بررسی فنی بازی Uncharted 4 A Thief's End

آنچارتد ۴: عاقبت یک دزد «Uncharted 4: A Thief’s End»

آنچارتد ۴ «Uncharted 4» ابتدا با تیزری کوتاه در ۱۴ نوامبر ۲۰۱۳، یعنی زمان PS4 رونمایی شد و پس از آن ناتی داگ «Naughty Dog» به طور رسمی در کنفرانس E3 سال ۲۰۱۴ کمپانی سونی از آخرین نسخه این سری به نام آنچارتد ۴: عاقبت یک دزد «UnchartedUncharted 4: A Thief’s End 4» رونمایی کرد و ما هم در این بررسی قصد داریم به بررسی فنی بازی بپردازیم. کوتاه بگوییم که داستان بازی ۳ سال بعد از اتفاقات آنچارتد ۳: فریب دریک «Uncharted 3: Drake’s Deception» رخ می‌دهد و ناتان دریک نیز باز هم به عنوان شخصیت اصلی در این نسخه حضور دارد.

پیش از این نیز در سه مقاله بررسی سیر تحول بازی آنچارتد؛ قسمت اول؛ Uncharted: Drake’s Fortune»، «بررسی سیر تحول بازی آنچارتد؛ قسمت دوم؛ Uncharted 2: Among Thieves» و «بررسی سیر تحول بازی آنچارتد؛ قسمت سوم؛ Uncharted 3: Drake’s Deception» به بررسی سیر توحل و مراح ساخت سه نسخه قبلی پرداختیم و پیشنهاد میکنیم مطالب فوق را از دست ندهید. Uncharted 4: A Thief’s End عنوانی است که تمامی نگاه ها را نسبت به قدرت کنسول PS4 تغییر داده و تمامی شایعات قبلی مبنی بر ضعف این کنسول را خط زده است.

استدیو تانی داگ «Naughty Dog» برای این بازی سنگ تمام گذاشته و در این بررسی سعی میکنیم نقاط قوت و ضعف موتر قدرتمند بازی Uncharted 4: A Thief’s End به صورت فنی بررسی کنیم تا ببینیم چه تاثیراتی در بازی داشته است. به جرات میشود گفت که بازی Uncharted 4 از بالاترین و بهترین کیفیت بافتدر بین تمام عناوین کنسولی بهره میبرد و حتی در مقایسه با بسیار جذاب و رنگارنگ «Tearaway Unfolded» هم از کیفیت بصری و کیفیت بافت بهتری استفاده میکند!

چیزی که مشخص است این است که استدیو تانی داگ «Naughty Dog» برای این بازی از تکنیک کاملاً سفارشی شده ای بر مبنای آنتی آلیازینگ «Anti-Aliasing» استفاده کرده که نتیجه آن استفاده از بالاترین سطح از تنظیمات تکنیک قدرتمند MSAA است. به طوریکه تا به حال بالاترین از این مقدار در هیچ عنوانی دیده نشده و در طول بازی با اشیاء زیادی مواجه ایم که از لبه صاف و همواری استفاده میکنند. در واقع نتایج استفاده از تکنیک اختصاصی و سفارشی شده ای که از روی آنتی آلیازینگ «Anti-Aliasing» ساخته شده، خیره کننده است و بادقت در اکثر مراحل متوجه میشوید که از سایه های پرداکنده هم خبری نیست!

مثلاً تانی داگ «Naughty Dog» به قدری در این بازی از Anti-Aliasing استفاده کرده که مدلی همچون درخت را میتوان از فواصل دور با لبه هایی صاف و هموار شده مشاهده کرد. این حالت تا حدودی در بازی Far Cry 4 هم دیده شده بود و البته مشخص نیست که نوع تکنیک استفاده شده در هر دو عنوان یکی است یا خیر! به هر حال استفاده از این روش نشان داده که میتوان روی کنسول های فعلی بازی هایی به مراتب بهتر را هم عرضه کرد. سه عنوان Quantum Break، Halo 5 و Rise of the Tomb Raider را میتوان در زمره عناوینی طبقه بندی کرد که از بهترین مدل سازی شخصیت های بازی استفاده میکنند.

بنابراین  Uncharted 4 از منظر مدل سازی با عناوین قدرتمندی در حال رقابت است و البته در این مقایسه نیز بی شک Uncharted 4 برنده رقابت است و این پیروزی را مدیون هوش و ذکاوت سازندگان و موتور قدرتمندی است که برای این بازی استفاده شده است. در واقع کیفیت کاراکترهای بازی به قدر بالاست که تاثیر نورپردازی و بازتابش از روی پوست آنها به خوبی قابل مشاهده است و این مورد در میان پرده های بازی نیز بیشتر از قبل به چشم میخورد.

بررسی فنی بازی Uncharted 4 A Thief's End

جزئیاتی مثل ابروها، ته ریش و چشم ها به خوبی شبیه سازی شده اند و لباس شخصیت «ناتان دریم» هم با توجه به ورزش باد واکنش بسیار واقع گرایانه ای از خودش نمایش میدهد. مقدار دقت در طراحی جزئیات شخصیت های بازی به قدری بالاست که سازنده بازی حتی موی سینه دریک را هم شبیه سازی کرده و اگر به دقت به سینه دریک نگاه کنید، میبینید که با وزش باد حرکت میکند! تیم ساخت بازی؛ تمام این شبیه سازی قدرتمند را مدیون «TressFX» کمپانی AMD است که نمونه استفاده شده آن را در Rise of the Tomb Raider دیده بودیم!

فاکتور Character performance یا عملکرد کاراکترها نیز یکی دیگر از نقاط قوت بازی است که استدیو تانی داگ در آن خوش درخشیده است. در واقع Uncharted 4 به نسبت آخرین نسخه این سری از تعداد انیمیشن های بسیار بیشتری استفاده میکند و علاوه بر این مورد برای هر کاراکتری وزن خاصی تعریف شده که به صورت کاملاً داینامیک یا زنده در تعامل با محیط میتواند واکنش مخصوص به خودش را نمایش دهد. انیمیشن چهره کاراکرهای بازی هم به ۸۵۰ تا افزایش پیدا کرده و اگر قرار بر مقایسه باشد باید بگوییم که در Uncharted 3 فقط از ۱۵۰ انیمیشن چهره استفاده شده بود!

این انیمیشن ها با ترکیبی از طراحی دستی و حالت ظبط شده طراحی شده اند و برای تمام میان پرده های «Cut-Scenes» بازی، تمام انیمیشن ها به صورت جزئی و ریز به ریز طراحی شده اند تا با داستانی عمیق تر مواجه شویم. البته برای میان پرده های بازی هم از حالت جدیدی به نام «Real-time Cut-Scenes» یا «میان پرده های زنده» استفاده شده که در عناوین قبلی تنها به صورت یک ویدئو در بازی قرار داشتند که بین هر مرحله اجرا میشدند و حجم زیادی از دیسک بازی را به خود اختصاص داده بودند.

