Black-Ops-III-600x300

مقدمه

Call Of Duty مشهورترین و پرفروش ترین فرنچایز بازی های ویدئویی است که از سال ۲۰۰۳ تا زمان حال هر ساله (به غیر از چند سال ابتدایی) با یک بازی جدید میهمان خانه های بازیبازان مختلف است. چند نسخه اول بازی به جنگ جهانی پرداخت، اما با عرضه سری Modern WarFare که درباره حمله ور شدن آمریکا به عراق و افغانستان بود، بازی وارد رحله جدیدی از گیم پلی، داستان و گرافیک شد. در کنار Modern WarFare سری دیگری تحت عنوان Black Ops عرضه شد که درباره حوادث جنگ سرد بین شوروی و آمریکا بود.

در اغلب عناوین این سری داستان بی معنی است  هدف فقط جنگیدن و کشتن است! اما در آخرین عناوین هر دو سری ذکر شده با داستان قوی تری مواجه بودیم و در اکثر مواقع سازنده بازی به جای تشویق بزیباز به کشتار سعی داشت تا عواقب جنگ را به او یاداور شود. هر چند در برخی مواقع شاهد پروپاگاندای رسانه ای غرب در این سری بودده ایم، اما این مورد به حدی کم بوده که نیازی به توضیح ندارد. آخرین عنوان این سری به نام Call of Duty: Advanced Warfare که توسط Sledgehammer Games ساخته شد، انتقادات زیادی در پی داشت.

پس از چند سال مجددا سری جدید Call Of Duty یعنی بازی Black Ops III قرار است توسط  Treyarch ساخته شود که امید است با عنوانی پرهیجان و سطح بالا مواجه شویم.میزان فروش بازی آنقدر بالاست که میشود آن را فک انداز ترین عنوان تاریخ دانست. این سری از ابتدا تا تاریخ یک دسامبر ۲۰۱۲ نزدیک به ۱۰۰ میلیون فروش داشته است. از این مقدار یک میلیون و چهارصد هزار نسخه مربوط به Black Ops II است که رقم بسیار بالایی است. در این بررسی قصد داریم نگاهی کوتاه به دو نسخه پیشین و حوادث اتفاق افتاده در آنها داشته باشیم.

فرانک-وود

فرانک وود یکی از بهترین یاران الکس میسون است. این کاراکتر قابل بازی نیست. اما در دو قسمت اول بازی کنار میسون حضور داشت. او با از دست دادن پایش توسط منندز، تا ۹۵ سالگی روی ویلچر زندگی میکند.

در نسخه اول چه گذشت!؟

در اولین نسخه از سری بازی های معروف با Black Ops با الکس میسون (قهرمان بازی) و دوستانش به نام های جیسون هادسون و فرانک وود آشنا میشیوم.سال ۱۹۸۶ الکس میسون از نیروهای ویژهخداحافظی میکند و به تنها پسرش قول میدهد دیگر هیچ وقت وارد سیا (CIA) نشود. اما فردی به نام جیسون هادسون برای ناپدید شدن نیروهایش از او درخواست کمک میکند. او به الکس میسون (قهرمان بازی) میگوید که نیروهایش توسط افرادی نامعلوم در کشور آنگولا ناپدید شده اند.

مخصوصا فرانک وود که یکی از دوستان صمیم اش محسوب میشود. در نتجیه الکس میسون (قهرمان بازی) زیر غولش میزند و وارد بازی خطرانکی میشود که عاقبتی سخت در انتظارش است. الکس میسون پس از قبول ماموریت و سفر به آنگولا، طی مراحلی موفق میشود فرانک وود را پیدا کند. با یافتن او مشخص میشود تمام این اتفاقات زیر سر دلال اسلحه ای به نام رائول مِنِندِز است. او کسی است که با فروش تسلیحات نظامی باعث شعله ور شدن جنگ در آنگولا شده است!

الکس میسون با گروهش طی عمیلاتی مشترک تصمیم میگرد به مقر رائول مِنِندِز حمله کند. در عمیلاتی که برای دستگیری رائول مِنِندِز ترتیب داده میشود، خواهرش کشته میشود و همین مورد باعث میشود رائول مِنِندِز به دشمن شماره یک الکس میسون تبدیل شود. در کنار ماجرای رائول مِنِندِز، این سه نفر در زمان جنگ سرد به چند ماموریت ویژه و غیر رسمی فرستاده می شوند که در صورت شکستشان هیچ گونه مسئولیتی توسط سازمانشان قبول نخواهد شد!

