با امپراطور دنیای Warhammer 40,000 آشنا شوید

حدوداً ۱۳ سال پیش بود که اولین نسخه از شاهکار دوست داشتنی Dawn of War پا به عرصه دنیای بازی های رایانه ای گذاشت و به یکی از RTS های مطرح زمان خودش تبدیل شد. عنوانی که در آن زمان در کنار عنوان بزرگی چون وارکرفت «Warcraft» قرار گرفت و با نمرات و نقدهای بسیار مثبتی مواجه شد. اندکی بعد Dawn of War 2 کار خودش را به عنوان یک RTS آمیخته شده با عناصر نقش‌ آفرینی شروع کرد که آن بازی هم با استقبال بسیار خوبی مواجه شد. حالا پس از چندین سال انتظار؛ Dawn of War 3 عرضه شده و ما هم قصد داریم کمی در مورد مهمترین شخصیت دنیای آن حرف بزنیم.

ما به تازگی معیار سخت افزاری این بازی را منتشر کردیم و حالا بنچمارک بازی Warhammer 40,000 Dawn of War 3 را بهانه ای دیدیم تا کمی در مورد امپراطور دنیای Warhammer 40,000 صحبت کنیم. صحبت در مورد دنیای بزرگ Warhammer 40,000 بسیار سخت است و نیازمند اشراف کامل به تمامی جوانب داستانی بازی است که از حوصله این مقاله هم خارج است. با این حال؛ Dawn of War 3 پیرامون شخصیت «امپراطور» است و ما نیز میخواهیم شما را با ین شخصیت اشنا کنیم.

مقدمه ای کوتاه از روایت Dawn of War 3

دنیای Warhammer 40,000 روایتگر داستان بسیار وسیعی از سرگذشت نژاد انسان ها، جنگ، نابودی و از بین رفتن محل سکونت آنها در سیارات مختلف است. در این داستان؛ انسان ها در ابتدا با گسترش نژاد خودشان به سیارات و دنیاهای مختلف در کهکشان راه شیری هجوم میبرند و تمدن انسانی شکوهمندی را ایجاد می کنند. ولی به مرور زمان؛ گسترش نژاد انسان ها موجب درگیری و نبرد قدرت بین نژادها و دیگر موجودات ساکن بر روی سیارات مختلف میشود که عمدتاً قویتر از نژاد انسان ها بودند. نتیجه این درگیری از بین رفت کلونی و سیارات مختلفی بود که انسان ها در آنها تمدن های انسانی ساخته بودند . سقوط پی در پی آنها یاس و نامیدی را در بین نژاد انسان ها گسترش داد.

به دلیل عدم اتحاد بین قومیت های مختلف و عدم توان مقاومت در برابر هجوم بیگانگان؛ محل سکونت انسان ها در معرض نابودی و انقراض قرار داشت تا اینکه در این دوره سیاه و تاریک بالاخری فردی به نام «امپراطور» ظهور میکند و در سیاره Terra (یا همون زمین که وطن انسان ها بوده) به تخت مینشیند! امپراتور یک Psyker (فرد دارای نیروهای ماوراء طبیعی ذهنی) بود که با استفاده از نیروهای خارق العاده و بی نظیرش میلیاردها میلیارد انسان را در گوشه و کنار کهکشان با هم متحد کرد و امپراتوری انسان ها (Imperium of Man) را تشکیل داد.

همچنین با ایجاد سازمان های نظامی مختلفی از قبیل گارد امپراتوری (Imperial Guard) و تفنگداران فضایی (Space Marines) در بدنه بشریت، شانس جدیدی به بشریت برای بقا در مقابل هجوم بیگانگان بخشیده است. با این حال؛ امپراطور پس از مدت ها خدمت به بشریت، سر انجام در نبردی سهمگین جان خودش را فدای بشریت کرده و حالا به مدت ۱۰ هزار سال است که جسم فانی و نابوده شده امپراطور در تخت زرین (Golden Throne) خودش در سیاره Terra و در زیر قوی ترین دستگاه های حمایت از حیات جای گرفته تا بتوانند از نیروهای ذهنی او برای کمک به بشریت بهره مند شوند.

