بررسی-اولیه-کارت-گرافیک-AMD-Radeon-RX-480

Polaris «ستاره قطبی» نامی است که برای نسل بعدی تراشه های گرافیکی «GPU» کمپانی AMD انتخاب شده و اولین تصاویرش توسط توسط وب سایت HardwareBattle ودر جریان نمایشگاه سالانه CES 2016 منتشر شد. این نام بر گرفته از درخشان‌ترین ستاره دب اصغر است و بدین معناست که ستاره ها بهتر از هر چیز دیگری میتوانند انرژی تولید کنند. Polaris «ستاره قطبی» برای کارت های سری Radeon 400 تولید شده و قرار است به زودی اولین محصول از این سری طی ماه های اخیر عرضه شود.

هدف از تولید پولاریس «AMD Polaris» بازار لپ تاپ و کامپیوترهای کوچک است  و اولین نکته مهمی که در این معماری دیده میشود حرکت به سمت لیتوگرافی ۱۴ نانومتری FinFET است که موجب میشود این معماری از لحاظ بهره‌وری و قدرت در سطح بسیار بالاتری از معماری GCN قرار بگیرد. به گفت AMD یکی از اهداف توسعه این معماری واقعیت مجازی، اپلیکیشن های چند رسانه ای، افزایش فریم در بازی و کوچک تر شدن حجم سیستم های بازی آینده است.

معماری Polaris «ستاره قطبی» را میتوان جدی ترین رقیب Pascal انویدیا دانست که در مورد تغییراتش در مقاله «با AMD Polaris آشنا شوید؛ نسل بعدی معماری تراشه های گرافیکی AMD» توضیحات مفصلی ارائه کردیم. همچنین در بُرد (board) و مدل های کارتهای گرافیک سری Radeon 400 هم در مقاله «Baffin ،Banks ،Weston؛ با کد رمز کارت های نسل بعد AMD آشنا شوید» توضیحات مفصلی نوشتیم و گفتیم که اکثر بُرد (board) های لو رفته در ماه های اخیر قرار است در چه مدل از کارت هایی استفاده شود.

بررسی نقشه راه تراشه های گرافیکی AMD تا سال ۲۰۱۹

دیدار مجدد با AMD Polaris 10 Ellesmere

قبلاً گفته بودیم که نقشه راه جدید کمپانی AMD در رویداد گرافیکی AMD کپسایسین در GDC 2016 به وضوح نشان میدهد که تمامی چیپ های موجود ممکن است با سیلیکون هایی مبتنی بر معماری پولاریس «Polaris» جایگزین شود که این احتمال با روش نامگذاری جدید AMD برای کارت هایش سری ۴۰۰ قوت گرفته است. در مقاله «بررسی نقشه راه تراشه های گرافیکی AMD تا سال ۲۰۱۹» گفته بودیم سیلیکون Polaris 10 ابعاد بسیار کوچیکی دارد و به همین دلیل امکان استفاده از آن در کارت های گرافیک سری R9 490 بسیار بالاست که همینطور هم شد!

در همین حال، معماری ستاره قطبی ۱۱ یا همان «Polaris 11» هم میتواند در کارت های رده پایین «Entry-level» و میان رده «Mid-range» سری Radeon 400 مورد استفاده قرار بگیرد. بنابراین اگر همین روال کاری از سمت AMD هم اجر شود، میتوانیم شاهد یکی از بهترین تصمیمات چند سال اخیر این کمپانی در زمینه تراشه های گرافیکی نسل جدید باشیم. چیزی که در حال حاضر مشخص شده این است که AMD Polaris 10 و AMD Polaris 11 اسم یا برند کارت های جدید AMD است که قرار است بر پایه ریز معماری GCN 4.0 و در سری Radeon 400 منتشر شود.

کارت های AMD Polaris 10 با اسم رمز «Ellesmere» به عنوان یک کارت رده بالا «High-end» و AMD Polaris 11 هم با اسم رمز «Baffin» به عنوان یک کارت میان رده «Mid-Range» عرضه میشود. بنابراین Radeon RX 480 را میتوانیم یک کارت گرافیک رده بالا بدانیم که با اسم رمز «Ellesmere» معرفی شده است. این توضیحات بدین معناست که به غیر کارت گرافیک فعلی، اگر امسال کارت گرافیکی دیگری از سری Polaris «ستاره قطبی» عرضه شود؛ یک محصول میان رده «Mid-Range» خواهد بود.