الکس-میسون

الکس میسون قهرمان سری Black Ops است که در یکی از ماموریت ها توسط نیروهای منندز ربوده میشود تا تقدیر زندگی او توسط شما رقم بخورد. صداگذاری این شخص توسط «سم ورتینگتون» اننجام شده است. همان «جک سالی» فیلم آواتار

کوبا، لائوس، ویتنام و شوروی کشورهایی هستند که این سه نفر برای ماموریت به آن اعزام میشوند تا خواسته های سازمان را برآورده کنند. یکی از این خواسته ها، ترور فیدل کاسترو، رهبر معروف کوبا است. میسون در عملیات ترور کاسترو دستگیر میشود و دوستانش نجات پیدا میکنند. او بهای سنگینی بابت این کار می پردازد. در قیمت اول با بخشی از مشکلاتی که برای میسون و تیمش رخ میدهد مواجه میشویم و ما بقی اطلاعات در رائول Black Ops II روایت میشود.

در نسخه دوم چه گذشت!؟

Black Ops II ادامه داستان بازی Black Ops است با اینکه برای جذاب تر شدنش داستان بازی به صورت موازی روایت میشود. درکنار داستانی موازی، سازنده بازی چندین گره داستانی در بازی قرار داده تا بازیباز با توجه به سبک گیم پلی خود هر گره را باز کند. در واقع در Black Ops II هر تصمیم بازیباز میتواند در پایان بازی تاثیر گذار باشد. داستان بازی به صورت موازی بین سال های دههٔ ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۰  و سال ۲۰۲۵ رخ میدهد. قسمت اولی که در سال های دههٔ ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۰ رخ میدهد مربوط به ادمه اتفاقات نسخه اول بازی و ادامه داستان و درگیری های رائول مِنِندِز با الکس میسون (قهرمان بازی) است.

اما داستان بازی در سال ۲۰۲۵ پیرامون حوادث اتفاق افتاده پس از “حمله به پاناما” است. منندز مجدداً بعنوان رهبر Cordis Die (یک جنبش عوام بزرگ با بیش از یک میلیارد عضو) ظاهر می‌شود. او یک حملهٔ سایبری را تدارک می‌بیند و بازار بورس چین را فلج می‌کند؛ چین هم در پاسخ صادرات عناصر زمینی کمیاب را تحریم می‌کند و بدین ترتیب آتش یک جنگ سرد جدید بین ایالات متحدهٔ آمریکا و ناتو، علیه SDC (ائتلاف دفاعی استراتژیک) به رهبری چین برافروخته می‌شود.

رائول-منندز

رائول منندز دشمن درجه یک بشریت! پس از کشته شدن خواهرش، کمپانی جدیید به نام «کوردیس دای» راه اندازی میکند و علاوع بر قاچاق سلاح به تجارت مواد مخدر هم میپردازد. او هادسون را با دستان خود میکشد و موجبات مرگ میسون (درصورت انتخاباشتباه شما) را هم فراهم میکند. مرگ زندگی خودش هم در پایان بازی با توجه به انتخاب های شما و دیوید میسون تعیین میشود.

منندز با بهره گیری از این بن بست قدرت بین دو طرف، تلاش می‌کند تا با تحریک جنگ بین دو طرف یک جنگ تمام عیار براه اندازد و بطور پنهانی به رهبر SDC، تیان ژائو کمک می‌کند. در قسمت ۲۰۲۵ بازی، پسر الکس میسون با نام دیوید در نقش اول بازی می‌کند. در این برههٔ زمانی، جنگ بوسیلهٔ ربات‌ها، جنگ افزار سایبری، وسیله‌های بدون سرنشین و سایر تکنولوژی‌های آینده‌ای انجام می‌گیرد. دراین شرایط، منندز سعی می‌کند تا با تحریک درگیری بین طرفین، یک جنگ تمام عیار را براه اندازد. محل‌های شناخته شده برای این قسمت از بازی عبارتند از: لس آنجلس، سنگاپور، سوکوترا و یمن.

از Black Ops III چه میدانیم؟!

همین چند روز پیش بود که Call of Duty: Black Ops III با تیزری پر رمز و راز معرفی شد. این ویدئو با عنوان Back in Black منتشر شد و در آن اعداد و مختصات زیادی قرار داشت که دیدنش خالی از لطف نیست. این عنوان همانطور که گفته بودیم توسط Treyarch ساخته میشود و داستانش حلو و محور الکس میسون (Alex Mason) است. اطلاعات زیادی از این بازی منتشر نشده است. اما تریلر منتشر شده از بازی که در زیر مشاهده میکنید، حاوی رمزهای زیادی است که با دقت در آنها میتوانید کشفش کنید! ما کشف رازهای موجود در ویدئو را به عهده خود شما میگذاریم.

راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بازی ها,مقالات بازی

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
ناگفته های داستان بازی Pokemon Go
شاخه: بازی ها,ناگفته های داستان بازی

ناگفته های داستان بازی Pokemon Go

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است