و همراه با سلاح های APCs و توپ های ۸۰ میلیمتری از منطقه محافظت میکنند.

استرلوک_1

استرلوک پس از درگیری مختصر و پراکنده با مدافعین شبه دولتی، به همراه یارانش با نیروهای محافظ نیروگاه درگیر شده و موفق میشود به راکتور شماره چهار نیروگاه نفوذ کند. این در حالی است که ناپایداری و تشعشعات سمی در راکتور شماره سه در حال افزایش است و هر لحظه امکان منهدم و انفجار راکتور شماره سه وجود دارد. بعد از درگیری های پراکنده حول محور دربی که قبلا قفل بود، استرلوک و یارانش این بار موفق به شکست نیروهای مخفی محافظ میشود و باتلاش فراوان موفق میشود آنها را به عقب نشینی وا دارد.

اما همچنان با دربی قفل شده روبرو است که توان بازکردنش را ندارد. بعد از اینکه نیروهای مخفی فشار بیشتری به استرلوک و یارانش می آورند، به فکر نابودی ژنراتور می افتد تا شاید بتوانند جلوی نفوذ آنها به منطقه نیروگاه را بگیرد و در نهایت ژنراتور را نابود میکنند. بعد از نابودی ژنراتور به یک هولوگرام مخصوص از نیروهای مخصوص میرسند که نشان میدهد احتمالا آنها هم در دام دستگاه های خودآگاهی گرفتارند. این هولوگرام پاسخ برخی سوالات استرلوک را میدهد.

سوالاتی از قبیل اینکه هدف برنامه کامیون های مرگ و انگیزه نهایی از برنامه خودآگاهی چه بود!؟ روی هولوگرام این جمله نوشته شده است: «یا به ما بپیوندید یا کشته شوید». استرلوک دومی را انتخاب میکند و مجبور میشود مجددا با نگهبانان و سربازان بجنگد. در آخر هم به نظر میرسد که استرلوک به کمک اسلحه قدرتمند AKS-74U موفق به فرار از منطقه میشود.

زندگی نامه شخصیت های اصلی | فَنگ (Fang)

فنگ

Fang عضوی از گروه استرلوک و یکی از نزدیکترین دوستان او به شمار میرود. Fang مشکل لکنت زبان داشت. با این حال با لکنت زبانی خفیف راجع به خودش صحبت میکرد. شاید دیگر استالکرها با حضور او ناراحت شده باشند، ولی در کل او را به عنوان یک پسر سطحی نسبت به مسائل و حوادث روز در نظر گرفتند. علاوه بر این موارد، Fang یک نابغه فنی در زمینه الکترونیک، رمز گشایی و مونتاژ کاری بود که حادثه درب آهنین منطقه پریپیات برایش پیش آمد. او پس از یکی از سفرهای تفریحی اش به Zone با دکتر و Ghost آشنا شد و همانجا بود که به گروه استرلوک پیوست.

البته این احتمال هم وجود دارد که او به عنوان یک عضو مخصوص و کمکی به گروه استرلوک پیوسته باشد. قبر Fang در منطقه پریپیات قرار گرفته است. او در درگیری با نظامیان دولتی به همراه استرلوک کشته میشود. هرچند استرلوک توانست از آن درگیری جان سالم به در ببرد و زنده بماند. درگیری ای که به دستور استرلوک شروع شد و موجب شد تمام استالکرهای گروه کشته شوند. بدن Fang در انبار ارتش در منطقه پریپیات قرار دارد. البته این احتمال که او همراه Ghost از منطقه پریپیات فرار کرده بود هم وجود دارد.

برخی احتمالات از مرگ او توسط یک تک تی اندازحرفه ای در منطقه پریپیات میگوید و برخی هم آن را تکذیب میکنند. بعد از دفن Fang بسیاری از لوازم مخصوص او را هم به همراه جسدش دفن کرده اند که از جمله آنها میتوان به اسکلت مخصوص PNB-4UZ و هدیه ای که از مادرش به یادگار داشت اشاره کرد. در نسخه Clear Sky شاهدیم که Fang همراه با استرلوک و Ghost از طریق راه های زیر زمینی موفق به رسیدن به منطقه ممنوعه نیروگاه هسته ای چرنوبیل میشود.

فنگ_3

بعد از رسیدن به نیروگاه آنها موفق به دور زدن دستگاه تحریک کننده مغز میشود و سپس از یک در بزرگ رمز شده عبور میکنند ولی توسط یک درب قفل شده دیگر متوقف میشوند، دربی که با یک قفل کلیدی پیشرفته ایمن سازی شده است. بعد از اینکه موفق به عبور از در نمیشوند، عقب نشینی میکنند و در سر راه هم بدون اینکه به دستگاه تحریک امواج مغزی که یک فوران چاه نفت پر قدرت را به راه انداخته بود، توجهی داشته باشند، بسیاری از مصنوعات ارزشمند را بر میدارند.

پس از رسیدن نیروی دولتی مخفی و درگیری بین این دو گروه آنها موفق به فرار میشوند، در صورتی که استرلوک زخمی شده و برای مراقبت نزد دکتر میرود. بعد از آن Fang تصمیم میگیرد قطعات الکترونیکی پیدا کرده را طوری قرار دهد تا بتواند رمز در را باز کند. Fang برای باز کردن در با قطعات الکترونیکی نیاز به سرب داشت و این در حالی بود که مدام تحت تعقیب Scar قرار داشت. زیرا او وسیله ای از Lebedev داشت که متعلق به Sidorovich و Chekhov بود. Lebedev فرمانده گروه Clear Sky و کسی است که Scar را بعد از یک انفجار شدید از تشعشعات اتمی نجات میدهد.