بررسی فنی بازی Uncharted 4 A Thief's End

اما میان پرده های بازی Uncharted 4 به صورت از قبل ظبط شده نیستند و در همان لحظه ای که در حال بازی هستید، پخش میشوند و با توجه به بافت و کیفیت بالایشان موجب بهبود صحنه های سینماتیک بازی شده اند. Uncharted 4 محیط تعاملی بسیار خوبی دارد و استدیو تانی داگ «Naughty Dog» هم موفق شده با افزایش جزئیات بیشتر این مهم را در بازی بیشتر به رخ بیننده بکشد. مثلاً باد نقش مهمی در بازی دارد و میتواند روی بسیاری از اشیاء موجود در بازی اثر گذار باشد، میتواند آب استخر را تکان بدهد و حتی موجب شود درختان و چمن های موجود در بازی عکس العمل مناسبی در مقابلش داشته باشند.

حتی میتوانید خیس شدن لباس «دریک» را ببینید و موارد بسیار ریزی از این دست که به جذابیت های بی نظیر بازی افزوده است. بنابراین در Uncharted 4 با یک دنیای تعاملی منحصر به فرد مواجه ایم که تمامی کاراکترهای بازی در آن دخیل هستند و همین مورد موجب شده احساس خستگی کمی در بازیباز پدید آید. این نسل را میتوان نسل مواد مبتنی بر فیزیک «Physically-Based Materials» دانست و Uncharted 4: A Thief’s End هم اولین عنوان قدرتمند Naughty Dog برای این نسل است.

Uncharted 4 زیبایی این سری را حفظ کرده که البته باید اشاره کنیم کمی غیر واقعی است، اما قطعاً در طول تمام ساعت بازی اینطور نیست. مثلاً نورپردازی یا روشنایی تابیده شده به عناصری مثل سنگ و شاخ و برگ درختان احساس بسیار طبیعی و واقع گرایانه ای به ما میدهد و اوج این حالت را میتوان در آجرها و کاشی کاری های سقف و مکان های در معرض دید مشاهده کرد. اما نکته مهم سرعت بارگذاری این همه بافت با کیفیت بالاست که به نظر میرسد به دلیل موتور بهینه شده بازی است که میتواند تمامی جلوه های مختلف موجود در بازی را به سرعت لود کند.

بررسی فنی بازی Uncharted 4 A Thief's End

استدیو Naughty Dog برای تولید نورپردازی بازی به خوبی موفق شده از سیستم محور یا پرتو نوری «Light Shafts» در این بازی استفاده کند که نتیجه آن بهبود کنتراست بین روشنایی و تاریکی است. همچنین استفاده از تکنیک بازتاب نور «Screen-Space Reflections» نیز موجب پدید آمدن مناظر خیره کننده ای شده که از حجم انبوهی از نورهای ساطع شده از منابع نوری استفاده میکنند تا بتوانند نور را بازوایای مناسب از اشیاء مختلف به خوبی در محیط بازی و پیرامون بازیباز پراکنده کنند.

مثلاً یکی از موارد مهم استفاده از Screen-Space Reflections این است که اگر بازیباز با کاراکترش به سمت آب برود، میتواند بازتاب تصویر کاراکترش را درون آب ببینید و با حرکت کردن کاراکتر، بازتاب تصویرش نیز حرکت میکند.این حالت در کنار تلاطم، مواج شدن و جلوه های بازتاب مختلف، نتیجه استفاده از Screen-Space Reflections در کنار Light Shafts و تکنیک های فیزیکی دیگری است که در Uncharted 4 به خوبی پیاده سازی شده است.

در کنار موارد فوق باید به پیشرفت سیستم هوش مصنوعی «Artificial Intelligence» بازی اشاره کرده که بسیار شبیه هوش مصنوعی شخصیت «اِلی» بازی «The Last of Us» است. پیشرفت هوش مصنوعی موجب شده دشمنان از تمامی راه های موجود برای دور زدن و آسیب زدن به شما استفاده کنند و نمونه این حالت را قبلاً در عناوینی همچون Metal Gear Solid دیده بودیم. استفاده از سیستم صدا گذاری فراگیر «۷.۱ Surround» در کنار ترکیب صداهای مختلف موجب شده در بخش صداگذاری بازی هم با عنوانی شاخص روبه رو شویم که حتی در برخی مواقع از استانداردها نیز بهتر است.

بررسی فنی بازی Uncharted 4 A Thief's End

تمام اصوات موجود در بازی با توجه به موقعیت شما شنیده میشوند و این به معنای پردازش سنگین اصواتی است که به صورت داینامیک یا زنده در بازی شنیده میشوند. Uncharted 4 بازی فوق العاده خوش ساختی است که از ایرادات بسیار کمی استفاده میکند. مهمترین ایرادی که میتوان به بازی گرفت؛ سیتم بارگذاری هر مرحله است که تقریباً ۱ دقیقا از وقت گران بهای شمارا میگیرد و این مورد تازه زمانی بدتر میشود که بخواهید هر مرحله را بیش از یکبار بازی کنید!

سیستم چک پوینت هم تقریباً به همان صورت است و کلاً میتوان گفت که سیستم بارگذاری بازی اصلاً جالب توجه نیست و میتواند لذت گیم پلی بازی را برای شما زهر مار کند! کیفیت سایه ها «Shadow quality» نیز دومین ایراد بازی است که در برخی مواقع دیده شده که برخی ازاشیاء درخشش نامناسبی دارند و سایه زنی پیکسلی آنها در برخی زوایا زیاد جالب توجه نیست. اما مورد مهم بعدی نرخ فریم ریت بازی است که از با توجه به حجم گرافیکی و جلوه های سنگین به کار رفته در بازی، از همان اول هم مشخص بود که نمیشود Uncharted 4 را به صورت ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا کرد!

پردازنده مرکزی «CPU» کنسول pS4 دارای محدودیت است و بر خلاف قول سازندگان بازی؛ Uncharted 4 و حتی عنوانی مثل Halo 5 با کیفیتی کمتر از آنچه وعده داده شدند وارد بازار شدند و نه تنها از کیفیت ۱۰۸۰p استفاده نمیکنند، بلکه با سرعت رندرینگ ۶۰ فریم بر ثانیه هم اجرا نمیشوند. ناگفته نماند این مقدار فریم فقط مربوط به بخش تکنفره و داستانی بازی است و در بخش چند  نفره بازی Uncharted 4 به صورت ۶۰ فریم اجرا میشود. نهایتاً میتوان گفت که Uncharted 4: A Thief’s End پیشرفتی عظیم در در استفاده از سخت افزارهای کنسولی است و موتور Uncharted 4 هم این مورد را به خوبی اثبات کرده است.

