• عملکردی بی نظیر
 • بهره وری بسیار بالا
 • 8 گیگابایت حافظه ویدئویی
 • پشتیبانی از فناوری های جدیدی مثل Ansel-FastSync-HEVC Video و واقعیت مجازی
 • پیکربندی SLI جدید برای استفاده در رزولوشن 4K به صورت 60 فریم
 • استفاده از HDMI 2.0b
 • استفاده از DisplayPort 1.4
 • قیمت بسیار بالای نسخه Founders Edition
 • کولر با درجه گرمای زیادی فعالیت میکند
 • فن ها در حالت بیکاری یا idle خاموش نمیشوند
 • اورکلاک پیچیده تر از قبل شده
 • اندکی سر و صدا دارد و میتوانست ساکت تر باشد
 • خروجی DVI دیگر از سیگنال های VGA پشتیبانی نمیکند
  کارایی
  امکانات
  طراحی
  قیمت به کارایی

9.3

عالی

قیمت: 379 دلار (1.288.600 تومان)

سازنده: انویدیا

گارانتی: ندارد

عرضه کننده: ندارد

سایت/تلفن: ندارد

مشاهده پروفایل نویسنده

بررسی-کارت-گرافیک-NVIDIA-GeForce-GTX-1070

شاهکار GeForce GTX 1080 همین چند هفته قبل به صورت رسمی معرفی شد و با استقبال بسیار خوبی هم مواجه شد و ما هم در Guard3d در سه مقاله «بررسی کامل کارت گرافیک GeForce GTX 1080»، «GTX1080 یا GTX1070؛ کدام یک برای بازی به صرفه است؟!» و «بررسی اولیه کارت های گرافیک انویدیا GTX 1070 و GTX 1080» به نکات فنی بسیاری در مورد این دو شاهکار جدید اشاره کردیم و پیشنهاد میکنیم حتما مقالات فوق را بخوانید تا درک درستی از ماهیت نسل جدید کارت های گرافیکی پیدا کنید. GeForce GTX 1080 با فناوری ۱۶ نانومتری، حافظه GDDR5X و مبتنی بر معماری پاسکال «Pascal» تولید شده است.

GTX 1070 همزمان با معرفی GTX 1080 رونمایی شد و یرخلاف بردار بزرگترش از حافظه های نسل گذشته GDDR5 استفاده میکند. کارتی که از نظر فاکتور قیمت به عملکرد در رده بسیار بالایی قرار میگیرد و یکی از شاخص ترین کارت های حال حاضر است. تا زمان معرفی GTX 1080 و با توجه به مشخصاتش، تولید GTX 1070 بیشتر شبیه جوک بود تا واقعیت! به طوری که نمیشد در مورد عملکرد یا حتی موفقیتش صحبتی به میان آورد! به هر حال؛ GTX 1070 به طور رسمی در دسترس علاقه مندان قرار گرفته و نسخه های سفارشی شده آن هم تولید شده و به زودی به صورتی گسترده روانه بازارهای تجاری میشود.

قلب تپنده GTX 1070 نیز همچون بردار بزرگش با تراشه Pascal GP104 کار میکند که مهمترین تفاوتش در تعداد هسته سایه زنی «Shaders» است که در GTX 1070 معادل ۱۹۲۰ و GTX 1080 معادل ۲۵۶۰ عدد است. علاوه بر این؛ واحد های بافت زنی هم از ۱۶۰ عدد به ۱۲۰ عدد کاهش داشته و تعداد واحدهای ROP هم ۶۴ عدد اعلام شده است. در زمینه حافظه هم هر دو کارت از ۸ گیگابایت حافظه ویدئویی استفاده میکنند که تفاوتشان به نسل آنها برمیگردد که در GTX 1070 از حافظه GDDR5 و در GTX 1080 از حافظه GDDR5X استفاده شده که از دو برابر پهنای باند بیشتر به نسبت GTX 1070 در یک فرکانس مشابه استفاده میکند.

تصویر-NVIDIA-GeForce-GTX-1070

با توجه به حافظه ضعیف تر؛ انویدیا فرکانس پایه GTX 1070 را روی ۲ گیگاهرتز تنظیم کرده تا با این فاکتور بتواند سهم زیادی از بازار کارت های گرافیکی را به خودش اختصاص دهد. تا زمان حال حاضر؛ هیچ کارت گرافیک مرجعی با فرکانس پایه ۲ گیگاهرتز تولید نشده بود، بنابراین GTX 1070 را میتوان اولین کارت گرافیک مرجع ۲ گیگاهرتزی تاریخ صنعت گرافیکی نامید! به نسل ۲ گیگاهرتزی خوش آمدید!

