• سریعتر از کارت مرجع
 • در حالت کار همچنان شاهد خنک بودن کارت هستیم
 • اورکلاک اختصاصی
 • قیمت رقابتی
 • حافظه اورکلاک نمیشود
 • هیچ بازی ای به صورت باندل ندارد
 • اورکلاک کارخانه کم
  کارایی
  امکانات
  طراحی
  قیمت به کارایی

9

عالی

قیمت: قیمت در بازار ایران معادل 1.230.000 تا 1.400.000 تومان

سازنده: گیگابایت

گارانتی:

عرضه کننده:

سایت/تلفن:

مشاهده پروفایل نویسنده

کارت گرافیک Gigabyte GTX 770 WindForce 3x

مقدمه

سری ۷ کارت های گرافیکی انویدیا فضای جدیدی برای رقابت با کارت های AMD پدید آورد. فضایی که هر برندی سعی در عرضه بهترین محصول خود داشت و در این میان شاهد عرضه کارت هایی با فناوری ها و برنامه های کاملا اختصاصی از سوی برندهای معتبر و معروفی همچون MSI, ASUS و … بوده ایم. یکی از این برند ها که سابقه خوبی در تولید کارت های سفارشی سازی شده دارد، کمپانی گیگابایت است که انواع و اقسام کارت های این کمپانی به وفور در بازار داخلی کشور خودمان هم یافت میشود. این کارت جزو بهترین کارت های مناسب نسل جدیداست که ما در همین زمینه راهنمای خریدی منتشر کرده ایم که میتوانید در اینجا مشاهده کنید. در این بررسی قصد داریم کارت GTX 770 برند گیگابایت را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

جزئیات کارت گرافیک Gigabyte GTX 770

اگر نگاهی به جزئیات این کارت بیندازیم به خوبی میشود متوجه این موضوع شد این کارت از همان چیپی استفاده میکند که در گل سرسبد سری ۶۰۰ یعنی کارت قدرتمند  Geforce GTX 680 استفاده شده بود. GTX 770 همچون GeForce GTX 780 از چیپ GK104 ای استفاده میکند که با فرآیند ساخت ۲۸ نانومتری و بر پایه معماری کپلر ساخته شده است. از این لحاظ هردو کارت گرافیک ۷۸۰, ۷۷۰ شباهت زیادی به Geforce GTX 680 دارند. اما در بسیاری موارد با این کارت تفاوت دارند. یکی از پیشرفت های قابل توجه در ساحت GTX 770 استفاده از ۳ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ترانزیستور است که بسیار فراتر از ترانزیستور های به کار رفته در کارت های  پیشین است.

استفاده از ۲ گیگاایت حافظه پرسرعت GDDR5 با فرکانس ۱۷۵۲ MHz و فرکانس موثر ۷۰۰۸ MHz به همراه رابط ۲۵۶ بیتی پهنای باندی معادل ۲۲۴.۳ گیگابایت در ثانیه را برای این کارت فراهم میکند. همچنین تعداد هسته های CUDA موجود دراین کارت گرافیک به رقم ۱۵۳۶ واحد میرسد که برای گیمرها بسیار با اهمیت است. این کارت از سیستم خنک کننده انحصاری Wid Force 3X استفاده میکند که درادامه به توضیح آن میپردازیم. یکی از ویژگی های کارت های گیگابایت اورکلاک پیشفرض و کارخانه ای این کارت ها است که خود گیگابایت انجام میدهد. مزیت این کار این است که اورکلاک کارت ها توسط سازنده انجام میشود و متناسب کلاک تغییر یافته، از خنک کنندهای مخصوص همان کلاک استفاده میشود تا مشکلات حرارتی ایجاد نشود.

کارت گرافیک Gigabyte GTX 770 WindForce 3x

کارت گرافیک Gigabyte GTX 770 WindForce 3x

درحال حاضر نیز کلاک کارخانه ای این کارت به ۱۱۳۷ MHz و در حالت Boost به رقم ۱۱۸۹ MHz افزیش یافته است. در صورتی که کلاک پیش  فرض این کارت ۱۰۴۶ MHz و در حالت Boost رقمی معادل ۱۰۸۵ MHz اعلام شده است. این نکته قابل ذکر است که قابلیت اورکلاک این کارت باز است و بازیبازان یا اورکلاکر ها میتوانند برای اورکلاک از این کار گرافیک اسفاده کنند و مشکل خاصی هم برای اورکلاک آن پیش نخواهد آمد. همانطور که در پاراگراف قبل گفتیم این کارت از خنک کننده انحصاری Wid Force 3X استفاده میکند که هم در این کارت و هم درکارت GV-N770OC-4GB از آن استفاده شده است. لازم به ذکر است که کارت گرافیک گیگابایت GV-N770OC-4GB تنها کارت گرافیک با ۴ گیگابایت حافظه GDDR5 در بازار از این سری است. اما بهتر است مقداری هم در باره خنک کننده انحصاری Wid Force 3X صحبت کنیم.