بازی Star Wars Battlefront یکی از بهترین عناوین قدرتمند و با کیفیت کنسولی است که موفق شده گرافیک بصری بی نظیری روی کنسول های بازی به همراه آورد. منتهی نکات زیادی وجود دارد که نشان میدهد Uncharted 4 را میتوانیم بهترین عنوان کنسولی نسل حاضر بدانیم و این بازی یک قدم فراتر از Star Wars Battlefront عمل میکند. حتی درزمینه گمی پلی هم میتوان Uncharted 4 را عنوان موفقی دانست. عناوینی مثل The Order 1886 و Ryse نیز از گرافیک و جلوه های گرافیکی بسیار قدرتمندی استفاده میکنند، منتهی گرافیک را فدای گیم پلی کرده اند، موردی که در Uncharted 4 دیده نمیشود و هر دو فاکتور گیم پلی و گرافیک را در کنار هم به بهترین وجه ممکنش ارائه میدهد.

بنابراین بدون توجه به شایعات مربوط به PlayStation 4.5 باید این نکته را متذکر شویم که عنوان Uncharted 4: A Thief’s End نشان داد که هنوز هم میتوان روی کنسول های حال حاضر عنوان قدرتمندی خلق کرد و دنیای جدیدی را به نمایش گذاشت. Uncharted 4 نشان داد خلاقیت و استفاده درست از منابع و امکانات مناسب میتواند در خلق شاهکاری بی بدیل نقش داشته باشد.

منبع eurogamer
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...
 1. محمد حسن says:

  سلام ببخشید میگم uncharted 4 برای pc هست که برم بخرم؟

 2. علی says:

  چگونه من آنچارتد ۴ را توی کامپیوتر بدون دستگاه ps4 بگیرم بازی کنم و از کجا تهیه کنم (برای PC) لطفا یکی برام مفصل توضیح بده

 3. عمو says:

  دوست عزیزی که میگی ps4ارزونتره،شما اگه بخوای ۳سال بازیهای جدیدو انجام بدی و ماهی ی بازی نصب کنی ی چیزی بیشتر از۵میلیون تومن میشه و قیمت ی کنسول خوبم حدود ۲میلیون خورده ای تومنه،حالا خودت با سوادی که داری بشین حساب کن کدوم بهتره،شما وقتی pcداشته باشی بعد ۳سال نهایتا ی گارت گرافیک جدید نیاز داری البته گارت گرافیک قبلیتم هنوز ی قیمتی داره،اما ps4 بعد ۳ سال هنوز ps4مونده تا یکمم مسخرش میکنن چون ps5اومده،شما تازه بابات واست ps4خریده صب تا شب زیر بغلته میبری اینورو اونور،البته اشکال نداره چون خیلی خوشحالی ولی ما pcمون همیشه کنار مانیتورمونه جایی نمیتونیم ببریمش،خوشبحالت واقعا چه سعادتی نصیبت شده الان بغض گلومو گرفت،واقعا معیار پرداز گرافیکی دوتا کنسولو از نحوه جا شدن زیر بغل متوجه میشین!!!؟

  • یوسف says:

   کی چنین چیزی گفته . من الان به بازی میخرم و وقتی تمومش کردم و ازش سیر شدم میفروشمش 😊 و یکی دیگه میخرم اینجوری فقط ۳۰ الی ۴۰ تومن ضرر میکنم الانم هیچ مشکلی ندارم .

 4. احمد says:

  با سلام خدمت همه دوستان در بحث مقایسه کنسول و pc رک و پوسکنده بهتون بگم کنسول آشغاله و گرافیکش برنامه کودکی (البته در مقابل pc) داداش خود من ps4pro داره و من یه سیستم با کارت گرافیک gtx 180 با ۶۷۰۰k من هر روز و همیشه ت. همه بازی های این دو دستگاه مبینم که واقعا هیچی نیست ps4pro لذت نشتن پشت یه مانیتور و غرق شدن در دنیای بازی رو اصلا قابل قیاس نیست با لم دادن و چرت زدن پشت تلوزیون و بازی های چرت کنسولی اصلا پول به کنسول ندین چون من هر دوش رو تجربه کردم و بدرد بخور نیست کنسولجالبه بدنین پر گرافیک ترین بازی امروزی یعنی battlefield1 گرافیکش رو کنسول مذکور حتی در حد مدیوم pc هم نیست و هیچ کدوم از قابلت های گرافیکی انحصاری pc رو نداره . در ضمن هیچ نیازی هم به سیستم ۶۶۰۰k و gtx970 واسه حداقل بتلفیلد وان نیست پسر خاله خودم با rx460 2gb و fx4300 رو فول اچ دی و تنظیمات high بین ۴۰ تا ۵۰ فزیم همین بازی رو اجرا میکنه. ویادتون نره چه کنسول دار ها چه ندار ها چه گیمرا به کامپوتر نیاز دارن. در ضمن شبیه ساز های ps4 و خصوصا xbox1 الان ریخته واسه ویندوز البته تو سایت های ایرانی نمیتونین پیدا کنین ولی تو سایت های چینی کاملا سالم هستش که با ترجمه گر گوگل میتونین از سایت های چینی دانلود کنین

  • یوسف says:

   ع جدی منم خواهرم یه xbox one s خودمم یه ps4 و یه کامپیوتر gtx 1080 با سی پی یو core i7 دارم داداشم هم یه iphone 7 و یه نینتندو سوویچ داره .
   بعدشم که گفته گرافیک ps4 بده . بهترین گرافیکی که تا به حال دیدم رو ps4 . البته نمیگم pc بده هااا ولی ps4 هم جوری که تو میگی نیست من یدونه گرفتم حتی یک درصد هم پشیمون نیستم کارش هم عالیه .

 5. Robbie says:

  It’s wordenful to have you on our side, haha!

 6. محمد2000 says:

