چرخ دنده های جنگ (Gears of War)

توجه
همانطور که احتمالا در جریان هستید، اولین بخش از داستان سه گانه چرخ دنده های جنگ (Gears of War) را مرداد ماه ۹۴ منتشر کردیم و قول دادیم قسمت دوم را به زودی منتشر کنیم. قسمت دوم آماده شده؛ در قسمت اول داستان بازی Gears of War مقدمه و ریشه های اصلی داستان این سری را تشریح کردیم و حالا قصد داریم در قسمت دوم و پایانی به داستان سه گانه این سری و معرفی «معروف ترین فرماندهان لوکاست ها» و موارد جانبی مرتبط به بازی بپردازیم.

داستان کلی Gears of War 1

Gears-of-War-1

جنگ امری اجتناب ناپذیر است. خلق و خو و خصلت انسانی موجب درگیری و نبردهایی سهمگین میشود که تا مدت ها آثار خود را بر جای میگذارد. اینجا سیاره Sera است؛ جایی که محل اتفاقات سری عظیم Gears of War است. سیاره ای که معادن عظیمی از ماده غنی و پر ارزشی به نام Imulsion را در دل خود جای داده. ماده ای که عامل اصلی جنگ های ۷۹ ساله معروف به جنگ Pendulum است. پس ازکشف این ماده در حفاری انسان ها برای کشف نفت توسط دکتر Helen Cooper، روش استفاده از این ماده نیز توسط او ابداع شد. او توانست طی آزمایشاتی ویژه، انرژی اصلی این ماده را آزاد کند و منبع انرژی جدیدی را بریا سیاره به وجود آورد.

متخصصان علوم شیمی و نظامی اتحادیه COG با بررسی نوع انرژی این مواد به این نتیجه رسیدند که ازانرژی عظیم حاصل دراین مواد میتوان بمب های قدرتمندی ساخت که در نهایت اولین و آخرین بمب ساخته شده این گروه بر اساس این ماده، بمب بسیار قدرتمندی به نام Lightmass است. این بمب سرنوشتی است که بشریت را نابود میکند. بمب قدرتمندی که یکی از علت های درگیری های Pendulum است.

دیری نگذشت که به دلیل کمبود منابع انرژی و رو به اتمام بودن منبع نفت در دیگر کشورهای سیاره Sera جنگ های عظیمی بین حکومت های موجود در این سیاره شکل گرفت. در میان این جنگ ها بود که جامعه شناسی زیرک و باهوش به نام Alexiy Desipich، شروع به تاسیس اتحادیه ای به نام COG کرد. اتحادیه ای که به مرجعی قانونی برای اداره و دخالت در امور سیاسی کشور‌های مختلف تبدیل شد. اساس این اتحادیه بر ۸ اصل استوار بود:

دستور، پشت‌کار، صداقت، کوشش، افتخار، وفاداری، ایمان و فروتنی.

اتحادیه COG

تمامی اعضای این اتحادیه دارای ارم «چرخ دنده ۸ پر بودند» و این آرم بر روی سینه تمامی سربازان آن مشاهده میشد. تمامی سربازانی که به عضویت این اتحادیه در می آمدند از این آرم ۸ پر استفاده میکردند که بعدها به سربازان «Gears» معروف شدند. هدف اصلی این اتحادیه جلوگیری از نابودی سیاره به واسطه جنگ های Pendulum بود. با نفوذ روز افزون قدرت این اتحادیه و دخالت آنها در امور کشورها، آنها موفق شدند جنگ های Peldulum را به اتمام برسانند و صلحی همیشگی را بین دولت های موجود در سیاره ایجاد کنند. اما دیری نگذشت که این صلح با اتفاق Emergence Day (روز اضطرار) از هم گسست و بار دیگر سیاره در جنگی عظیم تر گرفتار شد.

در کمتر از ۲۴ ساعت سیاره Sera توسط نژادی وحشی به نام لوکاست ها سقوط کرد و این موجودات موفق شدند بیشتر مناطق مهم و نظامی و صنعتی سیاره Sera را به اشغال خود در آورند. پس ازاین واقعا اتحادیه COG در سراسر سیاره Sera حکومت نظامی اعلام کرد و دستور داد تا تمامی بازمانده ها به شهر «جاسینتو» عقب نشینی کنند. «جاسینتو» تنها منطقه ای بود که به دلیل کوهستانی بودن و سخت بودن زمینش از هجوم لوکاست ها (که از زیر زمین حلمه میکردند) در امان ماند. اتحادیه COG برای مقابله با هجوم بی رحمانه لوکاست ها تمامی سلاح های ساخت و در حال ساخت شیمیایی و لیزری خود را بین سربازان و گروه های مختلف تقسیم کرد تا بتواند جلوی پیشروی لوکاست ها را بگیرد.

