تبحری به اهمیت هیدِتاکا میازاکی

بلادبورن «Bloodborne» یکی از برجسته ترین عناوین انحصاری کنسول PS4 سونی است که توسط استدیو فرام سافتور «Fromsoftware» طراحی و ساخته شده است. عنوانی که پس از مدت ها؛ روح سبک شرقی را با خودش یدک میکشد و همچون قدیمی های سبک شرقی توسط استدیویی ساخته شده که بیش از ۳۰ سال قدمت دارد! قدمتی به بلندای سن بسیار از بازیبازان امروزی! استدیویی که در کارنامه پر بارش عناوین مطرحی همچون ارواح شیطانی «Demon’s Souls»؛ دارک سولز «Dark Souls»؛ دارک سولز دو «Dark Souls II» و بلادبورن «Bloodborne» دیده میشود!

عنوان قدرتمندی که  داستانش در شهر مخروبه و با سبک معماری گوتیک «Yharnam» رخ میدهد. شهری که طبق شایعات به عنوان مرکزی درمانی مشهور شده و ساکنانش به یک بیماری بومی عجیب و غریبی مبتلا بودند که بر اثر این بیماری به موجوداتی غیرعادی با خوی حیوانی تبدیل شده‌اند. خطر مرگ و جنون در تمام گوشه و کنار جهان تاریک و وحشتناک Bloodborne دیده میشود و شما درنقش کاراکتر اصلی باید تیره‌ترین اسرار Yharnam را در جهت بقای خود کشف کنید.

تبحری به اهمیت هیدِتاکا میازاکی «Hidetaka Miyazaki»

پازل یعنی اینکه ما از کنار هم قرار دادن چندین تکه نقاشی زیبا به شکلی حیرت انگیر برسیم! اما سوالی که مطرح میشود این است که آیا تمام پازل ها به شکلی حیرت انگیر ختم میشوند!؟ مطمئناً اینگونه نیست؛ چون برای خلق تصویری حیرت انگیز باید تبحر خاصی در نقاشی داشته باشیم! تبحری که مدت ها است در صنعت گیم محو شده و حتی عناوین پر سود این صنعتم هم خالی از تبحر و نبوغ بازی سازی است. کم نیستند شرکت های اسم و رسم داری که در این گذر فقط به بروز رسانی عنوان پر سودشان مشغولند و همان عنوان قبلی را با رنگی جدید به خورد مشتری میدهند!

اسم میخواهید!؟ اکتیویژن «Activision» چه طور است!؟ تیم ثروتمندی که همراه با معرفی Call of Duty: Infinite Warfare از نسخه بازسازی شده Call of Duty: Modern Warfare هم رونمایی کرده تا خدایی ناکرده در قالب کردن بازی های قدیمی به مشتری عقب نماند! اینجا تبحری جز کپی از عنوان قبلی دیده نمیشود! تنبلی سازنده نهایت تبحرش در بازی جدید است و ما صرفاً با همان مکانیزم های تکراری عنوان قبلی در قالبی جدید مواجه ایم که باید برای چند ساعت دیگر هم تحملش کنیم. آیا ما ساده لوحیم که پول بی زبانمان را در جیب بازیسازان میریزیم یا آنها آنقدر زرنگ اند که هر جنسی را به ما قالب میکنند!؟

تبحری به اهمیت هیدِتاکا میازاکی

یک ایده؛ همیشه میتواند هسته موفقیت های بعدی یک بازیساز باشد تا به واسطه آن به تبحری برسد که آخرش را همچون یک پازل خوش رنگ و لعاب برای بازیباز ترسیم کند. ایده ها مدت ها است مرده اند! ولی یک تبحر ناب همچون آتشی از زیر خاکستر بر خواسته تا به این ذلت دو رویی پایان دهد!  هیدِتاکا میازاکی «Hidetaka Miyazaki»کسی است که همچون شمشیر برنده ای مرز باریک هنر و جذابیت را در نوردیده تا خودش را سلطان دنیای خون معرفی کند!