  یه مورد دیگه رو هم در مورد دورغ گویی این sina باز کنم
  ایشون ادعا میکنه قویترین pc چهار سال پیش رو بسته ولی الان نمیتونه crysis 3 یا sniper gw رو اجرا کنه!!!!!
  قویترین پردازنده ۴ سال پیش تقریبا میشه i7 2600k این پردازنده یکی از قدرتمندترین پردازندهای اینتل هست که هنوز هم بهترین کارایی رو در بازیها داره این پردازنده حداقل چندین برابر اون apu به درد نخور جگوار ps4 در بازیها کارایی داره!برای دیدن کارایی این پردازنده میتونید به سایت gamegpu مراجعه کنید و کاراییش رو در بازیهای مختلف ببینید
  مثلا در همین بازی mirors edge که بنچمارکش هم دراین همین سایت هست ۲۶۰۰ با اختلاف بسیار بالاتر از ۹۵۹۰ که قدرتمنترین پردازنده دسکتاپ amd هست کارایی داره حالا شما ببینید چقدر کارایش بهتر از پردازنده ضعیف ps4 که یه apu ـــه ،هست!! این پردازنده مال سال ۲۰۱۱ ـــه!!! یعنی دوسال قدیمیتر از کنسولها ولی هنوز بهترین کارایی رو دربازیها داره و با اختلاف بسیار بهتر از کنسولها عمل میکنه حتی پردازنده ps4 جدید باز هم ضعیف تر از این پیرمرد قدیمی pc هست!چون طبق شایعات در ps4neo فقط برداشتن کلاک پردازنده رو بالابردن ولی معماری پردازنده عوض نشده و همون جگوار apu از amd هست!
  قدرتمندترین گارتهای گرافیکی ۴ سال پیش هم ۶۸۰ انویدیا و ۷۹۷۰ amd هستند!هر دو کارت بسیار قدیمی و تاریخ مصرف گذشته هستند اما به جرات هنوز هم کارایی بسیار بالاتر از کنسولها دارن و همین الان میتونن بازیها رو به خصوص اون دوتا بازی قدیمی که سینا کوچولو نام برد رو به بهترین نحو اجرا کنن برای درک اینکه چقدر کارایی بهتر از ps4 دارن هم باید بگم
  پردازنده گرافیکی ps4 قدرتی بین کارت ۷۸۵۰ و ۷۸۷۰ داره و xo در حد کارت ۷۷۹۰ هست!!!که هر دو از کارتهای رده پایین سری ۷۰۰۰ amd محسوب میشن!حالا شما ببنین ۷۹۷۰ که قدرتمندتری کارت سری ۷۰۰۰ هست چقدر قدرتمند تر از این کنسولهاست!
  این مثال رو زدم که خواننده بدونه این اقا علاوه بر اطلاعات در حد باقالیشون!دروغ گو هم هستند متاسفانه!
  چطور ممکنه همچین pc ایی نتونه این بازیها رو درست اجرا کنه!!و این قضیه هم نشون میده اگر ادم یک سیستم با اطلاعات درست ببنده تا سالها براش کارایی داره
  من هدفم این بود که کسی که میخواد سیستم ببنده یا کنسول بخره ضرر نکنه حالا این اقا پریده وسط و بهش برخورده یه سری اطلاعات غلط غولوط به هم بافته !

  • حسین
   حسین says:

   یه نکته عرض کنم؛ درسته کنسول در پردازش خام خیلی ضعیف تر از کامپیوتره؛ منتهی کنسول های بازی صرفا برای اجرای بازی طراحی و ساخته میشن و دستورات معماری اونا هم بر همون مبنا بهینه سازی میشن؛ به همین دلیله که میبینید یه بازی با سطح کیفی بسیار بالا روی یه کنسول ضعیف راحت اجرا میشه و حالا اگر همون بازی رو بخوایم رو کامپیوتر اجرا کنیم؛ به یه سیستم ۲-۳ میلیون تومنی احتیاجه، این دستورات میره تو معماری ۶۴ بیتی و پردازش و موازی و چند رشته ای که موازی مخصوص کنسول های بازی.

   صرفا میخوام بهتون بگم مقایسه شما کلا اشتباهه؛ یه کامیون و یه فراری و در نظر بگیرید؛ کامیون (PC) خیلی قویه و خیلی قدرت حمل بار داره؛ اما سرعت نداره؛ در عوض فراری قوی نیست؛ اما سرعت و شتاب خیلی بالایی داره و صرفاً برای سرعت طراحی شده. تفاوت کنسول بازی و کامپیوتر هم همینطوریه. شما با کمترین قیمت میتونید بهترین بازی ها رو با کمترین قیمت تجربه کنید و به نظرم کسی که صرفاً بازی میخواد؛ کنسول راحت ترین راه بازی کردنه.

   ضمن اینکه هیچ وقت (به دلایل فنی و معماری پردازنده ها و تراشه های کامیپوتری) بازیسازان نمیتونن از ۱۰۰ درصد قدرت PC برای اجرای بازی استفاده کنند؛ ولی در کنسول چنین چیزی امکان پذیره و تا خرخره میشه از سخت افزارش کار کشید؛ به همین دلیله که بازدهی بالایی داره. یعنی فاکتور قیمت به کارایی. با این تو پردازش محاسبات خام خیلی ضعیف تر از کامپیوتره؛ البته نسل جدید پردازنده ها و مخصوصا کارت های گرافیکی (مثل ـراشه GP 100 انویدیا) این ضعف رو پوشش داده و به طور همزمان میتونه از دستورات محاسبات خام ۳۲ و ۶۴ بیتی پشتیبانی کنه!

  • محمد2000 says:

   حسین جان ما داریم نتایج عملی بازیها رو میبینیم دیگه!
   الان من تا یه حرف بزنم شما میگی انچارتد ولی اون ۹۰ درصد بازیهای دیگه که مولتی پلتفرم هستند رو نمیبینن که داره با چه کیفیت و فریمی اجرا میشه و نسبت به یه پی سی سطح پایین چه وضعی دارن!
   اتفاقا دقیقا هم نکتش همینجاست همین کنسول قاعدتا با توجه به سخت افزار ثابتش باید حداقل با پی سی های دو سه برابر خودش کارایی بده دیگه !یعنی اگه ما قدرت خام رو در نظر بگیریم این کنسول همونطور که خودت هم گفتی چون فقط برای بازی ساخته شده و میشه تا خرخره ازش کار کشید باید حداقل در حد یه ۲۹۰ چیزی کارایی داشته باشه دیگه ولی نداره!
   شما مطمئن باش اگه همین انچارتد برای پی سی بییاد و همین قدر هم وقت صرف بهینه سازیش بکنن من به شما تضمین میدم این بازی رو یه سخت افزار متوسط بهتر از این کنسول اجرا میکنه.الان منکر این نیستید که کیفیت star wars به مراتب بالاتر از انچارتد هست وادم رو انگشت به دهن میکنه من نمیتونم عکس اپلود کنم ادرسشو بگذارم اینجا وگرنه همین الان عکس میگرفتم تا کاربرا ببینن قضاوت کنن والبته خود یورو گیمر هم فقط انچارتد رو بابازهای کنسولی مقایسه کرد نه پی سی .خب شما برین ببنین چه کارایی خوبی هم روی پی سی داره و چقدر عالی بهینه شده
   یا مثلا ryse! که کارت ۷۸۵۰ اومد بازی رو بهتر از کنسول اجرا کرد!همه میگفتن وای اگه این بازی برای پی سی بییاد کارت دومیلیونیم نمیتونه اجراش کنه!
   این مثال سرعت و قدرت رو هم من به هیچ وجه قبول ندارم این کنسول ها نه قدرت دارن نه سرعت!وگرنه کنسول بین نسلی نمیدادن بیرون این اولین دلیل
   دلیل بعدیش هم اینه که به خدا اصلا زشته ضایعس که یورو گیمر مییاد اینا رو با ۷۵۰ti و i3 مقایسه میکنه!
   وضایع تر اینکه تو ۹۰ درصد مواقع هم کارایی بالاتری داره!اصلا ۷۵۰ti که جکه کارتای ۹۵۰ و ۹۶۰ هستند که این کنسولها رو له میکنن. واینا همه در شرایطی هست که بازیها باید با nتا سخت افزار مختلف روی پی سی بهینه سازی بشن ولی کنسولها فقط یه سخت افزار ثابت هستند ولی باز هم وضعیتشون اینه
   دیگه خود شما استادی نیازی به گفتن من نیست ولی مثلا برین ویدیو فریم ریت بازیهایی مثلw3 یا fo4 یا چه میدونم gav رو نگاه کنین ببنین این فراری پر سرعتی که نام بردین چطوری داره زار میزنه در برابر کارت ۷۵۰ti! یا ۹۵۰ واز این دست کارتا
   و نکته خنده دار تر ماجرا وقتیه که بدونیم قدرت خام این کارت کمتر از ps4 هم هست!!!!که به طور کل تمام نظریه سرعت و قدرت شما رو زیر سوال میبره حتی اگه ما فرض کنیم که یک بازی فقط یک بازی هم کارت ۷۵۰ti کارایی بهتری نسبت به این کنسولا داشته باشه باز هم اون حرف رد شدس.یه کارتی مثل ۹۵۰ که دیگه هیچ رسما این کنسولها رو چال میکنه!
   و میدونین دیگه این کارتها در پی سی گیمینگ بیشتر به شوخی شبیهن تا کارت مناسب گیمینگ
   و الان اینه شرایط وای به حال سخت افزارهای جدید پی سی که هم قدرت و قیمت فوقالعاده ایی دارن و هم به قول شما از دستورات ۳۲ و ۶۴ بیتی همزمان پشتیبانی میکنن و البته قضیه dx12 و ولکتن هم هست رسما روز به روز داره جای کنسولا تنگ تر میشه!
   دیگه کارت ۴۸۰ و اون قیمت خارقالعادش بماند اینو دارم به عنوان یک انویدیا فن میگم
   بله این نظریه برای کنسولای نسل قبلی تا حدودی درست بود اما الان دیگه نه
   و اصلا بحث من این نبود من میخواستم فقط جواب توهینها و اطلاعات غلط اون اقا رو بدم و دستشو رو کنم