یکی از بهترین گروه های ارتش COG گروهی ملقب به گروه «دلتا» به فرماندهی شخصی به نام «مارکوس فینیکس» بود. مارکوس که پدرش یکی از دانشمندان نام آور اتحادیه COGاست، به دلیل نافرمانی از مافوقش به زندان افتاده بود و قرار بود اعدام شود. اما به دلیل خدمات گسترده اش در جنگ های Pendulum با تخفیف فقط به ۴۰ سال زندان محکوم شد. اما ۴ سال پس از هجوم سنگین لوکاست ها وضعف روز افزون ارتش COG، رهبران COG دستور عفو تمامی زندانیان را صادر کرده اند و اینگونه بود که «مارکوس فینیکس» برای نجات سیاره و نجات پدرش راهی جنگی ناتمام با لوکاست هاشد.

Pendulum-war-Gears-of-War

اصلی ترین هدف گروه دلتا به فرماندهی مارکوس فینیکس حافظت از دستگاه شبیه ساز تونل های زیر زمین لوکاست ها به نام Resonator و متوقف کردن پیشوری ارتش جنرال RAAM یکی از فرمانده هان بزرگ لوکاست هااست. وظیفه اصلی مارکوس پیدا کردن راهی برای ورود به شبکه تونل های زیر زمینی لوکاست ها است تا بتواند هماه با تیمش از بمب قدرتمند Lightmass برای انفجار و نابودی این شبکه استفاده کنند. گروه دلتا پس از درگیری هایی پراکنده موفق میشود دو نفر از فرماندهای اصلی گروه آلفا را پیدا کند و پس از پیشروی در تونل ها سرنخ‌ هایی از پروژه پدر مارکوس بدست آورند که به نظر میرسد نقشه کامل تونل های زیر زمینی لوکاست ها بوده است.

سپس برای استفاده از این نقشه های به سمت آکادمی علوم ملی حرکت میکنند و پس از درگیری بسیار سنگین با لوکاست ها موفق به پیدا کردن نقشه سه بعدی تونل های زیر زمینی لوکاست ها و فرار از مهلکه میشوند. پس از این، از طرف فرماندهی COG خبر میرسد که بمب عظیم Lightmass را برای نابودی قلعه نظامی لوکاست ها سوار بر قطار کرده اند. گروه دلتا پس از این خبر با هلیکوپتر به ایستگاه قطار میرود. قطار حرکت کرده و گروه با زحمت خود را به قطار میرسانند و در کمال تعجب مشاهده میکنند که ژنرال RAAM از بمب محافظت میکند. مارکوس و یارانش بعد از درگیری ای سنگین موفق به کشتن ژنرال RAAM شده و هدایت قطار و بمب را به سمت قلعه نظامی لوکاست ها به عهده میگیرند.

در همین حین گروه دلتا با هلیکوپتر از قطار فرار میکند و بمب Lightmass درون تونل های قلعه منفجر میشود که باعث خوشحالی اتحادیه از نابودی لوکاست ها میشود. اما ناگهان صدایی از ملکه لوکاست ها پخش میشود:

«لوکاست‌ها هنوز نابود نشد‌ه‌اند و بزودی بر خواهند گشت»

داستان کلی Gears of War 2

Gears-of-War-2

بازی Gears of War 2 دومی شوتر ساخته Cliff Bleszinski است که ادمه ای بر عنوان موفق اول است و توسط مایکروسافت در تاریخ November 7, 2008 (چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۸۶) منتشر شد. بازی دوم نسخه کامل شده و اصلاح شده نسخه اول است و برای بهبود روند داستان بازی تیم توسعه، از نویسنده معروف کتاب های کمیک Joshua Ortega دعوت به عمل آورده تا در ساخت کمیک این سری به آنها کمک کند. همه لوکاست‌ها در خدمت او هستند حاضرند جان خود را برای او فدا کنند. او آغاز گر جنگ های چندین ساله بین انسان ها و لوکاست ها است. او کسی است که با دستور خود، جنگی را کلید زد که تا نابودی تمدن انسانها پیش رفت.