البته او را با استاد بزرگی همچون هایائو میازاکی «Hayao Miyazaki» اشتباه نگیرید …!  هر دو به درجه بالایی از تبحر و زیبندگی رسیده اند! اما این کجا و آن کجا! هیدِتاکا میازاکی با بلادبورن « Bloodborne» بوی خون را به ما فهماند! بوی پلیدی! بوی بی رحمی! بوی شقاوت نفس و قلب، بوی کشتار! بوی دنیایی تاریک و بی رحم و بوی نابودی هر چیزی به نام ذات انسانیت …! بلادبورن « Bloodborne» یک شاهکار به تمام معناست. شاهکاری که وجود شما را تهی از عاطفه و انسانیت میکند و شما را غرق دنیایی پر از پلیدی و کثافت میکند.

تبحری به اهمیت هیدِتاکا میازاکی

دنیایی که تنها امیدش شمایید؛ شمایی که باید به انسانیت خود پشت کنید و خودتان را برای هرج و مرجی از خون و آشفتگی آماده کنید …! خون و ترس دو فاکتور قدرتمند دنیای بلادبورن « Bloodborne» است که لحظه ای شما را به حال خودتان رها نمیکند. لحظاتی تاریک همراه با موجوداتی جهش یافته همواره ذهن شما را به دنبال راه فراری برای زنده ماندن ترغیب میکند، گویی شانسی برای پیروزی ندارید! اما خوی پلیدی شما میتواند بر ذات پاکتان غلبه کند و در نبرد شر با شر پیروز شوید. پس شما محکومید به غرق شدن در پلیدی …!

اولین غول بازی شما را وادار به تحسین تبحر هیدِتاکا میازاکی «Hidetaka Miyazaki» میکند! محیطی بی نظیر که به مشا میگوید اگر غول بازی را نکشید بلایی همچون مردم شهر بر سرتان می آید؛ گیم پلی ای شاهکار؛ موسیقی تاریخی و حماسی و عرقی که بر پیشانی دارید شما را برای شکست اولین باس فایت (غول مرحله اول) بازی ترغیب میکند! نبردی سخت و سهمگین که اولش راهی برای ورود به دنیای سیاه بازی است. فعلا؛ شما محکومید به پیروزی …!

تبحری به اهمیت هیدِتاکا میازاکی

این شمایید که باید از سرنوشت مردم و  دنیای بازی آگاه شوید و این دقیقاً همان زیرکی هیجان انگیزی است میازاکی به خوبی از آن در دل بازی استفاده کرده! هیچ چیزی شما را از بازی زده نمیکند و شما به طور پیوسته با شاهکارهای مختلفی در بازی مواجه اید که همچون تکه های زنجیر تبحر خالقش را به شما نشان میدهد! شما با یک شاهکار مواجه اید که حرف های بسیاری برای گفتن دارد. بنابراین شما محکومید به اتمام بازی …!

شما با انجام بلادبورن « Bloodborne» چاره ای جز تمجید از پازل هیدِتاکا میازاکی «Hidetaka Miyazaki» ندارید و حتی ممکن است برای لحظاتی اندک، کنترلر کنسولتان را روی زمین بگذارید و نظاره گر طراحی هنری بی نظیر محیط بازی شوید! آری شما در پازل تبحر هیدِتاکا میازاکی گیر کرده اید و برای برون رفت از این شاهکار هنری چاره ای جز اتمامش ندارید. یادمان باشد هنوز هم شاهکارهای هنری دهن پر کنی داریم که ما را سرگرم کند. بنابراین شما محکومید به تمجید از بازی …!

شما محکومید ….. !

راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بازی ها,مقالات بازی

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

تاريخ بررسي: ۱۹ مرداد, ۹۶
بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

بررسی کارت گرافیک GeForce GTX 1080 Ti Founders Edition

بررسی کارت گرافیک GeForce GTX 1080 Ti Founders Edition

۲۷ اسفند, ۹۵

9.3

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
ASUS Radeon R9 Fury STRIX 4GB
شاخه: بررسی سخت افزار,کارت گرافیک

بررسی کارت گرافیک ASUS Radeon R9 Fury STRIX 4GB

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است