با AMD Polaris آشنا شوید؛ نسل بعدی معماری تراشه های گرافیکی AMD

دیدار مجدد با AMD Polaris 10 Ellesmere

بنابراین فعلاً در سال جاری خبری از کارت های رده پایین «Entry-level» و حرفه ای «Enthusiast» نخواهد بود. ولی همانطور که گفتیم؛ در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی میتوانیم شاهد معرفی کارت های حرفه ای «Enthusiast» مبتنی بر AMD VEGA 10 با اسم رمز «Greenland» و AMD NAVI 10 باشیم. در واقع عدد «۱۰» نمایانگر کارتی رده بالا «High-end» است. اما کارت های گرافیک با اسم رمز «Baffin» یا AMD Polaris 11 بر اساس بُرد (board) مدل C981 تولید میشوند و این بدین معناست که این تراشه گرافیکی جانشین تراشه های گرافیکی مبتنی بر فیجی «Fiji» نخواهد بود.

بنابراین و با توجه به مدل جدید نام گذاری و بُرد (board) مدل C981 این کارت ها میتوانیم مدعی شویم که دیگر نباید شاهد نسخه های نوسازی شده کارت های قدیمی در سری جدید باشیم و از اساس با نسل جدیدی از کارت های گرافیک AMD طرفیم که میتواند رقابت و جذابیت بسیاری به بازار کارت های گرافیکی ببخشد. بنابراین باید بگوییم که کارت های گرافیک مبتنی بر سیلیکون بافین (Baffin) همان کارت های سری Radeon Rx 470 خواهند بود.

ولی نکته جالب اینجاست که مشخص شده Radeon RX 480 با اسم رمز الزمر (Ellesmere) دقیقاً از همان حافظه های بهبود یافته GDDR5X استفاده شده در مدل های جدید هاوایی (Hawaii) استفاده کرده است. حافظه هایی که در کارت گرافیک GTX 1080 انویدیا هم استفاده شده و خبری از نسل دوم حافظه های معروف به HBM نیست. لازم به ذکر است؛ معمولاً روال کاری معرفی کارت ها در برخی مواقع اینطور است که با اسم رمزی که در مورد بُرد (board) آنها منتشر میشود میتوانیم از ماهیت آنها باخبر شویم.

Baffin ،Banks ،Weston؛ با کد رمز کارت های نسل بعد AMD آشنا شوید

نقشه-راه-تراشه-های-AMD

در واقع بُرد (board) ها در هر نسل و هر کارتی به صورت یکتا تولید میشوند تا امکان سفارشی سازی آنها فقط با تایید تولید کننده مرجع (مثلاً AMD و انویدیا) صورت بگیرد. به همین دلیل وجود بُرد (board) مدل C981 نشان میدهد کارت هایی که قرار است با این بُرد (board) عرضه شوند از اساس با کارت های مبتنی بر اسم رمز فیجی «Fiji» (منظور سری R9 Fury است) متفاوت هستند.

روش ریبرند یا همان نوسازی کارت های نسل قبل در نسل جدید در هر دو کمپانی انویدیا و AMD با یک روال خاصی هر ساله دنبال میشد. ولی فعلاً در سری جدید (یعنی سری ۱۰۰۰ انویدیا و سری ۴۰۰ AMD) خبری از ریبرند شدن نسخه های قدیمی با اسمی جدید نیست. مثلاً اگر مطالب ما را دنبال کرده باشید، قبلاً گفتیم که تراشه هایی با اسم رمز Grenada مبتنی بر تراشه گرافیکی Hawaii میباشند و از طرفی آنتیگوا (Antigua) نیز همان تراشه Tonga است. ترینیداد (Trinidad) نیز همان تراشه Pitcairn XT و Tobago هم نام رمز تراشه های مبتنی بر سیلیکون Bonaire است که همگی آنها در کارت های گرافیک سری AMD Radeon 300 مورد استفاده قرار گرفتند.

