پروژه-مخفی-اپیک-گیمز

موتور Unreal Engine 4

موتور بازی سازی Unreal Engine 4 یکی از برترین موتور های ساخت و توسعه بازی است که توسط اپیک گیمز توسعه پیدا کرده است. موتوری که در مقاله ای جدا به نام «با موتور بازی سازی Unreal Engine 4 آشنا شوید» به طور مفصل در موردش صحبت کرده ایم. اولین نسخه Unreal Engine در سال ۱۹۹۶ عرضه شد و نسخه دوم در سال ۲۰۰۱ و سپس بهترین نسخه این موتور بازی سازی یعنی Unreal Engine 3 همزمان با کنسول های نسل هفتمی X360,PS4 عرضه شد.

این موتور چند سکویی برای پلتفرم های مختلفی همچون X360 , Xbox One , PS3 , PS4، کنسول های نینتندو، ونیدوز ۷ تا ۸.۱ و لینکوس عرضه شده و تا زمان حال بازی های بسیار شاخص و بزرگی از جمله سری Gears Of War توسط این موتور ساخته و عرضه شده است. از زمان ورود کنسول های نسل جدید Xbox One و PS4 بارها شاهد تصاویر و تریلر های تکنیکی مختلفی بودیم که توسط  Unreal Engine 4 ساخته شده بود. اما سوال مهمی که پیش میامد این بود که پیام این همه تصاویر و تریلر های تکنیکی چیست؟ آیا غیر از این است که عنوانی جدید و ساخته نشده در راه است؟

نکته حائز اهمیت کیفیت ویدئوها و تصاویری منتشر شده است که فارق از واقعی یا غیر واقعی بودنشان کیفیت بسیار بالایی دارند. حجم عظیمی از تکسچرها در هر تصویر و ویدئو دیده میشود که نشان دهنده پیشرفت قابل قبول گرافیک بازیهای کامپیوتری ددر نسل جدید است. شرکت Epic مدت ها پیش بر روی پروژه NANO کار میکرد که بعدها به سکوت رفت. البته ما اینجا کمی در موردش صحبت میکنیم. تیم سوئینی «Tim Sweeney» یکی از بنیانگذاران اپیک گیمز «Epic Games» در مصاحبه ای با سایت Edge پیرامون گرافیک آینده کنسول های بازی و عناوین ساخته شده توسط این استدیو گفته بود:

اپیک گیمز در حال رفتن به سمت آینده است و این همان چیزی است که بازیباز میخواهد. در ادامه او اشاره کرده است که عناوین بسیار زیادی هستند که از Unreal Engine 4 استفاده میکنند و هنوز معرفی نشده اند و به زودی شاهد عناوین AAA بزرگی خواهیم بود. به نظر من ما در حال رفتن به سمتی هستیم که عناوین AAA به دلیل بودجه بسیار بالا در اقلیت خواهند بود.

احتمالات بسیاری رد مورد بازی های آینده و اختصاصی اپیک گیم در فضای مجازی وجود دارد و همه متفق القول هستند که تریلر تکنیکی Infiltrator را میتوان به عنوان بازی مخفی اپیک گیمز بر شمرد که قرار است به زودی معرفی شود. اپیک گیمز هنوز به این صحبت ها واکنشی نشان نداده و مدت ها است همچون کبک سرش را در برفی از سکوت فرو کرده است. اما چیزی که مشخص است این است که Infiltrator با Unreal Engine 4 ساخته میشود و احتمالاً همان تریلر تکنیکی Samaritan ای است که در اوایل نسل هشتم معرفی شده بود.

البته برخی هم معتقدند که با توجه به تریلر تکنیکی Demonstration ای که پی شاز این منتشر شده بود، بازی انحصاری و جدید اپیک گیمز چیزی همچون «اسکایریم» خواهد بود. در ادامه انتشار این تریلرها بود که چوات یرلری «Cevat Yerli» طی صحبت هایی پیرامون آنها اعلام کرد:

بسیاری از تکنیک هایی که در Demonstration به نمایش گذاشته شده، چهار سال پیش توسط ما و در موتور کرای انجین «Cryengine» معرفی شده بود و چیز جدیدی نیست. او در ادامه گفت که به ویدئوهای چهار سال قبل پخش شده در GDC مراجعه کنید و ببینید که ما چه تکنیک هایی را در موتور کرای انجین معرفی کردیم. آنها (منظور اپیک گیم) تازه این تکنیک ها را در موتورشان معرفی کردند. شما هنوز قدرت واقعی کرای انجین را ندیده اید و این دقیقاً همان برگ برنده ما در نسل بعد (نسل فعلی کنسول های خانگی) است.

چوات یرلری «Cevat Yerli» در ادامه تعریف از موتور Cryengine 3 گفت که ما هنوز عنوان جدید خود را معرفی نکردیم. این موتور از ۴ سال پیش آماده ورود به نسل بعدی بود. ما قبلا از تکنیک هایی همچون سیستم ذرات و GPU Rendering، سایه زنی پیشرفته و تکنیک بسیار پیچیده Tessellation در Crysis 2 به همراه Directx 11 استفاده کرده ایم و اینها برای ما تازگی ندارد. ما این تکنیک ها را در تریلر های تکنیکی به نمایش نگذاشتیم و از این تکنیک ها در بازی استفاده کرده ایم.