تخت زرین (Golden Throne)

تخت زرین (Golden Throne) امپراطور

دنیای Warhammer 40000 

Warhammer 40000 پس از گذشت چندین هزار سال از تمدن درخشان بشریت، انسان ها را در روند رو به رشدی قرار داده بود تا آینده درخشان دیگری در کهکشان خلق کنند. سیارات زیادی به تسخیر تمدن انسانی درآمدند تا دوره شکوه مندی از تمدن بشریت آغاز شود. حرص و طمع انسان ها در تسخیر بی رویه منابع کهکشانی موجب شکل گیری ائتلاف هایی از سوی بیگانگان برای به زیر کشیدن تمدن طلایی بشریت شد! گروه ها و نژادهای مختلف بیگانه در برابر بشریت صف کشیدند و انواع آنها برای نابودی بشریت متحد شدند.

تمامی سیارات انسانی یکی پس از دیگری توسط موجوداتی قویتر از نژا دانسان سقوط میکردند و رفته رفته یاس و نا امیدی بین تمدنی بی دفاع در حال گسترش بود. بیگانه ها سیارات انسانی را با تمام ساکنانش نابود میکردند و رفته رفته نژاد بشریت را در معرض منقرض قرار دادند. تمدن طلایی انسان ها در مقابل بیگانه گان هیچ وسیله دفاعی قابل توجهی نداشت و عدم اتحاد بین قومیت های مختلف هم مزید بر علت شده بود تا سرعت و روند نابودی انسان ها سریعتر پیش برود.

در میان انبوهی از ترس و نا امیدی محض؛ «امپراطوری» با عرصه وجود گذاشت …. او تخت سلطنت اش را در سیاره Terra (مرکز تمدن طلایی انسان ها) بنا میکند و به سرعت سازمان های نظامی مختلفی از قبیل گارد امپراتوری (Imperial Guard) و تفنگداران فضایی (Space Marines) در بدنه بشریت میسازد تا پیشروی بیگانه ها کند شود. شخصیت «امپراطوری» علی رفم انسان بودن، به دلیل برخورداری از نیروهای ذهنی به Psyker معروف بود و با همین قدرت فرا طبیعی خودش گروه های مختلفی از انسان ها را در یک ائتلاف جنگی تحت عنوان امپراطوری انسان ها «Imperium of Man» تجمیع کرد و هدف آنها دفاع از سیارات در مقابل تهدیدات خارجی بر علیه بشریت بود.

امپراطوری انسان ها «Imperium of Man»

تصویر مفهومی از نبرد سهمگینی که امپراطور را برای همیشه از کار انداخت!

گارد امپراتوری (Imperial Guard) یا نیروهای زمینی امپراطوری انسان ها، ضعیف تر از دشمنان بشریت بودند و به همین دلیل در قدم بعدی تفنگداران فضایی (Space Marines) توسط «امپراطور» احداث شد که از نظر توان رزمی و جنگی از قدرت به مراتب بیشتری برخوردار بودند. تفنگداران فضایی (Space Marines) با تغییرات ژنتیکی و ترکیب کمی از ژن «امپراطور» خلق شدند و نوع تکامل یافته یک انسان کامل محسوب میشدند، به طوری که از بدن و هیکلی عضلانی با قدی بیش از ۲ متر و زره هایی قوی استفاده میکردند و عنصری به نام ترس در مخیله وجودی آنها دیده نمیشد.

ترکیب گارد امپراتوری (Imperial Guard) و تفنگداران فضایی (Space Marines) یک ترکیب بسیار خوب بود، به طوری که برای هر سیاره اشغال شده، در ابتدا گارد امپراتوری (Imperial Guard) و سپس برای حفظ و تثبیت امنیتش تفنگداران فضایی (Space Marines) اعزام میشدند تا امنیت سیاره مورد نظر تامین شود. وجود تفنگداران فضایی (Space Marines) راهی برای مقاومت در برابر نیروهای شیطانی گروه آشوب (Chaos) بود که توسط خائنی به نام Horus کنترل میشدند. گروهی که با مزدورانش در نبردی سهمگین توسط «امپراطور» نابود میشوند و خود «امپراطور» هم دچار آسیب هایی بسیار جدی شد که در نهایت موجب شد تا مدت ها از صحنه نبرد دور بماند.