ولی در سری AMD 400 فعلاً خبری از این کپی کاری ها نیست، اما گفته شده در نسل پولاریس «Polaris» کارت های رده پایینی «Entry-level» داریم که احتمالاً قرار است با اسم رمز تایید نشده وستون «WESTON» و بانکس «BANKS» عرضه شوند. این تراشه ها از ۲ گیگابایت حافظه گرافیکی GDDR5 استفاده میکنند و شایعات نشان میدهد قرار است با اسم رمز وستون «WESTON» دو کارت رده پایین به نام رمز X3 و PRO S3 داشته باشیم و هر دوی آنها از همان ۲ گیگابایت حافظه گرافیکی GDDR5 استفاده میکنند که احتمالاً روی کلاک ۴۵۰۰ مگاهرتزی تنظیم شده اند.

نگاهی به کارت گرافیک ۱۵۰۰ دلاری AMD Radeon Pro Duo

تصویر-پشت-کارت-گرافیک-AMD-Radeon-RX-480

بنابراین تنها تفاوت آنها روی بُرد (board) آنها است که X3 از C729 و PRO S3 هم از C728 استفاده میکند. از مدل بانکس «BANKS» هم ظاهراً قرار است یک کارت به نام Weston PRO S3 عرضه شود و البته البته هنوز مشخص نشده این تراشه گرافیکی مختص پردازش دسکتاپ است یا برای محصولات موبایلی تولید میشود. Weston و Banks میتوانند فضای ایجاد شده بین کارت های گرافیک Radeon R7 360 و R5 310 را پر کنند.

به هر حال؛ ستاره قطبی ۱۰ یا همان «Polaris 10» در جریان مراسم کامپیوتکس امسال به صورت کاملاً رسمی به نمایش درآمد و Radeon RX 480 هم اولین کارتی است که بر پایه این سیلیکون روانه بازار میشود. البته ممکن است شاهد معرفی Radeon RX 470 هم باشیم که یک رده پایین تر از RX 480 قرار میگیرد. در حال حاضر اطلاعات تایید نشده ای از Radeon RX 470 مبتنی بر سیلیکون معماری Polaris 10 منتشر شده که تایید میکند همان تراشه ای است که قبلاً Ellesmere نام گذاری شده بود.

با توجه به تغییذات جدید؛ در حال حاضر هیچ محصولی با پسوند «X» در بین تولیدات سری ۴۰۰ دیده نمیشود و این پسوند با اندکی تغییر در نامگذاری این سری به بعد از کلمه «R» منتقل شده است. بنابراین فقدان کارت هایی با پسوند X میتواند جذاب باشد! این روش نامگذاری جدید نشان از این دارد که با کارت هایی که کاملاً جدید مواجه ایم و دیگر خبری از ریبرند «Rebranded» کارت های نسل قبل در نسل جدید نخواهد بود. این ایده جدید ممکن است بدین معنی باشد که دیگر کارت های AMD را در دسته بندی هایی مثل R9/R7/R5 نخواهیم دید که قطعاً میتواند حرکت خوبی باشد.

معرفی کارت های گرافیک سری AMD Radeon M400

کارت-گرافیک-AMD-Radeon-RX-480

البته به زودی باید اطلاعات بیشتری از تراشه های سری موبایل مبتنی بر معماری Polaris را بشنویم که احتمالاً مدل آنها نیز از همین سری Polaris 10 خواهد بود و انتظار میرود از ۲۰۴۸ پردازنده جریانی استفاده کنند. از طرفی هنوز مشخص نیست که سری موبایلی به صورت RX 400M ناگذاری میشود یا با نام هایی مثل R9 M485X عرضه میشوند! در این مورد قبلاً در مقاله «معرفی کارت های گرافیک سری AMD Radeon M400» توضیحات مفصلی داده بودیم که پیشنهاد میکنیم مقاله فوق را ببینید.