  • حسین
   حسین says:

   به همین دلیله که میگم کنسول و با کنسول و PC رو با خودش مقایسه کنید! شما در اکثر مقایسه ها این دو رو رو به روی هم قرار میدید! اینکه میگید همه بازی ها نمیتونن مثل آنچارتد باشن؛ به سازنده و توانش برمیگرده؛ ولی وقتی یه بازی به صورت نیتیو (Native) با رزولوشن مثلاً ۱۹۲۰ ساخته بشه، حتی روی کنسول های فعلی هم کیفیتش عالی به نظر میرسه! مخصوصاً تو فاصله کم از مانیتور یا تلویزیون. الان اکثر بازی ها با رزولوشن پایین و بعضاً بالا ساخته میشن و UP یا DownScale میشن.

   در ضمن اون قدرتی که از اون کارت ها میگید، قدرت پردازش محاسبات خامه که مقایسه اش با قدرت پردازشی کنسولی اشتباست! اون کارت ها هیچ وقت نمیتونن از تمام اون قدرت استفاده کنن! با این حال شکی نیست PC با تمام این قواعد تو پردازش بازی قویتر و بهتره. فرض کن پردازنده سیستم شما ۸ هسته ای باشه، اون وقت تو پردازش هوش مصنوعی و فیزیک افکت های پیچیده تر و بهتری رو میتونید ببینید که روی کنسول چنین چیزی دیده نمیشه.

   در کل مقایسه باید شرایط کاملاً مشابه برای هر دو پلتفرم داشته باشه، وگرنه نتیجه درستی نمیده.

  • یوسف says:

   ای همه حرف زدی که چیی . Ps4 هیچم اشغال نیست خیلی هم خوبه و در جوابت هم میگم ببند در جهنمت رو دوست عزیز 😹😹😹😹

 7. sina says:

  آقا محمد شما که انقدر ادعات می شه و طرفداری کامپیوتر رو می کنی اولن که کامپیوتر قابل حمل نیست دومن بعد از خرید هر بازی باید خداخدا کنیم که نصب شه یانشه بعد در ضمن شما گیم را ترجیح می دی تو یه مانیتور ۲۲تا۳۱اینچ بازی کنی یا تلویزیوناز۴۲ تا۶۵ ،۷۵اینچ با اون رزولوشن بالا بعدشم تو قیمت پی اس فر و ایکس باکس وان کامپیوتر بدرد بخور نیست و شمایی که می گی کنسول همش قدیمی می شه اولن که هر دو سه سال یه بار کنسول میاد بعدشم حداقل تا سه سال بازی های بروز میاد براش حالا من شما رو نمی شناسم ولی اگه خود شما بیکاری پنج سال ده سال داری با کامپیوتر بازی می کنی فکر نکن همه عین شما بی کارن کسی می خواد گیم هارا تجربه کنه تا دو سه سال اگر خسته هم نشه کاروزندگینمی زارهکه اون فرد روزانه دو سه سات از وقت خود را به گیم اختصاص دهد بعدشم توقیمت پی اس فر با ده تا بازی هم کامپیوتر بدردبخوری نمی شه گرفت و در آخر هم پی اس فر ۴kاست کیفیتش ولی پی سی تا چهار پنج میلیون تومن هم نمی شه مانیتور۴kخرید یا اولترااچ دی یا سوپر اولترااچ دی بعد شما به یکی پیشنهاد می کنی برو کارتگرافیک دست دوم بخر مگه همه چی کامپیوتر کارت گرافیکه.ضمنا اگر هم ادعا می کنی هر دو سه سال یه بار کنسول ها قدیمی می شن و بازی ساز ها وقتشان را روی آن نمی گذارند تا حدودی درسته ولی کامپیوتر هم همین طور است خود من ۴سال پیش بهترین کامپیوتر اون موقع رو خریدم الآن sniper ghost warrior دو بهش به زور میخوره یاcrysis3.در آخر هم بگم که اقای که به حساب خودت فرض می کنی خیلی گیمری اصلا پی سی برای بازی ساخته نشده بلکه برای کارهای دیگست اصلا یه این هم کار ندارم شما بگو اصلا پی سی برای گیم بازی انحصاری پی اس فرو با پی سی مقایسه می کنیiQتازشم اگه بخوای پیشرفت علم بری جلو شک نداشته باش همیشه عقب می مونی با این قیمتا و همون پی اس فر و ایکس بان تا سه سال می تونه آدم رو سرگرم کنه.در آخر آخر هم بگم آقا کوچولو که خیلی ادعا می کنی الآن پی اس تیری و ایکس باکس سیصد و شصت هم با این که بازی براشون نمیاد تو کیفیت از کامپیوتر سرن.مثل اینکه جوابتو خوب گرفتی و خیلی ادعات می شد اومدی الکی دو سه تا کامنت طولانی گذاشتی با این جواب همش پودر شد.