صحبت های چوات یرلی طعنه مستقیمی به تریلر های تکنیکی اپیک گیمز است و بارها این مسئله از سوی مدیران کرایتک تکرار شده است. با این حال و فارق از اینکه کدام موتور بازی سازی بهتر و پیشرفته تر است، قصد داریم در این نوشته به تحلیل و بررسی تفصیلی تریلر های تکنیکی مربوط به Unreal Engine 4 بپردازیم.

تحلیل و بررسی تریلرهای Unreal Engine 4

چند سال پیش بود که اولین اطلاعات مربوط به Infiltrator توسط وب سایت Vgleaks منتشر شد که حاوی نکات جالب و قابل تاملی بود. اطلاعات موجود نشان میداد داستان بازی در آینده و در سال ۲۰۴۳ میلادی در شهر واشنگتن دی سی اتفاق می افتد. سبک بازی  Sci-Fi بود و قرار بود عنوانی چندگانه برای نسل جدید کنسول های PS4 و Xbox One باشد. همین داستان کوتاه کافی است تا این فرض را در نظر بگیریم که این بازی همان «PROJECT NANO» ای است که قبلا توسط اپیک گیمز اعلام شده بود.

یک بازی مخفی که در خود اپیک گیمز به نام «Blueprint» شناخته میشود و گفته میشود به طور مخفیانه توسط Unreal Engine 4 در حال ساخت است. البته اینکه نام بازی Blueprint، Infiltrator و یا Smaratin باشد هنوز مشخص نیست. البته اپیک گیم برای بازی با اذهان عمومی بارها تریلرهایی با یک فضا و گیم پلی و نام هایی متفاوت منتشر کرده که البته به نظر میرسد همگی آنها یکی هستند. Vgleaks با بررسی دموی Blueprint توصیفی پیرامون بازی کرده بود که در زیر میخوانید:

هوای شهر در لایه سنگینی از آلودگی اسیدی قرار دارد. در زیر این دود غلیظ همیشگی شب، کودکان Gasmasks بازی میکنند. افراد ولگرد و لاابالی همچنان در حال زیاد شدن در بخشی از شهر هستند. پشت بام ها به صورت متقاطع به هم متصل اند و راه های بزرگی اینگونه ساخته شده است. در جنوب شرقی این شهر دهانه ای خراب شده به نام TENTH وجود دارد که یک تکه بِتون شناور در یک Soup از یک نانوبوتس (Nanobots) محسوب میشود. حرکات تندی بین مه و حباب در این مکان مرموز وجود دارد که ترس را بر وجود هر کسی می افکند. دفتر مرکزی METACORPS در شمال این شهر است. جایی که برج هایی عظیم همچون نگهبانانی برای پایتخت در روز میدرخشند. تعداد انگشت شماری Gleaming A-Grav همانند موبایل در سراسر سیستم های آنها وزوز میکنند! و از ساختمان کنگره آنها همچون مگس دیده میشوند!

نوشته های بالا برگرفته از سایت Vgleaks و اطلاعاتی بود که ظاهرا پیرامون توصیف از محیط تریلر تکنیکی Samaritan و Infiltrator منتشر شده بود. چون برخی از توصیفات گفته شده به شدت با محیط های موجود در دو تریلر تکنیکی فوق همخوانی دارند و ناخودآگاه خواننده را به این فکر می اندازد که امکان دارد هر دو تریلر در مورد یک بازی باشد! علاوه بر داستان بالا، توصیفاتی از شخصیت قهرمان بازی شده است که در زیر میبینید:

کاراکتر LYRIK, 23، عضلانی، با چشمانی کمی روشن تر از ناپلئون، توازنی بین پرچم و دود، او در جایی امن همچون Glares در MetaCorps’ HQ قرار دارد. انرژی زیادی دارد که نشان میدهد در پوستش همچون حبس شده است. ابروهای تاریکی دارد، در حالیکه بسیار بی تاب است. Owen یکی از رابطین اوست و میگوید زمان حرکت رسیده! اما LYRIK گوش نمیدهد و Owen دندان هایش را به هم می فشارد!

طبق اطلاعات موجود ممکن است این عنوان جدید یک سه گانه باشد و همه آنها هم تنها برای کنسول های نسل بعدی با قابلیت اتصال به پلتفرم های موبایل و شبکه های اجتماعی در حال ساخت و توسعه میباشند. همچنین گفته شده سبک بازی MP Action و با پشتیبانی از حالت Co-Op و با محیطی سندباکس گونه در حال ساخت است. زمان نهایی بازی ۱۰-۱۲ ساعت اعلام شده که درستی یا غلطی آن به عهده منتشر کننده اطلاعات است و ما در این زمینه قضاوتی نخواهیم کرد.