اولین کارت گرافیک رده بالای سری  AMD 400

کارت گرافیک AMD Radeon RX 480 بالاخره به عنوان اولین کارت گرافیک رده بالا سری ۴۰۰ کمپانی AMD به صورت رسمی معرفی شد و مشخص شد که این کارت از ۳۶ واحد CU با ۲۳۰۴ پردازنده جریانی استفاده میکند و به ۴ تا ۸ گیگابایت حافظه ویدئویی GDDR5 با گذرگاه ۲۵۶ بیتی مجهز شده است. TDP یا حداکثر توان مصرفی این کارت فقط ۱۵۰ وات بر ساعت است و فقط به یک کانکتور ۶ پینی مجهز شده که نشان از رده پایین بودنش میدهد.

Radeon RX 480 به یک خروجی DisplayPort 1.3 با پشتیبانی از HDR مجهیز شده و به گفته AMD نسخه ۴ گیگاباتی Radeon RX 480 فقط ۱۹۹ دلار قیمت دارد و این مقدار در مدل ۸ گیگابایتی ممکن است به ۲۵۰ دلار افزایش پیدا کند. این کارت برای ارائه عملکردی مناسب در بسیاری از عناوین جدید (مثل Battlefield 1 و Doom 2016) طراحی شده است. تولید این کارت خبر بسیار خوبی برای افرادی است که میخواهد با قیمت بسیار پایین بازی های روز را با کیفیتی مناسب اجرا کنند.

مشخصات کارت گرافیک Radeon RX 480

Radeon RX 480Radeon R9 380XRadeon R9 390X
هسته گرافیکی Polaris 10 XT با اسم رمز (Ellesmere)Tonga XTHawaii XT
فناوری ساخت۱۴ نانومتری FinFET۲۸ نانومتری۲۸ نانومتری
اندازه سطح ویفر (Die)معلوم نیست۳۶۶ میلیمتر مربع۴۳۸ میلیمتر مربع
تعداد ترانزیستورهامعلوم نیست۵ بیلیون۶.۲۰ بیلیون
پردازنده جریانی۲۳۰۴۲۰۴۸۲۸۱۶
فرکانس هسته۱۲۶۶ مگاهرتز۱۰۰۰ مگاهرتز۱۰۵۰ مگاهرتز
قدرت محاسبات خام۵.۵ ترافلاپس۳.۹ ترافلاپس۵.۹ ترافلاپس
حافظه ویدیویی۴/۸ گیگابایت GDDR5۴ گیگابایت GDDR5۸ گیگابایت GDDR5
گذرگاه حافظه۲۵۶ بیت۲۵۶ بیت۵۱۲ بیت
سرعت حافظه۲ گیگاهرتز۶ گیگاهرتز۶ گیگاهرتز
پهنای باند حافظه۲۵۶ گیگابایت۱۹۲ گیگابایت۳۸۴ گیگابایت
حداکثر توان مصرفی۱۵۰ وات۱۹۰ وات۲۷۵ وات
قیمت۴ گیگ: ۱۹۹ دلار
۸ گیگ: +۲۳۰ دلار
۲۴۹ دلار۴۴۹ دلار

خبر خوبتر برای این افراد این است که Radeon RX 480 دقیقاً با همان پهنای باند حافظه GTX 1070 (یعنی گدرگاه حافظه ۲۵۶ بیتی با ۲۰۰۰ مگاهرتز حافظه) معرفی شده که رقمی معادل ۲۵۶ گیگابایت بر ثانیه است. به گفته سردبیران بسیاری از وب سایت های خبری سخت افزاری، Radeon RX 480 با قیمت شگفت انگیزش میتواند عملکردی بین GTX 970 و GTX 980 را ارائه دهد.

بر اساس شایعات منتشر شده در سطح وب، قدرت پردازش محاسبات ممیز شناور ۳۲ بیتی یا FP32 تراشه Polaris 10 (با تعداد ۲۸۱۶ هسته سایه زن) معادل ۵.۸ ترافلاپس بر ثانیه (معادل ۵,۸۳۴ گیگا فلاپس) اعلام شده، بدین معنا که این مقدار تقریباً معادل با تراشه Hawaii XT کارت گرافیک R9 290X (حدود ۵.۶ ترافلاپس یا ۵,۶۳۲ گیگافلاپس) است که در رده کارت های نسل قبل محسوب میشود.