او ملکه لوکاست ها است و روایت داستانی Gears of War 2 از دید ملکه لوکاست ها دنبال میشود. ملکه لوکاست ها در سری اول این بازی نقش راوی بازی را ایفا میکند و وقایع و اتفاقات جنگ های ۱۵ ساله بین لوکاست ها و انسان ها را شرح میدهد. او در باره چگونگی آغاز جنگ، بازمانده های جنگ، جنگ های Pendulum و آخرین پناهگاه انسانها یعنی شهر جاسینتو صحبت میکند. شهر جاسینتو زیباترین و بزرگترین شهر سیاره Sera است که روزگاری مهد فرهنگ و پیشرفت به حساب می آمد. اما بعد از وقوع E-Day (یا روزی حمله سنگین لوکاست ها به زمین) ، شهر جاسینتو به دلیل داشتن سنگ گرانیتی و سخت بودن زمینش به آخرین پناهگاه انسان ها تبدیل شد.

جایی که هنوز لوکاست ها موفق به فتحش نشده اند. با فرمان ملکه لوکاست ها، ارتشی از این موجودات یورشی سنگین به شهر جاسینتو را آغاز میکنند و در سپس شاهد ورود گروه Delta به رهبری «مارکوس فینیکس» برای مقابله با لوکاست ها هستیم. مارکوس، دومنیک و آیانا در یک بیمارستان جمع شده اند و درحال راهی برای از بین بردن محاصره لوکاست ها اند. اینجا دقیقاً جایی است که بازی شروع میشود. حمله به بیمارستان در حالی انجام میشود که انسان ها از آخرین امید خود یعنی بمب‌قدرتمند Lightmass هم نتوانستند برای نابودی کامل لوکاست ها استفاده کنند.

Gears-of-War-2-GAMEPLAY

پس از حلمه سنگین لوکاست ها، مارکوس و یارانش موفق به شکستن زنجیر محاصره لوکاست ها میشوند و به آنها خبر میرسد که لوکاست ها پس از پرتاب بمب‌ قدرتمند Lightmass نابود نشده اند و اکنون به سلاحی قدرتمند دست یافته اند و به زودی با این سلاح حمله اصلی خود را شروع میکنند. به همین دلیل فرمانده اصلی سربازان Gears دستور به حمله ای همه جانبه به مقر فرماندهی لوکاست ها میدهد. سپس تمامی سربازان Gears با ماشین هایی عظیم به نام Derrick به شهر Landown که توسط لوکاست‌ ها تسخیر شده حرکت میکنند. مقر لوکاست ها دقیقا زیر شهر Landown واقع شده و برای چنین حمله ای، نیروهای Gears با استفاده از مته‌های مخصوص و بسیار بزرگ حفاری سطح زمین را شکافته و به تونل‌های زیرزمینی راه پیدا میکنند.

در همین حال لوکاست ها به وسیله فرمانده ارشد خود Skorge رئیس Kantus ها، حمله ای سنگین برای مقابله با ارتش Gears تدارک میبینند و موفق میشوند جلوی این حمله را بگیرند. با این حال نیروی اصلی و گروه ماروکوس فینیکس به مقصد مورد نظر برای حمله نهایی میرسند. گروه اصلی بالاخره موفق میشود با شکافتن زمین به شبکه زیر زمینی لوکاست ها با نام Hollow برسد. این شبکه ساختاری کندو مانند دارد و از نظر معماری طوری ساخته شده تا بتواند محافظی قدرتمند و دیواری طبیعی برای حفاظت از پایتخت لوکاست ها باشد. پس از راهیابی گروه اصلی به شبکه زیر زمینی لوکاست ها، بخشی از نیروهای Gears هم به مقصد میرسند و با دستگاهی مخصوص بمب Lightmass را به سمت شبکه تونل‌ها شلیک میکنند که در نهایت به دلیل معماری و نوع پیچیدگی ساختار این شبکه فقط بخش خارجی آن از بین میرود.

Skorge فرمانده ارشد لوکاست ها پس از انفجار سنگین بمب Lightmass دستور میدهد پایه های اصلی شبکه و زیر ساخت های آن را برای غرق کردن شهر «لیما» نابود کنند. لوکاست ها این کار را به وسیله ای موجودی غول پیکر به نام Riftworm انجام دادند که نوعی کرم غول پیکر است. این نابودی در حالی اتفاق میافتد که گروه دلتا در دل شبکه تونل های لوکاست ها گیر افتاده و سعی در فرار از مهلکه دارند. به هر نحو، آنها موفق میشوند با کمک یکی از نیروهای گروه دلتا سوار بر هلیکوپتر شوند و در نهایت با کشتن Riftworm از مهلکه فرار کنند. پس از فرار از این مهلکه گروه راه خود را به سوی مقر اصلی ملکه لوکاست ها پی میگیرد.