  • محمد2000 says:

   دوست عزیز این ایرادای شما ایرادای بچه های ۱۰ سالس که تازه با ویندوز اشنا شدن!!!
   چرا قابل حمل نیست لپ تاپها پس این وسط باقالی تشریف دارن از اونطرف استیم ماشین ها هم هستند که کاملا قابل حمل هستن از طرفی مگه شما کنسولتو میزنی زیر بقلت هر روز اینور اونور میبری!!
   گفتم که شماها پایرت خور تشریف دارین که حتی توانایی اجرای یک بازی ساده رو هم نداری
   اولا الان سالهاست بنده وخیلی دیگه بازی فیزیکی نمیخریم و فکر کنم دو سه سالی هم هست که اکثر بازیهایی که بازی میکنم cdkey میخرم و از روی استیم یا ارجین اجرا میکنم و دیگه با کرکهای مشکل دار سرو کله نمیزنم
   گرچه حتی با ناقص ترین کرکها مثل مثلا کرک بازی madmax هم اگه یه کاربر الفبای اجرای یک بازی و پیشنیازهای یک بازی رو بدونه اونم میتونه اجراش کنه دیگه بازی ارجینال که مشکلات کرک رو هم نداره بماند.
   کارتهای گرافیکی یه خروجی دارن به نام hdmi!!!!!یک کابل کیس رو میشه به هر تلوزیونی با هر سایزی وصل کرد!!
   الان هم که دیگه استیم لینک اومده برای وصل کردن کیس به تلوزیون همون کابل هم دیگه احتیاجی نداره!!
   ضمنا مانیتور بنده یک مدل از lg و ultra wide هست با وضوح ۳۴۶۰ در ۱۴۴۰ و سایز ۳۴ اینچ که لذت بازی کردن درش از هر تلوزیونی به دلیل صفحه ips و نسبت ۲۱:۹ ش بالاتره!
   اینکه من چقدر وقت بازی کردن دارم به شما ربطی نداره بهتره به فکر بازی کردن خودت باشی!که باید تا چند وقت دیگه قوطی ۴رت رو اویزون کنی به در خونتون!
   این مسئله که با قیمت ps4 و ۱۰ تا بازی نمیشه یه pc به درد بخور خرید باز هم نشون از کمبود و ناقص بودن اطلاعات شماست!!
   میتونید در یو.ت.یوب ویدیوهای مقایسه ایی یک پی سی ۳۰۰ و اندی دلاری و ps4 رو با هم ببنین که چطور یک پی سی ارزون قیمت کنسول ps4 رو کتلت و بی ابرو میکنه!
   میتونید به مقالات و ویدویهای مقایسه ایی digital foundry هم مراجعه کنید کارت ارزون قیمت ۷۵۰tiو پردازنده دو هسته ایی (خخخخخخخخخ)i3 هم در اغلب موارد کارایی بالاتری از قوطی ۴ داره xo که دیگه بماند!
   میتونید به مقاله gamespot هم که دو سیستم ارزون قیمت هم بر مبنای amd و هم بر مبنای انویدیا بسه مراجعه کنید که باز هم پی سی های هم قیمت و یا حالا یکمی بالاتر از کنسول کارایی بالاتری رو نسبت به کنسول ارائه میدن ارائه میدن!با این تفاوت که اولا پی سی قابلیت ارتقا داره مثلاطرف به جای عوض کردن کل سیستم کارتشو عوض میکنه و هم علاوه بر بازی صدها کارایی دیگه هم داره که خریدش رو بسیار مقرون به صرفه میکنه
   نه مثل ps4 که وقتی ps4.5 اومد به درد لعنت کردن هم نخوره!!
   بقیه حرفاتم یه مشت مهمل و توهمات ذهنیت هست که ارزش جواب دادن نداره با توهین هات هم ارزش و ادب خانوادگیت رو نشون دادی که باز هم جوابای بی ارزشتو بی ارزشتر میکنه دفاع نکردن خیلی خیلی بهتر از بد دفاع کردن هست!
   باور کن برو توی سایتهای تخصصی گیم این مهملات رو سرهم کن حتی کنسول گیمرا هم بهت میخندن!
   و در اخر چندتا نکته:
   کانفیگ و قیمت اون قویترین پی سی ۴ سال پیشی که خریدی رو برا ما بنویس !میخوام دروغتو ثابت کنم مرد باش بنویس!
   ۲-پی سی برا بازی ساحته نشده!این هم توهم ذهنیته خخخخخ یا منبعی چیزی هم براش داری!
   میگم پس چطوره که روزانه دهها بازی برای استیم برای پی سی عرضه میشه مگه اینکه اعتقاد داشته باشی تو خیلی بهتر از بازیسازها و شرکتهای سخت افزاری میفهمی lol!
   اون کیفیت بالاتر قوطی ۳ و ۳۶۰ هم اخر خنده بود شادمون کردی مرد باش یک نمونه فقط یک نمونه بازی با منبع مثال بزن که اون دوتا عتیقه از رده خارج کیفیتی بالاتر pc داشته باشن!
   گنده شون که قوطی ۴ باشه داره یه سخت افزار low end در ۹۰ درصد موارد کارایی بهتری ازش ارئه میده اون دوتا عتیقه قدیمی که بماند.سخت افزارهای متوسط و حرفه ایی هم که این قوطیا رو شخم میزنن!!!
   یه مشت مهمل سر هم کردی خیالم میکنی مثلا جواب دادی!باشه استاد
   من سعی کردم برای حرفام هم منبع بدم که البته بعید میدونم با این سطح ابتدایی از اطلاعات که داری بتونی بری و از منابع سر در بییاری

  • اسماعیل says:

   تو خوبی تو راست می گی فقط من یه سوال از شما داشتم؟شما که نصف شرکت راک استار برای تو و یکی از مدیر عامل های یوبی سافت هستی گرافیک ps3 و ایکس باکس ۳۶۰ از کامپیوتر بیشتره؟؟؟داداش سنت نمی دونم ولی عقلت به اندازه ی بچه ۲ الی ۴ ساله هست.تو می دونستی همه ی بازی های همه ی کنسول ها با کامپیوتر برنامه نویسی و ساخته می شن اولا امکان نداره بازی برای ps4 مثل آنچارتد ۴ برای ps4 باشه و برای کامپیوتر نباشه راه هایی هست که تو کامپیوتر بدون دستگاه ps4 بازی های انحصاری ps4 بازی کنیدر مورد گرافیک کنسول ها هم بگم یکم مقایسه کیفیت بازی ها تو یوتیوب و آپارات ببین.با کامپیوتر می تونی بازی کنی ،فیلم ببینی،اهنگ گوش بدی،کار های گرافیکی انجام بدی بازی های ارزون تر گیرت میاد(میگن دیگه کرک نمیشه ولی شرکت های ساخت بازی به بعضی دلایل امنیتی شرکت خودش کرک می ده بیرون)خودت پشت صحنه شرکت سونی ببین برنامه نویسی ps4 و طراحی ps4 با کامپیوتر انجام میشه تازه ps4 سونی میسازه ولی pc غول تکنولوژی مایکروسافت میسازه پس pc ارزش داره تازه من با ۵میلیون :مانیتور ۴k گرافیک :gtx gaming 1060 6GB سی پی یو : intel core i7 7700k kaby lake رم:۱۶GB