نتیجه این نبرد سهمگین تا حدی بود که انسان ها جسم زخمی «امپراطور» خودشان را به سیاره Terra میبرند تا آن رادر قویترین دستگاه حیات قرار دهند. از آن زمان تا دوره Dawn of War 3 حدود ۱۰ هزار سال است که «امپراطور» در زیر دستگاه حیات به زندگی خودش ادامه میدهد. در واقع جسم «امپراطور» دیگر زنده نیست و فقط علائم حیاتی دارد! اما چیزی که که موجب شده همچنان اتحاد قومیت های انسانی حفظ شود،  نیروی بی نهایت ذهن او برای همراهی انسان ها است. نیرویی که هنوز هم کابوس دشمنان بشریت و بزرگترین سلاح بر علیه آن ها است. در تمامی سیارات مختلف انسانی، هر روزه انسان ها رو به سمت سیاره Terra به دعا و پرستش «امپراطور» مغول میشوند تا شاید بتوانند او را همچون ۱۰۰۰۰ هزار سال قبل سر پا ببینید!

گارد-امپراتوری-(Imperial-Guard)

علاوه بر  نیروهای شیطانی گروه آشوب (Chaos) که در واقع از خائنین به سیاره Terra و شخص «امپراطور» تشکیل شده، با نیروهای وحشی صفت و خون خوار Orks و گروه اسرارآمیز و نیرومند Eldar هم مواج میشویم که همگی برای نابودی بشریت صف کشیده اند! در Warhammer 40,000 حدود ۴۰۰۰۰ سال است که شخص «امپراطور» به صورت مصنوعی زنده مانده! اما به لطف نیروی ذهنی قدرتمند «امپراطور» و انسان های تغییر ژنتیک یافته ای به نام تفنگداران فضایی (Space Marines)، همچنان بشریت زنده است. Dawn of War 3 جدیدترین و آخرین عنوان (تا زمان نگارش این مقاله) از دنیای Warhammer 40,000 است که در اکثر عناوین آن با پایان های سیاه و تلخی مواجه بودیم.

در پایان بازی اول این سری یعنی Dawn of War شاهدیم بودیم که شخصیت اول داستان بازی یعنی (گبریل) تا پای جان خودش در سیاره تارتاروس مقاومت میکند، اما نتیجه زحماتش با آزادی هیولایی قدرتمند از بند حبس از بین میرود! هیولایی بسیار قدرتمند و مخوف که بعدها در روح Azariah Kyras، یعنی یکی بزرگ ترین رهبران تفنگداران فضایی حلول میکند و بزرگترین فجایع بشریت را رقم میزند! در نهایت «امپراطور» را یکی از نقاط قوت دنیای Warhammer 40,000 میدانیم که در نبودش، به واسطه قدرت های ماورایی ذهنی قدرتمندش، بشریت متحد و زنده در مقابل بیگانگان ایستادگی کرده است ….

راي شما
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
Loading...

نوشته شده در بازی ها,مقالات بازی

آخرین نقد و بررسی ها
بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

بررسی مانیتور Samsung CFG70 27-Inch gaming

تاريخ بررسي: ۲۶ آبان, ۹۶
بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

بررسی کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1060 OC 6GB

۱۹ مرداد, ۹۶

9.0

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

بررسی کارت گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme

۶ مرداد, ۹۶

9.6

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

بررسی کارت گرافیک Palit GTX 1080 GameRock Premium

۲۶ تیر, ۹۶

9.8

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

بررسی کارت گرافیک Sapphire Radeon RX 580 Nitro

۲۳ اردیبهشت, ۹۶

9.2

روزی سگی، شیری را گفت: با من ستیز کن؛ شیر سر باز زد؛ سگ گفت: نزد تمام سگان خواهم گفت شیر از مقابله با من می هراسد. شیر گفت: سرزنش سگان را خوشتر دارم تا شماتت شیران، که گویند چون شیری باشد که با سگی پنجه در پنجه شده

×

تــیم گارد3دی

تیم گــارد3دی (Guard3d.com) سعی بر ارائه مطالب متفاوت در زمینه سخت افزار و بازی دارد و امیدوار است در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشد . تیم گـــارد فعالیت خود را به صورت رسمی از تاریخ 2013-10-14 برابر با 1392-07-22 آغاز کرده و تمامی مطالب تولید شده توسط این سایت برای صاحبین آن محفوظ میباشد. کپی مطالب تنها با ذکر نام (Guard3d.com) مجاز است و ما از کپی مطالب بدون ذکر دقیق لینک منبع به صفحه مطلب راضی نیستیم. امیدواریم رضایت شما را جلب کنیم .

شبکه های اجتماعی

کپی رایت 2013 © تمامی حقوق نزد Guard3d محفوظ است | طراحی و کدنویسی توسط hosseincode

error: نمیتوانید کپی کنید!!! فقط لینک صفحه برای آدرس دهی به این مطلب قابل کپی است