به استثنای نامشان؛ هر دو کارت GTX 1070 و GTX 1080 از لحاظ بصری مشابه یکدیگرند و بردار کوچکتر از طراحی دو اسلاته معقول تری به نسبت برادر بزرگش استفاده میکند و مجهز به صفحه فلزی «Backplate» و سیستم خنک سازی جدیدی است که پیش از این در موردش صحبت کردیم. این طراحی موجب میشود برای نصب این کارت در کیس های مختلف به مشکل نخورید. این مقاله مخصوص بررسی نسخه مرجع GeForce GTX 1070 است که انویدیا آن را با نام تجاری «Founders Edition» و قیمت ۴۹۹ دلار روانه بازار کرده است. بنابراین از نظر فاکتور قیمت به عملکرد میتوانیم بگوییم با کارتی به مراتب بهتر از کارت های سری ۹۰۰ انویدیا مواجه ایم که خریدشان بسیار به صرفه و بهتر از کارت های نسل گذشته است.

نگاه نزدیک به کارت گرافیک GTX 1070

طراحی سیستم خنک کننده جدید GTX 1070 به گونه ای است که تمام اجزای مهمی مثل تراشه گرافیکی «GPU»، چیپ حافظه ویدئویی و مدار تنظیم ولتاژ حافظه «Voltage Regulation Circuitry» را به خوبی پوشش میدهد. اما GTX 1080 تنها از یک دمنده یا محفظه بخار «Vapo-Chamber» برای سطح تراشه گرافیکی «GPU» استفاده میکند تا به خوبی هوای گرم تولید شده از سطح PCB را خارج کند. در عوض در طراحی سیستم خنک کننده GTX 1070 از سه لوله مسی ناقل حرارت (هیت پایپ/Heatpipes) استفاده شده است که تقریباً همان کار را برای تراشه ضعف تر GTX 1070 انجام میدهد.

بررسی-کارت-گرافیک-NVIDIA-GeForce-GTX-1070

قبلاً گفته بودیم انویدیا طراحی صفحه فلزی «Backplate» خودش را ارتقا داده و آن را نازک تر کرده تا بتواند جریان هوای بهتر و بیشتری به سطح PCB بفرستد. این مورد به خصوص در پیکربندی SLI خود نمایی میکند و دقیقاً در این حالت است که نیاز به جریان هوا بیش از پیش حس میشود. در طراحی جدید؛ این قابلیت فراهم شده تا با تقسیم یا جداسازی صفحه فلزی «Backplate» نصب شده در پشت کارت به دو تکه مجزا، کاربران بتوانند از جریان هوای بیشتری استفاده کنند. این کار موجب میشود نیازی به حذف خنک کننده مرجع نباشد و با همین روش به خوبی میتوانید تراشه گرافیکی «GPU» کارت را تا ساعت ها خنک نگاه دارید.

انویدیا برای تامین برق مورد نیاز GTX 1070 و GTX 1080 از یک کانکتور ۸ پینی استفاده کرده که اوج هنر نمایی در معماری این دو کارت را در همینجا میتوان مشاهد کرد. افزایش مصرف برق در کارت های گرافیک امروزی رو به افزایش است، اما به واسطه استفاده از کانکتور PCI-Express با تنگناهایی «Bottleneck» مواجه ایم که موجب شده میزان تامین برق مصرفی کارت های مختلف به ۷۵ وات بر ساعت محدود شود. این محدودیت موجب شده در اکثر کارت های امروزی با کانکتورهای ۶ پین (میانگین مصرف ۷۵ وات بر ساعت) و ۸ پین (میانگین مصرف ۱۵۰ وات بر ساعت) مواجه شویم و این مورد نشان دهنده مقدار توان مصرفی «TDP» کارت های امروزی است که مخفف جمله «Thermal Design Power» است.

اینجاست که باید انویدیا را به واسطه استفاده از کانکتور ۸ پینی و نهایتاً مصرف برقی معادل ۱۸۰ وات بر ساعت در فرکانس ۲ گیگاهرتزی تحسین کرد. انویدیا در نسل قبلی از دو کانکتور ۶ پینی استفاده کرده بود که نصب و راه اندازی بسیار ساده ای داشت. این پیکربندی معادل ۲۲۵ وات توان مصرفی کافی است. این یعنی با شاهکاری دیگر در معماری انویدیا طرفیم که حرف های زیادی برای گفتن دارد. ما در مورد منبع تغذیه مورد نیاز تمامی کارت های انویدیا و AMD جدول معتبری تهیه کردیم که میتوانید از طریق لینک «راهنمای انتخاب منبع تغذیه مورد نیاز تمام کارت های انویدیا و AMD» به آن دسترسی داشته باشید.