 8. شیخ علی says:

  سلام دوس عزیز یعنی ps4 فقط ی آنچارتد۴ داره؟ the last of us گاد آف وار ………فک کنم اینها ب گوشتون نخورده!!! تو ی نظر سنجی خوندم تو آلمان ۳۷ درصد pc باز ها رفتن سراغ ps4 ک امروز ps4 موفق ب سریعترین فروش تاریخ دس یابه همش بخاطر بازی انحصاریشه خدایش شما فقط یبار ps4 بگیر بازی های انحصاریش رو بازی کن لعنت میفرسی ب همه کمپانی های بازی سازی یبار امتیان کن خود بنده هم pc باز بودم وختی ps4 گرفتم ب خودم لعنت فرسادم گفتم خدای من اینجا معدن بازیه ک هیچ pc بازی ازش خبری نداره تنوع و کیفیت بازی هارو میشه دید

  • محمد2000 says:

   عزیزم از کی شما گیمر شدی!!!!فکر کنم ۳ ساله!
   اینا که نوشتی!همش از رو ps3 ریمستر شده!انحصاری ps4 نیست اگه شما تازه قوطی ۴ خریدین بنده از زمان اتاری ۲۶۰۰ تمام قوطی ها رو داشتم ولی همیشه بهترین پلتفرم بازیم pc بوده
   ببخشید ولی دوره این حرفا که من پی سی باز بودم وقتی رفتم ps4 خریدم فهمیدم بازی چیه این حرفا هم دیگه گذشته!!!
   شما پایرت خور بودی نه pc باز!احتمالا الانم یا بازی میخری تعویض میکنین یا کرایه یا اکانتای دزدی و هک شده!یا حداقل یه بار یکی از این روشها رو رفتی.
   اون امار المان هم نگفته پی سی هاشونو گذاشتند کنار و اکانتای استیمشونم بستن!گفته رفتن ps4 هم خریدن!
   بنده تو این نسل کنار پی سیم wiiu هم داشتم ولی تضادی با پی سی گیمریم نداره!
   اگه به این امار ها باشه که اینتل هم امار ۷۰۰ میلیونی پی سی گیمرها رو قبلا داده بود حالا شما کل فروش همه کنسولها از ۲ نسل قبل به اینور رو بگذار روی هم ببین چقدر میشه!
   رکوردهای تعداد کاربرهای استیم و تعداد کاربرهایی که همزمان انلاین شدن هم هست که چیزی جز شرمندگی برای psn و xbl نداره
   اون ۴ تا دونه انحصاری هم بالاخره هر پلتفرمی داره که سلیقه شخصیه بنده یه تار گندیدهtotal war رو با اینایی که نوشتی عوض نمیکنم .شما فکر نکن چون خودت اونا رو خیلی دوست داری همه مثل شمان
   gow چند بار ارزش تموم کردن و تکرار داره من دو بار god 3 رو تموم کردم الان دیگه ارزش لعنت کردن هم نداره از بس تکراریه شده برام ولی مثلا total war میتونه صدها ساعت ادمو سرگرم کنه
   فروش ps4 هم به دلیل سابقه کنسولای سونیه نه کییفیت و تعداد انحصاری های عالیش! فقط کافیه تعداد بازیهای درست و حسابی این نسل رو با نسل قبل مقایسه کنی تا متوجه بشی ps4 ضعیف ترین کنسول سونی از نظر تعداد بازیها خوب و با کیفیت انحصاری هست حتی این قضیه در مورد بازیهای مولتی پلتفرم هم براش صادقه
   کل انحصاریهای ps4 نهایت ۱۰ درصد بازیهای ش رو تشکیل میدن با اون ۹۰ درصد بقیه بازیهای مولتی پلتفرم که در حد باقالی روی این کنسول اجرا میشن چیکار میکنی اخه ۳۰ فریم هم شد بازی!!تازه ای کاش ۳۰ فریم هم ثابت بودن که اونم اکثرا نیستن حالا کیفیتشون نسبت به pc بماند.شما برو ببنین مثلا دو بازی بزرگ و عظیم fo4 یا w3 چه وضع داغونی روی معدن بازی دارن!!!
   بنده حاظرم با منبع در مورد دهها بازی با شما در مورد نحوه اجراشون روی ps4 بحث کنم.
   معدن بازی!!عجب
   شما تا الان حتی یه اکانت استیم هم نداشتی اگه فقط یه بار رفته بودی تو استیم میفهمیدین معدن بازی چیه!
   کافیه برین امار سایت متاکریتیک از عملکرد پلتفرمها در سال ۲۰۱۵ و قبل تر رو چک کنین
   متاسفانه نمیشه اینجا عکس گذاشت
   تقریبا هر سال تعداد بازیهای پی سی ۲۰۰ ۳۰۰ تا بیشتر از کنسولاست!!! تعداد انحصاریهای خوب با متای بالای ۷۵ روی پی سی تقریبا دو برابر تعداد کل تعداد انحصاریهای کل کنسولها روی همه!مثلا ۲۰۱۵ پی سی ۵۳ تا انحصاری با متای بالای ۷۵ داشت!معدن بازی ببخشید ps4!!!فقط ۹ تا!خخخخ
   من ترجیح میدم به جای حروم کردن پولم بابت یه کنسولی که به زودی از رده خارج میشه بیشتر انحصاریهاشم بازیهای ریمستریه بقیه انحصاریهاشم یه تعدادش متاشون زرده!!(ps4 مدتی به yellow station معروف بود!خخخ) پولم رو خرج بهترین پلتفرم بازی یعنی pc و اکانت استیمم کنم اون چندتا انحصاری به درد بخور هم روی یه کنسول کرایه ایی بازی کنم!چون تجربه تلخ wiiu رو هم داشتم و حاظر نیستم پولم رو دور بریزم.کما اینکه تمام انحصاریهای xo هم برای pc مییاد همین الان داشتم فورزا روی pc بازی میکردم
   حالا شما صبر کن این پست منو نشون کن بگذار کنسول بین نسلی سونی در بییاد اونوقت ببنین وضعیت ps4 چی میشه ببینیم هنوزم به معدن!!بازی اعتقاد دارین

 9. روزبه says:

  ممنونم از نقد و بررسی عالی این بازی

 10. علی says:

  سلام ببخشید من به جای کامپیوتر پلی استیشن بگیرم بهتر نیست چون بیشتر بازیها ی قوی رو پلی استیشن اومده و با کیفیت بالا امروز رفتم کامپیوتر در حد پلی استیشن قیمت کنم دیدم قیمتش با ما نیتور و کارت gtx 750ti میشه ۲۳۰۰