به گفته گیگابایت خنک کننده انحصاری Wid Force 3X قادر است حداکثر حرارتی برابر با ۴۵۰ وات را به خوبی دفع کند. برای طراحی این خنک کننده از دو سینک پره ای بزرگ از جنس آلومینیوم، دو لوله انتقال حرارت مسی ۸ و ۶ میلیمتری در سطح زیرین قالب خنک کننده استفاده شده است. علاوه بر اینموارد این کارت از ۳ فن ۸۰ میلیمتری به عنوان خروجی هوا و تهویه کارت استفاده میکند و قادر است به خوبیهوای ورودی از طریق فنها را با زاویه ای مناسب و بدون تماس با و تداخل در تمام سطوح کارت پخش نماید. تست های صورت گرفته بر روی این کارت نشان دهنده موفقیت این خنک کننده به نسبت خنک کننده مرجع است. طی این تست ها خنک کننده Wid Force 3X راندمان کاری ای معادل ۲۱% بیشتر به نسبت خنک کننده مرجعاز خود نشان داده که تاثیر به سزایی در خنک سازی کارت دارد. نتایج تست این کارت به شرح زیر است:

تست اول: تست حرارتی بر حسب سانتی گراد

تست حرارتی

تست حرارتی

همانطور که مشاهده میکنید در جه حرارت کارت یا IDLE بسیار پایین است. کلا هر درجه حرارتی که زیر ۵۰ یا ۴۰ در جه سانتی گراد باشد بسیار خوب است. در اینجا کارت ما ۲۷ درجه سانتی گراد حرارت تولید کرده است که بسیار عالی است.

تست دوم: تست کارایی  Far Cry 3

 • Very High-quality DX11 mode
 • ۲x MSAA (Anti-aliasing)
 • ۱۶x AF (Anisotropic Filtering).
 • DX11
تست FAR CRY 3

تست FAR CRY 3

اگر بازی Far Cry 3 را با تنظیمات بالا و قابلیت MSAA بازی کنید میبینید که فشار بسیار زیادی به سیستم وارد میکند. پس بدیهی است که حتی وضوح تصویر ۱۹۲۰×۱۲۰۰ هم برای کارت گرافیک GTX 770 یک چالش باشد. نتایج تست به خوبی گویای همه چیز است.

تست سوم: تست کارایی Crysis 3

 • DirectX 11
 • Very High Quality settings
 • FXAA Enabled
 • Welcome to the Jungle level
تست Crysis 3

تست Crysis 3

بازی Crysis همواره جزو سنگین ترین بازی های تست و بنچمارک برای هر سیستم و کارت گرافیکی محسوب میشود. تکنیک های به کار رفته در این بازی همیشه برای کارت ها دردسر ساز است و فشار بسیار زیادی به کارت می آورد. تست فوق با وضوح تصویر ۱۹۰۰×۱۲۰۰ گرفته شده است و مشاهده میکنید که GTX 770 به سختی موفق به ثبت ۵۱ فریم بر ثانیه شده است. این بدین معناست که کارت مرجع میزان فریم ریت کمتری دارد و ما اصلا کارت مرجع هیچ سازنده ای را برای خرید مناسب نمیدانیم. چون ممکن است از لحاظ رارتی و گرمایی به مشکل بخورید.

سخن نهایی

در نهایت میتوان گفت کارت GTX 770 یکی از کارت های خوب بازار است و جزو سری کارت های گرافیکی سری ۷۰۰ انویدیا به شمار میرود که میتواند در نسل جدید اکثر بازی های روز را به خوبی اجرا نمایند. GTX 770 جزو سه کارت گرافیک برتر سری ۷۰۰ است و با قیمتی مناسب در بازار تهران و با گارانتی خوب قابل خرید است. چندی پیش راهنمایی از سه کارت برتری سری ۷۰۰ منتظر کردیم وهمانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد برای مشاهده آن میتوانید به اینجا مراجعه کنید.

سه کارت معرفی شده در لینک فوق که GTX 770 هم جزو آنهاست، به راحتی میتوانند تمام بازی های نسل جدید را با ترکیبی از پردازنده و حافظه مناسب اجرا نمیاند و مطمئنا تا مدتها بازیباز نیازی به کارت گرافیک جدید حس نخواهد کرد. اگر هم قصد به روز رسانی سیستم خود را دارد پیشنهاد ما این است که فعلا دست نگه دارید. زیرا طبق اطلاعات موجود کمپانی انویدیا قصد دارد کارت های گرافیک نسل جدید خود را زودتر از موعد مقرر عرضه نماید. در این صورت آنهایی که هزینه سنگین برای کارت های سری ۷۰۰ کرده اند به شدت پشیمان خواهند شد.

راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بررسی سخت افزار,کارت گرافیک

مشخصات فنی
NVIDIA GeForce GTX 770
Overview
Card Status
منتشر شده
Manufacturer
انویدیا
Release Date
تاریخ 9 خرداد 1392
Launch Price
$399 USD
Board Model
NVIDIA P2005
GPU
GPU Model
28nm GK104-325
Cores:TMUs:ROPs
1536 : 128 : 32
Clocks
Base Clock
1046 MHz
Boost Clock
1084 MHz
Memory Clock
1752 (7008) MHz
Memory
Memory Size
2048 MB GDDR5
Mem Bus Width
256-bit
Mem Bandwidth
224.256 GB/s
Physical
Interface
PCI-Express 3.0 x16
TDP
230 W
Graphics Features
DirectX
11.0
OpenGL
4.5
OpenCL
1.1
Shader Model
5.0
آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme
شاخه: بررسی سخت افزار,کارت گرافیک

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است