بررسی-کارت-گرافیک-NVIDIA-GeForce-GTX-1070

انویدیا پاسکال معرفی شده در GTX 1070 از یک مدار کنترلر ولتاژ جدید به نام uP 9511P استفاده میکند که اولین مدل از نوع خودش محسوب میشود. بنابراین از ویژگی هایش هیچ اطلاعاتی در دست نیست و مشخص نیست که نوع عملکردش چه گونه است. حافظه های GDDR5 استفاده شده در این کارت نیز توسط سامسونگ طراحی و تولید شده و از فرکانس پایه ۲۰۰۰ مگاهرتزی (۸۰۰۰ مگاهرتز موثر) استفاده میکند و با شماره سریال K4G80325FB-HC25 مشخص شده است. این بزرگترین تغییر این کارت به نسبت GTX 1080 است که از حافظه های بهینه شده و قویتر GDDR5X استفاده میکند.

تراشه انویدیا GP104 را میتوانیم اولین تراشه با کاربرد عمومی پاسکال بدانیم که با لیتوگرافی ۱۶ نانومتری FinFET کمپانی TSMC تایوان ساخته شده و از ۷.۱ بیلیون ترانزیستور در محیطی به ابعاد ۳۱۴ میلیمتر مربع استفاده میکند. فناوری FinFET یک ترانزیستور با معماری سه بعدی است که می‌تواند با مصرف انرژی کمتر، کارایی بالاتری داشته باشد. از این ترانزیستور در ساخت تراشه‌های موجود در تلفن‌های همراه و کامپیوترها استفاده می‌شود. طراحی و ساخت این ترانزیستورهای سه بعدی از همتایان مسطح (دو بعدی) خود پیچیده‌تر است.

معماری FinFET به دلیل هدایت گرمایی کمتر، گرمای بالاتری تولید می‌کند که این روش افزایش دما و احتمال بروز پدیده «الکترومایگریشن» را در سیم‌های نازک افزایش داده و عمر قطعات الکترونیکی را کاهش می‌دهد. منتهی ترانزیستورهایی با این روش از ساختار عملکرد بسیار بالایی برخوردارند و به همین دلیل است که در هر دو کارت گرافیک نسل جدید انویدیا پاسکال GTX 1080 و GTX 1070 از این فناوری برای تولید کارت های جدید استفاده شده است.

سطح PCB کارت گرافیک GTX 1070

لازم به اشاره است که پاسکال «Pascal» اولین معماری است که از Mixed Precision استفاده میکند و این بدین معنا که مؤلفه های پردازشی همچون FP32 ،FP16 و FP64 با حداکثر بهره وری و بازده خروجی ممکن پردازش میشوند. در مقایسه باید بگوییم که نسل دوم معماری ماکسول «Maxwell» در محاسبات بخش FP32 «بیشتر برای بازی کاربرد دارد» خلاصه شده بود و حالا با حضور پاسکال «Pascal» شاهد قدرت نمایی کارت های گرافیک مبتنی بر این معماری در حوزه های غیر از بازی هم هستیم.

این موارد بدین معنا است که در نسل دوم معماری ماکسول «Maxwell»، هسته های CUDA از عملکرد FP64 معادل ۳۲:۱ استفاده میکردند و به عبارت دیگر در هر واحد SMM در کنار ۳۲ هسته FP32 با قابلیت پردازشی Single Precision تنها یک عدد هسته FP64 با نقش عملیاتی Double Precision وجود داشته است. با این حال و با توجه به مبحث مهم Async Compute یا موتور محاسباتی غیرهمگام، میزان انسجام حافظه ها «Memory coherency» در پاسکال نسبت به ماکسول کاملا افزایش زیادی داشته که نتیجه محسوسش در پردازش بازی های مبتنی بر DX12 قابل مشاهده است (البته هنوز بازی های مبتنی بر DX12 فراگیر نشده اند).

در واقع عملکرد واحدهای SM در معماری پاسکال «Pascal» بستگی زیادی به تعداد Thread ها، Warps ها و سایز Registers ها همراه با بیشتر شدن تعداد خود واحد های SM است. تعداد registers ها که مشابه نسل دوم معماری ماکسول «Maxwell» وکپلر «Kepler» است و به همین دلیل بخش اشتراک گذاری حافظه یا «Shared Memory» نیزگ سترش یافته تا بتواند مجموع پهنای باند حافظه اشتراکی را بیشتر کند که البته اینطور هم شده و ما در معماری پاسکال «Pascal» با دو برابر افزایش پهنای باند حافظه اشتراکی مواجه هستیم.