اما در صورت درست بودن این موارد میتوان انتظار داشت این بازی همچون سری Gears Of War یک سه گانه بلند و با چند عنوان جانبی باشد. بازی فوق از دو شخصیت اصلی مونث Lyrik Syverson و مذکر Owen MacKinnon تشکیل شده و اطلاعات دیگری در مورد شخصیت های بازی منتشر نشده است. ممکن است هر دو شخصیت اصلی بازی به شخصیت های مذکر تغییر کنند و این احتمالی است که نه رد میشود و نه تایید میشود. البته در این صورت ممکن است نام شخصیت های بازی با توجه به آرت ورک هایی که از بازی منتشر شده است به Owen و Sondo تغییر کند.

همراه با Xbox One: بررسی معماری کنسول Xbox One
توانایی های موجود در Bursting

توانایی های موجود در Bursting

شخصیت های موجود در پروژه Bursting شامل توانایی های جدیدی از جمله گام های بسیار سریع، انرژی زیاد واستفاده همزمان از pistol + melee خواهد بود. همچنین گجت های مختلفی همچون Density Bandolier, Data Filters, B-Lieve Rig, Revive Pack, ThreatSuite, Handforge و … در این بازی وجود خواهد داشت که هر کدام کارایی خاص خود را دارند. اطلاعات منتشر شده و تصاویر جدیدی که در اینجا میتواند مشاهده کنید، نشان دهنده این موضوع است که پروژه Samaritan یا Infiltrator لغو نشده است و تصاویری که گه گاه از این موتور منتشر میشود نیز به این میتواند صحتی بر این ادعا باشد.

همراه با PS4: بررسی معماری سخت افزار کنسول PS4

Owen و Sondo

البته شواهد موجود در باره ساخت چنین بازی ای بسیار زیاد است و نمونه های ارائه شده در این نوشتار تنها بخشی از شواهد موجود برای ساخت این بازی است و البته ممکن است تمامی تئوری های ما در این مورد هم اشتباه باشد. نکته قابل ذکر این است که شباهت های بسیاری بین دو تریلر تکنیکی Samaritan یا Infiltrator وجود دارد که نشان میدهد احتمالا هر دو تریلر یکی هستند و شاید Blueprint اسم رمز این بازی و  «PROJECT NANO» اسم رمز دو بازی جدا گانه یا چیزی دیگری باشد و شاید باید تا زمان مراسم E3 2016 صبر کنیم تا اینکه مهمترین پروژه در دست ساخت اپیگ کیمز با موتور بازی سازی Unreal Engine 4 را ببینیم.

هر دو تریلر تکنیکی برای اولین بار در مراسم GDC 4 سال پیش به نمایش در آمدند و ایپیک گیمز مدت هاست، همانطور که خودش اعلام کرده است مشغول کار بر روی یک عنوان ویژه است. ذکر این نکته لازم است که تریلر تکینیکی ای که اپیک در GDC پخش کرد BluePrint بود که شخصیت ها، محیط، کاراکتر، نورپردازی  و… همه و همه تداعی گر تریلر تکنیکی Samaritan هستند. تصاویر موجود در این مقاله به خوبی نشان دهنده شباهت های موجوداست.

اطلاعات بیشتر نشان دهنده این موضوع است که اپیک گیمز در حال ساخت بازی ای مرتبط با سری Gears of War است که دارای تفاوت هایی با آن بازی میباشد. نکات کلیدی ای که ما از پروژه PROJECT NANO و اسم رمز Blueprint میدانیم این است که بازی یا بازی های فوق از ویژگی هایی همچون انواع تپانچه، هفت تیر و انواع مختلف سلاح های گوناگون استفاده میکند و علاوه بر این سلاح ها بازیکن میتواند با خود تیغه های مختلفی همچون چاغو و … حمل کند که این مورد خود به خود شبیه بودن بازی به تریلر تکنیکی Demonstration را از بین میبرد.

اما احتمال بسیاری زیادی میدهیم که با یک بازی در سبک TPS طرفیم که یک یا دو شخصیت به عنوان کارکتر های اصلی داستان را در خودش دارد. Blueprint در آینده اتفاق می افتد و یک دنیای علمی تخیلی (Sci-Fi) همراه با عناصر Cyberpunk و چیزی شبیه به Deux Ex را برای بازیباز فراهم میکند. این چیزی است که ما به وضوح در تریلر های تکنیکی Samaritan یا Infiltrator با آن مواجه هستیم. ساختمان های بلند با شکل های نامتعارف، سفینه های مختلف همچون فیلم های علمی-تخیلی، زره های جدید، شخصیت هایی شبیه به هم و سلاح های آینده از نکات مشکترک دو تریلر تکنیکی فوق به حساب می آیند.

همچنین ایده های دیگری توسط اپیک گیمز برای BluePrint معرفی شده بود که به دلیل نبودن اطلاعات زیاد دراین موارد از گفتن آنها خود داری میکنیم. با این حال هنوز مشخص نیست اپیک گیمز هنوز هم در حال کار بر روی ایده های اعلام شده در پروژه مخفی BluePrint هست یا نیست.

تریلر تکنیکی Samaritan

تریلر تکنیکی Infiltrator

راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در تحلیل فنی

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
نگاهی-به-استفاده-Oculus-Rift-در-زره-پوش-های-ارتش-نروژ

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است