Gears-of-War-2-GAMEPLAY

آنها بالاخره به شهر Nexus (پایتخت لوکاست ها و مقر اصلی ملکه لوکاست) میرسند. پس از اندکی درگیری میان نیروهای گروه دلتا و لوکاست ها، مارکوس و گروهش شاهد درگیری و جنگ عجیبی بین لوکاست ها میشوند. در واقع عده‌ای لوکاست‌های معمولی و عده‌ای دیگر از لوکاست‌های جهش یافته‌ که تحت تاثیر «ایمولشن» قرار گرفته اند و به آنها Lambent گفته می‌شود در حال جنگ با یکدیگرند. Lambent ها قصد دارند که Nexus را تصاحب و ملکه را سرنگون کنند. ملکه هم قصد دارد افراد خودش (لوکاست‌های معمولی) را از Hollow (شبکه زیر زمین شهر Nexus) خارج کرده و سپس سیلی به درون Hollow راه انداخته و همه Lambent ها را غرق کند.

برای ایجاد سیل در Hollow باید شهر جاسینتو نابود شود تا آب از دریاچه‌‌های اطراف وارد Hollow شود. بعد از درگیری های زیادی که بین گروه دلتا و لوکاست ها پیش می آید، آنها موفق میشوند به تالار های مخصوص ملکه راه پیدا کنند. اما ملکه فرار کرده و بار دیگر گروه دلتا با Skorge (فرمانده بزرگ و ارشد لوکاست ها) مواجه میشود. پس از درگیری سختی که بین آنها  و Skorge ایجاد میشود، Skorge شکست خورده و همچون ملکه فرار میکند تا جان خود را نجات دهد. پس از این اتفاق نیروهای دلتا به درخواست ستاد فرماندهی و نیروهای COG به سمت شهر جاسینتو میروند که Skorge هم آنها را تعقیب میکند و در حین این فرار و گریز Reaver (یا پرنده شبه اژدهایی–شبه مکانیکی) که Skorge سوارش بوده سقوط میکند و Skorge میمیرد.

ستاد فرماندهی یا (COG) پس از اطلاع از هجوم نیروهای جهش یافته لوکاست ها با نام Lambent به مقر فرماندهی شهر، آنجا راترک میکنند و خود را آماده میکنند تا با نابودی و غرق کردن شهر بتوانند Lambent را از بین ببرند. سپس با استفاده از یک Lightmass bomb شهررا منفجر میکنند تا آب به درون Hollow سرازیر شود و این موضوع هم دقیقا همان خواسته ملکه لوکاست ها بود که به لطف جهش یافته های Lambent (که خود از مخالفان لوکاست ها و ملکه هستند) ممکن شد. پس از انفجار بمب، سیلی عظیم به درون Hollow سرازیر میشود و تمام لوکاست ها و Lambent ها نابود میشوند.

Lightmass bomb

در آخر نیز صدای ملکه لوکاست‌ها دوباره شنیده می‌شود که می‌گوید:

«جهان شما در چشم به هم زدنی از بین می‌رود. یک واقعه عظیم،‌ یک سرنوشت شوم و ناگهان دنیای شما برای همیشه نابود می‌شود. تمام عزیزان و نزدیکان شما به دریای فراموشی سپرده می‌شوند. زندگی بی‌رحم است، شکی در این نیست؛ اما زندگی ادامه پیدا می‌کند، چه با تو و چه بدون تو. انسان فقط می‌تواند امیدوار باشد که میراثی جاودان از خود به یادگار بگذارد؛ هر چند گاهی این میراث آن چیزی که ما می‌خواهیم نیست.»

صفحه بندی 1 2 3 4
منبع wikia
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بازی ها,داستان بازی

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

تاريخ بررسي: ۱۹ مرداد, ۹۶
بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

بررسی کارت گرافیک GeForce GTX 1080 Ti Founders Edition

بررسی کارت گرافیک GeForce GTX 1080 Ti Founders Edition

۲۷ اسفند, ۹۵

9.3

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
شاخه: بازی ها,پیشنهاد سردبیر,مقالات بازی

بررسی تحلیلی Alan Wake Return، آیا Alan Wake 2 در راه است؟!

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است