از نظر پهنای باند هم Radeon RX 480 حدود ۶۴ گیگابایت پهنای باند کمتری را در اختیار سیستم قرار میدهد؛ با این تفاوت که به دلیل نرخ بهره وری بسیار بالای پردازش محاسبات ممیز شناور ۳۲ بیتی میتواند عملکرد بهتری در بازی های روز ارائه دهد و از ویژگی های گرافیکی بهتر و جدیدتری به واسطه معماری بهترش برخوردار است. البته لازم به ذکر است که کارت گرافیک R9 290X از ۴ گیگابایت حافظه و یک عدد گذرگاه ۵۱۲ بیتی استفاده میکرد، ولی این مقدار برای  Radeon RX 480 معادل ۸ گیگابایت حافظه GDDR5 و یک عدد گذرگاه ۲۵۶ بیتی است.

تحلیل وضعیت بازار گرافیکی AMD در سال ۱۳۹۵

کارت-گرافیک-AMD-Radeon-RX-480

بنابراین Radeon RX 480 از هر نظر بهتر و قویتر از R9 290X است که این مورد به دلیل معماری متفاوت این کارت گرافیک است. همچنین اشاره کنیم که از نظر کلاک حافظه و کلاک هسته هم کارت گرافیک Radeon RX 480 عملکرد بهتری به نسبت R9 290X ارائه میکند و فرکانس موثرش به ۸۰۰۰ مگاهرتز میرسد که ۳۰۰۰ مگاهرتز بیشتر از R9 290X و ۲۰۰۰ مگاهرتز موثر کمتر از GTX 1080 است. تمام این موارد در حالی است که این کارت قرار است فقط با قیمت شگفت انگیر ۱۹۹ دلاری عرضه شود!

AMD Radeon RX 480 در حالت کراس فایر «CrossFire»

با کمتر از ۵۰۰ دلار (کمتر از ۱.۷۰۰.۰۰۰ تومان) میتوانید دو کارت گرافیک Radeon RX 480 را به صورت کراس فایر «CrossFire» پیکربندی کنید و از عملکرد بسیار مناسبی در برنامه هایی که از DX12 استفاده میکنند برخوردار شوید. استفاده از لیتوگرافی ۱۴ نانومتری و معماری GCN 1.3 هم موجب شده تا در فاکتور عملکرد به ازای هر وات نیز تا  تا ۲.۷ برابر عملکرد بهتری به نسبت نسل قبلی را از این کارت گرافیک شاهد باشیم. خلاصه بگوییم که Radeon RX 480 به نسبت نسل قبلی خودش با صرف ۲.۷ انرژی کمتر میتواند عملکرد کمی بهتری به نسبت نسل گذشته و کارت گرافیکی همچون R9 290 ارائه دهد.

ضمن اینکه در سری جدید، پشتیبانی بسیار بهتری از DX12 به عمل آمده که میتواند در پیکربندی کراس فایر «CrossFire» و با قیمتی کمتر از ۷۰۰ دلار، عملکرد بهتری از GTX 1080 انویدیا را برای خریدارانش داشته باشد! همین مورد میتواند دلیل محکمی برای خرید و کراس فایر «CrossFire» کردن این کارت این کارت در مقابل خرید یک عدد GTX 1080 باشد!

سنجش محدوده ولتاژ کارت گرافیک AMD Fury X

عملکرد-AMD-Radeon-RX-480-در-DX12عملکرد-AMD-Radeon-RX-480-در-DX12

صحبت پایانی: ارزش خرید بالا یا پایین؟!

خوب هنوز اطلاعات زیادی از این کارت منتشر نشده است و حتی بنچمارک های رسمی این کارت هم درز نکرده که بشود قضاوت درستی در موردش داشت. منته فقط به قیمت کارت توجه کنید! ۱۹۹ دلار! بدین معنا که در ایران میتواند این کارت را با قیمتی معادل ۷۰۰ هزارتومان خریداری کنید! این قیمت در مقابل قیمت ۷۰۰ دلاری GTX 1080 واقعاً به صرفه هست و با دو عدد Radeon RX 480 میتوانید با قیمتی کمتر از ۷۰۰ دلار (معادل ۲.۳۸۰.۰۰۰ هزار تومان) به قدرت و عملکردی بیشتر از GTX 1080 دست پیدا کنید!