  • حسین
   حسین says:

   سلام دوست عزیز؛ بستگی به خودتون داره، اگر فقط برای بازی میخواید و میتونید از پس هزینه بازیهاش بر بیاید، کنسول به صرفه تره و خوبیش اینه که راحت میتونید شبکه بازی کنید و کارهای مختلف رو انجام بدید، فوتبال بازی کنید و … هر کدوم مزیت و معایب خودش و داره؛ بنابراین همه چی به بودجه و توان مالی و صد البته نیاز خودتون برمیگرده

  • محمد2000 says:

   منظورتون چیه بیشتر بازیهای قوی!!
   فقط همین یه uncharted رو داره که!از انحصاریهای بقیه پلتفرمها بهتره!بقیش چیزایی نیستن که ادم به خاطرش یه کنسول اونم کنسولی که به زودی از رده خارج میشه بخره!شما میتونین همین انچارتد رو با یه کنسول اجاره ایی هم تموم کنید
   صد در صد به طور قطع خرید یک پی سی در این زمان به صرف تر هست!از هر لحاظ
   شما الان یه ps4 میخرین اگه ۶ ماه دیگه کنسول جدید اومد چی!کنسول شما میشه یه کنسول از رده خارج که اکثر بازیسازها دیگه وقتی بابت کیفیت و بهینه سازی بازیها براش نمیگذارن! شما رو ارجاع میدم به دو سال اول اومدن کنسولهای نسل ۸ برین ببنین چه فاجعه ایی بودن بازیها روی کنسولها نسل هفتمی (ps3 , 360)
   همین الان وضعیت فریم ریت بازیهای کنسولی و کیفیتشون یه چیز اونور تر از فاجعس شما این uncharted رو نبین این بازی فرست پارتی سونی هست سالها براش وقت صرف شده و هزینه هنگفتی برای ساختنش کردند ولی ۹۵ درصد مابقی بازیهای مولتی پلتفرم هرگز همچین هزینه هایی رو برای ساخت بازی روی این کنسولهای ضعیف نمیکنن.
   نمونش gtav و w3 که هر دو از دو کمپانی بسیار کاربلد هستند اما برین بررسی های فنی فریم ریت همین یوروگیمر رو در مورد این بازیها رو کنسول بخونین متوجه میشین که چقدر وضعیت روی کنسولها خرابه!
   من پیشنهاد میکنم به جای اون ۷۵۰ti یه ۹۶۰ ۴ گیگی بخرین یا صبر کنید برای میان رده های پاسکال و از بازی کردن و البته با کیفیت خیلی خیلی بیشتر از ps4 لذت ببرین اگه دقت کرده باشی حتی همین یوروگیمر در بررسی فنی uncharted همیشه میگه بهترین بازی کنسولی!
   اما هیچ وقت نمیگه بهترین گرافیک بین همه بازیهای رایانه ایی روی همه پلتفرمها !!!!چون به راحتی بازیهای روی pc هستند که از نظر فریم ریت و گرافیک u4 رو جا میگذارن
   واین نکته رو هم مد نطر داشته باشین که pc علاوه بر داشتم بازیهای بیشتر پشتیبانی از بازیهای قدیمیتر انحصاریهای با کیفیت بیشتر(مراجعه شود به گزارش متکریتیک در سال ۲۰۱۶ که امیدوارم یه روز این گزارشها که عملکرد پلتفرمها رو در هر سال نشون میدن در این سایت ببینیم)تمام انحصاریهای xbox one رو هم در اینده خواهد داشت
   خلاصه اگه pc هم نمیخواین بخرین الان تو این شرایط که گویا قراره یه کنسول بین نسلی بدن بیرون خرید ps4اصلا عاقلانه نیست.

  • علی says:

   ممنون بابت راهنماییت من احتمالا تا کارت ۱۰۷۰ صبر میکنم بیاد یا ۹۷۰ میخرم که جمعا با مانیتور میشه ۳۵۰۰۰۰۰ ولی یه سوال همه بازیهای روزو با کیفیت ۱۰۸۰ با اخرین تنظیمات جواب میده و تا چند سال دووم میاره

  • محمد2000 says:

   درود اگر کارت گرافیکی دارین که فعلا کارِتون رو راه بندازه صبر کنید برای پاسکال وگرنه یه کارت دست دو بخرین مثلا ۹۷۰ گیگا دست دو رو ۹۰۰ تومن میشه خرید یا ۹۶۰ چهار گیگی ۷۰۰ تومن و ۲ گیگی دوروبر ۶۰۰ تومن همینطور کارتهایی مثل ۲۹۰ یا ۲۹۰x هم میشه دوروبر ۸۰۰ تومن گیر اورد یکی از اینا رو بخرین بعدا که پاسکال قیمتاش افت کرد و واقعی شد اگه خواستین مثلا به ۱۰۷۰ ارتقا بدین.گرچه مثلا ۲۹۰x یا ۹۷۰ حالا حالا ها از پس بازیها بر مییان از این بابت مشکلی ندارن
   خب نمیشه گفت یه کارت چند سال میتونه با بهترین کیفیت بازیها رو اجرا کنه سرعت پیشرفت سخت افزار زیاده سرعت پیشرفت بازیا زیاده
   اما ۱۰۷۰ یه کارتی هست که به راحتی بازی ها رو در وضوح ۱۰۸۰p شخم میزنه!یعنی از این بابت خیالتون راحت راحت باشه
   الان کارتای مثل ۶۸۰ یا ۷۹۷۰ مال سال ۲۰۱۲ هنوزم میتونن بازیها رو بهتر از کنسولهای به اصطلاح نسل جدید اجرا کنن.
   یا حداقل همونطور که گفتم اگر واقعا میخواین کنسول بخرین به هیچ وجه پولتونو بابت این کنسولها هدر ندین و صبر کنین تا کنسولهای بین نسلی که میخوان بدن بیرون بییاد چون اونقت یه ps4 دارین که هنوز عرقش خشک نشده از رده خارج محصوب میشه ممکنه سونی بگه من تا فلان سال از ps4 پشتیبانی میکنم امامهم بقیه بازیسازها و ناشر ها هستن که وقتی کنسول قویتر باشه پشیزی برای کنسول ضعیفتر ارزش قائل نیستن همونطور که قبلا گفتم شما رو ارجاء میدن به دو سال اخر عمر دو کنسول نسل قبلی که مصادف بود با اومدن کنسولای جدید

حسین

زندگی نامه

نوشته شده در تحلیل فنی

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

تاريخ بررسي: ۱۹ مرداد, ۹۶
بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

بررسی کارت گرافیک GeForce GTX 1080 Ti Founders Edition

بررسی کارت گرافیک GeForce GTX 1080 Ti Founders Edition

۲۷ اسفند, ۹۵

9.3

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
بنچمارک بازی Firewatch
شاخه: بنچمارک بازی ها

تست و بنچمارک بازی Firewatch

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است