تراشه-GP104

مجموع افزایشی واحدهای فوق به معنای بهبود اجرای دستورات پردازشی است و این دقیقاً همان پیشرفت و بهبود بزرگی است که به نسبت معماری ماکسول شاهدش هستیم. البته هدف اصلی انویدیا با پاسکال «Pascal» تسخیر بازار HPC ها است و به همین دلیل نسبت هسته های CUDA با قابلیت پردازشی Double-Precision را در واحد های SM افزایش داده است. نتیجه آن شده که هر واحد SM سیلیکون GP100 از ۳۲ هسته CUDA با نقش پردازشی FP64 استفاده میکند که نسبت بخش پردازشی Double-Precision به Single-Precision یا FP32 به مقدار ۲:۱ رسیده است. این مقدار در سیلیکون پرچمدار معماری Kepler برابر ۳:۱ است.

سیستم بنچمارک کارت گرافیک GTX 1070 را در زیر مشاهده میکنید و برای نتایج تست ها میتانید به صفحات بعدی بروید.

سیستم تست و بنچمارک کارت گرافیک NVIDIA GeForce GTX 1070

پردازندهIntel Core i7-6700K @ 4.5 GHz - Skylake, 8192 KB Cache
مادربردASUS Maximus VIII Hero Intel Z170
حافظه رمG.SKILL 16 GB Trident-Z DDR4-3000 با تایمینگ ۱۵-۱۶-۱۶-۳۵
هارد دیسک WD Caviar Blue WD10EZEX 1 TB
منبع تغذیهAntec HCP-1200 1200W
خنک کنندهCryorig R1 Universal 2x 140 mm fan
سیستم عاملویندوز ۱۰ نسخه ۶۴ بیتی
درایورNVIDIA: 365.10 WHQL
AMD: Crimson 16.4.2 Beta
GTX 1070/1080: 368.39 WHQL
مانیتورAcer CB240HYKbmjdpr 24" 3840x2160
۱۶۰۰x900
۱۹۲۰x1080
۲۵۶۰x1440
۳۸۴۰x2160
مناسب برای لپ تاپ های ۱۷ و ۱۹ اینچ
مناسب برای مانیتورهای ۲۲ تا ۲۶ اینچ
استاندارد ۱۶:۹ و مناسب برای مانیتورهای ۲۷ تا ۳۲ اینچ
۴K Ultra HD و مناسب برای مانیتورهای بزرگتراز ۳۲ اینچ
فیلترهای مورد استفادهتفاده از AA و AF از طریق تنظیمات بازی
استفاده از سطح تنظیمات highest quality
استفاده از ۴x Anti-aliasing در تمامی کارت ها
استفاده از DirectX 11 در تمامی تست ها

صفحه بندی

صفحه اول: بررسی کارت گرافیک GTX 1070

صفحه دوم: بنچمارک بازی Anno 2205

صفحه سوم: بنچمارک بازی Assassin’s Creed Syndicate

صفحه چهارم: بنچمارک بازی Battlefield 4

صفحه پنجم: بنچمارک بازی Batman: Arkham Knight

صفحه ششم: بنچمارک بازی Fallout 4

صفحه هفتم: بنچمارک بازی Far Cry Primal

صفحه هشتم: بنچمارک بازی Grand Theft Auto V

صفحه بندی 1 2 3 4 5 6 7 8
منبع techpowerup
راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در Intel /Nvidia,بررسی سخت افزار,کارت گرافیک

مشخصات فنی
تصویر-NVIDIA-GeForce-GTX-1070
Overview
Card Status
عرضه شده
Manufacturer
انویدیا
Release Date
10/3/1395
Launch Price
379 دلار
Board Model
Nvidia PG413
GPU
GPU Model
16nm GP104-200
Cores:TMUs:ROPs
1920 : 120 : 64
Clocks
Base Clock
1506 MHz
Boost Clock
1683 MHz
Memory Clock
2000 (8000) MHz
Memory
Memory Size
8192 MB GDDR5
Mem Bus Width
256-bit
Mem Bandwidth
256 GB/s
Physical
Interface
PCI-Express 3.0 x16
TDP
150 W
Graphics Features
DirectX
12.0
OpenGL
4.5
OpenCL
1.2
Shader Model
5.0
آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×
بررسی-کارت-گرافیک-NVIDIA-GeForce-GTX-1070
شاخه: Intel /Nvidia,بررسی سخت افزار,کارت گرافیک

بررسی کارت گرافیک GeForce GTX 1070

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است