در این تست ، تصویر برداری حرارتی با استفاده ازحالت مادون قرمزو دوربین FLIR با وضوح مناسب و هزینه ای بالغ بر ۱۰ هزار دلار استفاده شده و از این نظر بهترین تصاویر ممکن گرفته شده . در این تصویر برداری ، لنز به صورت مادون قرمز بر روی نقطه مورد نظر تنظیم شده و نور متمرکز شده توسط آرایه های فازی مخصوصی از عناصر مادون قرمزاسکن میشود . این عناصر آشکار ساز ، جزئیات بسیار دقیق حرارتی هر چیزی را مشخص میکنند که دمانگار نامیده میشوند . آرایه های مخصوص این اطلاعات را ز بین چند هزار نقطه در آشکار ساز بدست می آورد و این مورد برای آشکار ساز و برای اینکه جزئیات دقیق  اطلاعات دما را از دمانگار بدست آورد ۳۰  ثانیه طول میکشد .

وظیفه دمانگاری که توسط عناصر آشکار ساز ایجاد میشود ، ترجمه پالس های الکتریکی برای شناسایی بهتر جزئیات و اطلاعات مربوط به دمای هر بخش است و سپس این عناصر ترجمه شده توسط بورد مخصوصی برای ارسال به صفحه نمایش آماده میشود و ،  واحد پردازش سیگنال ، اطلاعات را به صفحه نمایش میفرستد و با ترکیب رنگ های مختلف از تصاویر گرفته شده ، میزان گرمای  هر بخش را نمایش میدهد که هر چه شدت رنگ آن بخش به سمت قرمز متمایل باشد نشان از گرمای شدید آن بخش و هر چه به سمت زرد متمایل باشد نشان دهنده گرمای استاندارد آن بخش از بورد است .

با استفاده از تصویر برداری حرارتی میتوان نقاط مختلف  PCB که نشان دهنده درجه حراری دمای GPU و VRM است را مشخص کرد و از این نظر میشود مطمئن شد که کارت های فوق با این روش چه میزان حرارت واقعی تولید میبکند و آیا این حرارت با ارقام اعلام شده یکی است یا خیر ! همین طور به راحتی میشود بر اساس میزان حرارت تولیدی فن و سیستم کولرینگ متناسب با کارت در دما های مختلف را تهیه کرد.

در این تصویر میتوانید میزان دما کارت را در حالت  IDLE مشاهده کنید . این تصویر از پشت GPU گرفته شده و دمای گارت در اینحالت ۲۸ درجه سانتی گراد است .

زمان شروع به تصویر برداری ، دمای GPU به سراعت تغییر کرد و حالا دما را بهصورت بسیار دقیق با ۱۰th مشاهده مکنید . این تصویر با دوربین کالیبره شده گرفته شده ودر حال حاضر دما PCB کارت نزدیک به ۹۰ درجه سانتی گراد است ! .

با استفاده از دوربین بسیار پرقدرتی که ما داریم ، میتوانیم به راحتی و بدون مشکل افت کیفیت بر روی نقاط مختلف کارت زوم کنیم و از قابلیت های حرارتی مادون قرمز دوربین خود لذت ببریم . M1  نشان دهنده GPU die در پشت کارت است و دمای آن ۹۶ درجه سانتیگراد است و ۱۰۰% با آنچه که به شما گفتیم برابر است .  منطقه ای که VRM در آن قار دادر با M2 مشخص شده و دمای این بخش از کارت ۷۰ درجه سانتیگراد است که انتظاری بیشتر از این داشتیم که اینطور نشد ! پس دما در این قسمت بسیار خوب است و طبیعی است . بعضی IC های موجود بر روی کارت بسیار داغ شده اند که به دلیل وجود اورکلاکینگ بر روی کارت است و چیز خاصی نیست .

با توجه به تصاویر بالا و زمانی که زاویه دوربین را تغییر دادیم ، متیوانید ببینید تمام چیزهایی کهدر باره خروجی هوای گرم ، کولینگ و … کارت گفته میشد درست نیست . داع ترین نقطه این کارت همانطور که دیدید ، در پشت کارت است که در تصاویر بالاتر دیدیم . به طور کلی کارت درجه حرارت زیادی تولید میکند که به نظر خیلی داغ به نظر میرسد ، اما مدیریت حرارت بسیار خوبی دارد و برای کارتی با چنین رده ای تقریبا خوب است .

برای وضوح بهتر تصاویر ، بر روی ان گلیک کنید

صفحه بندی 1 2 3 4
منبع Guard3d
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در Intel /Nvidia

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
gtx-760_2-635x348
شاخه: Intel /Nvidia,اخبار سخت افزار

GeForce GTX 750 Ti اولین کارت گرافیک بر پایه Maxwell

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است