پشتیبانی از رابط هایی مثل ولکان و DX12 میتواند انقلاب گرافیکی جدیدی ایجاد کند که اولین قدمش توسط انویدیا برداشته شده و حالا باید منتظر تکمیلش توسط AMD باشیم تا پازل جدید بازار گرافیکی تکمیل شود. ۱۵۰ وات توان مصرفی RX 480 در مقابل ۱۸۰ وات توان مصرفی GTX 1080 به معنای این است که AMD حداقل با ۵.۸ ترافلاپس قدرت خام پردازشی کارت جدیدش عملکرد موفقی در زمینه مهار توان مصرفی کارتش نداشته و اگر به توان پردازشی ۹ ترافلاپسی GTX 1080 توجه کنیم، متوجه میشویم ۳۰ وات توان مصرفی بیشتر کارت انویدیا توجیه پذیر است.

البته این توضیح به معنای بد بودن Radeon RX 480 نیست و این کارت برای بازار کارت های خوش قیمت یک تله ارزشمند برای خریداران است! تله ای وسوسه کننده با پشتیبانی از انبوهی از ویژگی های کاملاً جدید که بادو نسخه از آن میشود به عملکردی فراتر از یک عدد GTX 1080 رسید! با این حال؛ اگر مقایسه را از نظر فاکتور عملکرد در هر کلاک در نظر بگیریم باید بگوییم که کارت های گرافیکی مبتنی بر معماری پاسکال «Pascal» به نسبت دومین نسل معماری ماکسول تغییرات خیلی زیادی نداشتند و AMD هم در این نسل با این فاکتور کار زیادی از پیش نخواهد برد.

با بهترین کارت های گرافیک ۲۰۱۶ آشنا شوید

کارت-AMD-Radeon-RX-480

به هر حال همانطور که مدیر عامل AMD اعلام کرده؛ در این نسل خبری از کارت های حرفه ای «Enthusiast» و رده پایین «Entry-level» نخواهد بود. حتی از اندازه سطح ویفر «Die» تراشه هم میشود فهمید که با تراشه ای برای بدست گرفتن بازار کارت های غیر حرفه ای سر و کار داریم و اصلی ترین کارت AMD که شاید بتواند بازار را متعجب کند و سهم مخصوصی را به خودش اختصاص دهد؛ میتواند محصولی از سری کارت های رده بندی «Enthusiast» مبتنی بر AMD VEGA 10 و با اسم رمز «Greenland» و AMD NAVI 10 باشد. خلاصه بگوییم؛ تا آمدن نسل بعدی (۲۰۱۷) شاید باز هم داستان از دست رفتن بازار کارت های رده بالای AMD تکرار شود!

در واقع بهترین کاری که AMD در این نسل میتواند انجام دهد، افزایش ضریب فرکانس پردازنده به نزدیک فرکانس GTX 1080 است تا بتواند با قیمت کمتر، مشابه همان عملکرد را به طرفدارانش ارائه دهد. GTX 1080 همانطور که گفتیم تا فرکانس ۲.۲ گیگاهرتز هم اورکلاک میشود که این مورد را به طور مفصل در مقاله بررسی کامل کارت گرافیک GeForce GTX 1080 توضیح دادیم. بنابراین؛ استفاده از پتانسیل اورکلاک بالا میتواند یکی از برگ های برنده AMD در نسل جدید محسوب شود، هر چند هنوز از رقیب GTX 1080 رونمایی نشده! ولی اگر هم معرفی شود، احتمالاً RX 490 خواهد بود.

منبع videocardz
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در AMD/ATI,بررسی سخت افزار,کارت گرافیک

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
معرفی-کارت-های-گرافیک-سری-AMD-Radeon-M400
شاخه: AMD/ATI,بررسی سخت افزار,کارت گرافیک

معرفی کارت های گرافیک سری AMD Radeon M400

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است