Fang این وسایل را از جایی که برای جمع آوری قطعات الکترونیکی رفته بود، پیدا کرده بود. Fang همچنان در حال باز کردن قفل درب راکتور شماره چهار نیروگاه بود که ناگهان انفجاری رخ داد و او مجبور شد برای باز کردن در از راه دیگری اقدام کند. Sidorovich رهبر چاق و نه چندان خوش اخلاق گروه Loners است. همان گروهی که در ابتدای نسخه اصلی بازی استرلوک را نجات میدهند. اغلب افراد این گروه صلح طلبند و از طرف نیروهای ارتش بسیار تحت فشارند. او برای به دست آوردن قطعات مورد نیازش مجبور شد لباسش را تغییر داده و خود را شبیه راهزنان زیر زمینی کند.

فنگ_2

برای این کار به بازار فروش اجناس دست دوم زیر قیمت میرود و موفق میشود قطعه الکترونیکی مورد نظر خود را بدست آورد. در نسخه بعدی بازی یادداشت های Fang در سه منطقه مختلف نزدیک Yanov پیدا میشود. این یاداشت ها نکاتی مهم را در مورد باز کردن درب رمز شده توضیح میدهد. در یکی از این یادداشت ها استرلوک سمت چپ دستگاه خودآگاهی، اسلحه پرقدرت lucky SGI-5k را پیدا میکند که Fang در یاداشتش توضیح داده که آن را به Ghost داده است. آنها با استفاده از این سلاح هم موفق با باز کردن در نمیشوند.

قبر واقعی FANG در روستای خون آشامها واقع شده است. مهمترین نشانه قبر او کلمه «Клык» یا «Fang» است که در مرکز سنگ قبرش نوشته شده است. البته در بازی Shadow of Chernobyl به بازیباز نشان داده میشود که قبر او در انبار نظامیان ارتشی است نه در منطقه پریپیات. با بالا بردن رزولوشن گرافیکی خود میتوانید کلمه روسی «Клык» بر روی صلیب موجود در قبر ببینید. این کلمه در زبان روسی از خانواده سگ گرفته شده و مفهوم آن سگ های شکاری است که مدام در حال گردش اند و در زبان روسی هم اصطلاحاً «Fang» خوانده میشود.

علاوه بر این روی قبرش تاریخ مرگ او بین سال های ۱۹۷۱/۲۰۰۸ نوشته شده که در تضاد با درگیری و گلوله خوردنش در انبار ارتش مخفی است. هنوز دوستانش اطلاع دقیقی از محل قبر او ندارند. ولی توصیفی که آنها دارند این است Fang در یک منطقه از پریپیات به خاک سپرده شده و تمام داشته هایش را هم با خود برده است. البته ممکن است در بازی شخصیتی مخفی و مرموز وجود داشته باشد که نمیخواهد محل قبر او مشخص شود. با این حال این موارد به معنای داستان ناتمام بازی نیست.

فنگ_1

  

ادامه دارد ...
در این قسمت سعی کردیم داستان اصلی هر سه نسخه به همراه زندگی نامه شخصیت های اصلی را به صورتی شیوا و قابل فهم بیان کنیم. برای مشاهده قسمت پنجم هم میتوانید روی لینک زیر کلیک کنید:

داستان کامل بازی استالکر (S.T.A.L.K.E.R) | بخش پایانی

راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...
 1. احمد.mz says:

  خیلی عالیه با برنامه chat eneji پولاشو هک کردم

 2. احمد.mz says:

  چطور تو بازی سریع تر بدویم

 3. ALI.FREEDOM says:

  خیلی خیلی عالی بود

 4. Ramyn says:

  با سلام و تشکر از مقاله خوبتون
  من با این بازی زندگی کردم و بهترین خاطرات گیمریم رو با این بازی دارم ولی به مواردی که شما گفتید من برنخوردم استرلوک که تنها تو نسخه سایه چرنوبیل شخصیت اصلی بازی بود همیشه تنها بود و هیچ استالکر دیگه ای تو این بازی به پیش روی مراحل کمکش نکرد و من به خیلی از مواردی که شما گفتید بر نخوردم من بازی رو کامل کردم همه رویاهایی که wish granter بسته به نوع بازیتون بهتون نشون میده رو دیدم و درب رمز دار رو باز کردم و اون دستگاه brain washer رو هم از بین بردم و بازی رو کامل کردم

  • حسین
   Hossein says:

   سلام. خواهش میکنم. اگر فکر میکنید داستان نوشته شده مشکل داره، درستش و بنوسید که جایگزین کنیم.
   بنده این بازی رو ۴ سال پیش انجام دادم و ممکنه برخی قسمت های بازی رو خوب به خاطر نداشته باشم.

  • محمد says:

   خیر استرلوک تو هر سه نسخه هست البته تو کلیر اسکای و کال آف پریپیات تو آخرای بازی سر و کله اش پیدا میشه… موجود مرموزیه

حسین

زندگی نامه

نوشته شده در بازی ها,داستان بازی

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

تاريخ بررسي: ۱۹ مرداد, ۹۶
بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

بررسی کارت گرافیک GeForce GTX 1080 Ti Founders Edition

بررسی کارت گرافیک GeForce GTX 1080 Ti Founders Edition

۲۷ اسفند, ۹۵

9.3

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
بنچمارک بازی Warhammer 40,000 Dawn of War 3
شاخه: بنچمارک بازی ها

بنچمارک بازی Warhammer 40,000 Dawn of War 3

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است